לנג ליחימוביץ': נבחנים ניגודי עניינים אצל המועמדים לממונה על ההגבלים

16 בנובמבר, 2015

‏16/11/2015

 

לנג ליחימוביץ': נבחנים ניגודי עניינים אצל המועמדים לתפקיד הממונה על ההגבלים    

 

"שוקלים ובוחנים ניגודי עניינים  אצל המועמדים המובילים לממונה על ההגבלים העסקיים" כך משיב לפניה של ח"כ יחימוביץ' מנכ"ל משרד הכלכלה וראש ועדת האיתור לתפקיד, עמית לנג. יחימוביץ': "מבלי להטיל דופי, כיצד מתמודדים עם העובדה שחלק מהמתמודדים עובדים בשרות ענפים ריכוזיים?"   

 

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, העומד בראש ועדת האיתור והמיון לאיוש כהונת הממונה על ההגבלים העסקיים, משיב היום לפניה של ח"כ שלי יחימוביץ', כי "סוגיית ניגוד העניינים האפשרית לכאורה של חלק או של כל המועמדים נשקל ונבחן פרטנית לגבי אותם מועמדים/מועמדות שהועדה רואה אותם כמובילים מכל בחינה אחרת."

 

לנג כותב ליחימוביץ' במענה למכתב ששיגרה לו לפני כשבוע, ובו היא כותבת:

 

"בימים אלה אתם מגיעים אל קו הגמר בהליך איתור הממונה על ההגבלים העסקיים. אין לי שום ספק שכולנו מאוחדים בדעה כי עליו/עליה להיות האדם המוכשר/ת והראוי/ה ביותר.

ברור לא פחות כי מי שימלא את התפקיד הכה משמעותי לעתידו של המשק, יש הכרח ברור שלא יהיה נגוע בניגודי עניינים... מבלי להטיל דופי באיש, ברור וגלוי כי רוב המתמודדים על התפקיד מועסקים במשרדים אשר מטפלים ישירות בשווקים ריכוזיים במשק. סביר להניח כי לפחות מקצתם עסקו בתחומים אלה ישירות, ויש להם ידע-פנים רב בנושא, מעורבות גבוהה ואף קשרים הדוקים עם השחקנים בשווקים אלה. במקרים מסוימים קיים חשש כי ניגוד העניינים והחשיפה הם ברמה המהווה חסם לטיפול ראוי בשווקים מסוימים אם וכאשר ימונו לתפקיד... אבקש לדעת כיצד אתם מתמודדים עם סוגיות אלה והאם בדיקת נושאים אלה היא חלק מהליך המיון והאיתור."

 

במכתבו כותב לנג כי "אין עוררין על חשיבותן של תפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים ועל ההכרח כי על הוועדה לבחור באדם המוכשר ביותר לתפקיד.  הנושא שאת מעלה במכתבך ואשר נוגע לסוגיית ניגוד העניינים האפשרית לכאורה של חלק או של כל המועמדים נשקל ונבחן פרטנית לגבי אותם מועמדים/מועמדות שהועדה רואה אותם כמובילים מכל בחינה אחרת."

 

למכתב המלא של ח"כ יחימוביץ'

למכתבו של עמית לנג