כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו הווירוס אשר גורם לאבעבועות רוח. מדובר על וירוס שיכול להיות רדום במשך לא מעט שנים בגוף לפני שהוא חוזר לפעול מחדש ויוצר אצל האדם שלבקת חוגרת. מדובר על מחלה לא נעימה אשר מעבר לעובדה שהיא מלווה בפריחה מגרדת ולא אסתטית, היא גם מסיבה כאבים רבים לאדם שסובל ממנה, כאשר הכאבים נשארים לא פעם גם לאחר שהפריחה עוברת לחלוטין.

 

שלבקת חוגרת – במה מדובר?

כאמור, שלבקת חוגרת היא מחלה אשר הגורם לה הוא אותו וירוס שגורם אבעבועות רוח. אדם אשר חלה באבעבועות רוח, יכול לחלות לאחר שנים רבות בשלבקת חוגרת שכן, הנגיף המדובר נשאר רדום ברקמת העצבים של גופו. לא ידוע לחלוטין מה גורם לנגיף לחזור לפעול שוב, אך משערים כי ישנם מצבים שיכולים לגרום לו לשוב לפעילות וביניהם: סטרס, מערכת חיסונית חלשה ועוד.

מה שמאפיין את השלבקת חוגרת היא פריחה אשר כאמור מופיעה רק בצד אחד של הגוף. לעיתים הפריחה מופיעה בצורה של פס והיא יכולה להופיע בכל אזור בגוף לרבות: הפנים, הגפיים או הצוואר. הפריחה תמשיך לרוב שבועיים עד חודש ובמהלך הזמן המדובר האדם יחווה צריבה, גרד וכאבים שונים בגוף שיסבו לו אי נעימות רבה וכן, יפגעו באיכות ובשגרת החיים שלו.

שלבקת חוגרת מאופיינת בפריחה כואבת המופיעה בדרך כלל בצד אחד של הגוף, לעתים קרובות בצורת פס או פס. הפריחה יכולה להופיע בכל מקום בגוף, אבל היא מופיעה לרוב על הגפיים, הפנים או הצוואר. הפריחה נמשכת בדרך כלל שבועיים עד ארבעה שבועות, ובמהלך זמן זה, האדם הפגוע עלול לחוות כאב עז, צריבה וגרד.

 

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

כאשר מדובר על שלבקת חוגרת כאבים ובטיפול בכאבים משלבקת חוגרת, ניתן למצוא כמה טיפולים שיכולים לסייע להקלה על תסמיני שלבקת חוגרת, כאשר הטיפולים הנפוצים ביותר הם: נטילת תרופות אנטי ויראליות אשר יכולות לסייע בהפחת החומרה של התסמינים ופרק זמן שהם נמשכים. התרופות הללו למעשה מונעות מהווירוס להשתכפל.

עוד תרופות הם משככי כאבים אשר יכולים לסייע בהקלה על הכאבים שהמחלה מביאה עימה.

כמו כן, ניתן לקבל טיפול מקומי הכולל מדבקות מיוחדות המכילות חומרים מרגיעים, קרמים או משחות, כאשר המטרה היא להפחית עד כמה שניתן את הגירוד.

גם דיקור יכול לסייע במקרים מסוימים להקל על הכאב ולהפחית את פרק הזמן שבהם מופיעים תסמיני המחלה

ישנם מקרים שיסייעו גם תרופות נוגדי דיכאון, סטרואידים וכן חסימות עצבים במטרה להקל על הכאב. ההליך המדובר כולל הזרקה של חומר הרדמה מקומי באופן ישיר לעצבים הפגועים.

טיפול בשלבקת חוגרת במרפאת כאב

חשוב להבין כי לשלבקת חוגרת עלולה להיות השפעה ארוכת טווח על הגוף וגם לאחר שהפריחה עוברת, האדם עלול לסבול מכאבים עזים באזור שבו התרחשה הפריחה. המצב המדובר יכול להימשך פרק זמן משמעותי ביותר ולעיתים הוא יכול להתפרש גם על שנים. במקרה הזה, כדאי מאוד לבקש מהרופא המטפל שלכם הפניה למרפאת כאב. מרפאת כאב היא מקום שבו מטפלים בכאבים כרוניים בצורה יעילה, במגוון שיטות טיפול. הבחירה במרפאת כאב מקצועית יכולה לסייע לכל אדם להתמודד עם כאבים כתוצאה משלבקת חוגרת בצורה הטובה ביותר ולשוב לחיות את חייו בצורה נעימה וטובה.

גאדג'טים

מהפכה בנוחות הביתית: גאדג'טים שישדרגו כל פינה בבית שלך

דמיינו את הבית שלכם מגיב בצורה חלקה לצרכים שלכם, ומטפח סביבה שמתאימה באופן מושלם לנוחות ולסגנון החיים שלכם. בעודנו עומדים על סיפו של רנסנס טכנולוגי במרחב הביתי, מגוון גאדג'טים מתוחכמים מזמינים, שכל אחד מהם מבטיח להפוך את חללי המגורים שלנו למעוזים של יעילות, רוגע וביטחון. מהחמימות העדינה שמקבלת את פניכם בערב קריר ועד לגוונים הרכים ששוטפים את הקירות, וקובעים בדיוק את מצב הרוח הנכון אחרי יום ארוך – המהפכה בנוחות הביתית כבר כאן.

מדריך לבחירת ראצ'ט: טיפים חיוניים לחלקי נגרר קלים וחקלאיים

כאשר מדובר בבחירת המחגר המתאים עבור חלקי הנגרר הקלים או החקלאיים שלך, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. בין אם אתה מוביל ציוד, בעלי חיים או מטען יקר ערך אחר, החגר אמין ואיכותי חיוני לאבטחת המטען שלך ולהבטחת נסיעה בטוחה. במדריך זה נספק לכם את הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול פנים

סוגי טיפולי פנים על פי עונות השנה

במקרים רבים, עור הפנים שלנו משקף את האופן בו אנו מסתגלים לעונות השנה ולשינויי מזג האוויר, כשלכל עונה קיימים ניואנסים שונים. לכן, כל עונה מביאה עמה אתגרים והזדמנויות שונות לטיפוח עור הפנים והכרות והבנה בסיסית עם השינויים הללו, מאפשרים לכל אחד ואחת להפיק את המקסימום עבור עור הפנים, לאורך כל השנה.

רישיון נשק

רישיון נשק: ההבדלים שאתה חייב לדעת לפני שתחליט

התעמקות בעולם הנשק אינה החלטה המתקבלת בקלות ראש, ואין לגשת אליה ללא הבנה מעמיקה. כל בחירה נושאת עמה אחריות כבדת משקל וידע חיוני שיש לשלוט בו – במיוחד כשמדובר בתהליך המורכב של השגה, חידוש וציות לתקנות המסדירות רישיון נשק. המסע מטירון לבעל נשק מורשה רצוף קשת של קריטריונים והבחנות שהם קריטיים הן לזכויותיך והן לביטחונך. בין אם מדובר בספורט, הגנה או מסורת, הבנת הפינות והפינות של בעלות על נשק יכולה לעשות את כל ההבדל. שיח זה חושף את שכבות המורכבות סביב רישיונות נשק, מלווה אתכם בין סוגים, צרכים, יישומים וניואנסים של היצמדות לחוק, ומצייר תמונה ברורה למי שעומד בפתחו של מיזם משמעותי זה.

הדפסה על חולצות – הטרנד החם של 2024

בעולם האופנה הדינמי, טרנדים באים והולכים, אבל טרנד אחד שממשיך לתפוס תאוצה ב-2024 הוא ההדפסה על חולצות. צורה יצירתית ורב-תכליתית זו של ביטוי עצמי הפכה