אמא של סג"מ רמה זיו יחימוביץ' בשבילכם

22 בינואר, 2016

ובינתיים ביקום דמיוני – שכר הבכירים. גם אני חלק מהון שלטון – צילום בלעדי! על גבי אשכנזי בקטנה. על הכישלונות שלי. מצבה העלוב של הכנסת ביום הולדתה, ומתווה הגז קורס לתוך עצמו. העמוד שלי הכי אינטראקטיבי בפייסבוק, ובואו נפגש

 

 

מאתמול, אמא של סג"מ רמה זיו יחימוביץ', בשבילכם (רמה הולכת להיות מא"זית, מפקדת אזור של מורות חיילות ושל חיילי נח"ל בפרק המשימה). תמונות מסיום ההשלמה אתמול בעיר הבה"דים, לפני, בזמן (סרטון) ואחרי

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

חגיגת אשכנזי. בהתחלה החלטתי לא להתייחס להחלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניינו של גבי אשכנזי. סירבתי להרבה מאוד בקשות לראיונות מכל ערוץ אפשרי ברדיו ובטלוויזיה, ולא התעסקתי בזה. אבל בסוף אותו יום, בשעה די מאוחרת ישבתי לקרוא את הדו"ח מראשיתו ועד סופו. לא אשתף אתכם בכל מחשבותי, אבל בואו נגיד באנדרסטייטמנט שלא הרגשתי נוח עם מה שקראתי. אחר כך עברתי על הפיד שלי בטוויטר ומצאתי ציוצי ברכה של בוז'י ויאיר לאשכנזי על החלטת היועה"מ, ותהיתי אם הם קראו את מה שאני קראתי. ואז הבנתי שבמינימום, רק במינימום, בלי להתייחס בכלל לעניינים פוליטיים, אני מחוייבת בהערה ערכית מינימלית. אז הערתי: 

 

וכאן תוכלו להאזין לפרשנות של חנן קריסטל ויואב קרקובסקי, בין היתר לציוץ הזה, ביומן הצהריים של רשת ב' אצל אסתי פרז. (הפרשנות על אחריות הפרשנים בלבד!)

 

שכר הבכירים לעומת שכר העובדים העניים הולך להיות סוגיה מוסרית וכלכלית בוערת בזמן הקרוב. ואם הוא לא יהיה, אעשה שיהיה.

מגה. טירוף מערכות מוחלט, ריקבון מוסרי ושגיאה עסקית. בשעה שעובדים מתייפחים על אובדן מקום עבודה בשכר של פחות מ-5000 שקלים ועולמם חרב, יש קומץ בני מלכות שחיים ביקום מקביל אשר אינו קשור למציאות:

 

אי שם בעולם דמיוני, בכוכב אחר, חיים להם בנעימים המנהלים של מגה. נוסף לסכום ההזוי של רביב ברוקמאייר מנכל מגה (כאן למעלה) היה מדהים לשמוע את אביגדור קפלן, מי שניהל את מגה בפועל כעת במשבר, פגוע עד עמקי נשמתו, אחרי שעמליה דואק חשפה בערוץ 2 את הבונוס שיקבל על הצלחתו המסחררת (560,000 שקלים). הוא היה בהלם מהעיסוק ה"לא ענייני" בבונוס שלו.

והוא אמר דברי טעם: שזה סוכם אתו מראש, שזה רק שליש ממה שקיבל קודמו, ושהוא עובד מאוד קשה. והוא צודק. אלא שהוא צודק לא בעולם שלנו, אלא בעולם דמיוני, חלופי, פיקטיבי, שבראו לעצמם קומץ בני מלוכה. ביקום הזה, עובד מבוגר שעובד מאוד קשה, לפחות כמו קפלן אם יורשה לי, ומרוויח 4800 שקלים – משתכר שכר חזירי (כי זה 300 מעל המינימום) וצריך לפטר אותו.

משוגעים, רדו. זוכרים את האמרה המפורסמת של שר האוצר המנוח יגאל הורוביץ, "משוגעים! רדו מהגג!" אז משוגעים, רדו, רדו מהגג. עוד שניה הוא קורס יחד אתכם.

 

שנה אחרי שנה אני עושה מאמצים, בחקיקה, לקשור את שכר המנהלים הבכירים באיזשהו אופן יחסי לשכר העובדים הרגילים. לביצועים. לחובות. לתספורות שנעשות על גב החוסכים. אבל תנאי ראשון לכך שבסוף נצליח (ונצליח!) הוא שכשנשמע בפעם הבאה את קפלן ודומיו, משמיעים את טיעוניהם ההגיוניים, עומק ההזיה והניתוק של דבריהם יכה בנו מיד. לפוסט המלא בפייסבוק הקליקו כאן:

 

הבשורה הטובה היא שבתום שבוע של בליץ תקשורתי, אביגדור קפלן הודיע שהוא מחזיר את הבונוס לקופת החברה "כדי שיחולק לעובדים" זו הודעה בעלת משקל רב מבחינה ציבורית, באשר לתוכן ולביצוע שלה – נעקוב.

מראה אקזוטי ונדיר. עוד על שכר הבכירים בערוץ 10 אצל אור הלר ומיה זיו-וולף, ושימו לב למראה האקזוטי והנדיר, שלוש נשים מרואיינות בנושא כלכלי לגמרי! גלית חמי עורכת כלכליסט, איריס שטרק, רואת חשבון בכירה דירקטורית ומנהלת, ואני. לצפיה הקליקו:

 

ואם כבר אנחנו בתמונות נדירות עם זיקה פמיניסטית:


עוד כמה ראיונות על אירועי השבוע. אצל אסתי פרז, ביומן הצהריים של רשת ב', "בחצי היום", על ההתכתשויות בתוך הממשלה. האם בנט צודק כשהוא מאשים את "חבריו" לממשלה בקיבעון? צודק! אבל הפוך. כי אם הפתרון הוא תמיד צה"ל, ואפילו לא בדל של מחשבה מדינית – אז אולי בכלל לא צריך ממשלה? (וגם על מגה ומשכורות העתק ועל יום ההולדת העצוב של הכנסת).

וגם באולפן פתוח בערוץ הכנסת, אצל אורית לביא נשיאל, על הפיגועים בעתניאל ובתקוע, על מה שמתרחש במגה ואדישותו של נתניהו לארוע הכלכלי הקשה הזה, ולמה לגמרי לא הגיוני שבוז'י יתקוף את נתניהו מימין ויאשים את ביבי במדיניות "רופסת"(!)


הכישלונות שלי. איך מתמודדים אתם ומה מפיקים מהם, למה אי אפשר להיות אדם שלם בלי להיכשל מדי פעם, איך לפעמים כישלון מתברר כהצלחה והצלחה מתבררת ככישלון, מה האסטרטגיה הכי טובה להתמודד עם כישלון, ובכל זאת, אם להיות כנים, עדיף לנצח מאשר להפסיד. הרצאה שלי על כשלונות בכלל ועל כשלונות שלי בפרט בכנס איגוד השווק בתל אביב השבוע, מוזמנים לצפות בהקלקה כאן: 

 

המעמד העלוב של הכנסת ביום הולדתה הוא סכנה לדמוקרטיה. הכנסת חגגה יום הולדת (50 שנה במשכן בירושלים). אתם יודעים כמה אני גאה ואוהבת  להיות חברת כנסת, ובכל בוקר מחדש מרגישה שנפלה לידי זכות גדולה להיות משרתת הציבור על פי השקפת עולמי. אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה העגומה שהכנסת, במיוחד הכנסת הזאת, הופכת לבדיחה גרועה בעיני הציבור. יחסי כוחות כל כך שבריריים בין קואליציה ואופוזיציה יכלו לייצר בית מחוקקים רב עוצמה. במקום זה יש פחות ופחות תוכן ויותר ויותר גסות רוח, גימיקים, והתנהגויות שפעם נחשבו חריגות והיום הן נורמטיביות.

 

אני אומרת את זה בצער. הכנסת היא מקום חשוב מאין כמותו. אבל אי אפשר לסתום את האוזניים ולא לשמוע את הקולות של הבוז ואובדן האמון כלפי הכנסת. החגיגות השבוע בכנסת לא שמחו אותי. אין על מה. גם הן, בהובלתו של יו"ר כנסת שלטעמי לא מבין את תפקידו, יולי אדלשטיין, לקו בגימיקיות ובשטחיות. 
חייבים להתעשת ולהילחם על הרלוונטיות האמיתית של הכנסת. לוותר בקרב הזה זה לוותר על הדמוקרטיה. לסטטוס המלא שלי בפייסבוק הקליקו כאן:


וכאן קראו בדמרקר:


זוכרים שאמרתי שוב ושוב שמתווה הגז לא ייושם לעולם פשוט בגלל מופרכותו המוחלטת? התחזית הזאת מתגשמת במהירות שאפילו אני לא דמיינתי. למשל: 

 

כל כך פשוט! כשמחיר הגז בישראל בשמיים, מופקע, לא מייצג בשום דרך את כמה שזול להפיק אותו – הכל כדי להעשיר עוד את תשובה ונובל – אז יותר כדאי לייבא נפט מזהם! הרי כבר עכשיו חברת חשמל מעדיפה לייבא פחם מזהם מחו"ל, פשוט כי הוא הרבה יותר זול מהמחיר שנכפה עליה לשלם לתשובה על הגז שלנו. אין גבול לאבסורד.

ובינתיים הפתעה! מאגר גז חדש מתגלה, קוראים לו דניאל. אבל מה יצא לנו מאותו דניאל אם ממילא כל ההטבות שחלות על המונופול חלות עליו וגם ממנו יצא לנו אפס אחד עגול? הנה ראיון על דניאל לענת דוידוב ב"איפה הכסף" ברדיו ללא הפסקה, וכאן הקליקו לעוד תקשורת:הבלוף. אבל רגע, יש התפתחות בעלילה. הדווח על דניאל, מתברר, ממילא היה בלוף אחד גדול. כמו עוד שפע המצאות וספינים לתקשורת והודעות מופרכות לבורסה שמשגרות חברות הגז. מדובר בספינים מתוכננים היטב בידי מערך של יועצים, יחצ"נים ולוביסטים, וכל תכליתם ליצור רושם ציבורי כוזב כאילו ה"מתווה" נכנס להליך ביצוע, וכאילו כעת לא נותר אלא לקיים את הדיון המשפטי ולהכריע בו בחיפזון. לתקציר השקרים והספינים שהכנתי הקליקו כאן וכאן לתקשורת:מאמר בגלובס על חוק הזכות לעבודה בישיבה שלי: 


 מוזמנים לשחק במשחק נחמד של דמרקר, "איזה שרי אוצר תהיו" הקליקו כאן לכניסה: 

 

מזהירה מראש שאחת התוצאות האפשריות היא זאת:

 

עוד קצת תמונות מארועי השבוע: שבתרבות ראשונה ביקנעם, יואב לימור ראיין, היה מוצלח:

 

בועידת ישראל ליחסי עבודה דברתי עם ראשי וחברי ועדים מכל הארץ על הקרב החשוב ביותר: הקרב על זכויותיו הבסיסיות של האדם העובד ועל הזכות להתפרנס בכבוד, שבלעדיה לא נשארות לנו ממילא הרבה זכויות להינות מהן:

 

ומוזמנים לפגוש אותי מחרתיים בקריית מלאכי: חוג בית שמארגן אליאור עמר. פתוח לכולם, ממש לא רק לחברי מפלגה, אז בואו לשמוע ולשאול שאלות על כל מה שמעניין אתכם. הנה המודעה עם הפרטים:


 

שבתרבות בכפר סבא - לא מחר- עוד שבוע 30.1, הנה המודעה עם הפרטים, אני אתארח שם, לצערי גובים תשלום של 15 שקלים:

 

קצב ההתפקדות שלכם מרשים ויומיומי. הפוסט הזה שעלה בשבת שעברה, למשל, גרם ל–134 אנשים להתפקד באותו רגע:

"הי זאת שלי, שבת תכולה ונפלאה לכם! מדי פעם אני מודה לכם על המעורבות ועל האכפתיות, אבל עכשיו זה מדעי:
העמוד שלי הוא המוביל מבין כל העמודים של הפוליטיקאים במדד המעורבות שלכם. 
זה אומר שאתם לא לייקים קנויים מחברות שמתמחות באספקת לייקים פיקטיביים, אלא אנשים בשר ודם שמאוד אכפת להם ממה שקורה במדינה.
ושהשיח כאן, גם ביניכם לבין עצמכם, הוא עירני במיוחד, כמו שתוכלו לראות בתמונה כאן, על פי הנתונים של אתר הרשת
 mizbala.com
בדרוג הארצי הכללי, שבו יש גם תוכניות טלוויזיה מובילות, כוכבים, זמרים, צה"ל וכו', העמוד הוא במקום השני (!)..."  לסטטוס המלא הקליקו כאן, והנה הנתונים עצמם:

 

וכאן לקריאת הכתבה "שוברים שתיקה עושים באזז, שלי יחימוביץ' אימפריה ואלו הם יורשי סטטוסים מצייצים – דירוג דצמבר 2015"

 

ואנחנו כמובן ממשיכים במפקד. רוצים לחזק אותי פוליטית? להיות יותר מעורבים? להשפיע יותר? תתפקדו! ואם אתם כבר חברי מפלגה, תפקדו אנשים בסביבתכם. זה עולה 75 ש"ח לשנה, וזה מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים. תוכלו להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות.

ואל תשכחו להעלות פוסט ובו אתם מסבירים למה עשיתם את זה, קוראים לאחרים לעשות אותו הדבר, ומצרפים את הלינק הזה: https://www.shelly.org.il/mifkad

שלחו לנו את הפוסט שלכם לhitpakdutshelly@gmail.com. בכל שבוע אני מפרסמת כאן פוסט של מתפקד/ת אחד מכל מתפקדי השבוע. הפעם שתיים, גילי גולנדר והתיכוניסטית שלי רחמים:  

 

תודה בנות, סוף שבוע נעים לכולם,
 

שבת שלום,


שלכם,


שלי