כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו הווירוס אשר גורם לאבעבועות רוח. מדובר על וירוס שיכול להיות רדום במשך לא מעט שנים בגוף לפני שהוא חוזר לפעול מחדש ויוצר אצל האדם שלבקת חוגרת. מדובר על מחלה לא נעימה אשר מעבר לעובדה שהיא מלווה בפריחה מגרדת ולא אסתטית, היא גם מסיבה כאבים רבים לאדם שסובל ממנה, כאשר הכאבים נשארים לא פעם גם לאחר שהפריחה עוברת לחלוטין.

 

שלבקת חוגרת – במה מדובר?

כאמור, שלבקת חוגרת היא מחלה אשר הגורם לה הוא אותו וירוס שגורם אבעבועות רוח. אדם אשר חלה באבעבועות רוח, יכול לחלות לאחר שנים רבות בשלבקת חוגרת שכן, הנגיף המדובר נשאר רדום ברקמת העצבים של גופו. לא ידוע לחלוטין מה גורם לנגיף לחזור לפעול שוב, אך משערים כי ישנם מצבים שיכולים לגרום לו לשוב לפעילות וביניהם: סטרס, מערכת חיסונית חלשה ועוד.

מה שמאפיין את השלבקת חוגרת היא פריחה אשר כאמור מופיעה רק בצד אחד של הגוף. לעיתים הפריחה מופיעה בצורה של פס והיא יכולה להופיע בכל אזור בגוף לרבות: הפנים, הגפיים או הצוואר. הפריחה תמשיך לרוב שבועיים עד חודש ובמהלך הזמן המדובר האדם יחווה צריבה, גרד וכאבים שונים בגוף שיסבו לו אי נעימות רבה וכן, יפגעו באיכות ובשגרת החיים שלו.

שלבקת חוגרת מאופיינת בפריחה כואבת המופיעה בדרך כלל בצד אחד של הגוף, לעתים קרובות בצורת פס או פס. הפריחה יכולה להופיע בכל מקום בגוף, אבל היא מופיעה לרוב על הגפיים, הפנים או הצוואר. הפריחה נמשכת בדרך כלל שבועיים עד ארבעה שבועות, ובמהלך זמן זה, האדם הפגוע עלול לחוות כאב עז, צריבה וגרד.

 

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

כאשר מדובר על שלבקת חוגרת כאבים ובטיפול בכאבים משלבקת חוגרת, ניתן למצוא כמה טיפולים שיכולים לסייע להקלה על תסמיני שלבקת חוגרת, כאשר הטיפולים הנפוצים ביותר הם: נטילת תרופות אנטי ויראליות אשר יכולות לסייע בהפחת החומרה של התסמינים ופרק זמן שהם נמשכים. התרופות הללו למעשה מונעות מהווירוס להשתכפל.

עוד תרופות הם משככי כאבים אשר יכולים לסייע בהקלה על הכאבים שהמחלה מביאה עימה.

כמו כן, ניתן לקבל טיפול מקומי הכולל מדבקות מיוחדות המכילות חומרים מרגיעים, קרמים או משחות, כאשר המטרה היא להפחית עד כמה שניתן את הגירוד.

גם דיקור יכול לסייע במקרים מסוימים להקל על הכאב ולהפחית את פרק הזמן שבהם מופיעים תסמיני המחלה

ישנם מקרים שיסייעו גם תרופות נוגדי דיכאון, סטרואידים וכן חסימות עצבים במטרה להקל על הכאב. ההליך המדובר כולל הזרקה של חומר הרדמה מקומי באופן ישיר לעצבים הפגועים.

טיפול בשלבקת חוגרת במרפאת כאב

חשוב להבין כי לשלבקת חוגרת עלולה להיות השפעה ארוכת טווח על הגוף וגם לאחר שהפריחה עוברת, האדם עלול לסבול מכאבים עזים באזור שבו התרחשה הפריחה. המצב המדובר יכול להימשך פרק זמן משמעותי ביותר ולעיתים הוא יכול להתפרש גם על שנים. במקרה הזה, כדאי מאוד לבקש מהרופא המטפל שלכם הפניה למרפאת כאב. מרפאת כאב היא מקום שבו מטפלים בכאבים כרוניים בצורה יעילה, במגוון שיטות טיפול. הבחירה במרפאת כאב מקצועית יכולה לסייע לכל אדם להתמודד עם כאבים כתוצאה משלבקת חוגרת בצורה הטובה ביותר ולשוב לחיות את חייו בצורה נעימה וטובה.

מתי נשתמש ברמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף האודיו המודרני שלנו. בין אם אנחנו מארחים מסיבה, מציגים מצגת או נהנים מהלחנים האהובים עלינו בבית, המכשירים הללו

Apple Watch

האבולוציה של Apple Watch: הצצה לדגמים החדשים 2023

מאז השקתו הראשונית ב-2015, ה-Apple Watch חולל מהפכה בשוק הטכנולוגיה הלבישה. עם כל דגם חדש, אפל המשיכה לדחוף את גבולות החדשנות והעיצוב, ומציעה למשתמשים שילוב חלק של סגנון ופונקציונליות. כשאנו מביטים קדימה לשנת 2023, שמועות והדלפות מצביעות על כך שלאפל יש כמה עדכונים מרגשים עבור לקוחותיה הנאמנים.

תכשירים מומלצים לטיפול באקנה

אקנה, מצב עור שכיח המשפיע על אנשים בכל טווח הגילאים, יכול להיות מטריד פיזית ורגשית כאחד. מצב בריאותי זה של העור מתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים, דבר שמוביל להתפתחות פצעונים, נקודות שחורות וראשים לבנים. בעוד שגורמים כמו הורמונים, גנטיקה ואורח חיים משחקים תפקיד בהתרחשותו, מציאת מוצרים יעילים לטיפול באקנה היא חיונית לשיקום העור. בשנים האחרונות, תחום הטיפוח חווה התקדמות בשימוש בחומרים חדשניים לטיפול באקנה והיום נבחן את האפשרויות שהפיתוחים הללו מביאים לעולם הטיפול באקנה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול ברכב רנו

גלה את הסודות לטיפול מעולה ברכב רנו במוסך שלנו

כשמדובר בטיפול ברכב רנו, הסוד הוא לא כל כך הטיפול אלא הידע והאסטרטגיה שאתה מיישם. זה לא מספיק רק לבקר במוסך כאשר רעש חזק מפריע לנסיעה השלווה שלך. טיפול קפדני זה דורש הרבה יותר – מדובר במעקב אחר לוח זמנים עקבי ויעיל לתחזוקה, הכרת כמה עצות DIY של מומחים והבנת השימוש בכלי אבחון מתקדמים.

כל מה שאופנוען חייב

אם יש לכם אופנוע חדש, אתם בוודאי יודעים שבכדי לרכוב עליו בצורה בטוחה ונוחה, עליכם לרכוש ציוד רכיבה שיאפשר לכם לעשות זאת בצורה הטובה והנוחה