פטריגיום – כל מה שחשוב לדעת על ניתוח להסרת פטריגיום

פטריגיום הוא תופעה רפואית בה מופיעה רקמה העשויה כלי דם קטנים על לחמית העין. לעתים, הפטריגיום חורג מגבולות לחמית העין אל גבולות הקרנית ומכסה חלקים בה. במרבית המקרים לפטריגיום אין השפעה על הראייה והשפעתו אסתטית בלבד אם ישנם מקרים נדירים יותר בהם הפטריגיום מפריע לשדה הראייה ואף מכביד על הקרנית וגורם לשינוי בצורתה, דבר שעלול לגרום לנזק בלתי הפיך.

 

כיצד הפטריגיום מתפתח?

פטריגיום עשוי במקרים רבים להישאר קטן יחסית ולא לשנות את צורתו או את גודלו במשך השנים. ישנם אנשים שעד סוף חייהם הפטריגיום שלהם נותר בעינו. אך ישנם מקרים אחרים, בהם פטריגיום משנה את צורתו ומתרחב לאזורים בעין שהתפשטותו אליהם עשויה לפגוע באיכות הראייה. התרחבות של הפטריגיום לקרנית היא כזו והיא דורשת התערבות רפואית, שכן התפשטות לעבר הקרנית עלולה לגרום לשינויים בצורתה ולפגיעה בראייה.

 

איך ניתן למנוע הופעת פטריגיום?

הפטריגיום מכונה "עין הגולש" מכיוון שהוא תופעה שמתרחשת לרוב בקרב אנשים שנמצאים זמן ארוך בשמש. ממש כמו שהעור שלנו רגיש לשמש ומפתח נגעים שונים בחשיפה ממושכת לשמש, כך גם העיניים שלנו. כדי להימנע מהיווצרות פטריגיום או מהחרפתו, יש להקפיד על שימשו במשקפי שמש מסננות קרינה ברמה גבוה מאוד. כמו כן, הנטייה להתפתחות פטריגיום קיימת גם אצל אנשים שנוטים לסבול מגירויים ויובש בעין. במקרים אלה, חשוב לקבל טיפול רפואי כדי למנוע החמרה של המצב.

 

כיצד מתכוננים לניתוח להסרת פטריגיום?

טרם הניתוח יש להציג מכתב מהרופא המטפל. במכתב חשוב שיופיע מידע מפורט על מצבו הגופני של המטופל, רשימה מפורטת של תרופות שנוטל המטופל, רגישויות שונות ועוד. לעתים, טרם הניתוח יתבקש המנותח לבצע בדיקות שונות כמו בדיקות דם, צילום של בית החזקה, אק"ג ועוד. אם הרופא רשם תרופות טרם הניתוח חשוב להמשיך ליטול אותן, גם ביום הניתוח. לניתוח חשוב להגיע ללא איפור ולהתלוות על ידי אדם נוסף.

לסיכום: פטריגיום הוא תופעה רפואית בה גדל נגע העשוי כלי דם על העין, בדרך כלל באזור לחמית העין. במקרים נדירים יחסית הוא מתפשט לאזור שהקרא קרניות ועלול לפגוע בה ולשנות את צורתה, דבר שעלול לפגוע בראייה. כדי למנוע הופעת פטריגיום או החמרה שלו יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש על ידי שימוש במשקפי שמש עם מסנני קרינה גבוהים. במקרים בהם הפטריגיום פוגע בראייה או שיש חשש שהוא עלול לפגוע בקרנית עשונ רופא העיניים להמליץ על ניתוח להסרת פטריגיום.

בית משפט

השפעות פסיכולוגיות של תלונות שווא

מי שהופנתה כנגדו טענת שווא, גם סתם כך, יודע עד כמה קשה הסיטואציה ועד כמה היא מתסכלת. אך הדבר הוא כאין וכאפס לעומת הגשת תלונת שווא למשטרה. המשטרה עושה את עבודתה, היא מקבלת תלונות מאנשים הטוענים כי נפגעו בפועל מדברים שונים.

מחשב

המדריך המלא לשירותי IT: מה הם ואיך הם יכולים לסייע לך

תארו לעצמכם ניווט במבוך המורכב של עסקים מודרניים ללא האור המנחה של שירותי IT. בעידן הדיגיטלי של היום, הדופק של כל מפעל מצליח פועם בקצב ההתקדמות הטכנולוגית. שירותי IT הפכו ממותרות לצורך אבן יסוד, ומניעים עסקים באמצעות המומחיות והפתרונות החדשניים שלהם. מסע טרנספורמטיבי זה מתמיכה בחדר האחורי לאסטרטגיה בחזית העסק עיצב מחדש תעשיות, והפך את שירותי ה- IT ללב ליבו של העולם הדיגיטלי.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה: כל מה שאתה צריך לדעת

גירושין בהסכמה, המכונה גם גירושין ללא עוררין, הוא סוג של גירושין שבו שני הצדדים מסכימים לסיים את נישואיהם בדרכי שלום. גירושים מסוג זה הם לרוב מהירים יותר ופחות יקרים מגירושין במחלוקת, שכן הוא אינו כרוך במאבקי משפט ארוכים.

ביטוח בריאות

הבנת כיסוי ביטוח בריאות לטיפולי לייזר

כיסוי ביטוח בריאות לטיפולי לייזר יכול להשתנות בהתאם לסוג הטיפול ותכנית הביטוח. תוכניות ביטוח בריאות מסוימות עשויות לכסות טיפולי לייזר מסוימים, כגון אלו לבעיות עור או תיקון ראייה, בעוד שאחרות עשויות לא לכסות אותם כלל.