תופעות רפואיות שעדין קשה למדע להסביר

מטופלים רבים נוהגים לחשוב, וברמה מסוימת של צדק, שלכל בעיה רפואית יש הסבר. כך התרגלנו לחשוב. אם אנחנו מתמודדים עם מחלה מסוימת אז הרופא יכול להסביר לנו למה זה קורה לנו, אם יש לנו כאב או משהו אחר, אז הרופא יכול להסביר ממה זה נובע, אם אנחנו מתמודדים עם קושי מסוים אז אין שום בעיה להסביר מה גרם לכך ולרוב גם לספק לנו פתרון כיצד להתמודד עם זה.

אך ישנן לא מעט תופעות רפואיות שעדיין קשה למדע להסביר אותן. דברים שחוקרים וחוקרות עדיין לא הצליחו להבין ממה זה נגרם בדיוק, האם זה נובע כתוצאה מפעולה שביצענו, חשיפה לחומרים ומרכיבים מסוימים, האם זה נובע מעניין פנימי או חיצוני. אלו דברים שלא תמיד יכולים להסביר למה זה נגרם, אלא בעיקר איך זה משפיע עלינו.

צריך לומר, תופעות רפואיות שלא ניתן להסביר, כמו למשל הסתיידות בכתף, כפי שנוכל לראות בהמשך, יכול להשפיע עלינו בצורות משמעותיות, לכן חשוב מאוד שאנחנו לפחות נבין מה זה ואיך מטפלים בהן. גם אם אנחנו לא יכולים להסביר את התופעה עצמה.

דוגמאות לתופעות שאנחנו לא יכולים להסביר

מחלות נפש – אנחנו יכולים להסביר מה הן מחלות נפש, למה הן גורמות וכן איך הן משפיעות עלינו, אנחנו לא תמיד יכולים להסביר ממה הן נגרמות באמת. ישנם דברים שאפשר להסביר מהצד הנפשי, אך לא כל דבר בהכרח אפשר להסביר איך זה נובע, למה בעצם אדם מוצא את עצמו מתמודד עם בעיה מסוימת שגורמת לו להתנהל בצורה כזו והאם זה משהו מולד או משהו שהוא ספג במהלך הזמן.

הסתיידות בכתף – דוגמא טובה למצב רפואי שהמדע לא יכול להסביר באמת, זו הסתיידות בכתף. מדובר על דלקת בגידים של הכתף, הנובעים לא פעם כתוצאה מהצטברות של סידן השוקעים בתוך הגידים. תופעה זו מוכרת בעיקר בקרב נשים, וברוב המקרים, כמו בדלקות אחרות, הרי שהטיפול נעשה באמצעות תרופות וחומרים אחרים ופחות באמצעות התערבות בניתוח.

על פניו זה נראה משהו מובן, אך לא תמיד אפשר להסביר למה זה קורה ומדוע דווקא שם הסידן שוקע ולא באזורים אחרים בגוף.

כאבי ראש – על פניו מדובר בתופעה שקל להסביר, בפרט אם מדובר בכאבים שנובעים כתוצאה מדלקות, זיהומים או חס וחלילה גידולים, אך זה לא תמיד כך, ברוב המקרים מדובר על כאבים חולפים, זמניים, כאבים של יום אחד ולעיתים אפילו של כמה שעות ולא מעבר לכך. אין הסבר מפורש למה הכאב נוצר ואיך מתח או לחץ גורמים לו.

מה עושים במקרים כאלה?

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לפנות לאיש מקצוע ולבחון כיצד לטפל בכל אחת מהבעיות שציינו, או בכל בעיה שאנחנו נאלצים להתמודד איתה גם אם אין לנו הסבר מדוע היא התרחשה.

 

שירות לקוחות

טלפון התמיכה הטכנית של הוט: כל מה שאתה צריך לדעת

הוט תקשורת וטלוויזיה היא ספקית מובילה של שירותי תקשורת ובידור בישראל. כלקוח, אתה עלול להיתקל בבעיות טכניות הדורשות סיוע מצוות התמיכה שלו. במאמר זה נסקור את כל מה שאתה צריך לדעת על שירות התמיכה הטכנית של Hot.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

אלרגיה

פריחה אלרגית בעור-כל מה שרציתם לדעת

התמודדות עם פריחה אלרגית בעור יכולה להיות חוויה מאתגרת ומתסכלת. הכתמים האדומים והמגרדים המופיעים על העור עלולים לגרום לאי נוחות ומבוכה, להשפיע על הרווחה הפיזית והרגשית כאחד. הבנת הסיבות והגורמים לפריחה אלרגית בעור היא חיונית בניהול וטיפול במצב זה ביעילות.

שיער

מניעת קשרים בשיער – איך לשמור על השיער מסודר כל הזמן

האם אי פעם הרגשת את התסכול של התמודדות עם קשרי שיער שנראים כאילו נוצרו משום מקום? הסבכים הזעירים והעקשניים האלה לא רק גורמים לאי נוחות, אלא גם יכולים להיות הגורם העיקרי לקיומו של השיער, מה שמוביל לשבירה ולאובדן ברק. בשגרת היומיום הסואנת שרבים מאיתנו מנהלים, שמירה על שיער מסודר וללא קשרים יכולה להרגיש כמו חלום רחוק. עם זאת, ההשפעה של קשרי שיער חורגת מעבר לאסתטיקה גרידא; הם מדברים כרכים על הבריאות הבסיסית והטיפול של התלתלים שלנו. על רקע המצב השעיר הזה, אנו מתעמקים בתחום טיפוח השיער, חוקרים את המורכבויות של מניעת קשרים ושמירה על שיער חלק וניתן לסידור בכל עת. הצטרפו אלינו כשאנחנו חושפים את הסודות למנעולים זורמים ללא רבב, חולקים טיפים וטריקים שישנו את שגרת טיפוח השיער שלכם לנצח.

ביגוד טקטי: פונקציונליות ונוחות לכל משימה

ביגוד טקטי הוא סוג של לבוש מתקדם שתוכנן במקור לשימוש צבאי ומשטרתי, אך בשנים האחרונות הפך פופולרי גם בקרב אזרחים. מטרתו העיקרית היא לספק נוחות, גמישות ופונקציונליות מרבית בתנאי שטח מאתגרים ובמצבים הדורשים זריזות ותנועה חופשית.