מהו מבחן הפסיכומטרי?

אחד מתנאי הקבלה עבור לימודים אקדמאיים, יהיה לא פעם ציון כזה או אחר במבחן הפסיכומטרי. לכן, לא מעט צעירים יודעים כי בכדי להתקבל לתואר שהם רוצים ללמוד, קודם כל עליהם להשיג את הציון הרלוונטי במבחן המדובר. המבחן הפסיכומטרי הוא לא מבחן אינטליגנציה והמטרה שלו היא למיין מועמדים לתואר ראשון בישראל, דרך ניבוי סיכויי ההצלחה שלהם. המבחן המדובר בודק את היכולות של כל נבחן בתחומים שונים לרבות: חיבור באנגלית, חשיבה כמותית ועוד. מי שאחראי עליו הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה. בכדי לעבור את המבחן בהצלחה, לרוב יש צורך לבחור בקורס פסיכומטרי איכותי ומקצועי שבו ניתן ללמוד את כל השיטות הרלוונטיות שמסייעות לתרגל נכון את שאלות המבחן, על מנת לקבל בו ציון התואם לדרישות התואר שכל אדם מעוניין להתקבל אליו.

מה כולל המבחן הפסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי כולל למעשה את היכולות של הנבחן ב3 תחומים מרכזיים והם: חשיבה כמותית כאשר הידע המתמטי הנדרש עבור השאלות בפרק המדובר הוא ידע של עד 3 יחידות לימוד לבגרות. יחד עם זאת, אם עברתם בגרות במתמטיקה, תגלו כי השאלות בחלק המדובר במבחן הפסיכומטרי, אינן דומות לשאלות הבגרות שכן, הן בודקות את החשיבה המתמטית ולא את הידע המתמטי. חלק נוסף נקרא: חשיבה מילולית והוא בוחן את יכולת הבנת הנקרא של הנבחן, את היכולת שלו לכתוב חיבור ברמה גבוהה בכל נושא באשר הוא ועוד. החלק השלישי הוא החלק הנוגע לאנגלית והוא בודק את יכולת ההבנה של הנבחן באנגלית כתובה ואת אוצר המילים שלו. הוא לא בודק למעשה ידע הנוגע לכללי דקדוק באנגלית או כל דבר אחר שנדרשתם ללמוד לקראת בחינות הבגרות באנגלית.

כיצד תקבלו את הציון שאתם רוצים במבחן הפסיכומטרי?

אין ספק כי מבחן הפסיכומטרי עלול לבלבל מאוד, גם תלמידים אשר הצליחו מאוד בבחינות הבגרות וממוצע הבגרות שלהם גבוה מהרגיל שכן, מדובר כאמור על שאלות שסביר להניח שהתלמידים לא התמודדו עימם בעבר במסגרת לימודיהם לקראת הבגרות. על כן, בכדי להצליח במבחן המדובר ולהשיג את הציון הרצוי לקראת לימודים אקדמאיים, מומלץ ביותר לבחור קורס תרגול פסיכומטרי שבו ניתן ללמוד את כל מה שצריך על מנת להגיע מוכנים לבחינה. באמצעות תרגול סימולציות במהלך הקורס, מתרגלים סגנונות שאלות שמופיעות בפסיכומטרי ומבינים את העקרונות שלהם. התרגול המדובר מאוד עוזר שכן, מדובר על מבחן שיש לעמוד בו בזמנים ועל כן, הוא מסייע בתרגול עמידה בזמנים, עמידה בתנאי לחץ וכן תרגול השאלות עצמן.

חשוב מאוד לבחור קורס תרגול פסיכומטרי איכותי ומומלץ, על מנת לקבל במבחן המדובר את הציון הנדרש לכם.

גאדג'טים

מהפכה בנוחות הביתית: גאדג'טים שישדרגו כל פינה בבית שלך

דמיינו את הבית שלכם מגיב בצורה חלקה לצרכים שלכם, ומטפח סביבה שמתאימה באופן מושלם לנוחות ולסגנון החיים שלכם. בעודנו עומדים על סיפו של רנסנס טכנולוגי במרחב הביתי, מגוון גאדג'טים מתוחכמים מזמינים, שכל אחד מהם מבטיח להפוך את חללי המגורים שלנו למעוזים של יעילות, רוגע וביטחון. מהחמימות העדינה שמקבלת את פניכם בערב קריר ועד לגוונים הרכים ששוטפים את הקירות, וקובעים בדיוק את מצב הרוח הנכון אחרי יום ארוך – המהפכה בנוחות הביתית כבר כאן.

מדריך לבחירת ראצ'ט: טיפים חיוניים לחלקי נגרר קלים וחקלאיים

כאשר מדובר בבחירת המחגר המתאים עבור חלקי הנגרר הקלים או החקלאיים שלך, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. בין אם אתה מוביל ציוד, בעלי חיים או מטען יקר ערך אחר, החגר אמין ואיכותי חיוני לאבטחת המטען שלך ולהבטחת נסיעה בטוחה. במדריך זה נספק לכם את הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול פנים

סוגי טיפולי פנים על פי עונות השנה

במקרים רבים, עור הפנים שלנו משקף את האופן בו אנו מסתגלים לעונות השנה ולשינויי מזג האוויר, כשלכל עונה קיימים ניואנסים שונים. לכן, כל עונה מביאה עמה אתגרים והזדמנויות שונות לטיפוח עור הפנים והכרות והבנה בסיסית עם השינויים הללו, מאפשרים לכל אחד ואחת להפיק את המקסימום עבור עור הפנים, לאורך כל השנה.

רישיון נשק

רישיון נשק: ההבדלים שאתה חייב לדעת לפני שתחליט

התעמקות בעולם הנשק אינה החלטה המתקבלת בקלות ראש, ואין לגשת אליה ללא הבנה מעמיקה. כל בחירה נושאת עמה אחריות כבדת משקל וידע חיוני שיש לשלוט בו – במיוחד כשמדובר בתהליך המורכב של השגה, חידוש וציות לתקנות המסדירות רישיון נשק. המסע מטירון לבעל נשק מורשה רצוף קשת של קריטריונים והבחנות שהם קריטיים הן לזכויותיך והן לביטחונך. בין אם מדובר בספורט, הגנה או מסורת, הבנת הפינות והפינות של בעלות על נשק יכולה לעשות את כל ההבדל. שיח זה חושף את שכבות המורכבות סביב רישיונות נשק, מלווה אתכם בין סוגים, צרכים, יישומים וניואנסים של היצמדות לחוק, ומצייר תמונה ברורה למי שעומד בפתחו של מיזם משמעותי זה.

הדפסה על חולצות – הטרנד החם של 2024

בעולם האופנה הדינמי, טרנדים באים והולכים, אבל טרנד אחד שממשיך לתפוס תאוצה ב-2024 הוא ההדפסה על חולצות. צורה יצירתית ורב-תכליתית זו של ביטוי עצמי הפכה