פטריגיום – כל מה שחשוב לדעת על ניתוח להסרת פטריגיום

פטריגיום הוא תופעה רפואית בה מופיעה רקמה העשויה כלי דם קטנים על לחמית העין. לעתים, הפטריגיום חורג מגבולות לחמית העין אל גבולות הקרנית ומכסה חלקים בה. במרבית המקרים לפטריגיום אין השפעה על הראייה והשפעתו אסתטית בלבד אם ישנם מקרים נדירים יותר בהם הפטריגיום מפריע לשדה הראייה ואף מכביד על הקרנית וגורם לשינוי בצורתה, דבר שעלול לגרום לנזק בלתי הפיך.

 

כיצד הפטריגיום מתפתח?

פטריגיום עשוי במקרים רבים להישאר קטן יחסית ולא לשנות את צורתו או את גודלו במשך השנים. ישנם אנשים שעד סוף חייהם הפטריגיום שלהם נותר בעינו. אך ישנם מקרים אחרים, בהם פטריגיום משנה את צורתו ומתרחב לאזורים בעין שהתפשטותו אליהם עשויה לפגוע באיכות הראייה. התרחבות של הפטריגיום לקרנית היא כזו והיא דורשת התערבות רפואית, שכן התפשטות לעבר הקרנית עלולה לגרום לשינויים בצורתה ולפגיעה בראייה.

 

איך ניתן למנוע הופעת פטריגיום?

הפטריגיום מכונה "עין הגולש" מכיוון שהוא תופעה שמתרחשת לרוב בקרב אנשים שנמצאים זמן ארוך בשמש. ממש כמו שהעור שלנו רגיש לשמש ומפתח נגעים שונים בחשיפה ממושכת לשמש, כך גם העיניים שלנו. כדי להימנע מהיווצרות פטריגיום או מהחרפתו, יש להקפיד על שימשו במשקפי שמש מסננות קרינה ברמה גבוה מאוד. כמו כן, הנטייה להתפתחות פטריגיום קיימת גם אצל אנשים שנוטים לסבול מגירויים ויובש בעין. במקרים אלה, חשוב לקבל טיפול רפואי כדי למנוע החמרה של המצב.

 

כיצד מתכוננים לניתוח להסרת פטריגיום?

טרם הניתוח יש להציג מכתב מהרופא המטפל. במכתב חשוב שיופיע מידע מפורט על מצבו הגופני של המטופל, רשימה מפורטת של תרופות שנוטל המטופל, רגישויות שונות ועוד. לעתים, טרם הניתוח יתבקש המנותח לבצע בדיקות שונות כמו בדיקות דם, צילום של בית החזקה, אק"ג ועוד. אם הרופא רשם תרופות טרם הניתוח חשוב להמשיך ליטול אותן, גם ביום הניתוח. לניתוח חשוב להגיע ללא איפור ולהתלוות על ידי אדם נוסף.

לסיכום: פטריגיום הוא תופעה רפואית בה גדל נגע העשוי כלי דם על העין, בדרך כלל באזור לחמית העין. במקרים נדירים יחסית הוא מתפשט לאזור שהקרא קרניות ועלול לפגוע בה ולשנות את צורתה, דבר שעלול לפגוע בראייה. כדי למנוע הופעת פטריגיום או החמרה שלו יש להימנע מחשיפה ישירה לשמש על ידי שימוש במשקפי שמש עם מסנני קרינה גבוהים. במקרים בהם הפטריגיום פוגע בראייה או שיש חשש שהוא עלול לפגוע בקרנית עשונ רופא העיניים להמליץ על ניתוח להסרת פטריגיום.

מתי נשתמש ברמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף האודיו המודרני שלנו. בין אם אנחנו מארחים מסיבה, מציגים מצגת או נהנים מהלחנים האהובים עלינו בבית, המכשירים הללו

Apple Watch

האבולוציה של Apple Watch: הצצה לדגמים החדשים 2023

מאז השקתו הראשונית ב-2015, ה-Apple Watch חולל מהפכה בשוק הטכנולוגיה הלבישה. עם כל דגם חדש, אפל המשיכה לדחוף את גבולות החדשנות והעיצוב, ומציעה למשתמשים שילוב חלק של סגנון ופונקציונליות. כשאנו מביטים קדימה לשנת 2023, שמועות והדלפות מצביעות על כך שלאפל יש כמה עדכונים מרגשים עבור לקוחותיה הנאמנים.

תכשירים מומלצים לטיפול באקנה

אקנה, מצב עור שכיח המשפיע על אנשים בכל טווח הגילאים, יכול להיות מטריד פיזית ורגשית כאחד. מצב בריאותי זה של העור מתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים, דבר שמוביל להתפתחות פצעונים, נקודות שחורות וראשים לבנים. בעוד שגורמים כמו הורמונים, גנטיקה ואורח חיים משחקים תפקיד בהתרחשותו, מציאת מוצרים יעילים לטיפול באקנה היא חיונית לשיקום העור. בשנים האחרונות, תחום הטיפוח חווה התקדמות בשימוש בחומרים חדשניים לטיפול באקנה והיום נבחן את האפשרויות שהפיתוחים הללו מביאים לעולם הטיפול באקנה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול ברכב רנו

גלה את הסודות לטיפול מעולה ברכב רנו במוסך שלנו

כשמדובר בטיפול ברכב רנו, הסוד הוא לא כל כך הטיפול אלא הידע והאסטרטגיה שאתה מיישם. זה לא מספיק רק לבקר במוסך כאשר רעש חזק מפריע לנסיעה השלווה שלך. טיפול קפדני זה דורש הרבה יותר – מדובר במעקב אחר לוח זמנים עקבי ויעיל לתחזוקה, הכרת כמה עצות DIY של מומחים והבנת השימוש בכלי אבחון מתקדמים.

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו