כל מה שצריך לדעת על סופר צללים

סופר צללים הוא איש מקצוע שכיר שכותב ספרים, מאמרים, סיפורים, דוחות או טקסטים אחרים שנזקפים רשמית לזכותו של אדם אחר. סופרי רצללים פאים משמשים לעתים קרובות על ידי ידוענים ואישי ציבור שאין להם זמן, משמעת או כישורי כתיבה לכתוב ולחקור אוטוביוגרפיה של כמה מאות עמודים או ספר איך לעשות. במקרים מסוימים, מחבר עשוי להשתמש בסופר צללים כדי להרחיב על רעיון שפיתח במקור אבל אין לו זמן להמשיך. במקרים אחרים, סופר צללים עשוי להישכר לשכתב טיוטה גסה של כתב יד שהושלם ברובו.

סופר צללים הוא אדם שכותב ספרים, מאמרים, סיפורים, דוחות או טקסטים אחרים שנזקפים רשמית לזכותו של אדם אחר. ניתן להשתמש במונח "סופר צללים" בדרכים שונות. משמעות אחת היא שהכותב הנחשב יכתוב מאמר או ספר ואז ישכור מישהו שיוסיף את שמו כמחבר שותף. סוג זה של כתיבת צללים אינו תמיד מוכר על ידי המחבר המקורי. משמעות שנייה של "כותב צללים " היא כאשר כותב הרוחות אחראי לא רק על הכתיבה אלא גם על עריכה, עיצוב ופרסום היצירה. סופר צללים עשוי להיות מעורב גם במאמצי שיווק ופרסום.

מה זה סופר צללים?

סופר צללים הוא סופר שנשכר ליצור תוכן בהנחייתו של אדם אחר. סופר הצללים עשוי להישכר לכתוב אוטוביוגרפיה, רומן או עבודה אחרת. לעתים קרובות קשה לסופר צללים לקבל קרדיט על עבודתם מכיוון שהם לא אלה שזוכים לזיכוי המחבר על המוצר המוגמר. יוצא דופן הוא כאשר כותב צללים מועסק על ידי ידוען שרוצה להרחיק את שמו מהמוצר המוגמר בגלל מבוכה או סיבות אחרות. בעבר, סופרי צללים שימשו ידוענים כדי להימנע מביקורת ציבורית. כיום משתמשים בסופרי צללים ממגוון סיבות. הם יכולים להיות מועסקים על ידי ידוענים כדי לכתוב את הזיכרונות שלהם, או שהם יכולים להיות מועסקים על ידי חברות כדי ליצור תוכן עבור הבלוגים או חשבונות המדיה החברתית שלהם.

סופרי צללים קיימים מאז שנות ה-1800, כאשר הם נשכרו לכתוב רומנים ומחזות. המחבר היה שם את שמו על היצירה בעוד שכותב צללים יישאר אנונימי. זה נעשה מכיוון שאנשים רבים לא רצו שהעבודות שלהם יהיו קשורות אליהם אם הן שנויות במחלוקת בכל דרך שהיא.

תפקידו של סופרי צללים

סופרי צללים הם סוג של סופר עצמאי שנשכר על ידי מישהו לכתוב מאמר, ספר או סוג אחר של עבודה כתובה. סופר צללים לא יזוכה עבור עבודתו ולעתים קרובות ישולם לו תשלום שעתי או תעריף קבוע עבור העבודה.סופרים צללים משמשים בדרך כלל במקרים שבהם המחבר רוצה להישאר אנונימי או זקוק לעזרה במחקר ובכתיבה. ניתן להשתמש בסופרי צללים גם אם למחבר אין מספיק זמן לכתוב ספר בעצמו. סופר צללים  הוא סופר שכותב עבור מישהו אחר. כותב הצללים עשוי לכתוב נאומים, רומנים או טקסטים אחרים שנכתבים בשמו של אדם אחר.

כתיבת צללים יכולה להיעשות עם או בלי הסכמת המחבר. נושא הספר עשוי לשכור סופר צללים שיכתוב עבורם את הספר כי הם עסוקים מכדי לעשות זאת בעצמם, או שהם לא יודעים לכתוב מספיק טוב בעצמם.

התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית.

NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות