קורונה

קורונה היא נגיף קורונה שהתגלה לראשונה בסעודיה בשנת 2012. ידוע כי גרם לפחות ל-60 מקרים בבני אדם ול-39 מקרי מוות ברחבי העולם.

בסין, נגיף הקורונה זוהה בשושלת הקורונה בתסמונת הנשימה במזרח התיכון (MERS-CoV). ב-11 ביוני אושר מקרה קורונה ראשון באישה בת 68 שנסעה לישראל מסעודיה.

קורונה הוא סוג של וירוסים המכיל את הגורם הסיבתי של הצטננות, שפעת ומחלות נשימה אחרות. הנגיף הוא אחד הפתוגנים האנושיים הנפוצים ביותר בהיסטוריה.

נגיף הקורונה התגלה לראשונה בבני אדם בשנת 1968, אך כבר נמצא שהוא מדביק בעלי חיים כמו גם בני אדם. הנגיף זוהה בתחילה על ידי יכולתו לגדול על תרבית רקמה מדגימות רקמת ריאות אנושיות, ובכך שהוא עמיד להשפעות של טיפול באתר או כלורופורם.

נגיף הקורונה הוא בעיקר מחלה של בעלי חיים, המדביק חתולים וכלבים בעיקר כמו גם חזירים וסוסים. עם זאת, הוא נמצא גם בכמה ציפורים, כולל עורבים ושחפים.

קורונה היא וירוס שעלול לגרום לבעיות נשימה חמורות, כולל דלקת ריאות וברונכיטיס. הוא נמצא בסין, ישראל וסעודיה.

נגיף הקורונה הוא נגיף קורונה שעלול לגרום לבעיות נשימה חמורות, כולל דלקת ריאות וברונכיטיס. נגיף הקורונה זוהה לראשונה בשנת 2012 לאחר התפרצות הנגיף בסעודיה. מאז הוא נמצא בכל העולם: מסין ועד ישראל ועד צרפת ועד אוסטרליה.

קורונה היא נגיף קורונה הגורם למחלה הידועה בכינויה SARS. הוא זוהה לראשונה בסין והתפשט למדינות אחרות. וירוס הקורונה הוא וירוס שעלול להדביק אנשים ובעלי חיים.

נגיף הקורונה יכול להיות מועבר מאדם לאדם באמצעות מגע קרוב, או שהוא עשוי להיות מועבר מבעלי חיים לבני אדם באמצעות מגע עם רקמות, הפרשות או נוזלים נגועות של בעלי חיים.

אדם שנחשף לנגיף עלול לפתח תסמינים תוך 10 ימים מהחשיפה. התסמינים השכיחים ביותר של קורונה הם חום ושיעול; עם זאת, אנשים מסוימים עשויים לחוות גם קוצר נשימה, כאבי שרירים, כאבי ראש חזקים והקאות.

קורונה היא וירוס הגורם למחלות בדרכי הנשימה, והוא קיים מאז שנות ה-60. הוא זוהה לראשונה בסין בנובמבר 2017. בינואר 2018 נמצאה קורונה בישראל. קורונה מתפשטת במגע עם שיעול או טיפות התעטשות של אדם נגוע.

הנגיף יכול להתפשט מאדם לאדם, מה שאומר שאתה יכול לחטוף אותו אם אתה ליד מישהו שיש לו אותו והוא משתעל או מתעטש עליך. קורונה יכולה להימצא גם בבעלי חיים כמו חתולים וכלבים, כך שאם מישהו עם הנגיף ליטף חתול או כלב לפני שנגע בך אז הוא יכול להעביר את הנגיף אליך גם ככה.

בסין, קורונה היא אפליקציית ההודעות הפופולרית ביותר. זו הפעם הראשונה שאפליקציה בודדת הייתה כה דומיננטית בסין.

נגיף הקורונה דווח לראשונה בסין במרץ 2018, ומאז הוא התפשט למדינות אחרות.

הנגיף מואשם בעלייה במחלות בדרכי הנשימה ברחבי העולם.

כמו כן נרשמו דיווחים על מקרי מוות הקשורים לקורונה בישראל.

קורונה היא נגיף קורונה שעורר דאגה רבה בחודשים האחרונים. היו מקרים של קורונה שנמצאו בסין, ישראל וסעודיה.

בסין, הקורונה גרמה ליותר משני תריסר מקרים של דלקות ריאות. בישראל אושרו ארבעה מקרים של חולי קורונה. ובסעודיה, היה מקרה אחד מאושר.

נגיף זה מסוכן במיוחד לאנשים שכבר חולים או בעלי מערכת חיסונית מוחלשת מכיוון שהוא עלול לגרום לדלקת ריאות ולבעיות נשימה חמורות אחרות.

קורונה היא נגיף קורונה הגורם למחלות נשימה קשות. זה יכול גם לגרום לחום, שלשולים והקאות. וירוס הקורונה הוא וירוס מוטס המתפשט דרך טיפות באוויר כאשר מישהו משתעל או מתעטש.

קורונה דווח לראשונה בסין בשנת 2013 והרגה שם לפחות 22 בני אדם. הוא זוהה גם בישראל, אך עד כה לא נרשמו דיווחים על מקרי מוות או מחלות משמעותיות ממנו.

נגיף הקורונה הוא נגיף RNA, שיכול להדביק גם בעלי חיים וגם בני אדם. הנגיף התגלה לראשונה במזרח התיכון בשנת 2012. מאז התפשטה הקורונה ברחבי העולם, והשפיעה גם על סין וישראל.

ישנם שני סוגים של קורונה: סוג דמוי SARS וסוג דמוי MERS. נגיף הקורונה שמתפשט כיום ברחבי העולם הוא מסוג MERS, שהתגלה לראשונה בסעודיה ב-2012.

מאמינים שבני אדם נדבקים בקורונה כאשר הם באים במגע עם בעלי חיים נגועים או אנשים שנדבקו בו.

קורונה היא וירוס הגורם לזיהומים בדרכי הנשימה והתפשט ברחבי העולם. בחלק זה נדבר על איך הקורונה משפיעה על סין וישראל.

בסין, הקורונה גורמת למגיפה מכיוון שאנשים רבים נדבקים בנגיף זה. בישראל הקורונה אינה שכיחה כמו בסין, אך היא עדיין מהווה סיכון גדול לאוכלוסייה.

נגיף הקורונה בסין: נגיף הקורונה התגלה לראשונה בסין בפברואר 2013, כאשר אדם מת ממנו לאחר שחזר מסעודיה.

נגיף הקורונה בישראל: נגיף הקורונה זוהה לראשונה בישראל ב-13 בספטמבר 2012 כאשר אדם מת ממנה לאחר שחזר מסעודיה.

קורונה היא וירוס שגורם ל-SARS ו-MERS. קורונה קיימת כבר זמן מה, אך שמה לא היה ידוע עד שגרמה למגיפת ה-SARS ב-2003.

נגיף הקורונה מתפשט באמצעות מגע אנושי עם אדם או בעל חיים נגועים, או על ידי נגיעה בחפצים המזוהמים בנגיף.

נגיף הקורונה יכול להיות מועבר באמצעות טיפות נשימה, מה שאומר שניתן להעביר אותו באמצעות שיעול והתעטשות. ניתן להעביר אותו גם באמצעות טיפות גדולות משיעול או התעטשות, כלומר אפשר להידבק בישיבה ליד מישהו שזה עתה השתעל או התעטש בקרבת מקום.

קורונה היא נגיף המופץ במגע עם בעלי חיים, אנשים או סביבות מזוהמות נגועים.

הנגיף יכול להשפיע על מערכת הנשימה ולגרום לדלקת ריאות.

בסין דווח כי הקורונה גרמה למקרי מוות רבים בשנים האחרונות.

בישראל דווח על קורונה שהרגה שלושה בני אדם מאז ספטמבר 2018.

קורונה היא נגיף קורונה שהתפשט ברחבי העולם. הקורונה אינה נגיף מוטס, אך היא עלולה לעבור מאדם אחד לאחר במגע קרוב. קורונה נמצאה בסין, ישראל וצרפת.

בסין, קורונה נמצאה במחוז גואנגדונג ובאזור האוטונומי גואנגשי ג'ואנג. המקרה הראשון של קורונה דווח ב-1 במרץ באזור האוטונומי גואנגשי ג'ואנג והמקרה השני דווח ב-11 במרץ במחוז גואנגדונג. מקרים אלו נגרמו שניהם על ידי העברה מאדם לאדם ממגע ישיר עם חולים נגועים או ממגע עקיף עם חפצים מזוהמים כמו סדינים ובגדים של חולים שאושרו כי חלו בקורונה.

קורונה היא וירוס המשפיע על מערכת הנשימה. הוא מופץ על ידי טיפות של הפרשות דרכי הנשימה.

נגיף הקורונה (CoV) הוא סוג של וירוסים בסדר Nidovirales, משפחת Coronaviridae ותת-משפחת Coronavirinae. שם הסוג נגיף קורונה נובע מהמילה הלטינית "קורונה" שמשמעותה "כתר", המתייחסת לצורתו של תא נגוע. CoVs הם נגיפי RNA עטופים חד-גדיליים עם גודל גנום גדול (מ-30 עד 40 קילובייט). הם זוהו כגורמים חשובים למחלות של בני אדם ובעלי חיים במהלך שני העשורים האחרונים, עם תחלואה ותמותה משמעותיים בבני אדם עקב תסמונת נשימתית חריפה חמורה (SARS), תסמונת הנשימה במזרח התיכון (MERS),

קורונה היא נגיף קורונה הגורם למחלות נשימתיות קשות בבני אדם. הוא זוהה לראשונה בסעודיה ב-2012 ומאז התפשט ליותר מ-30 מדינות.

הנגיף יכול להיות מועבר באמצעות מגע עם טיפות משיעול של אדם נגוע, התעטשות או אפילו רק מהנשימה שלו. במזרח התיכון ובאסיה, הוא מתפשט לעתים קרובות בקרב ילדים צעירים במעונות יום.

הנגיף יכול להיות מועבר גם במגע עם משטחים שזוהמו בטיפות מהשיעול, התעטשות של אדם נגוע או אפילו רק מהנשימה שלו. במזרח התיכון ובאסיה, הוא מתפשט לעתים קרובות בקרב ילדים צעירים במעונות יום.

סימן שאלה

מה זה פקטורינג ואיך זה יכול לעזור לעסק שלך?

פקטורינג היא אסטרטגיה פיננסית שבה עסקים מוכרים את חשבוניותיהם או חשבונות חייבים לצד שלישי, המכונה פקטור, בשיעור ניכיון. עסקה זו מספקת תזרים מזומנים מיידי לעסק, ומאפשרת לו לכסות עלויות תפעוליות מבלי להמתין ללקוחות שישלמו את חשבוניותיהם. למעשה, פקטורינג הופך תשלומים עתידיים להון חוזר מיידי, ומציע גלגל הצלה לחברות שאחרת היו מתקשות בבעיות תזרים מזומנים.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

חוגגים יופי: אמנות ותרבות האיפור הלטיני

איפור לטיני הוא לא רק אוסף של מוצרים וטכניקות; זוהי חגיגה תוססת של תרבות, זהות ואומנות. מושרש עמוק במסורות העשירות ובתקני היופי המגוונים של קהילות אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה מוכר בזכות נועזותו, צבעוניותו וחוש הסטייל שלו. איפור לטיני חורג מעבר לפעולה הפשוטה של ייפוי; הוא משמש כאמצעי לביטוי עצמי ולהעצמה, ומאפשר לאנשים להדגיש את יופיים הטבעי תוך מתן כבוד למורשת התרבותית שלהם. בהשראת מקורות רבים, כולל ריקודים מסורתיים, אמנות והנופים הטבעיים של אמריקה הלטינית, סגנון איפור זה הוא גם מחווה לעבר וגם הצהרה על אידיאלים עכשוויים של יופי. ככל שאנו מתעמקים במהות האיפור הלטיני, מתברר שהוא מקיף יותר מאשר רק את המוצרים; אלא שהוא מגלם את הרוח והתשוקה של התרבות הלטינית עצמה.

פסיכיאטר ילדים ונוער

אם ילדכם סובל מהפרעות דיכאון ומצב רוח, חרדות ופחדים, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות אכילה ובכלל אם אתם חשים שינוי גדול אצל ילדכם ולא מבינים מה

רכב

טיפול לרכב מיצובישי ירושלים – לא רק למען הבטיחות שלנו

הרבה פעמים נהוג להסתכל על טיפולים ברכב, מנקודת מבט "מה נכון בהיבט הבטיחותי". כלומר, היחס לטיפול ברכב הוא שיש צורך לבצע אותו בשביל לשמור על בטיחות הרכב והשימוש בו. מאחר ואנחנו משתמשים ברכב באופן תדיר, ואם הוא לא יהיה תקין אזי שאנחנו עלולים לסכן את עצמנו, נוסעים ונהגים אחרים, הרי שיש היגיון בכך שאנחנו בוחנים מה נכון לרכב מבחינה בטיחותית.