טיול לקוסטה ריקה – למה משתלם לבקר בה

אחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב ישראלים בשנים האחרונות, צעירים אך גם מבוגרים, היא קוסטה ריקה. המדינה הקטנה שנמצאת במרכז אמריקה, קרוב לחלקה הדרומי, הפכה עם השנים ליעד פופולארי עבור מטיילים רבים אשר מגיעים אליה באופן ספציפי או כחלק מטיול כולל במרכז אמריקה. ישנם גם רבים הבוחרים לעצור בה בדרכם מצפון לדרום או להיפך.

קוסטה ריקה, כאמור, נמצאת במרכז אמריקה, גובלת עם ניקרגואה, פנמה, וכן עם האוקיינוס השקט. ההבדל בינה לבין מדינות אחרות באזור שלה היא, שמדובר על מדינה עם מסורת דמוקרטית של עשרות שנים, כלכלה חזקה ויציבה, וכן היא נחשבת למדינה מאוד מסודרת, בפרט בכל מה שקשור לחוק וסדר. זאת בזמן שמדינות אחרות במרכז אמריקה מתמודדות עם הפיכות חוזרות ונשנות, משטרים רודניים, כלכלות כושלות ועוד.

אך מה שמוביל תיירים רבים ובפרט ישראלים לבקר ולנפוש בקוסטה ריקה, הם הנופים המרהיבים שיש במדינה. בין היתר, היא כוללת בתוכה הרבה מאוד שמורות טבע ייחודיות, נהרות ומפלים מרשימים, חופי ים מרהיבים ביופיים המהווים מקור נהדר עבור צוללנים וכל מי שרוצה לעסוק בספורט ימי, וכן שורה ארוכה של אתרים ויעדים בעלי משמעות תרבותית והיסטורית נרחבת.

איך מתכננים טיול לקוסטה ריקה

בשביל לתכנן טיול לקוסטה ריקה, צריך להחליט תחילה מתי וכיצד רוצים לערוך את הטיול. האפשרויות שעומדות בפני המטיילים הן שונות ומגוונות. למשל, אפשר לבחור במסלול של טיול מאורגן הכולל מספר מדינות במרכז אמריקה ואז החלק היחסי של טיול בקוסטה ריקה יהיה מצומצם. כמו כן, אפשר לארגן טיול באופן עצמאי בקוסטה ריקה, כחלק מטיול במספר מדינות באזור. כך עושים הרבה פעמים צעירים אחרי צבא אשר בוחרים לבקר במספר מדינות לאורך תקופה ארוכה של שבועות או חודשים.

אופציות נוספות הן לארגן טיול לקוסטה ריקה באופן עצמאי, בעזרת אנשי מקצוע שיעזרו לבנות מסלול מותאם לפי הצרכים והדרישות של המטיילים. הם יספקו להם את כל המידע, יעזרו להם לבנות מסלול מותאם על פי יעדים שונים, וכן יעזרו להם למצוא בתי מלון מתאימים ואף להשכיר רכב במדינה. אם מעוניינים, אז אפשר לשכור דרך החברה מדריך מקומי שילווה אותם במהלך הנסיעה. כך אפשר להגיע לכל אתר ויעד בצורה נוחה ובטוחה וכן ללמוד על התרבות המקומית.

מה חשוב לדעת לפני שטסים לקוסטה ריקה

ראשית, תנאי מזג האוויר בקוסטה ריקה מאפשרים טיול במדינה בעונה היבשה, זו נמשכת מדצמבר עד אפריל. אז חם, יבש ואפשר לטייל בנוח. לעומת זאת, בעונה הרטובה, ממאי עד נובמבר, אפשר לצפות לגשמים כבדים ואפילו מונסונים, ולכן עדיף לא לבקר בתקופה זו במדינה.

שנית, כפי שציינו מדובר על מדינה מסודרת מאוד. אפשר לשכור בה רכב ולהתנייד בעזרתו ממקום למקום בצורה נוחה וזולה. בשביל להגיע לקוסטה ריקה, יש לטוס דרך יעד נוסף, בין אם זה בדרום אמריקה או בצפונה.

 

התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית.

NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות