כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו הווירוס אשר גורם לאבעבועות רוח. מדובר על וירוס שיכול להיות רדום במשך לא מעט שנים בגוף לפני שהוא חוזר לפעול מחדש ויוצר אצל האדם שלבקת חוגרת. מדובר על מחלה לא נעימה אשר מעבר לעובדה שהיא מלווה בפריחה מגרדת ולא אסתטית, היא גם מסיבה כאבים רבים לאדם שסובל ממנה, כאשר הכאבים נשארים לא פעם גם לאחר שהפריחה עוברת לחלוטין.

 

שלבקת חוגרת – במה מדובר?

כאמור, שלבקת חוגרת היא מחלה אשר הגורם לה הוא אותו וירוס שגורם אבעבועות רוח. אדם אשר חלה באבעבועות רוח, יכול לחלות לאחר שנים רבות בשלבקת חוגרת שכן, הנגיף המדובר נשאר רדום ברקמת העצבים של גופו. לא ידוע לחלוטין מה גורם לנגיף לחזור לפעול שוב, אך משערים כי ישנם מצבים שיכולים לגרום לו לשוב לפעילות וביניהם: סטרס, מערכת חיסונית חלשה ועוד.

מה שמאפיין את השלבקת חוגרת היא פריחה אשר כאמור מופיעה רק בצד אחד של הגוף. לעיתים הפריחה מופיעה בצורה של פס והיא יכולה להופיע בכל אזור בגוף לרבות: הפנים, הגפיים או הצוואר. הפריחה תמשיך לרוב שבועיים עד חודש ובמהלך הזמן המדובר האדם יחווה צריבה, גרד וכאבים שונים בגוף שיסבו לו אי נעימות רבה וכן, יפגעו באיכות ובשגרת החיים שלו.

שלבקת חוגרת מאופיינת בפריחה כואבת המופיעה בדרך כלל בצד אחד של הגוף, לעתים קרובות בצורת פס או פס. הפריחה יכולה להופיע בכל מקום בגוף, אבל היא מופיעה לרוב על הגפיים, הפנים או הצוואר. הפריחה נמשכת בדרך כלל שבועיים עד ארבעה שבועות, ובמהלך זמן זה, האדם הפגוע עלול לחוות כאב עז, צריבה וגרד.

 

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

כאשר מדובר על שלבקת חוגרת כאבים ובטיפול בכאבים משלבקת חוגרת, ניתן למצוא כמה טיפולים שיכולים לסייע להקלה על תסמיני שלבקת חוגרת, כאשר הטיפולים הנפוצים ביותר הם: נטילת תרופות אנטי ויראליות אשר יכולות לסייע בהפחת החומרה של התסמינים ופרק זמן שהם נמשכים. התרופות הללו למעשה מונעות מהווירוס להשתכפל.

עוד תרופות הם משככי כאבים אשר יכולים לסייע בהקלה על הכאבים שהמחלה מביאה עימה.

כמו כן, ניתן לקבל טיפול מקומי הכולל מדבקות מיוחדות המכילות חומרים מרגיעים, קרמים או משחות, כאשר המטרה היא להפחית עד כמה שניתן את הגירוד.

גם דיקור יכול לסייע במקרים מסוימים להקל על הכאב ולהפחית את פרק הזמן שבהם מופיעים תסמיני המחלה

ישנם מקרים שיסייעו גם תרופות נוגדי דיכאון, סטרואידים וכן חסימות עצבים במטרה להקל על הכאב. ההליך המדובר כולל הזרקה של חומר הרדמה מקומי באופן ישיר לעצבים הפגועים.

טיפול בשלבקת חוגרת במרפאת כאב

חשוב להבין כי לשלבקת חוגרת עלולה להיות השפעה ארוכת טווח על הגוף וגם לאחר שהפריחה עוברת, האדם עלול לסבול מכאבים עזים באזור שבו התרחשה הפריחה. המצב המדובר יכול להימשך פרק זמן משמעותי ביותר ולעיתים הוא יכול להתפרש גם על שנים. במקרה הזה, כדאי מאוד לבקש מהרופא המטפל שלכם הפניה למרפאת כאב. מרפאת כאב היא מקום שבו מטפלים בכאבים כרוניים בצורה יעילה, במגוון שיטות טיפול. הבחירה במרפאת כאב מקצועית יכולה לסייע לכל אדם להתמודד עם כאבים כתוצאה משלבקת חוגרת בצורה הטובה ביותר ולשוב לחיות את חייו בצורה נעימה וטובה.

שירות לקוחות

טלפון התמיכה הטכנית של הוט: כל מה שאתה צריך לדעת

הוט תקשורת וטלוויזיה היא ספקית מובילה של שירותי תקשורת ובידור בישראל. כלקוח, אתה עלול להיתקל בבעיות טכניות הדורשות סיוע מצוות התמיכה שלו. במאמר זה נסקור את כל מה שאתה צריך לדעת על שירות התמיכה הטכנית של Hot.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

אלרגיה

פריחה אלרגית בעור-כל מה שרציתם לדעת

התמודדות עם פריחה אלרגית בעור יכולה להיות חוויה מאתגרת ומתסכלת. הכתמים האדומים והמגרדים המופיעים על העור עלולים לגרום לאי נוחות ומבוכה, להשפיע על הרווחה הפיזית והרגשית כאחד. הבנת הסיבות והגורמים לפריחה אלרגית בעור היא חיונית בניהול וטיפול במצב זה ביעילות.

שיער

מניעת קשרים בשיער – איך לשמור על השיער מסודר כל הזמן

האם אי פעם הרגשת את התסכול של התמודדות עם קשרי שיער שנראים כאילו נוצרו משום מקום? הסבכים הזעירים והעקשניים האלה לא רק גורמים לאי נוחות, אלא גם יכולים להיות הגורם העיקרי לקיומו של השיער, מה שמוביל לשבירה ולאובדן ברק. בשגרת היומיום הסואנת שרבים מאיתנו מנהלים, שמירה על שיער מסודר וללא קשרים יכולה להרגיש כמו חלום רחוק. עם זאת, ההשפעה של קשרי שיער חורגת מעבר לאסתטיקה גרידא; הם מדברים כרכים על הבריאות הבסיסית והטיפול של התלתלים שלנו. על רקע המצב השעיר הזה, אנו מתעמקים בתחום טיפוח השיער, חוקרים את המורכבויות של מניעת קשרים ושמירה על שיער חלק וניתן לסידור בכל עת. הצטרפו אלינו כשאנחנו חושפים את הסודות למנעולים זורמים ללא רבב, חולקים טיפים וטריקים שישנו את שגרת טיפוח השיער שלכם לנצח.

ביגוד טקטי: פונקציונליות ונוחות לכל משימה

ביגוד טקטי הוא סוג של לבוש מתקדם שתוכנן במקור לשימוש צבאי ומשטרתי, אך בשנים האחרונות הפך פופולרי גם בקרב אזרחים. מטרתו העיקרית היא לספק נוחות, גמישות ופונקציונליות מרבית בתנאי שטח מאתגרים ובמצבים הדורשים זריזות ותנועה חופשית.