עבודות מועדפת – המדריך המלא לחייל המשוחרר

השירות הצבאי נמצא כבר לקראת סופו? יהיה עליכם לתכנן את היום שאחרי השחרור כבר מעכשיו. אל תחכו לשחרור כדי להתחיל לחשוב מה בדיוק תעשו ואיך תבנו את עתידכם. כאשר משתחררים התוכניות צריכות להיות סדורות, זה יאפשר לכם להתנהל בצורה נכונה וטובה. אחת מההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לעשות תהיה האם לחפש עבודה מועדפת. עבודות מועדפת מאפשרות לחיילים המשוחררים להתחיל את החיים שאחרי הצבא ברגל ימין. מה זה בדיוק עבודה מועדפת? איך תבחרו עבודה מועדפת? כמה ניתן להרוויח ממנה? את התשובות לשאלות החשובות הללו תמצאו במדריך שנכתב במיוחד בשבילכם.

 

מהי עבודה מועדפת?

יכול להיות שיצא לכם לשמוע כבר על עבודות מועדפות מחברים שהשתחררו לפניכם. אך חשוב להבין לעומק מה מספקת העבודה הזו בהשוואה לעבודה רגילה. עבודה מועדפת היא עבודה בתחומים שונים שבהם הביקוש קצת יותר נמוך בהשוואה לבחירות אחרות. חיילים משוחררים שיבחרו לעסוק באותן עבודות יהיו זכאים לקבל מענק מיוחד. המענק המיוחד אמור לעודד את החיילים המשוחררים לעסוק באותה עבודה. החייל המשוחרר צריך לעבוד באותה עבודה במשך שישה חודשים כדי להיות זכאי לקבלת המענק.

 

אילו עבודות מוגדרות כעבודות מועדפות?

ישנה רשימה ברורה של תחומים המוגדרים כעבודה מועדפת. אינכם יכולים לבחור את התחום שבא לכם, בכל זאת מדובר על קביעה שנוגעת לכולם. עבודה בתחנות דלק, בחקלאות, בבתי מלון, בבנייה או בתעשייה מוגדרת כעבודה מועדפת. כמובן שתוכלו לברר עם המעסיק מראש האם העבודה בעסק עונה להגדרות הספציפיות הללו. אל תתחילו את העבודה עד שתוודאו כי העבודה אכן מוגדרת בתור עבודה מועדפת. זה יחסוך לכם עוגמת נפש, הרי לא תרצו לעבוד קשה ובסוף גם לא לקבל את המענק המיוחל.

 

כמה מרוויחים מעבודה מועדפת?

השכר ביומיום הוא שכר קבוע, בדיוק כפי שכל שאר העובדים במקום מרוויחים. את תנאי השכר האישיים שלכם יהיה עליכם לקבוע עם המעסיק טרם תחילת העבודה. לכל תחום יש את השכר הרלוונטי עבורו, אי אפשר להגיד כאן מהו השכר הקבוע לו תהיו זכאים. מה שכן ניתן להגיד זה שתוכלו לקבל את המענק הנוגע לאותן עבודות מועדפות, מדובר על מענק קבוע. המענק למי שהשלים שישה חודשים מלאים בעבודה מגיע כמעט ל-10 אלף ש"ח בפעימה אחת.

 

איך בוחרים עבודה מועדפת?

כמו שבוחרים עבודה בחול, גם עבודה מועדפת חייב לבחור בצורה זהירה וקפדנית. ראשית יהיה עליכם לשאול את עצמכם איזה תחום הכי מעניין אתכם מבין התחומים המוצעים. אל תעסקו בעבודה שלא מעניינת אתכם, הרי לא תחזיקו בה מעמד. בו בזמן תרצו לדעת כי השכר הקבוע יהיה שכר שיספק אתכם. עד שתקבלו את המענק תרצו להשתכר בשכר הוגן שיאפשר לכם להגשים את חלומותיכם. ניתן להתייעץ עם משוחררים אחרים שיספרו לכם על העבודה המועדפת אותה הם בחרו.

היכנסו אלינו לפרטים נוספים https://fly-me.co.il/

שירותי חניית רכבים באירועים

אם אתם מתכננים אירוע, בין אם אירוע עסקי או בין אם חתנוה מפוארת, סביר להניח שהמטרה שלכם תהיה לדאוג לשירותים הטובים ביותר עבור האורחים שלכם.

חימום מים בבריכה

אחד הטרנדים החמים בשנים האחרונות הוא בניית בריכה בחצר הבית הפרטית. אנו חיים במדינה חמה מאוד, הקיץ ארוך ומחירי הכניסה לבריכות הציבוריות גורמים לאנשים רבים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

"עושים מחקר" – כותבים וחוקרים איתך

כסטודנטים, אנו מתמודדים עם אתגרים רבים במסע האקדמי שלנו. אחת הדילמות הגדולות היא האם להיצמד לדרך המסורתית של למידה וכתיבה או לבחור באפשרויות הנגישות והנוחות

אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות ועיצוב פנים הם שני תחומים הקשורים זה לזה שפועלים יחד כדי ליצור חללים פונקציונליים ואסתטיים. בעוד שאדריכלות מתמקדת בעיצוב ובנייה של מבנים, עיצוב פנים