החזרה הנוסטלגית של הפטיפון והתקליטים

עולם הדיגיטציה הולך וכובש כל חלקה טובה מחיי היומיום וכל רמז לוונטאג' וחזרה במנהרת הזמן הופכים למרגשים מאד. זו בדיוק הסיבה שהייתה זו רק שאלה של זמן מתי יחזרו התקליטים שהיו לא רק אמצעי לשידור מוזיקה אהובה אלא היו חפצים שכל אחד היה נקשר אליהם. אז הנה עכשיו הם חוזרים ובגדול!

 

איך חוזרים להאזין לתקליטים?

למרות אפליקציות השמעת השירים והאפשרויות הרבות של המכשירים הדיגיטליים או הטלפונים הניידים החכמים – יש לא מעט אנשים ששמרו בבתים שלהם את הפטיפון במשך כל הזמן הזה, כחפץ וינטאג' שאין כמוהו. כעת, כשמייצרים שוב תקליטים חדשים אפשר להחזיר עטרה ליושנה ולהכניס לשימוש בחזרה את הפטיפונים. טכניקת העבודה של הפטיפון לא השתנתה ולכן הפטיפון שנשמר היטב מלפני 30 או 40 שנה בהחלט יכול לעבוד עכשיו ולהשמיע מוזיקה או שירים אהובים שייתכן ונשכחו עם הזמן. גם תקליטי הוויניל שמיוצרים כעת דומים מאד לאלה שקדמו להם מלפני 30 או 40 שנה ולכן אם כבר שומעים שוב מוזיקה נוסטלגית מלפני תקופה כל כך ארוכה – הרי שהפטיפון הוא הכלי המתאים לשמוע בעזרתו. עם הזמן צפוי שעוד ועוד תקליטים נדירים יופקו ואפשר יהיה ממש לשחזר את התחושות שהיו כאשר היה מתנגן התקליט האהוב ברגע ועצם ההתעסקות בתקליט תחזור להיות ייחודית ומעניינת – מגע עדין בשולי התקליט,הוצאה מאריזת הקרטון ושמירה מפני שריטות או פגיעות.

 

לקנות תקליטים וליהנות מהמוזיקה האהובה

השמעת מוזיקה דרך תקליטים נדירים היא פעולה מיוחדת שיש בה הרבה יותר מאשר רק השמעת מוזיקה. עם התקליט היה נוצר קשר רגשי עמוק במיוחד שקלטות אודיו או דיסקים לא שחזרו מעולם. מכיוון שהתקליטים היו בשימוש במשך הרבה מאד שנים הם הפכו לבעלי ערך רגשי במיוחד ולכן המוזיקה שהייתה בוקעת מהפטיפון הייתה מיוחדת והופכת את האווירה למיוחדת גם כן. חלק בלתי מבוטל מאהבה ואהדה שהיו להרבה אנשים כלפי זמרים, להקות או אומנים היה נוצר רק מעצם ההאזנה לשירים שלהם דרך תקליטי הוויניל. כעת משהם חוזרים לשימוש – אותה האהדה חוזרת ובגדול ולא בכדי יש לקראתה הרבה מאד התרגשות באוויר. אין שיר שמבחינת הרגש והתודעה יישמע אותו הדבר גם דרך התקליט וגם דרך אפליקצייה של השמעת שירים. בדומה לתקופה של לפני כמה עשרות שנים כך גם היום – יש תקליטים שיהיו לכולם, יש תקליטים שהם מהדורות מוגבלות של שירים או תקופות, אלבומים נוסטלגיים ועוד. הרבה מאד אוהבי מוזיקה מחכים בקוצר רוח לצאתם של אינספור תקליטים שהם אהבו בילדותם והם מצפים לרגע שבו יאזינו שוב לתקליט אהוב.

 

לאן מועדות פניהם של התקליטים בעת הנוכחית?

כעת אפשר לקנות פטיפון ולחזור לקנות תקליטים חדשים, ממש כמו פעם. שירי ילדים או מבוגרים, מוזיקה קלאסית או רוק ופופ ואפילו סיפורים או דקלומים של טקסטים. יותר ויותר אתרי אינטרנט וחנויות שמתמחים בתקליטים ישנים צצים אל פני השטח וחובבי הנוסטלגיה ממהרים לחזור אחורה בזמן אל תקופת התקליטים והם נרגשים במיוחד. סבירות גבוהה שעם הזמן אפשר יהיה להתרשם מעוד ועוד תקליטים שמופקים ואיתם עוד ועוד מאזינים שנהנים מהנוסטלגיה שלכאורה עומדת בניגוד מוחלט לרמת הטכנולוגיות הקיימות כיום. דווקא בעידן של חידושים, המצאות פיתוחים טכנולוגיים ודיגיטציה – התקליטים מזכירים לכולנו מה היה כאן קודם וזה דווקא מתגלה כנעים ונחמד לשים בצד את כל המאפיינים הדיגיטליים והטכנולוגיים ולהרגיש שחוזרים אחורה בזמן. כנראה שזה מה שצפוי בתחום של פטיפוניפ ותקליטים ואינספור אנשים מחכים לזה בקוצר רוח.

סימן שאלה

מה זה פקטורינג ואיך זה יכול לעזור לעסק שלך?

פקטורינג היא אסטרטגיה פיננסית שבה עסקים מוכרים את חשבוניותיהם או חשבונות חייבים לצד שלישי, המכונה פקטור, בשיעור ניכיון. עסקה זו מספקת תזרים מזומנים מיידי לעסק, ומאפשרת לו לכסות עלויות תפעוליות מבלי להמתין ללקוחות שישלמו את חשבוניותיהם. למעשה, פקטורינג הופך תשלומים עתידיים להון חוזר מיידי, ומציע גלגל הצלה לחברות שאחרת היו מתקשות בבעיות תזרים מזומנים.

חוגגים יופי: אמנות ותרבות האיפור הלטיני

איפור לטיני הוא לא רק אוסף של מוצרים וטכניקות; זוהי חגיגה תוססת של תרבות, זהות ואומנות. מושרש עמוק במסורות העשירות ובתקני היופי המגוונים של קהילות אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה מוכר בזכות נועזותו, צבעוניותו וחוש הסטייל שלו. איפור לטיני חורג מעבר לפעולה הפשוטה של ייפוי; הוא משמש כאמצעי לביטוי עצמי ולהעצמה, ומאפשר לאנשים להדגיש את יופיים הטבעי תוך מתן כבוד למורשת התרבותית שלהם. בהשראת מקורות רבים, כולל ריקודים מסורתיים, אמנות והנופים הטבעיים של אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה הוא גם מחווה לעבר וגם הצהרה על אידיאלים עכשוויים של יופי. ככל שאנו מתעמקים במהות האיפור הלטיני, מתברר שהוא מקיף יותר מאשר רק את המוצרים; אלא שהוא מגלם את הרוח והתשוקה של התרבות הלטינית עצמה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פסיכיאטר ילדים ונוער

אם ילדכם סובל מהפרעות דיכאון ומצב רוח, חרדות ופחדים, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה ובכלל אם אתם חשים שינוי גדול אצל ילדכם ולא מבינים מה

רכב

טיפול לרכב מיצובישי ירושלים – לא רק למען הבטיחות שלנו

הרבה פעמים נהוג להסתכל על טיפולים ברכב, מנקודת מבט "מה נכון בהיבט הבטיחותי". כלומר, היחס לטיפול ברכב הוא שיש צורך לבצע אותו בשביל לשמור על בטיחות הרכב והשימוש בו. מאחר ואנחנו משתמשים ברכב באופן תדיר, ואם הוא לא יהיה תקין אזי שאנחנו עלולים לסכן את עצמנו, נוסעים ונהגים אחרים, הרי שיש היגיון בכך שאנחנו בוחנים מה נכון לרכב מבחינה בטיחותית.

כיצד מטפלים בסגירת רווחים בשיניים

רווחים בין השיניים נפוצים לרוב בין השיניים הקדמיות, אולם עלולים להופיע גם בחלקו האחורי של הפה. תופעה זו מכונה בשפה המקצועית Diastema, ומתייחסת לרווח בין שתי שיניים או יותר. תופעה זו עשויה לנבוע ממספר סיבות, החל מאנטומיית הפה והלסת וצמיחה טבעית של שיניים מרוחקות זו מזו, וכלה בהרגלים ומאפייני התנהגות בתקופה בה מתפתחות השיניים ומבנה הלסת, דוגמת שימוש ממושך של ילדים במוצץ, או מציצת אצבע.