מהו מבחן הפסיכומטרי?

אחד מתנאי הקבלה עבור לימודים אקדמאיים, יהיה לא פעם ציון כזה או אחר במבחן הפסיכומטרי. לכן, לא מעט צעירים יודעים כי בכדי להתקבל לתואר שהם רוצים ללמוד, קודם כל עליהם להשיג את הציון הרלוונטי במבחן המדובר. המבחן הפסיכומטרי הוא לא מבחן אינטליגנציה והמטרה שלו היא למיין מועמדים לתואר ראשון בישראל, דרך ניבוי סיכויי ההצלחה שלהם. המבחן המדובר בודק את היכולות של כל נבחן בתחומים שונים לרבות: חיבור באנגלית, חשיבה כמותית ועוד. מי שאחראי עליו הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה. בכדי לעבור את המבחן בהצלחה, לרוב יש צורך לבחור בקורס פסיכומטרי איכותי ומקצועי שבו ניתן ללמוד את כל השיטות הרלוונטיות שמסייעות לתרגל נכון את שאלות המבחן, על מנת לקבל בו ציון התואם לדרישות התואר שכל אדם מעוניין להתקבל אליו.

מה כולל המבחן הפסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי כולל למעשה את היכולות של הנבחן ב3 תחומים מרכזיים והם: חשיבה כמותית כאשר הידע המתמטי הנדרש עבור השאלות בפרק המדובר הוא ידע של עד 3 יחידות לימוד לבגרות. יחד עם זאת, אם עברתם בגרות במתמטיקה, תגלו כי השאלות בחלק המדובר במבחן הפסיכומטרי, אינן דומות לשאלות הבגרות שכן, הן בודקות את החשיבה המתמטית ולא את הידע המתמטי. חלק נוסף נקרא: חשיבה מילולית והוא בוחן את יכולת הבנת הנקרא של הנבחן, את היכולת שלו לכתוב חיבור ברמה גבוהה בכל נושא באשר הוא ועוד. החלק השלישי הוא החלק הנוגע לאנגלית והוא בודק את יכולת ההבנה של הנבחן באנגלית כתובה ואת אוצר המילים שלו. הוא לא בודק למעשה ידע הנוגע לכללי דקדוק באנגלית או כל דבר אחר שנדרשתם ללמוד לקראת בחינות הבגרות באנגלית.

כיצד תקבלו את הציון שאתם רוצים במבחן הפסיכומטרי?

אין ספק כי מבחן הפסיכומטרי עלול לבלבל מאוד, גם תלמידים אשר הצליחו מאוד בבחינות הבגרות וממוצע הבגרות שלהם גבוה מהרגיל שכן, מדובר כאמור על שאלות שסביר להניח שהתלמידים לא התמודדו עימם בעבר במסגרת לימודיהם לקראת הבגרות. על כן, בכדי להצליח במבחן המדובר ולהשיג את הציון הרצוי לקראת לימודים אקדמאיים, מומלץ ביותר לבחור קורס תרגול פסיכומטרי שבו ניתן ללמוד את כל מה שצריך על מנת להגיע מוכנים לבחינה. באמצעות תרגול סימולציות במהלך הקורס, מתרגלים סגנונות שאלות שמופיעות בפסיכומטרי ומבינים את העקרונות שלהם. התרגול המדובר מאוד עוזר שכן, מדובר על מבחן שיש לעמוד בו בזמנים ועל כן, הוא מסייע בתרגול עמידה בזמנים, עמידה בתנאי לחץ וכן תרגול השאלות עצמן.

חשוב מאוד לבחור קורס תרגול פסיכומטרי איכותי ומומלץ, על מנת לקבל במבחן המדובר את הציון הנדרש לכם.

שירות לקוחות

טלפון התמיכה הטכנית של הוט: כל מה שאתה צריך לדעת

הוט תקשורת וטלוויזיה היא ספקית מובילה של שירותי תקשורת ובידור בישראל. כלקוח, אתה עלול להיתקל בבעיות טכניות הדורשות סיוע מצוות התמיכה שלו. במאמר זה נסקור את כל מה שאתה צריך לדעת על שירות התמיכה הטכנית של Hot.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

אלרגיה

פריחה אלרגית בעור-כל מה שרציתם לדעת

התמודדות עם פריחה אלרגית בעור יכולה להיות חוויה מאתגרת ומתסכלת. הכתמים האדומים והמגרדים המופיעים על העור עלולים לגרום לאי נוחות ומבוכה, להשפיע על הרווחה הפיזית והרגשית כאחד. הבנת הסיבות והגורמים לפריחה אלרגית בעור היא חיונית בניהול וטיפול במצב זה ביעילות.

שיער

מניעת קשרים בשיער – איך לשמור על השיער מסודר כל הזמן

האם אי פעם הרגשת את התסכול של התמודדות עם קשרי שיער שנראים כאילו נוצרו משום מקום? הסבכים הזעירים והעקשניים האלה לא רק גורמים לאי נוחות, אלא גם יכולים להיות הגורם העיקרי לקיומו של השיער, מה שמוביל לשבירה ולאובדן ברק. בשגרת היומיום הסואנת שרבים מאיתנו מנהלים, שמירה על שיער מסודר וללא קשרים יכולה להרגיש כמו חלום רחוק. עם זאת, ההשפעה של קשרי שיער חורגת מעבר לאסתטיקה גרידא; הם מדברים כרכים על הבריאות הבסיסית והטיפול של התלתלים שלנו. על רקע המצב השעיר הזה, אנו מתעמקים בתחום טיפוח השיער, חוקרים את המורכבויות של מניעת קשרים ושמירה על שיער חלק וניתן לסידור בכל עת. הצטרפו אלינו כשאנחנו חושפים את הסודות למנעולים זורמים ללא רבב, חולקים טיפים וטריקים שישנו את שגרת טיפוח השיער שלכם לנצח.

ביגוד טקטי: פונקציונליות ונוחות לכל משימה

ביגוד טקטי הוא סוג של לבוש מתקדם שתוכנן במקור לשימוש צבאי ומשטרתי, אך בשנים האחרונות הפך פופולרי גם בקרב אזרחים. מטרתו העיקרית היא לספק נוחות, גמישות ופונקציונליות מרבית בתנאי שטח מאתגרים ובמצבים הדורשים זריזות ותנועה חופשית.