התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית. גם אתם יכולים למצוא את עצמכם במצב בו אתם בונים מבנה על פי התו הירוק. אך על מנת שתוכלו להקים מבנה ירוק יהיה עליכם לעמוד בדרישות סף. מי שלא יעמוד בדרישות הללו ימצא את עצמו בעמדה בה הוא לא יהיה זכאי לקבלת האישור המיוחל. התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281 הוא התקן אותו יהיה עליכם להכיר מבעוד מועד. על פיו יוחלט האם לתת לכם את התו הירוק או שיהיה עליכם להמתין עוד קצת זמן. הביאו את עצמכם למצב בו הנכם מוציאים את המירב מהמבנה אותו אתם מקימים.

מהו התקן הישראלי לבנייה ירוקה?

אינכם צריכים להיות מומחים גדולים בבנייה ירוקה כדי להבין את חשיבות התקן. התקן נועד כדי להגדיר בצורה ברורה אילו מבנים יהיו מבנים ירוקים ואילו מבנים לא יהיו מבנים ירוקים. בשאיפה למנוע מצב בו קבלנים ינסו לשווק מבנים רגילים כמבנים ירוקים. התקן מאפשר רק למי שעומד בו לקבל את התו הירוק מטעם המועצה לבניה ירוקה. עם קבלת התו יהיה ניתן לדעת למעלה מכל ספק שהמבנה נבנה בהתאם לסטנדרטים המקובלים.

מה קובע תקן 5281 לבנייה ירוקה?

התקן מנוסח בצורה ברורה כדי למנוע חוסר הבנה ובהירות מצד הקבלנים שאחראים על הבנייה. על מנת שתוכלו לעמוד בדרישות התקן יהיה עליכם לצבור כמות מינימלית של 55 נקודות מתשע הקטגוריות שנקבעו מראש. מאילו קטגוריות יהיה עליכם לאסוף את הנקודות? אנרגיה, קרקע, מים, חומרי בנייה, בריאותם ורווחתם של משתמשי המבנה, פסולת, תחבורה, ניהול אתר הבנייה וחדשנות.

 

איך עומדים בדרישות התקן הישראלי?

מי שלא מתמחה בבנייה ירוקה עלול למצוא את עצמו מתקשה לעמוד בתקן. השאיפה הבסיסית תהיה כי גם אתם תוכלו למצוא את עצמכם עומדים בדרישות הסף. על מנת שתוכלו להקל על עצמכם יהיה עליכם לעבוד עם יועץ בניה ירוקה שילווה אתכם לאורך הדרך. יועץ המתמחה בבניה ירוקה יהיה זה שידע איך לבצע את הפעולות כדי לעמוד בדרישות הסף. כל זאת מתוך רצון לגרום למבנה להיות מבנה שעומד בדרישות ומקבל את התו הסופי.

 

מי אחראי לאשר את העמידה בדרישות?

המועצה לבניה ירוקה היא זאת שאמורה לאשר את עמידת המבנה בדרישות הקבועות בחוק. יהיה עליכם לענות על מספר שאלות ולמלא את הטפסים המתאימים לקבל ההיתר. רק מי שמילא את כל המסמכים ועמד בדרישות הקיימות יהיה זכאי לקבל את התו הירוק. יועץ בניה ירוקה יכול להיות זה שימלא את המסמכים ויקרב אתכם עוד צעד אל עבר המטרה. תוך זמן קצר תוכלו למצוא את עצמכם במצב בו אתם משיגים את התו הירוק.

 

מתי נשתמש ברמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף האודיו המודרני שלנו. בין אם אנחנו מארחים מסיבה, מציגים מצגת או נהנים מהלחנים האהובים עלינו בבית, המכשירים הללו

Apple Watch

האבולוציה של Apple Watch: הצצה לדגמים החדשים 2023

מאז השקתו הראשונית ב-2015, ה-Apple Watch חולל מהפכה בשוק הטכנולוגיה הלבישה. עם כל דגם חדש, אפל המשיכה לדחוף את גבולות החדשנות והעיצוב, ומציעה למשתמשים שילוב חלק של סגנון ופונקציונליות. כשאנו מביטים קדימה לשנת 2023, שמועות והדלפות מצביעות על כך שלאפל יש כמה עדכונים מרגשים עבור לקוחותיה הנאמנים.

תכשירים מומלצים לטיפול באקנה

אקנה, מצב עור שכיח המשפיע על אנשים בכל טווח הגילאים, יכול להיות מטריד פיזית ורגשית כאחד. מצב בריאותי זה של העור מתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים, דבר שמוביל להתפתחות פצעונים, נקודות שחורות וראשים לבנים. בעוד שגורמים כמו הורמונים, גנטיקה ואורח חיים משחקים תפקיד בהתרחשותו, מציאת מוצרים יעילים לטיפול באקנה היא חיונית לשיקום העור. בשנים האחרונות, תחום הטיפוח חווה התקדמות בשימוש בחומרים חדשניים לטיפול באקנה והיום נבחן את האפשרויות שהפיתוחים הללו מביאים לעולם הטיפול באקנה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול ברכב רנו

גלה את הסודות לטיפול מעולה ברכב רנו במוסך שלנו

כשמדובר בטיפול ברכב רנו, הסוד הוא לא כל כך הטיפול אלא הידע והאסטרטגיה שאתה מיישם. זה לא מספיק רק לבקר במוסך כאשר רעש חזק מפריע לנסיעה השלווה שלך. טיפול קפדני זה דורש הרבה יותר – מדובר במעקב אחר לוח זמנים עקבי ויעיל לתחזוקה, הכרת כמה עצות DIY של מומחים והבנת השימוש בכלי אבחון מתקדמים.

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו