אני: גל תכבה את הגז בבקשה. גל: אמא, שוב גז?

11 בדצמבר, 2015

אני: גל תכבה את הגז. גל: אמא כמה פעמים אמרת גז לאחרונה? נתניהו בועדת הכלכלה: שקרים, מניפולציות, הטעיות, בורות וג'יבריש בטחוני לא קשור. שיטת המינויים של נתניהו: המתוגמלים, המודחים והמבוהלים. ותכירו את "הח"כית הרוסית" (קסניה סבטלובה המצויינת). מה היה קורא אם לדרעי היו קוראים "השר המרוקאי"?  

 

 

חג חנוכה שמח חברות וחברים,

 

לפני הכל, אני מבקשת את עזרתכם – תתפקדו למפלגת העבודה. הרבה מכם מלווים אותי כבר לא מעט זמן ומכירים את הדרך שלי, המאבקים, המטרות, האידיאולוגיה. ולמרות שאני אדם מאוד אופטימי עם הרבה אנרגיות אני מודה שלא פעם זה קשה. זקוקה לכם בדרך הזאת, שתחזקו אותי, פוליטית ואידיאולוגית. אם אתם מסכימים איתי ומזדהים עם הדרך שלי, ורוצים להיות שותפים יותר משפיעים – תתפקדו.  ואם אתם כבר חברי מפלגה, תפקדו אנשים בסביבתכם. זה פשוט וקל, אפשר לעשות זאת ממש הרגע, ובסוף הגיליון הזה של עיתון סופשבוע שלי – אסביר איך.

 

כשבקשתי מהבן שלי לכבות את הגז, הוא אמר לי, אמא, כמה פעמים לדעתך אמרת את המלה גז לאחרונה? אז באמת אמרתי הרבה. פשוט כי מדובר בנושא הכלכלי – בטחוני - חברתי – סביבתי – לאומי – דמוקרטי – הגדול ביותר בעשור האחרון לפחות, שמטופל באופן מביש, מחפיר, הרסני ומחשיד בידי נתניהו, בכל אחד ואחד מההיבטים שמניתי כאן.

השבוע, בהופעה שלו בועדת הכלכלה (ששוב נוהלה בצורה מצויינת ע"י היו"ר איתן כבל) ריחפו בחלל החדר באופן חופשי לחלוטין שקרים, מניפולציות, הטעיות, התחמקויות, וגם, להפתעתי חוסר התמצאות כמעט מוחלט בפרטים. ואצל ביבי כמו אצל ביבי, כשהוא לא על קרקע בטוחה, נשלף ג'יבריש בטחוני שבשום דרך לא קשור לעניין. הקליקו כאן לשאלות שלי אליו:

 

אבל בשש עם רינה מצליח, ערוץ 2 סיכמו את זה באופן יותר קולע וקצר ממני:

 

הנה חלק מהראיונות הרבים שנתתי בעניין:

בערוץ 2, "מהדורה ראשונה" עם אורן וייגנפלד, בעימות עם יו"ר הקואליציה צחי הנגבי

 

ב"אורלי וגיא" בערוץ 10, עם מאיה זיו וולף ואור הלר

 

 

ב"ערב חדש" בחינוכית, ערוץ 1, עם עידן קוולר

 

ורגע לפני הופעת נתניהו בועדת כלכלה, בערוץ 2, ב"שיחת היום" אצל לוסי אהריש ועם פז רובינזון

 

ועוד כמה מהראיונות: עם רינו צרור בגלי צה"ל בעיצומו של דיון בוועדת הכלכלה, ביומן הצהריים של רשת ב', "בחצי היום" עם אסתי פרז, וברדיו ללא הפסקה ב"איפה הכסף?" תוכנית כלכלית חדשה ברדיו ללא הפסקה בהגשת ענת דוידוב ובעריכת יעל איילון המצויינות שעזבו את קול ישראל לצערי.

 

תומר קרמרמן עוזרי לשעבר סיכם את העניין:

 

ואת הפרק הזה אסיים באנקדוטה מתחילת הדיון, כשנתניהו נכנס לחדר הועדה והתיישב ליידי בטבעיות מוחלטת. הצוות שלו והמאבטחים הקימו אותו ובקשו ממנו לעבור למקום שהוכן עבורו:

 

יוסי כהן הוא ראש המוסד החדש. בהצלחה. הוא איש מאוד מוכשר, ראוי, עתיר ניסיון, ומהכרותי אתו - גם ממש נחמד. באמת. אני בטוחה שהוא יהיה ראש מוסד מצוין. אבל צריך להגיד את האמת השקופה: לא היינו זוכים לברך את כהן על תפקידו אם היה משמיע ביקורת ולו קלה על מתווה הגז. בתמונה שנינו בועדת הכלכלה השבוע:

 

ובהקשר זה, על המתוגמלים, המודחים, ואלה שנמצאים באודישן ורועדים מפחד. לא רק גורלו של ראש המוסד אלא גורלם המקצועי של רבים אחרים נחרץ בידי נתניהו בימי המתווה העצובים האלה. אלה שלא הסכימו לשרת את הבוס, וחשבו בתמימותם שתפקידם לשרת את הציבור, ולא את טייקוני הגז, פשוט הודחו. אבל יש עוד קבוצה והיא לא פחות בעייתית. אלה האנשים שמועמדים כרגע למינוי בכיר בשרות המדינה, וקיבלו כבר את כל הסימנים וההוכחות לכך שאם לא יעשו כמצוות נתניהו, ואם לא יהיו שחקנים פעילים בקרקס השקרים הזה, הם יכולים לשכוח מהמינוי. לרשימה השמית החלקית של המתוגמלים, המודחים ואלה שבאודישן – הכנסו לפייסבוק או לפוסט באתר.

יום לפני שמונה לכהונה החשובה והנכספת, בא יוסי כהן לועדת כלכלה להגן על מתווה הגז, עדיין כראש המל"ל, המועצה לביטחון לאומי, זו שאמורה, על פי חוק המל"ל, להציג גם חלופות וגם איפכא-מסתברא לכל תרחיש. זה לא קרה. לא שמענו ולו טיעון בטחוני אחד להצדקת הפעלתו של סעיף 52, רק חומת מגן מוחלטת על נתניהו. הקליקו כאן לתקשורת כתובה:

 

הבדיחה הכי לא מצחיקה בשבוע הזה, היא שמצריים בכלל הודיעה לנו שלא רק שהיא לא צריכה את הגז שלנו אלא שגם אם נתעקש היא לא תקבל אותו. 

הבעיה שיצר נתניהו היא שבהגזמות הפראיות ובבדיות שהופצו על זה שאנחנו מוכרחים, פשוט מוכרחים, לייצא גז למצרים מסיבות מדיניות, בטחוניות, כלכליות ומה לא – ישראל יצרה לעצמה במו ידיה בטן רכה וחשופה שקל לבעוט בה ולפגוע בנו דרכה. הנה ראיון על זה בגל"צ ב"חמש בערב" עם ירון וילנסקי.

 

ליאור שליין המוכשר מסכם ב"גב האומה" את מתווה הגז. די ארוך אבל מצחיק. אז אם שלא כמו הבן שלי עוד לא שמעתם מספיק פעמים את המלה "גז", זה הרגע הנכון לעשות זאת. הקליקו לצפייה:

 

 

תכירו את "הח"כית הרוסית", חברה שלי קסניה סבטלובה. ככה קראו לה באתר של רדיו קול חי . לא פעם אני מתראיינת שם, ולא פעם מדברת על גילויי גזענות כלפי מזרחים, שמקוממים אותי לא פחות. אבל הי, אם לאריה דרעי מישהו היה קורא בכותרת מאמר "הח"כ המרוקאי", הם היו מפוצצים את זה בקול גדול, ובצדק רב. גזענות היא גזענות היא גזענות.

מרבצים של שוביניזם, גזענות, הטלת דופי ביהדות, היו בדברים שהטיח השבוע ח"כ אליעזר מוזס מיהדות התורה בקסניה. הוא גם שיבש את שמה בגסות ובכוונה. והיא, ברהיטותה, בעומק שלה, בכנותה – נתנה לו מענה מדוייק שהוא לא רק אישי אלא גם חברתי, לאומי, וכלל אנושי.

תכירו. קסניה, היא ח"כית מרשימה עם משנה סוציאל דמוקרטית מנומקת, ועם ידע עצום ותפיסת עולם ברורה בתחום המדיני-בטחוני. אז מי שרוצה להכיר אותה יותר טוב, לקרוא את הפוסט שלי, ולשמוע את נאום התשובה הספונטני והיפה שלה למוזס שבו ציטטה את שירה של זלדה "לכל איש יש שם" מוזמן להכנס לסטטוס בפייסבוק או להקליק כאן על תמונתה להכנס לפוסט באתר:

 

באותו ערב גם התראיינתי לרדיו קול חי, על דוח העוני, והתניתי את הראיון בכך שאדבר גם על אופן הסיקור המבזה שלהם. לזכותם יאמר שהם הסכימו. הנה הראיון עם אבי ממרןואלה התאומות המדהימות של קסניה. ממש במקרה יום קודם מרב מיכאלי צייצה בטוויטר את התמונה המקסימה הזאת, מהדלקת נרות מרשימה ומרגשת שעשה סגן ראש העיר מודיעין אילן בן סעדון:

 

דוח העוני. כה טראגי שאפילו פרור מתעצומות הנפש שיש לו בשביל תשובה נתניהו לא מוצא בשביל מליון ושבע מאות אלף העניים בישראל. הזינוק החמור בממדי העוני תחת שרביטו קורע את המסכה מעל פניו. אטימות מוחלטת לנעשה אצל בני תמותה רגילים, והמשך מתן שירותים לאלפיון העליון. מדאיגים במיוחד הנתונים על התגברות העוני בילדים, צעירים ומשפחות עובדות. זה דור עם מכבש על הראש, בלי יכולת לפרוץ ולהיחלץ מחיים שכל תכליתם מאבק על הישרדות.

 

לפני שבוע בדיוק הלך לעולמו יוסי שריד.

הכרתי את שריד בעיקר כעיתונאית. הכנסת הראשונה שלי היתה אחת אחרי האחרונה שלו. הנה כאן ראיון שלי על שריד בגל"צ, במה בוער עם רזי ברקאי. את שריד אגב הכרתי לראשונה יחד עם רזי ברקאי ורוני דניאל כששלושתנו עוד היינו בקול ישראל. הם לקחו את הכתבת הצעירה שהגיעה מבאר שבע לסיבוב הכרות אבהי עם מי שצריך להכיר. אני מזכירה את זה לרזי בראיון, וגם מספרת לו על מה שריד ז"ל רב אתי.

עמוס עוז הספיד את שריד בלווייה. עוז הוא הכהן של מר"צ ולא של מפלגת העבודה, ובכל מערכת בחירות הוא גם מתייצב להשמיע את דברי הגנאי המסורתיים שלו על העבודה. אבל ההספד שלו נגע בי, והוא היה שונה מהטקסטים הרגילים שלו. היתה שם תקווה, והיה סוג של חשבון נפש, שני מוצרים שחסרים על המדף. רוב הנאום שלו אצלי בפייסבוק.

 

חברי האהוב והנערץ סימון אלפסי ראש עיריית יקנעם חגג את הוצאת ספרו "הרץ למרחקים ארוכים". סימון הוא אחד הביצועיסטים הטובים בארץ. את יקנעם שהיתה עיירת פיתוח עם יותר מ 50% אבטלה הוא הפך לפנינה יפיפיה ומשגשגת, עתירת הייטק, שירותים חברתיים מצטיינים, ותנופת בניה בלתי פוסקת. הוא אדם מקסים, נעים הליכות, משכין שלום וחסד בין בני אדם. התכונה הכי מרתקת שלו זה שהוא עושה דברים ענקיים בנונשלנטיות ובלי לעשות עניין מעצמו. ככה כבדרך אגב, כאילו. איש מדהים, שבכל פעם ששמעתי בעצתו יצאתי נשכרת, ובכל פעם שלא – הפסדתי.

 

עוד היה השבוע -מי המתייוונים פה. דיון מעניין בעמותת עלמא עם הרב חיים נבון וד"ר תומר פרסיקו בהנחיית מנכ"ל עלמא מוטי שלם על מהי התייוונות ומיהם החשמונאים והמתייוונים של היום. 

 

ומה צפוי - התנועה לאיכות השלטון חוגגת 25 שנים להיווסדה, 25 שנים של עבודה נפלאה בשרות שלטון החוק, טוהר המידות, השקיפות ועוד הרבה דברים טובים. הנה הלו"ז של הכנס, אני אדבר בשעה ארבע אחר הצהריים.

 

לא מומלץ. ומשהו ביזארי לפני סיום, מתברר שבמוזאון המרציפן בכפר תבור יש פסל שלי עשוי ממרציפן. לא הייתי ממליצה לכם לאכול אותו. 

 

לא פעם זה קשה. ועכשיו להתפקדות. הרבה מכם מלווים אותי כבר לא מעט זמן ומכירים את הדרך שלי, המאבקים, המטרות, האידיאולוגיה. ולמרות שאני אדם מאוד אופטימי עם הרבה אנרגיות אני מודה שלא פעם זה קשה. זקוקה לכם בדרך הזאת, שתחזקו אותי, פוליטית ואידיאולוגית. אם אתם מסכימים איתי ומזדהים עם הדרך שלי, ורוצים להיות שותפים קצת יותר משפיעים – תתפקדו. ואם אתם כבר חברי מפלגה, תפקדו אנשים בסביבתכם.

 

עושים את זה בקלי קלות. עולה 75 ש"ח לשנה, וזה מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים, ואלה שני דברים מאוד משמעותיים. תוכלו להתפקד או לפקוד אחרים עכשיו כאן או לכתוב לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות.

 

ואל תשכחו להעלות פוסט ובו אתם מסבירים למה התפקדתם, וקוראים לאחרים לעשות אותו הדבר. את הלינק לפוסט שלחו לנו למייל shelly@knesset.gov.il. בכל שבוע מתפרסם כאן פוסט של מתפקד/ת אחד מכל מתפקדי השבוע, והשבוע פוסט קצר במיוחד, של רוני לביא. תודה רוני!

 

שבת שלום וחג שמח,

 

שלכם,

 

שלי