דני דנון שגרירנו באום??? צפו בעימות שלי אתו.

14 באוגוסט, 2015

דני דנון שגרירנו באום??? צפו בעימות שלי אתו. הון ושלטון: חרפת נתניהו, שטייניץ כחלון ודרעי במתווה הגז. אני טייקונית! בעלים של בנק ושל קבוצת כדורגל! ובואו לפגוש אותי בכינרת

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

המיל הזה נכתב תחת ההלם של מינויו של דני דנון לשגרירנו באום. לא שלא הייתי מודעת לכוונה, אבל איכשהו לא האמנתי שהלא יאמן יתרחש. האם יש פרור אחד של היגיון ומחשבה תחילה במנוי הזה?  הדמוי היחיד שעולה לי בראש הוא הוספה של בול עץ טבול בנפט למדורת היחסים שלנו עם הבית הלבן.

אבל למה להכביר מלים. אתם חייבים לצפות בהופעה משותפת שלי אתו בערוץ 2, שניה אחרי הפסקת האש בצוק איתן, שניה אחרי שנתניהו פיטר אותו מכהונת סגן שר הבטחון אחרי שדנון השתלח בו, בנתניהו, במהלך המלחמה והאשים אותו בכניעה, בחולשה וברפיסות.

בראיון הזה אני מסבירה לו מהו אינטרס לאומי ואחריות לאומית; מדברת על ההצעות המופקרות שלו ושל ליברמן לכבוש את עזה ולרסק אותה, מוכיחה אותו על כך שהוא מתעקש לצייר את ישראל, בגלל הסכמת נתניהו להפסקת אש, ככנועה, חלושה ומפוחדת, ומסבירה לו איזה נזק זה גורם לכושר ההרתעה של המדינה.

דנון משיב לי שנתניהו מועל לתפקידו כי האיפוק רע למדינה, ולועג לנתניהו על כך שאני זו שמגבה את החלטתו להביא להפסקת אש. צפו בשגרירנו באו"ם:

 

חרפה. המפגן הפופוליסטי ועטור הסיסמאות חסרות הכיסוי של נתניהו ושטייניץ כשהציגו את מתווה הגז "המשופר", לא ימחק את הכתם הכבד שרובץ על ממשלת יוקר המחייה של נתניהו: הנצחתו של מונופול פרטי רב עוצמה, שיעשוק מעתה ואילך את אזרחי ישראל.

זה מצג הון-שלטון שלא ייאמן: המדינה פשוט התנערה מאחריות לאזרחיה, וניהלה משא ומתן מדומה וכנוע מול חברות הגז, כאילו לא הייתה הריבון המחזיק בידיו משאב יקר שכולם רוצים בו.

הזינוק של מניית דלק, עוד לפני ש"התיקונים" פורסמו, הוא עוד עדות מרשיעה לעד כמה מגוחכת הייתה העמדת הפנים של הממשלה כאילו היא מתמקחת עם החברות - בפועל המשחק היה מכור מראש.

כשלי המתווה לא תוקנו ולו בפסיק. המצב אפילו החמיר! לחברות ניתנה שנת הארכה נוספת להתחייבות להזרמת גז מלוויתן, ועכשיו מדובר על חמש שנים. קודם זה היה ארבע. המונופול הפרטי העצום ביותר בתולדות המדינה נשאר על כנו, מוגן מכל נסיון לפרקו, המחיר נשאר מופקע כשהיה, ונותרה על כנה התחייבות שערורייתית ל"יציבות", שמייסדת את מדינת נובל-דלק האוטונומית לחופי ישראל.

אנחנו כמובן נמשיך להילחם נגד החרפה בכל אמצעי: פרלמנטרי, משפטי וציבורי – ותזכרו – בלעדיכם זה לא יעבוד! אעדכן. הנה כמה מהראיונות שלי בעניין:

 

ראיון ללונדון וקירשנבאום על המתווה, לונדון מתעקש שאני "טוענת" שאין פיקוח על המחירים, ואילו אני מתעקשת שאני לא "טוענת" אלא פשוט קובעת עובדה. וגם משיבה לשאלה על גבי אשכנזי. צפו:


 

וגם הבוקר ב"שישי בבוקר" עם יועז הנדל ואפרת שפירא-רוזנברג בערוץ 10, על המתווה, וגם עונה לשאלות על יאיר לפיד ועל גבי אשכנזי:

 

ששינסקי, לא כאן תהיה תפארתך. ברשת ב' הבוקר אצל אריה גולן, אחרי פרופ' איתן ששינסקי: "הקשבתי עכשיו לפרופ' ששינסקי ואני רוצה להגיד בעדינות שלא תהיה תפארתו לא על הראיון הזה ולא על המעורבות שלו במתווה הזה. אפילו בראיון איתך היו כל כך הרבה סתירות פנימיות..."

 

כחלון, דרעי, אכזבתם. בגל"צ אתמול לירון וילנסקי: "אני אומרת גם לשר האוצר כחלון וגם לשר הכלכלה דרעי – אני מאוכזבת מכם. מעלתם באמונו של הציבור. כרטיס הכניסה שלכם לפוליטיקה וקמפיין הבחירות שלכם היה כולו חברתי וכלכלי, והשותפות הזאת שלכם, גם בשתיקה וגם באופן פעיל, לעושק של הציבור מטביעה בים הגז כל הישג שאולי תשיגו, ועד עכשיו ממילא לא השגתם כלום." 

 

יאללה יאללה בלי איומים פיקטיביים. נובל פשוט לא יכולה לעזוב את ישראל כי בשום מקום אין לה מכונה להדפסת כסף כמו אצלנו. לסטטוס בפייסבוק, ולפוסט באתר. ביומן הצהריים של רשת ב', "בחצי היום" עם אסתי פרז, אחרי הפיצוץ המדומה שהיה עם נובל, גם על חוק ההסדרים, גם על פיטורי יו"ר רשות החשמל אורית פרקש, וגם על מערך הגיור האלטרנטיבי שמקימים רבנים בכירים בציונות הדתית. להאזנה.


אני טייקונית. השבוע השקעתי ממיטב כספי כדי להפוך לחברה מן המניין בעמותת האוהדים של הפועל קטמון ירושליים. כלומר אני בעלים של קבוצת כדורגל, (וגם של בנק, כמו שאתם יודעים, הבנק החברתי אופק). טייקונית. ומייד אחרי שעשיתי את זה, קבלתי בלי לבקש עוד סיבה להיות גאה בקבוצה המקסימה הזאת:

רוצים להצטרף לעמותת האוהדים? הקליקו כאן.

 

מכינת רבין בהנהגתו של חברנו דני זמיר האחד והיחיד, שהוא גם יו"ר משותף לכלל המכינות בארץ, דתיות וחילוניות כאחד, הפכה להיות הדופק הפועם של הציונות הסוציאל דמוקרטית, והיא מצמיחה כבר מתוכה דורות של בוגרים נפלאים. זה, רק לשם הדגמה, פורסם השבוע:

עוד פרטים על פעילות המכינה ונגזרותיה כאן.

 

בואו לאזכרה לברל. צפונים ולא רק צפונים (כי יש הסעה) מאוד אשמח לפגוש אתכם בבית העלמין כינרת, באזכרה למלאת 71 שנים לברל כצנלסון. בארוע אדבר על המורשת שלו ועל הרלוונטיות שלה לכאן ועכשיו, ואחר כך גם אשאר לדבר אתכם. הנה כאן עוד פרטים:

 

וקצת תמונות מאתמול, ממפגש שלי עם המשמרת הצעירה המאוד פעילה של המפלגה, בהנהגת אורי קידר  - בסדרת מפגשים עם ח"כים שהמשמרת מקיימת. הייתה חבורה מצויינת אינטליגנטית ואכפתית, והתנהלה שיחה מאוד מאוד כנה על ערכים, פוליטיקה, ומה עכשיו.

 

וכמו בכל סוף שבוע, פוסט של מתפקד/ת חדש/ה, קבלו את הפוסט של שמרת:

 

אז קדימה חבר'ה, הרימו ראש וזקפו את הגב, קחו נשימה עמוקה, ובואו תתגייסו כי יש לנו הרבה עבודה! אם אתם עוד לא חברי מפלגה התפקדו כאן או פקדו אחרים בלינק הזה, או כתבו לנו למייל hitpakdutshelly@gmail.com עם שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נתקשר ונעזור לכם להתפקד.

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי