טיול לניו זילנד – מה צריך בשביל לתכנן טיול בניו זילנד

לא מעט צעירים וכן מבוגרים חוסכים כסף במשך תקופה ארוכה במטרה לטוס ולבקר בניו זילנד. מדינת האיים השוררת בדרום מערב האוקיינוס השקט, לא הרחק מ"אחותה הגדולה" אוסטרליה, מושכת אליה הרבה מאוד מטיילים ישראלים, בפרט חבר'ה צעירים אחרי צבא, אשר מעוניינים לנסוע אל מה שפעם הוגדר "המקום הכי רחוק על המפה".

טיול לניו זילנד הוא לא דבר פשוט. לא רק בגלל משך הטיסה הממושך (ישנן טיסות שנמשכות למעלה מ-15 שעות והן כוללות יותר מעצירה אחת), ולא בגלל העובדה שמדובר על מדינה מרוחקת מאוד אשר אפילו המרחק בינה לבין אוסטרליה הוא 2000 קילומטר, אלא בגלל העובדה שמדובר במדינה שונה מכל מה שאנחנו מכירים. ניו זילנד היא אחת המדינות הכי פחות מיושבות, יש בה קרוב ל-4 מיליון תושבים בלבד, והיא יחסית מדינה קטנה, אך היא נחשבת למדינה מאוד מעניינת וייחודית.

טיול לניו זילנד יכול להיערך בצורות שונות. כל מי שרוצה יכול לערוך טיול באופן עצמאי, על ידי תכנון והכנה של מסלול לבד, בין אם זה מראש ובין אם זה כשנוחתים בעיר הבירה ולינגטון או בעיר הגדולה אוקלנד. אופציה אחרת היא לערוך טיול מתוכנן באופן עצמאי (קרי טיול עם מסלול שהוכן מראש על ידי חברה שמתמחה בכך), וכן קיימת אופציה להצטרף לטיול מאורגן אשר יכלול גם שהייה ממושכת באוסטרליה.

 

איפה משתלם לבקר בניו זילנד

ניו זילנד היא כאמור מדינה מאוד מיוחדת בגלל המבנה והאופי שלה. הערים הגדולות הן כאמור אוקלנד וולינגטון, אך מרבית המטיילים לא יבלו בהן הרבה זמן אלא יעדיפו לבלות ביישובים ובכפרים הקטנים, שם הם יוכלו לחוות את ניו זילנד האמיתית. שם יוכלו לראות את עדרי הכבשים המפורסמים של המדינה, וכן את החקלאים עובדים את האדמה. כמובן שמרבית המטיילים גם יבלו ימים ארוכים בחופי ניו זילנד שם יוכלו לצלול, לגלוש, לצפות בחיות הים הנדירות או לשבת על החוף וליהנות ממזג האוויר.

ניו זילנד מורכבת משני איים, אי צפוני ואי דרומי. ביניהם ישנם את מיצרי קוק. כל מי שמגיע אל המדינה ירצה לבקר בשניהם, הן בשביל ליהנות מהם והן בשביל לחוות את ההבדלים בנוף ובתרבות.

 

מה צריך לבדוק לפני שמתכננים טיול לניו זילנד

לפני שמתחילים לתכנן את המסלול, יש לבחון מספר נקודות:

ראשית, מה המועד הטוב ביותר לטייל במדינה? על מנת שיהיה אפשר ליהנות מתנאים טובים ולא להיקלע לסערות או ימים חורפיים שעלולים להרוס את הטיול. התקופה הטובה ביותר היא הקיץ אשר נמשך מדצמבר עד פברואר.

שנית, יש לבחון דרך איפה נכון לטוס לניו זילנד על מנת לקצר זמנים וכן לחסוך בעלויות. צריך לקחת בחשבון שאין טיסה ישירה מישראל.

שלישית, יש לבחון איפה אפשר לשהות והאם אפשר לבלות זמן מה בחווה חקלאית בשביל לחוות את חיי התושבים מקרוב.

 

התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית.

NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות