תופעות רפואיות שעדין קשה למדע להסביר

מטופלים רבים נוהגים לחשוב, וברמה מסוימת של צדק, שלכל בעיה רפואית יש הסבר. כך התרגלנו לחשוב. אם אנחנו מתמודדים עם מחלה מסוימת אז הרופא יכול להסביר לנו למה זה קורה לנו, אם יש לנו כאב או משהו אחר, אז הרופא יכול להסביר ממה זה נובע, אם אנחנו מתמודדים עם קושי מסוים אז אין שום בעיה להסביר מה גרם לכך ולרוב גם לספק לנו פתרון כיצד להתמודד עם זה.

אך ישנן לא מעט תופעות רפואיות שעדיין קשה למדע להסביר אותן. דברים שחוקרים וחוקרות עדיין לא הצליחו להבין ממה זה נגרם בדיוק, האם זה נובע כתוצאה מפעולה שביצענו, חשיפה לחומרים ומרכיבים מסוימים, האם זה נובע מעניין פנימי או חיצוני. אלו דברים שלא תמיד יכולים להסביר למה זה נגרם, אלא בעיקר איך זה משפיע עלינו.

צריך לומר, תופעות רפואיות שלא ניתן להסביר, כמו למשל הסתיידות בכתף, כפי שנוכל לראות בהמשך, יכול להשפיע עלינו בצורות משמעותיות, לכן חשוב מאוד שאנחנו לפחות נבין מה זה ואיך מטפלים בהן. גם אם אנחנו לא יכולים להסביר את התופעה עצמה.

דוגמאות לתופעות שאנחנו לא יכולים להסביר

מחלות נפש – אנחנו יכולים להסביר מה הן מחלות נפש, למה הן גורמות וכן איך הן משפיעות עלינו, אנחנו לא תמיד יכולים להסביר ממה הן נגרמות באמת. ישנם דברים שאפשר להסביר מהצד הנפשי, אך לא כל דבר בהכרח אפשר להסביר איך זה נובע, למה בעצם אדם מוצא את עצמו מתמודד עם בעיה מסוימת שגורמת לו להתנהל בצורה כזו והאם זה משהו מולד או משהו שהוא ספג במהלך הזמן.

הסתיידות בכתף – דוגמא טובה למצב רפואי שהמדע לא יכול להסביר באמת, זו הסתיידות בכתף. מדובר על דלקת בגידים של הכתף, הנובעים לא פעם כתוצאה מהצטברות של סידן השוקעים בתוך הגידים. תופעה זו מוכרת בעיקר בקרב נשים, וברוב המקרים, כמו בדלקות אחרות, הרי שהטיפול נעשה באמצעות תרופות וחומרים אחרים ופחות באמצעות התערבות בניתוח.

על פניו זה נראה משהו מובן, אך לא תמיד אפשר להסביר למה זה קורה ומדוע דווקא שם הסידן שוקע ולא באזורים אחרים בגוף.

כאבי ראש – על פניו מדובר בתופעה שקל להסביר, בפרט אם מדובר בכאבים שנובעים כתוצאה מדלקות, זיהומים או חס וחלילה גידולים, אך זה לא תמיד כך, ברוב המקרים מדובר על כאבים חולפים, זמניים, כאבים של יום אחד ולעיתים אפילו של כמה שעות ולא מעבר לכך. אין הסבר מפורש למה הכאב נוצר ואיך מתח או לחץ גורמים לו.

מה עושים במקרים כאלה?

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לפנות לאיש מקצוע ולבחון כיצד לטפל בכל אחת מהבעיות שציינו, או בכל בעיה שאנחנו נאלצים להתמודד איתה גם אם אין לנו הסבר מדוע היא התרחשה.

 

גאדג'טים

מהפכה בנוחות הביתית: גאדג'טים שישדרגו כל פינה בבית שלך

דמיינו את הבית שלכם מגיב בצורה חלקה לצרכים שלכם, ומטפח סביבה שמתאימה באופן מושלם לנוחות ולסגנון החיים שלכם. בעודנו עומדים על סיפו של רנסנס טכנולוגי במרחב הביתי, מגוון גאדג'טים מתוחכמים מזמינים, שכל אחד מהם מבטיח להפוך את חללי המגורים שלנו למעוזים של יעילות, רוגע וביטחון. מהחמימות העדינה שמקבלת את פניכם בערב קריר ועד לגוונים הרכים ששוטפים את הקירות, וקובעים בדיוק את מצב הרוח הנכון אחרי יום ארוך – המהפכה בנוחות הביתית כבר כאן.

מדריך לבחירת ראצ'ט: טיפים חיוניים לחלקי נגרר קלים וחקלאיים

כאשר מדובר בבחירת המחגר המתאים עבור חלקי הנגרר הקלים או החקלאיים שלך, ישנם מספר גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון. בין אם אתה מוביל ציוד, בעלי חיים או מטען יקר ערך אחר, החגר אמין ואיכותי חיוני לאבטחת המטען שלך ולהבטחת נסיעה בטוחה. במדריך זה נספק לכם את הטיפים החשובים ביותר שיעזרו לכם לקבל החלטה מושכלת.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול פנים

סוגי טיפולי פנים על פי עונות השנה

במקרים רבים, עור הפנים שלנו משקף את האופן בו אנו מסתגלים לעונות השנה ולשינויי מזג האוויר, כשלכל עונה קיימים ניואנסים שונים. לכן, כל עונה מביאה עמה אתגרים והזדמנויות שונות לטיפוח עור הפנים והכרות והבנה בסיסית עם השינויים הללו, מאפשרים לכל אחד ואחת להפיק את המקסימום עבור עור הפנים, לאורך כל השנה.

רישיון נשק

רישיון נשק: ההבדלים שאתה חייב לדעת לפני שתחליט

התעמקות בעולם הנשק אינה החלטה המתקבלת בקלות ראש, ואין לגשת אליה ללא הבנה מעמיקה. כל בחירה נושאת עמה אחריות כבדת משקל וידע חיוני שיש לשלוט בו – במיוחד כשמדובר בתהליך המורכב של השגה, חידוש וציות לתקנות המסדירות רישיון נשק. המסע מטירון לבעל נשק מורשה רצוף קשת של קריטריונים והבחנות שהם קריטיים הן לזכויותיך והן לביטחונך. בין אם מדובר בספורט, הגנה או מסורת, הבנת הפינות והפינות של בעלות על נשק יכולה לעשות את כל ההבדל. שיח זה חושף את שכבות המורכבות סביב רישיונות נשק, מלווה אתכם בין סוגים, צרכים, יישומים וניואנסים של היצמדות לחוק, ומצייר תמונה ברורה למי שעומד בפתחו של מיזם משמעותי זה.

הדפסה על חולצות – הטרנד החם של 2024

בעולם האופנה הדינמי, טרנדים באים והולכים, אבל טרנד אחד שממשיך לתפוס תאוצה ב-2024 הוא ההדפסה על חולצות. צורה יצירתית ורב-תכליתית זו של ביטוי עצמי הפכה