שלי על עזיבת דרעי את משרד הכלכלה: "למרבה הצער, לציבור אין על מי לסמוך"

25 באוקטובר, 2015

שלי התראיינה בתוכנית "הכל כלול" עם סיון כהן בערוץ 10, והתייחסה להודעתו של שר הכלכלה אריה דרעי כי יעזוב את משרדו על מנת לאפשר קידום של מתווה הגז הטבעי. מתוך דבריה:
"כהן: מה את חושבת על המהלך של דרעי?
שלי: אני בטח לא מתפעלת ממנו. העובדה שהוא מסרב להתעסק בתחום סמכויותיו כשר, אחרי שהוא נלחם כדי להיות שר בישראל ולהיבחר ע"י הציבור תוך שהוא מבטיח לדאוג לשקופים, העובדה שהוא מוכן לגלגל מידיו את היכולת להשפיע על גורלם של בני אדם באופן כל כך עמוק ונפטר כמתפוח אדמה לוהט מהיכולת להשפיע ומעביר את היכולת הזאת לידי ראש הממשלה היא מאוד תמוהה. מדובר כאן בקומבינה מוזרה ביותר. דרעי הרי נלחם למען השקופים ומעביר את הסמכויות למי שמעולם לא התיימר להילחם למען השקופים – זה ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמאז ומעולם היה ברור שליבו אצל בעלי ההון.
כהן: אבל איך הוא בעצם פוגע בשקופים האלה שלהם הוא התחייב לדאוג?
שלי: פשוט. אם המתווה הזה יצא לדרך הוא גם יעכב את אספקת הגז, כי בסופו של דבר הוא מאפשר עיכוב ולא הפקה מיידית, וגם על פי דו"חות של מומחים בינלאומיים העלות של מתווה מהסוג הזה ושל השארת המונופול בידי חברות הגז תהיה בעשרות השנים הבאות במצטבר 100 מיליארד שקלים – כל מה שהיה יכול להינתן לציבור, להוריד דרמטית את יוקר המחייה, להשפיע על תעסוקה, על תעשייה. את כל הפירות האלה יקבלו קומץ בעלי הון ולא הציבור הרחב שדרעי הבטיח להילחם עבורו.
כהן: לאור המהלך הזה שלו, מה נשאר לציבור, לאנשים השקופים, לכולנו?
שלי: תראי סיון, לצערי דרעי לא לבד. גם שר האוצר כחלון מתנער מהטיפול בסוגיית הגז, ושניהם וכל יתר חברי הממשלה מסתפקים בכל מיני תיקונים קטנים, קוסמטיים ונחמדים כדי להוכיח שהם חברתיים ולא מטפלים בנושא הכלכלי והחברתי הכי חשוב, הכי מכריע והכי משפיע על גורלם של אזרחי מדינת ישראל. למרבה הצער אני אומרת, כי אני מודה שתליתי תקוות בשני השרים האלה וגם בשרים נוספים חברתיים – למרבה הצער, התשובה היא לא. לציבור אין על מי לסמוך."