"ניר גלעד הוא השכיר העשיר בישראל. השימוש בעובדי מפעל המגנזיום כאיום - חוצפה"

9 בנובמבר, 2015
האזינו:

שלי התראיינה ביומן הערב של רשת ב', "היום הזה" עם יוסי הדר, והתייחסה לישיבת וועדת הכספים שזה בדיוק הסתיימה בו עבר חוק ששינסקי 2 פה אחד, קואליציה ואופוזיציה ביחד. מתוך דבריה:

"הדר: אומר יו"ר כי"ל ניר גלעד: 'היד שאתם מרימים היא על הנגב'.
שלי: טוב, מדובר בחוצפה, באיומים ברוטליים ואפילו בחזירות. קודם כל, נגיד ונאמר שזה היה יוצא דופן. הייתה הצבעה פה אחד של קואליציה ואופוזיציה, והאופוזיציה נלחמה כארי לטובת הקואליציה, לטובת המהלך שהוביל שר האוצר משה כחלון, פשוט כי זה היה מהלך צודק. צריך להבין, המיסוי הזה הוא מס רווחי יתר. זה לא מס שמוטל בטח לא על מפעלים מפסידים, בטח לא על מפעלים רווחיים, אלא רק על מפעלים רווחיים מאוד מאוד, שהרווחים שלהם מופקים מאוצרות הטבע ששייכים לאזרחי מדינת ישראל. ובמקביל, התוצאה של הגבייה הזאת תלך ישירות לנגד כתוצאה מהסתייגות שאנחנו הגשנו.
אני חייבת לומר שראינו באמת מופע ברוטלי ואלים של ניר גלעד, שבסוגריים אגיד לך שהוא השכיר העשיר ביותר במשק. אני חישבתי שהוא מרוויח 10,000 שקלים על כל שעה שהוא יושב בוועדת הכספים.
הדר: לא רע.
שלי: כן, ממש לא רע. באמת מדובר בבן האדם שמרוויח הכי הרבה במדינת ישראל.
הדר: כן, אני רוצה להספיק –
שלי: רק להגיד שהשימוש בעובדי מגנזיום, 800 עובדים מסורים שעובדים קשה, כאיום וכסחיטה כדי שההחלטה לא תעבור היא פשוט חוצפה כי אנשים האוצר הבהירו ושבו והבהירו.
הדר: כן, אז יכול להיות שבאמת במקרה הזה של כי"ל הדברים ברורים, מובהקים ונראים כפי שאם מכנים אותם – חזירות, ושאתם מרוצים מתוצאות ההצבעה בוועדת הכספים –
שלי: אני חושבת שכולם צריכים להיות מרוצים.
הדר: כן, אבל מה הלאה? מה עם הגז?
שלי: קודם כל, מדובר בשני נושאים שונים. וכאן, תרשה לי בכל זאת, אני כל כך הרבה תוקפת את הממשלה, תרשה לי לפרגן כאן על המהלך.
הדר: או-ווה, אנחנו מקליטים.
שלי: כן, כשמגיע מגיע. אם תהיה התנהלות נכונה, יהיה גיבוי שלנו גם בדברים אחרים.
הדר: בקצרה על הגז, ברשותך, שלי.
שלי: עם הגז אנחנו צפויים למאבק ארוך מאוד. לא נאמרה המילה האחרונה. להערכתי, ותקליט גם את זה, מתווה הגז כמו שנתניהו מבקש להעביר אותו או חושב שהוא מעביר אותו – לא ייושם לעולם."

להאזנה לראיון המלא: