הנדסאי תעשייה וניהול- מה לומדים?

בעבר, עבודה בתחום התעשייה דרשה ידע והתעסקות עם מכונות, אך כיום, עבודה בשווקי התעשייה השונים מציבה סטנדרטים שונים לגמרי. הנדסאי תעשייה וניהול נדרש לשלב בין מחלקות שונות בעסק ורוכש את הידע ואת הכלים, דרך מגוון התמחויות אשר הלימודים מציעים לו. עם סיום הלימודים, בוגרי התחום משתלבים בתפקידי מפתח במשק, במגזר הציבורי והפרטי. כיום ניתן למצוא משרות רבות אשר מאוישות על ידי בוגרי הנדסאי תעשייה וניהול והן מאפשרות השתלבות יחסית קלה בשוק העבודה עם סיום הלימודים.

 

לימודי הנדסאי תעשייה וניהול- במה מדובר?

לימודי מגמת תעשיה וניהול הם לימודים רב תחומיים. הלימודים מעניקים לכל סטודנט הכשרה מקצועית במגוון רחב של נושאים שונים לרבות תהליכים בתעשייה, שיטות ניהול, הנדסה ופיננסיים. כמובן שמעבר לנושאים הללו ניתן למצוא עוד נושאים רבים שהלימודים עוסקים בהם, כאשר המטרה היא לספק לכל בוגר לימודים הכרות רחבה ומעמיקה מאוד עם שיטות הנדסיות, טכנולוגיות וניהוליות אשר ישמשו אותו בעבודתו במחלקות הארגון השונות. יש הבדל בין לימודי הנדסאי תעשייה וניהול לבין לימודי הנדסת תעשייה וניהול שכן, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול נמשכים פרק זמן קצר יותר מלימודי הנדסה, אך גם בוגרי לימוד המגמה המדוברת יכולים להשתלב כיום במגוון משרות שונות במשק ובמגזר הציבורי והפרטי.

 

מהי מטרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול?

הנדסה תעשייה וניהול היא ענף אשר מקשר את נושאי ההנדסה, הכלכלה והארגון וניהול. מדובר על ענף העוסק ביישומים של עקרונות מדעיים והנדסיים בתחום השירותים והתעשייה. בתעשייה של העידן המודרני חלו שינויים משמעותיים מאוד אשר עוררו את הצורך באנשי תעשייה וניהול. במהלך לימודי הנדסאי תעשייה וניהול רוכשים כלים להתמודדות עם בעיות הן בתחום הניהולי של הארגון והן בתחום השיווקי. המהפכה התעשייתית ותהליך הגלובליזציה הביאו את הצורך לפתח שיטות מחקר שונות שיעלו את התפוקה ויוזילו את עלויות התפעול. השיטות הללו התבססו על נוסחות מתמטיות ומדעיות והם התגבו לתחום הנדסת תעשייה וניהול. מטרת הלימודים היא להכשיר את הלומדים בכל השיטות המדוברות על מנת שיסייעו לכל ארגון להתנהל בצורה תקינה בהיבט התפעולי והניהולי ובהתאם לכך גם בממד הפיננסי.

 

איזה נושאים לומדים במגמה?

ישנם לא מעט נושאים הלומדים במגמה זאת כגון: שיווק, ניהול השיווק, חקר ביצועים כלכלה, ניהול האיכות, תכנות, מערכות מידע, מערכות ייצור, לוגיסטיקה, ניהול פרויקטים, סטטיסטיקה, התנהגות ארגונית ועוד. התפקידים של הנדסאי תעשייה וניהול כוללים בין היתר ניהול ותפעול של מערכות שונות, תכנון מערכי ייצור, תכנון מערכות ממוחשבות לצורך פיקוח על הייצור, המלאי, תכנון והתקנה של מערכות מידע, ניתוח בעיות בהנדסת אנוש ועוד. 

חשוב מאוד לברר עוד טרם בוחרים מקום ללמוד בו את התחום המדובר, מהו הסילבוס וזאת בכדי להתוודע לכלל הנושאים אשר עתידים לגעת בהם במסגרת לימודים אלה. המטרה היא כמובן לבחור בלימודים אשר נוגעים בצורה עמוקה ורחבה בכל הנושאים שיאפשרו לכם לעסוק בתחום התעשייה וניהול בתום הלימודים בצורה המקצועית ביותר ולהשתלב במשרה שתמיד רציתם לעסוק בה.

אם אתם מעוניינים בלימודי הנדסאי תעשייה וניהול, היכנסו לכתובת  https://www.cts.org.il/הנדסאי-תעשייה-וניהול/

 

 

התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית.

NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות