תופעות רפואיות שעדין קשה למדע להסביר

מטופלים רבים נוהגים לחשוב, וברמה מסוימת של צדק, שלכל בעיה רפואית יש הסבר. כך התרגלנו לחשוב. אם אנחנו מתמודדים עם מחלה מסוימת אז הרופא יכול להסביר לנו למה זה קורה לנו, אם יש לנו כאב או משהו אחר, אז הרופא יכול להסביר ממה זה נובע, אם אנחנו מתמודדים עם קושי מסוים אז אין שום בעיה להסביר מה גרם לכך ולרוב גם לספק לנו פתרון כיצד להתמודד עם זה.

אך ישנן לא מעט תופעות רפואיות שעדיין קשה למדע להסביר אותן. דברים שחוקרים וחוקרות עדיין לא הצליחו להבין ממה זה נגרם בדיוק, האם זה נובע כתוצאה מפעולה שביצענו, חשיפה לחומרים ומרכיבים מסוימים, האם זה נובע מעניין פנימי או חיצוני. אלו דברים שלא תמיד יכולים להסביר למה זה נגרם, אלא בעיקר איך זה משפיע עלינו.

צריך לומר, תופעות רפואיות שלא ניתן להסביר, כמו למשל הסתיידות בכתף, כפי שנוכל לראות בהמשך, יכול להשפיע עלינו בצורות משמעותיות, לכן חשוב מאוד שאנחנו לפחות נבין מה זה ואיך מטפלים בהן. גם אם אנחנו לא יכולים להסביר את התופעה עצמה.

דוגמאות לתופעות שאנחנו לא יכולים להסביר

מחלות נפש – אנחנו יכולים להסביר מה הן מחלות נפש, למה הן גורמות וכן איך הן משפיעות עלינו, אנחנו לא תמיד יכולים להסביר ממה הן נגרמות באמת. ישנם דברים שאפשר להסביר מהצד הנפשי, אך לא כל דבר בהכרח אפשר להסביר איך זה נובע, למה בעצם אדם מוצא את עצמו מתמודד עם בעיה מסוימת שגורמת לו להתנהל בצורה כזו והאם זה משהו מולד או משהו שהוא ספג במהלך הזמן.

הסתיידות בכתף – דוגמא טובה למצב רפואי שהמדע לא יכול להסביר באמת, זו הסתיידות בכתף. מדובר על דלקת בגידים של הכתף, הנובעים לא פעם כתוצאה מהצטברות של סידן השוקעים בתוך הגידים. תופעה זו מוכרת בעיקר בקרב נשים, וברוב המקרים, כמו בדלקות אחרות, הרי שהטיפול נעשה באמצעות תרופות וחומרים אחרים ופחות באמצעות התערבות בניתוח.

על פניו זה נראה משהו מובן, אך לא תמיד אפשר להסביר למה זה קורה ומדוע דווקא שם הסידן שוקע ולא באזורים אחרים בגוף.

כאבי ראש – על פניו מדובר בתופעה שקל להסביר, בפרט אם מדובר בכאבים שנובעים כתוצאה מדלקות, זיהומים או חס וחלילה גידולים, אך זה לא תמיד כך, ברוב המקרים מדובר על כאבים חולפים, זמניים, כאבים של יום אחד ולעיתים אפילו של כמה שעות ולא מעבר לכך. אין הסבר מפורש למה הכאב נוצר ואיך מתח או לחץ גורמים לו.

מה עושים במקרים כאלה?

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לפנות לאיש מקצוע ולבחון כיצד לטפל בכל אחת מהבעיות שציינו, או בכל בעיה שאנחנו נאלצים להתמודד איתה גם אם אין לנו הסבר מדוע היא התרחשה.

 

מתי נשתמש ברמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף האודיו המודרני שלנו. בין אם אנחנו מארחים מסיבה, מציגים מצגת או נהנים מהלחנים האהובים עלינו בבית, המכשירים הללו

Apple Watch

האבולוציה של Apple Watch: הצצה לדגמים החדשים 2023

מאז השקתו הראשונית ב-2015, ה-Apple Watch חולל מהפכה בשוק הטכנולוגיה הלבישה. עם כל דגם חדש, אפל המשיכה לדחוף את גבולות החדשנות והעיצוב, ומציעה למשתמשים שילוב חלק של סגנון ופונקציונליות. כשאנו מביטים קדימה לשנת 2023, שמועות והדלפות מצביעות על כך שלאפל יש כמה עדכונים מרגשים עבור לקוחותיה הנאמנים.

תכשירים מומלצים לטיפול באקנה

אקנה, מצב עור שכיח המשפיע על אנשים בכל טווח הגילאים, יכול להיות מטריד פיזית ורגשית כאחד. מצב בריאותי זה של העור מתרחש כאשר זקיקי השיער נסתמים בשמן, תאי עור מתים וחיידקים, דבר שמוביל להתפתחות פצעונים, נקודות שחורות וראשים לבנים. בעוד שגורמים כמו הורמונים, גנטיקה ואורח חיים משחקים תפקיד בהתרחשותו, מציאת מוצרים יעילים לטיפול באקנה היא חיונית לשיקום העור. בשנים האחרונות, תחום הטיפוח חווה התקדמות בשימוש בחומרים חדשניים לטיפול באקנה והיום נבחן את האפשרויות שהפיתוחים הללו מביאים לעולם הטיפול באקנה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפול ברכב רנו

גלה את הסודות לטיפול מעולה ברכב רנו במוסך שלנו

כשמדובר בטיפול ברכב רנו, הסוד הוא לא כל כך הטיפול אלא הידע והאסטרטגיה שאתה מיישם. זה לא מספיק רק לבקר במוסך כאשר רעש חזק מפריע לנסיעה השלווה שלך. טיפול קפדני זה דורש הרבה יותר – מדובר במעקב אחר לוח זמנים עקבי ויעיל לתחזוקה, הכרת כמה עצות DIY של מומחים והבנת השימוש בכלי אבחון מתקדמים.

כיצד מטפלים בשלבקת חוגרת?

שלבקת חוגרת הידועה גם בשמה: הרפס זוסטר, היא למעשה זיהום ויראלי אשר גורם לפריחה כואבת של שלפוחיות בצד אחד של הגוף. שלבקת חגרת נגרמת מאותו