מה ההבדל בין כתר חרסינה וזירקוניה?

כתרים דנטליים הם מכשירי תותב המשמשים לכיסוי השן ולהשבתה לצורתה ולגודלה הטבעיים. ישנם שני סוגים של כתרים דנטליים: חרסינה וזירקוניה. כתרי חרסינה עשויים ממינרלים טבעיים ואילו כתרי זירקוניה עשויים מחומרים סינטטיים.

פורצלן הוא חומר יקר יותר מזירקוניה, אך הוא גם עמיד יותר.

היתרונות של פורצלן על פני זירקוניה כוללים:

  • ערך אסתטי
  • עמידות
  • כוח
  • עמידות בפני חום וכימיקלים

החסרונות של חרסינה על פני זירקוניה כוללים:

  • עלות גבוהה יותר

מהם היתרונות של כתרי פורצלן לעומת כתרי זירקוניה?

כתרי חרסינה עמידים יותר ופחות מועדים לשבירה מאשר כתרי זירקוניה. כתרי זירקוניה פופולריים יותר מכיוון שהם זולים יותר, אבל הם לא מחזיקים מעמד לאורך זמן כמו כתרי חרסינה. כתרי שיניים מפורצלן הם בעלי מראה אסתטי טוב יותר וניתן להתאים אותם לצרכי המטופל.

עובדות נוספות על פורצלן לעומת כתרי זירקוניה שאתם צריכים לדעת!

כתרי חרסינה הם סוג הכתרים הנפוץ ביותר מכיוון שהם עמידים, אטרקטיביים ופחות יקרים. כתרי חרסינה עשויים מתערובת של פורצלן ומתכת. ניתן לגרום להם להיראות כמו שיניים טבעיות, אך יש סיכוי גבוה יותר שהם ישתנה עם הזמן. כתרי זירקוניה יכולים לשמש כחלופה לכתרי חרסינה מכיוון שהם עמידים בפני כתמים ובעלי מראה טבעי יותר מאשר חרסינה.

הבדלים עיקריים בין כתרי חרסינה לקרמיקה או עבודת גשרים

  • פורצלן הוא חומר אנאורגני העשוי מחימר, מינרלים וספצי שדה. זהו הסוג הנפוץ ביותר של פורצלן שיניים המשמש לגשרים וכתרים. צלחות חרסינה עמידות יותר מצלחות קרמיקה, אך הן יכולות להיות גם יקרות יותר. גשרי חרסינה חזקים יותר מגשרים קרמיים מכיוון שהם מורכבים מחומר צפוף.
  • קרמיקה היא מוצק לא מתכתי שלרוב הוא שביר עם מבנה גבישי. צלחות קרמיקה זולות יותר מצלחות חרסינה וניתן להחליף אותן בקלות אם ניזוקות או נשברות. גשרים קרמיים עמידים פחות מגשרי פורצלן מכיוון שהם אינם חזקים כמו החומר הצפוף של חומרי חרסינה.

מה ההבדל במראה?

כתרי חרסינה עשויים מחרסינה וזירקוניום, ואילו כתרי זירקוניה עשויים מזרקוניום. כתרי זירקוניה הם בעלי מרווח טעות גבוה יותר מאשר כתרי חרסינה. הם יכולים להיות עמידים יותר בפני שחיקה, אבל הם יכולים גם להיות שבירים יותר. פורצלן נוטה פחות להישבר או להישבר, אבל הוא רך יותר ובעל מרווח שגיאה נמוך יותר מאשר זירקוניה.

הבדל בעמידות?

ציפויי חרסינה וכתרים עמידים יותר מאשר זירקוניה, אך לשני החומרים יש יתרונות וחסרונות משלהם. פורצלן זול יותר מזירקוניה, אבל הוא לא מחזיק מעמד לאורך זמן. לפורצלן יש נטייה להישבר או להישבר קל יותר מאשר זירקוניה. זירקוניה יקרה יותר מפורצלן, אך היא מחזיקה מעמד הרבה יותר זמן. לזירקוניה יש נטייה להכתים בקלות, ולכן יש צורך לנקות אותה לעתים קרובות יותר. פורצלן יכול להיות מוכתם על ידי קפה ותה בעוד כתמי זירקוניה מיין או סיגריות.

 

 

מתי נשתמש ברמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף האודיו המודרני שלנו. בין אם אנחנו מארחים מסיבה, מציגים מצגת או נהנים מהלחנים האהובים עלינו בבית, המכשירים הללו

Apple Watch

האבולוציה של Apple Watch: הצצה לדגמים החדשים 2023

מאז השקתו הראשונית ב-2015, ה-Apple Watch חולל מהפכה בשוק הטכנולוגיה הלבישה. עם כל דגם חדש, אפל המשיכה לדחוף את גבולות החדשנות והעיצוב, ומציעה למשתמשים שילוב חלק של סגנון ופונקציונליות. כשאנו מביטים קדימה לשנת 2023, שמועות והדלפות מצביעות על כך שלאפל יש כמה עדכונים מרגשים עבור לקוחותיה הנאמנים.

תכשירים מומלצים לטיפול באקנה

אקנה, מצב עור שכיח המשפיע על אנשים בכל טווח הגילאים, יכול להיות מטריד פיזית ורגשית כאחד. מצב בריאותי זה של העור מתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים, דבר שמוביל להתפתחות פצעונים, נקודות שחורות וראשים לבנים. בעוד שגורמים כמו הורמונים, גנטיקה ואורח חיים משחקים תפקיד בהתרחשותו, מציאת מוצרים יעילים לטיפול באקנה היא חיונית לשיקום העור. בשנים האחרונות, תחום הטיפוח חווה התקדמות בשימוש בחומרים חדשניים לטיפול באקנה והיום נבחן את האפשרויות שהפיתוחים הללו מביאים לעולם הטיפול באקנה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול ברכב רנו

גלה את הסודות לטיפול מעולה ברכב רנו במוסך שלנו

כשמדובר בטיפול ברכב רנו, הסוד הוא לא כל כך הטיפול אלא הידע והאסטרטגיה שאתה מיישם. זה לא מספיק רק לבקר במוסך כאשר רעש חזק מפריע לנסיעה השלווה שלך. טיפול קפדני זה דורש הרבה יותר – מדובר במעקב אחר לוח זמנים עקבי ויעיל לתחזוקה, הכרת כמה עצות DIY של מומחים והבנת השימוש בכלי אבחון מתקדמים.

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו