שלי על הרשעת אולמרט: "מצדיעה לפרקליטות, למשטרה ולמערכת המשפט. עצוב שאדם כה מושחת שלט בחיינו, משמח שיש דין ויש דיין."

29 בדצמבר, 2015

הי זאת שלי, שנים של עבריינות בצמרת השלטון, מלוות במתקפה אלימה על שלטון החוק, תמו בשליחתו לכלא של ראש ממשלה מושחת שזיהם את מוסדות המדינה זיהום עמוק.
זה לא יום עצוב למדינה – ימינו העצובים היו ימי נטילת השוחד. זה יום אופטימי של ביעור השחיתות מקרבנו, יום בו יודע כל אדם כי העני והעשיר, החלש והחזק, שווים בפני החוק בישראל.
אני מצדיעה לפרקליטות, למשטרה ולמערכת המשפט על העבודה היסודית והאמיצה שעשו, כנגד רדיפה שלוחת רסן של אולמרט ומלחכי פנכתו בממשלה, בכנסת ובתקשורת.
הם היו קורבן למערכת משומנת של הפחדות, קללות, השמצות, איומים, התנכלויות וניסיונות מיטוט והחלשה שאת פירות הביאושים שלהם אנחנו אוכלים עד היום.
לעונש המאסר יש משמעות לאומית מרחיקת לכת, מעבר לענישה עצמה, והיא משדרת מסר חוקי, חינוכי ומוסרי לציבור ומגבירה את האמון במערכת הצדק.
אין לפקפק בסבלו האישי של אולמרט, אבל נזכור שאולמרט עצמו, יחד עם עדת חנפניו ומשרתיו בכל מוקד כוח אפשרי, עינה ורדף ומירר את חייהם של הרבה אנשים טובים במערכות שלטון החוק שהעזו להתריע על מעשי השחיתות שלו ולבדוק אותם. זליכה, לדור, לינדנשטראוס, והרשימה ארוכה ארוכה.
וגם: הליכים פליליים הם קשים מנשוא לכל אדם. דמו של אולמרט לא כחול יותר מדמו של עבריין מורשע אחר. את הקשב לסבל אפשר לחלק גם לנאשמים עניים שידם אינה משגת לסוללת יחצ"נים, עורכי דין צמרת.
נזכור גם את דברי השופט דוד רוזן: "בעבירת השוחד יש כדי לזהם ולטמא עד זרא את השירות הציבורי. עבירה זו מתפשטת וממוטטת מוסדות ציבור ושלטון... מערכות ציבור רקובות ומשחיתות יש בהן למוטט מוסדות ציבור ושלטון ולכרסם בבסיס ההתנהלות של חברה תקינה ודמוקרטית... זו אינה סכנה תיאורטית אלא סכנה מוחשית."
עצוב שאדם כה מושחת שלט בחיינו. משמח שיש דין ויש דיין בישראל.