מהו מבחן הפסיכומטרי?

אחד מתנאי הקבלה עבור לימודים אקדמאיים, יהיה לא פעם ציון כזה או אחר במבחן הפסיכומטרי. לכן, לא מעט צעירים יודעים כי בכדי להתקבל לתואר שהם רוצים ללמוד, קודם כל עליהם להשיג את הציון הרלוונטי במבחן המדובר. המבחן הפסיכומטרי הוא לא מבחן אינטליגנציה והמטרה שלו היא למיין מועמדים לתואר ראשון בישראל, דרך ניבוי סיכויי ההצלחה שלהם. המבחן המדובר בודק את היכולות של כל נבחן בתחומים שונים לרבות: חיבור באנגלית, חשיבה כמותית ועוד. מי שאחראי עליו הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה. בכדי לעבור את המבחן בהצלחה, לרוב יש צורך לבחור בקורס פסיכומטרי איכותי ומקצועי שבו ניתן ללמוד את כל השיטות הרלוונטיות שמסייעות לתרגל נכון את שאלות המבחן, על מנת לקבל בו ציון התואם לדרישות התואר שכל אדם מעוניין להתקבל אליו.

מה כולל המבחן הפסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי כולל למעשה את היכולות של הנבחן ב3 תחומים מרכזיים והם: חשיבה כמותית כאשר הידע המתמטי הנדרש עבור השאלות בפרק המדובר הוא ידע של עד 3 יחידות לימוד לבגרות. יחד עם זאת, אם עברתם בגרות במתמטיקה, תגלו כי השאלות בחלק המדובר במבחן הפסיכומטרי, אינן דומות לשאלות הבגרות שכן, הן בודקות את החשיבה המתמטית ולא את הידע המתמטי. חלק נוסף נקרא: חשיבה מילולית והוא בוחן את יכולת הבנת הנקרא של הנבחן, את היכולת שלו לכתוב חיבור ברמה גבוהה בכל נושא באשר הוא ועוד. החלק השלישי הוא החלק הנוגע לאנגלית והוא בודק את יכולת ההבנה של הנבחן באנגלית כתובה ואת אוצר המילים שלו. הוא לא בודק למעשה ידע הנוגע לכללי דקדוק באנגלית או כל דבר אחר שנדרשתם ללמוד לקראת בחינות הבגרות באנגלית.

כיצד תקבלו את הציון שאתם רוצים במבחן הפסיכומטרי?

אין ספק כי מבחן הפסיכומטרי עלול לבלבל מאוד, גם תלמידים אשר הצליחו מאוד בבחינות הבגרות וממוצע הבגרות שלהם גבוה מהרגיל שכן, מדובר כאמור על שאלות שסביר להניח שהתלמידים לא התמודדו עימם בעבר במסגרת לימודיהם לקראת הבגרות. על כן, בכדי להצליח במבחן המדובר ולהשיג את הציון הרצוי לקראת לימודים אקדמאיים, מומלץ ביותר לבחור קורס תרגול פסיכומטרי שבו ניתן ללמוד את כל מה שצריך על מנת להגיע מוכנים לבחינה. באמצעות תרגול סימולציות במהלך הקורס, מתרגלים סגנונות שאלות שמופיעות בפסיכומטרי ומבינים את העקרונות שלהם. התרגול המדובר מאוד עוזר שכן, מדובר על מבחן שיש לעמוד בו בזמנים ועל כן, הוא מסייע בתרגול עמידה בזמנים, עמידה בתנאי לחץ וכן תרגול השאלות עצמן.

חשוב מאוד לבחור קורס תרגול פסיכומטרי איכותי ומומלץ, על מנת לקבל במבחן המדובר את הציון הנדרש לכם.

מתי נשתמש ברמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף האודיו המודרני שלנו. בין אם אנחנו מארחים מסיבה, מציגים מצגת או נהנים מהלחנים האהובים עלינו בבית, המכשירים הללו

Apple Watch

האבולוציה של Apple Watch: הצצה לדגמים החדשים 2023

מאז השקתו הראשונית ב-2015, ה-Apple Watch חולל מהפכה בשוק הטכנולוגיה הלבישה. עם כל דגם חדש, אפל המשיכה לדחוף את גבולות החדשנות והעיצוב, ומציעה למשתמשים שילוב חלק של סגנון ופונקציונליות. כשאנו מביטים קדימה לשנת 2023, שמועות והדלפות מצביעות על כך שלאפל יש כמה עדכונים מרגשים עבור לקוחותיה הנאמנים.

תכשירים מומלצים לטיפול באקנה

אקנה, מצב עור שכיח המשפיע על אנשים בכל טווח הגילאים, יכול להיות מטריד פיזית ורגשית כאחד. מצב בריאותי זה של העור מתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים, דבר שמוביל להתפתחות פצעונים, נקודות שחורות וראשים לבנים. בעוד שגורמים כמו הורמונים, גנטיקה ואורח חיים משחקים תפקיד בהתרחשותו, מציאת מוצרים יעילים לטיפול באקנה היא חיונית לשיקום העור. בשנים האחרונות, תחום הטיפוח חווה התקדמות בשימוש בחומרים חדשניים לטיפול באקנה והיום נבחן את האפשרויות שהפיתוחים הללו מביאים לעולם הטיפול באקנה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול ברכב רנו

גלה את הסודות לטיפול מעולה ברכב רנו במוסך שלנו

כשמדובר בטיפול ברכב רנו, הסוד הוא לא כל כך הטיפול אלא הידע והאסטרטגיה שאתה מיישם. זה לא מספיק רק לבקר במוסך כאשר רעש חזק מפריע לנסיעה השלווה שלך. טיפול קפדני זה דורש הרבה יותר – מדובר במעקב אחר לוח זמנים עקבי ויעיל לתחזוקה, הכרת כמה עצות DIY של מומחים והבנת השימוש בכלי אבחון מתקדמים.

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו