מה ההבדל בין כתר חרסינה וזירקוניה?

כתרים דנטליים הם מכשירי תותב המשמשים לכיסוי השן ולהשבתה לצורתה ולגודלה הטבעיים. ישנם שני סוגים של כתרים דנטליים: חרסינה וזירקוניה. כתרי חרסינה עשויים ממינרלים טבעיים ואילו כתרי זירקוניה עשויים מחומרים סינטטיים.

פורצלן הוא חומר יקר יותר מזירקוניה, אך הוא גם עמיד יותר.

היתרונות של פורצלן על פני זירקוניה כוללים:

  • ערך אסתטי
  • עמידות
  • כוח
  • עמידות בפני חום וכימיקלים

החסרונות של חרסינה על פני זירקוניה כוללים:

  • עלות גבוהה יותר

מהם היתרונות של כתרי פורצלן לעומת כתרי זירקוניה?

כתרי חרסינה עמידים יותר ופחות מועדים לשבירה מאשר כתרי זירקוניה. כתרי זירקוניה פופולריים יותר מכיוון שהם זולים יותר, אבל הם לא מחזיקים מעמד לאורך זמן כמו כתרי חרסינה. כתרי שיניים מפורצלן הם בעלי מראה אסתטי טוב יותר וניתן להתאים אותם לצרכי המטופל.

עובדות נוספות על פורצלן לעומת כתרי זירקוניה שאתם צריכים לדעת!

כתרי חרסינה הם סוג הכתרים הנפוץ ביותר מכיוון שהם עמידים, אטרקטיביים ופחות יקרים. כתרי חרסינה עשויים מתערובת של פורצלן ומתכת. ניתן לגרום להם להיראות כמו שיניים טבעיות, אך יש סיכוי גבוה יותר שהם ישתנה עם הזמן. כתרי זירקוניה יכולים לשמש כחלופה לכתרי חרסינה מכיוון שהם עמידים בפני כתמים ובעלי מראה טבעי יותר מאשר חרסינה.

הבדלים עיקריים בין כתרי חרסינה לקרמיקה או עבודת גשרים

  • פורצלן הוא חומר אנאורגני העשוי מחימר, מינרלים וספצי שדה. זהו הסוג הנפוץ ביותר של פורצלן שיניים המשמש לגשרים וכתרים. צלחות חרסינה עמידות יותר מצלחות קרמיקה, אך הן יכולות להיות גם יקרות יותר. גשרי חרסינה חזקים יותר מגשרים קרמיים מכיוון שהם מורכבים מחומר צפוף.
  • קרמיקה היא מוצק לא מתכתי שלרוב הוא שביר עם מבנה גבישי. צלחות קרמיקה זולות יותר מצלחות חרסינה וניתן להחליף אותן בקלות אם ניזוקות או נשברות. גשרים קרמיים עמידים פחות מגשרי פורצלן מכיוון שהם אינם חזקים כמו החומר הצפוף של חומרי חרסינה.

מה ההבדל במראה?

כתרי חרסינה עשויים מחרסינה וזירקוניום, ואילו כתרי זירקוניה עשויים מזרקוניום. כתרי זירקוניה הם בעלי מרווח טעות גבוה יותר מאשר כתרי חרסינה. הם יכולים להיות עמידים יותר בפני שחיקה, אבל הם יכולים גם להיות שבירים יותר. פורצלן נוטה פחות להישבר או להישבר, אבל הוא רך יותר ובעל מרווח שגיאה נמוך יותר מאשר זירקוניה.

הבדל בעמידות?

ציפויי חרסינה וכתרים עמידים יותר מאשר זירקוניה, אך לשני החומרים יש יתרונות וחסרונות משלהם. פורצלן זול יותר מזירקוניה, אבל הוא לא מחזיק מעמד לאורך זמן. לפורצלן יש נטייה להישבר או להישבר קל יותר מאשר זירקוניה. זירקוניה יקרה יותר מפורצלן, אך היא מחזיקה מעמד הרבה יותר זמן. לזירקוניה יש נטייה להכתים בקלות, ולכן יש צורך לנקות אותה לעתים קרובות יותר. פורצלן יכול להיות מוכתם על ידי קפה ותה בעוד כתמי זירקוניה מיין או סיגריות.

 

 

התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281

הבנייה הירוקה הפכה להיות בשנים האחרונות לדבר שכיח ונפוץ במחוזותינו. אם עד לפני כמה שנים היה מדובר על גחמה, כיום זוהי מציאות שהופכת להיות פופולארית.

NDA –  מה זה ולמה הוא חשוב

כששני גורמים, ישויות משפטיות שונות, בוחרים לנהל משא ומתן אחד עם השני, בין אם הוא יוביל בסופו של דבר להסכם ובין אם לאו, ואחת כמה

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות