איך נדאג שהורינו יקבלו את הטיפול הטוב ביותר?

במשך שנים הם דאגו לכל צרכינו ועמדו לצידנו בנקודות הציון המשמעותיות ביותר בחיינו. ההורים שלנו הם הבסיס האיתן שמקנה לנו יציבות בתקופה קריטית בחיים. עם זאת, ככל שהזמן חולף ואנו מתבגרים, אנו עשויים לגלות שחל היפוך תפקידים במערכת היחסים שלנו עמם. לא תמיד קל לנו להכיר בכך שהורינו מזדקנים ועוד יותר קשה להתמודד עם זה. אתגרים רבים ממתינים לנו לאורך השנים הללו. עם זאת, תשומת הלב הנכונה שנקדיש לאופן בו נתכנן טיפול בהורים יכולה להבטיח שהתקופה הזו תהיה עבורם ועבורנו יפה ורבת משמעות. אלו כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון.

לדאוג לחיים חברתיים תוססים

הבדידות היא האויב מס' 1 של בני הגיל השלישי. ייתכן מאוד שהחברים של הוריך עברו למקומות מרוחקים או שמצבם הבריאותי מקשה עליהם לבקר לעתים תכופות. חשוב שנדאג לכך שיוכלו להיפגש עמם במסגרות שמתאימות לכל הצדדים. ייתכן שיהיה עלינו לעשות מאמץ נוסף כדי להבטיח שזה יקרה. בנוסף, תמיד כדאי לשקול שילוב בחוגי העשרה או במרכזי פנאי שיאפשרו להם להכיר אנשים חדשים בני גילם ולשמור על קשרים שיתרמו למצב הרוח ולתפקוד שלהם. מדובר בחלק בלתי נפרד ממה שטיפול בהורים מבוגרים דורש היום.

לפקוח עיניים על המצב השוטף

ההתדרדרות במצבם של אנשים מבוגרים עשוי להיות הדרגתי מאוד ומתעתע. יום אחד, נראה שהם עצמאיים לחלוטין וביום לאחר מכן, הם מבולבלים ומתקשים במשימות פשוטות. חשוב שנשמור את האצבע על הדופק כדי להבטיח שנדע מתי הגיע הזמן להעניק להם עזרה נוספת. אלו כמה מהנקודות שכדאי להקדיש להן תשומת לב.

  • קשיים בתנועתיות – האם אחד מהם מתקשה ללכת? נע באיטיות? אינו מצליח לעלות במדרגות?
  • היחלשות הגוף – האם חלה ירידה משמעותית במשקל? האם הם מתקשים בהרמת חפצים בעלי משקל מתון? האם ישנם סימנים כחולים או חבלות שיכולים להעיד על נפילות או מעידות?
  • ירידה קוגניטיבית – האם נראה שהוריך החל לשכוח שמות, אינם זוכרים להגיע לפגישות או לבצע משימות שעשו באופן קבוע? חשוב שנזהה מגמות אלו במהירות.
  • שינויים בהרגלי הטיפוח – לבוש מלוכלך, שיער פרוע, ריח בלתי נעים ומאפיינים אחרים מסוג זה יכולים גם הם להעיד על תחילתה של התדרדרות. גם כאן, חשוב שנקדיש תשומת לב לסימנים.

ככל שזיהינו אחד או יותר מהסימנים, ייתכן שהגיע הזמן לחפש אחר סיוע רפואי מתאים.

לפנות לגורם מקצועי לטיפול בהורים

לא תמיד קל למצוא טיפול סיעודי שיעניק מענה מדויק לצרכים של ההורים שלנו. חשוב שנוודא שאנו עובדים עם גורם מקצועי ומנוסה שיוכל לספק את כל הנדרש. בחלק מהמקרים, נרצה מטפלת סיעודית שדוברת עברית שוטפת עבור הורים הזקוקים לתקשורת רציפה ובריאה כחלק מתהליך הטיפול שלהם. במקרים אחרים יהיו מצבים רפואיים מורכבים שידרשו היכרות וניסיון של הצוות. חשוב שניקח בחשבון את כל הנקודות הללו. בין אם נדרש טיפול 24/7 או ליווי של מטפלת סיעודית זמנית לתקופה מסוימת, זיהוי מדויק של הצרכים הוא המפתח לטיפול בהורים שמעניק תועלת מיטבית.

 

התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית.

NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות