מה ההבדל בין כתר חרסינה וזירקוניה?

כתרים דנטליים הם מכשירי תותב המשמשים לכיסוי השן ולהשבתה לצורתה ולגודלה הטבעיים. ישנם שני סוגים של כתרים דנטליים: חרסינה וזירקוניה. כתרי חרסינה עשויים ממינרלים טבעיים ואילו כתרי זירקוניה עשויים מחומרים סינטטיים.

פורצלן הוא חומר יקר יותר מזירקוניה, אך הוא גם עמיד יותר.

היתרונות של פורצלן על פני זירקוניה כוללים:

  • ערך אסתטי
  • עמידות
  • כוח
  • עמידות בפני חום וכימיקלים

החסרונות של חרסינה על פני זירקוניה כוללים:

  • עלות גבוהה יותר

מהם היתרונות של כתרי פורצלן לעומת כתרי זירקוניה?

כתרי חרסינה עמידים יותר ופחות מועדים לשבירה מאשר כתרי זירקוניה. כתרי זירקוניה פופולריים יותר מכיוון שהם זולים יותר, אבל הם לא מחזיקים מעמד לאורך זמן כמו כתרי חרסינה. כתרי שיניים מפורצלן הם בעלי מראה אסתטי טוב יותר וניתן להתאים אותם לצרכי המטופל.

עובדות נוספות על פורצלן לעומת כתרי זירקוניה שאתם צריכים לדעת!

כתרי חרסינה הם סוג הכתרים הנפוץ ביותר מכיוון שהם עמידים, אטרקטיביים ופחות יקרים. כתרי חרסינה עשויים מתערובת של פורצלן ומתכת. ניתן לגרום להם להיראות כמו שיניים טבעיות, אך יש סיכוי גבוה יותר שהם ישתנה עם הזמן. כתרי זירקוניה יכולים לשמש כחלופה לכתרי חרסינה מכיוון שהם עמידים בפני כתמים ובעלי מראה טבעי יותר מאשר חרסינה.

הבדלים עיקריים בין כתרי חרסינה לקרמיקה או עבודת גשרים

  • פורצלן הוא חומר אנאורגני העשוי מחימר, מינרלים וספצי שדה. זהו הסוג הנפוץ ביותר של פורצלן שיניים המשמש לגשרים וכתרים. צלחות חרסינה עמידות יותר מצלחות קרמיקה, אך הן יכולות להיות גם יקרות יותר. גשרי חרסינה חזקים יותר מגשרים קרמיים מכיוון שהם מורכבים מחומר צפוף.
  • קרמיקה היא מוצק לא מתכתי שלרוב הוא שביר עם מבנה גבישי. צלחות קרמיקה זולות יותר מצלחות חרסינה וניתן להחליף אותן בקלות אם ניזוקות או נשברות. גשרים קרמיים עמידים פחות מגשרי פורצלן מכיוון שהם אינם חזקים כמו החומר הצפוף של חומרי חרסינה.

מה ההבדל במראה?

כתרי חרסינה עשויים מחרסינה וזירקוניום, ואילו כתרי זירקוניה עשויים מזרקוניום. כתרי זירקוניה הם בעלי מרווח טעות גבוה יותר מאשר כתרי חרסינה. הם יכולים להיות עמידים יותר בפני שחיקה, אבל הם יכולים גם להיות שבירים יותר. פורצלן נוטה פחות להישבר או להישבר, אבל הוא רך יותר ובעל מרווח שגיאה נמוך יותר מאשר זירקוניה.

הבדל בעמידות?

ציפויי חרסינה וכתרים עמידים יותר מאשר זירקוניה, אך לשני החומרים יש יתרונות וחסרונות משלהם. פורצלן זול יותר מזירקוניה, אבל הוא לא מחזיק מעמד לאורך זמן. לפורצלן יש נטייה להישבר או להישבר קל יותר מאשר זירקוניה. זירקוניה יקרה יותר מפורצלן, אך היא מחזיקה מעמד הרבה יותר זמן. לזירקוניה יש נטייה להכתים בקלות, ולכן יש צורך לנקות אותה לעתים קרובות יותר. פורצלן יכול להיות מוכתם על ידי קפה ותה בעוד כתמי זירקוניה מיין או סיגריות.

 

 

סימן שאלה

מה זה פקטורינג ואיך זה יכול לעזור לעסק שלך?

פקטורינג היא אסטרטגיה פיננסית שבה עסקים מוכרים את חשבוניותיהם או חשבונות חייבים לצד שלישי, המכונה פקטור, בשיעור ניכיון. עסקה זו מספקת תזרים מזומנים מיידי לעסק, ומאפשרת לו לכסות עלויות תפעוליות מבלי להמתין ללקוחות שישלמו את חשבוניותיהם. למעשה, פקטורינג הופך תשלומים עתידיים להון חוזר מיידי, ומציע גלגל הצלה לחברות שאחרת היו מתקשות בבעיות תזרים מזומנים.

חוגגים יופי: אמנות ותרבות האיפור הלטיני

איפור לטיני הוא לא רק אוסף של מוצרים וטכניקות; זוהי חגיגה תוססת של תרבות, זהות ואומנות. מושרש עמוק במסורות העשירות ובתקני היופי המגוונים של קהילות אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה מוכר בזכות נועזותו, צבעוניותו וחוש הסטייל שלו. איפור לטיני חורג מעבר לפעולה הפשוטה של ייפוי; הוא משמש כאמצעי לביטוי עצמי ולהעצמה, ומאפשר לאנשים להדגיש את יופיים הטבעי תוך מתן כבוד למורשת התרבותית שלהם. בהשראת מקורות רבים, כולל ריקודים מסורתיים, אמנות והנופים הטבעיים של אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה הוא גם מחווה לעבר וגם הצהרה על אידיאלים עכשוויים של יופי. ככל שאנו מתעמקים במהות האיפור הלטיני, מתברר שהוא מקיף יותר מאשר רק את המוצרים; אלא שהוא מגלם את הרוח והתשוקה של התרבות הלטינית עצמה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

פסיכיאטר ילדים ונוער

אם ילדכם סובל מהפרעות דיכאון ומצב רוח, חרדות ופחדים, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה ובכלל אם אתם חשים שינוי גדול אצל ילדכם ולא מבינים מה

רכב

טיפול לרכב מיצובישי ירושלים – לא רק למען הבטיחות שלנו

הרבה פעמים נהוג להסתכל על טיפולים ברכב, מנקודת מבט "מה נכון בהיבט הבטיחותי". כלומר, היחס לטיפול ברכב הוא שיש צורך לבצע אותו בשביל לשמור על בטיחות הרכב והשימוש בו. מאחר ואנחנו משתמשים ברכב באופן תדיר, ואם הוא לא יהיה תקין אזי שאנחנו עלולים לסכן את עצמנו, נוסעים ונהגים אחרים, הרי שיש היגיון בכך שאנחנו בוחנים מה נכון לרכב מבחינה בטיחותית.

כיצד מטפלים בסגירת רווחים בשיניים

רווחים בין השיניים נפוצים לרוב בין השיניים הקדמיות, אולם עלולים להופיע גם בחלקו האחורי של הפה. תופעה זו מכונה בשפה המקצועית Diastema, ומתייחסת לרווח בין שתי שיניים או יותר. תופעה זו עשויה לנבוע ממספר סיבות, החל מאנטומיית הפה והלסת וצמיחה טבעית של שיניים מרוחקות זו מזו, וכלה בהרגלים ומאפייני התנהגות בתקופה בה מתפתחות השיניים ומבנה הלסת, דוגמת שימוש ממושך של ילדים במוצץ, או מציצת אצבע.