של על ההתפרעויות בבית אל: "הליכוד שהיה פעם מפלגה דמוקרטית מתיישרת כולה לפי הימין הקיצוני שאפילו רוב המתנחלים מסתייגים ממנו"

29 ביולי, 2015
האזינו:

שלי התראיינה ביומן הצהריים של רשת ב' עם אסתי פרז והתייחסה לאירועים בבית אל ולהתפרעויות שם בעקבות פינוי בתי דריינוף. מתוך דבריה:

"פרז: מצד אחד השר נפתלי בנט שאומר שלא צריכה להיות אלימות בשום צורה, ומצד שני את רואה את הצעירים שמתפרעים מבית אל ופוגעים בכוחות הביטחון ואת חבר הכנסת מוטי יוגב שאומר שצריך להעלות עם דחפור על בג"צ. איך את מרגישה עם האמירות האלה?
שלי: קודם כל, זה לא מצד אחד ומצד שני. הכל מצטרף לאותה משפחה.
פרז: נפתלי בנט אומר שום אלימות.
שלי: בוודאי שהוא אומר שום אלימות, אבל הוא עומד על גג בלב התפרעות חסרת מעצורים ולא קורא לאותם פורעים להפסיק לפגוע בחיילי צה"ל ובסופו של דבר נותן גושפנקא להתנהלות הזאת. הוא מתנגד לשר הביטחון בוגי יעלון, שהוא השר היחיד – היחיד, אסתי, בממשלה הזאת – שמתייצב לימין שלטון החוק ואומר שלא יתן לפורעי חוק לעשות כרצונם. שימי לב, מכל שרי הליכוד, לרבות ראש הממשלה, השר היחיד, היחיד, שאומר שלא יתן לפורעי חוק לעשות כרצונם זה בוגי יעלון. כל היתר במקרה הטוב שותקים ובמקרה הרע מעודדים את המתפרעים. יש כאן הצבר של מעשים שהם פשוט בלתי נתפסים. כשמוטי יוגב קורא לעלות עם דחפור על בית המשפט העליון.
פרז: זו הסתה לאלימות נגד השופטים?
שלי: זו ממש קריאה חד משמעית לאלימות. כשחבר כנסת מהקואליציה קורא לעלות עם דחפורים על בית המשפט העליון, איזו משמעות אפשר לייחס למשפט הזה? האם יש פה משמעות לכאן ולכאן? זה דיבור אלים, מסית, פורע חוק, מסוכן, ושוב הוא מצטרף לשורה של דברים שהתרחשו ב-24 השעות האחרונות. כתב חדשות ערוץ 10 חוטף מכות מבריונים ואף אחד לא מגנה את זה. חיילי צה"ל ושוטרים ממלאים את תפקידם וחוטפים מכות וקללות כאילו היו צבא ומשטרה של שלטון זר. ואותה אילמות שנחתה לפתע על ראש הממשלה.
פרז: לסיום, 300 יחידות דיור בבית אל יבנו לאלתר, לפחות לפי הבטחת ראש הממשלה, מחזור של הבטחה קודמת. את תומכת בזה או שאת חושבת שזה לא הזמן, המקום והכמות?
שלי: איוולת, אצבע בעין, עוד שמן על המדורה, עוד טריז ביננו ובין האמריקאים בתקופה מדינית מאוד רגישה שבה נגזר עלינו בידוד הולך וגובר ואנחנו מודרים לחלוטין מהשיחות בנושא איראן, דבר שמסכן גם את ביטחוננו. ושוב, חיזוק אותם קולות מאוד קיצוניים בימין, וממש מצער אותי שהליכוד, שהייתה פעם מפלגה שדגלה בשלטון חוק, ששופטיה אמרו שיש שופטים בירושלים, שהיו בה אנשים שהגנו על שלטון החוק מתיישרת כולה לפי הימין הקיצוני שאפילו מרבית המתנחלים מסתייגים ממנו."

להאזנה לראיון המלא: