פסיכיאטר ילדים ונוער

אם ילדכם סובל מהפרעות דיכאון ומצב רוח, חרדות ופחדים, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה ובכלל אם אתם חשים שינוי גדול אצל ילדכם ולא מבינים מה עובר עליו, אבחון פסיכיאטרי אצל פסיכיאטר ילדים מומחה יכול לסייע לכם באיתור הבעיה ולקבל מידע מפורט (תוכנית טיפול) איך לטפל בה.

מתוך הרתיעה והסטיגמה ולעיתים גם מהחשש לפגוש פסיכיאטר ילדים  שיבשר להם בשורה לא נעימה,  הרבה מהההורים נוטים לרוב מעדיפים לקחת את ילדם לטיפול רגשי, אבל לפעמים אחרי שנים של טיפול נפשי מצבו של ילדם לא משתפר ולעיתים אף מחמיר. המסלול הנכון הוא בדיוק הפוך – אבחון פסיכיאטרי הוא כמו מפת דרכים שבה ההורים מקבלים בסופו אבחון יסודי עם המלצות, שמימושם יאפשר להם להעניק לילדם את הטיפול המדויק והנכון ביותר לו הוא זקוק.

אבחון פסיכיאטרי לנוער

אבחון פסיכיאטרי יכלול בין היתר גם אבחנה רפואית, שמשמעותה – עם מה מתמודד הילד ואיך קוראים לזה. מצד אחד זה מעלה חשש וחרדה אצל כל הורה שמבין כי יש "שם" לבעיה ממנה ילדם סובל. מצד שני איתור הקושי מאפשר לראשונה לשים את הדברים על השולחן ולנסות למצוא פתרון יעיל ואפקטיבי לבעיה ממנה סובל הילד. דווקא ההתעלמות או ההכחשה של ההורים לבעיה ממנה סובל הילד, לא תגרום לבעיה להעלם ולרוב אף להחמיר.

אבחון פסיכיאטרי יכלול גם המלצה לרוב על טיפול תרופתי לילד, הרבה הורים גם במקרה זה יחושו שטיפול תרופתי יזיק לילדם ויחששו לתת להם אותו. במקרה זה מצד אחד טיפול תרופתי יכול מאוד לשפר את מצבו של הילד ולהקל על הסבל שלו. אך ישנם הורים שנמנעים מטיפול תרופתי מתוך חשש או סטיגמה. אם ניקח  לדוגמא ילד שסובל מהפרעות קשב וריכוז, שהוריו חוששים לתת לו תרופות מתאימות כמו ריטלין או אטנט וכו'. מצד אחד הוא לא יקבל טיפול תרופתי, הישגיו בלימודים ירדו והילד יחוש חוסר בטחון עקב הישגיו הלימודיים הירודים. מצד שני אם יקח טיפול תרופתי, יתכן כי יהיה מרוכז יותר, הישגיו הלימודיים יעלו והוא יצליח יותר בלימודים, הביטחון העצמי שלו יעלה ואף חברתית הוא יהיה מקובל יותר.

אבחון אצל פסיכיאטר פרטי

בדרך כלל הצורך באבחון פסיכיאטרי עולה כאשר יש לילד בעיה וההורים מחפשים סיוע מצד אנשי בריאות הנפש. לעיתים גם גורמי החינוך שמלווים את הילד כמו – בית ספר, המחנכת או יועצת בית הספר מתריעים על כך שקיימת בעייה ומבקשים שהילד יעבור אבחון פסיכיאטרי על ידי פסיכיאטר ילדים ונוער. הרבה מאוד פעמים נדרש אבחון גם כאשר יש צורך בסיוע לימודי בבית הספר או לקראת של משרד החינוך ויש צורך בהמלצה מפורטת על צורכי הילד, לעיתים גם גורמי רווחה מפנים את הילד לאבחון אצל פסיכיאטר פרטי על מנת לדעת איך לסייע לו.

אבחון פסיכיאטרי לילדים ונוער נערך במספר שלבים. הוא יקר מאבחון פסיכיאטרי למבוגרים שלרוב אורך פגישה אחת בלבד. במקרה של אבחון פסיכיאטרי לילדים יש הרבה דמויות מפתח סביב הילד, לרוב זה הוריו אבל לא רק, גם גורמי חינוך כמו מחנכת הכיתה, היועצת, וכן המטפלת הרגשית של הילד (פסיכולוגית או עובדת סוציאלית קלינית), לעיתים גם גורמי רווחה מעורבים, ועוד.

הפסיכיאטר הבודק לרוב ידבר עם כל אחד מגורמי המפתח ויערוך סינון של המידע הנמסר לו. מעבר לכך הוא גם פוגש את הילד והוריו ומתרשם מהילד בעצמו. פסיכיאטר ילדים לרוב פוגש את הילד לפחות פעם אחת, אולם ישנם מקרים שבהם הוא פוגש אותו פעמיים, כשהוא רוצה לבסס את אבחנתו. ילדים במהלך שעות היממה השונות עשויים להתנהג אחרת, לפעמים הם נמנעים מלשתף פעולה ולוקח להם זמן להפתח, לפעמים עייפות, לכן פגישות נוספות כן מסייעות בביסוס הממצאים בצורה מדוייקת יותר.

מוסכם

מאמר מקיף – איך לבחור את מגשר הגירושין הנכון עבורך

בבחירת מגשר גירושין, חשוב לקחת בחשבון את רמת הניסיון שלו. חפשו איש מקצוע שיש לו רקורד מוכח של הדרכה מוצלחת של זוגות בתהליך הגירושין. למגשרים מנוסים יש את הידע והכישורים לנווט בסוגיות משפטיות מורכבות ולעזור לך להגיע להסדר הוגן והוגן.

סימן שאלה

מה זה פקטורינג ואיך זה יכול לעזור לעסק שלך?

פקטורינג היא אסטרטגיה פיננסית שבה עסקים מוכרים את חשבוניותיהם או חשבונות חייבים לצד שלישי, המכונה פקטור, בשיעור ניכיון. עסקה זו מספקת תזרים מזומנים מיידי לעסק, ומאפשרת לו לכסות עלויות תפעוליות מבלי להמתין ללקוחות שישלמו את חשבוניותיהם. למעשה, פקטורינג הופך תשלומים עתידיים להון חוזר מיידי, ומציע גלגל הצלה לחברות שאחרת היו מתקשות בבעיות תזרים מזומנים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

חוגגים יופי: אמנות ותרבות האיפור הלטיני

איפור לטיני הוא לא רק אוסף של מוצרים וטכניקות; זוהי חגיגה תוססת של תרבות, זהות ואומנות. מושרש עמוק במסורות העשירות ובתקני היופי המגוונים של קהילות אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה מוכר בזכות נועזותו, צבעוניותו וחוש הסטייל שלו. איפור לטיני חורג מעבר לפעולה הפשוטה של ייפוי; הוא משמש כאמצעי לביטוי עצמי ולהעצמה, ומאפשר לאנשים להדגיש את יופיים הטבעי תוך מתן כבוד למורשת התרבותית שלהם. בהשראת מקורות רבים, כולל ריקודים מסורתיים, אמנות והנופים הטבעיים של אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה הוא גם מחווה לעבר וגם הצהרה על אידיאלים עכשוויים של יופי. ככל שאנו מתעמקים במהות האיפור הלטיני, מתברר שהוא מקיף יותר מאשר רק את המוצרים; אלא שהוא מגלם את הרוח והתשוקה של התרבות הלטינית עצמה.

רכב

טיפול לרכב מיצובישי ירושלים – לא רק למען הבטיחות שלנו

הרבה פעמים נהוג להסתכל על טיפולים ברכב, מנקודת מבט "מה נכון בהיבט הבטיחותי". כלומר, היחס לטיפול ברכב הוא שיש צורך לבצע אותו בשביל לשמור על בטיחות הרכב והשימוש בו. מאחר ואנחנו משתמשים ברכב באופן תדיר, ואם הוא לא יהיה תקין אזי שאנחנו עלולים לסכן את עצמנו, נוסעים ונהגים אחרים, הרי שיש היגיון בכך שאנחנו בוחנים מה נכון לרכב מבחינה בטיחותית.