חייבים טייקון גז שרוצה הסדר עם הפלסטינים

12 בפברואר, 2016

איפה היינו ומה עשינו כשניסו לכבות את האור: חקיקה אנטי דמוקרטית שדגל שחור מתנוסס מעליה. הקטל בענף הבניה נמשך - עזרו לי לתעד את החרפה. שנה למותו של אורי אורבך: חבר, צדיק, תמים ומצחיק. ח"כית בלי תיק. וידוי: על תלתלים, פן, והמשמעויות הפוליטיות והמגדריות שלהם ואיך תצביעו בפריימריז אם לא תתפקדו?

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

גם אם למישהו מאוד מתחשק "לחתוך ימינה", יש גבול שהוא יהרג ובל יעבור:

חקיקה אנטי דמוקרטית שדגל שחור מתנוסס מעליה. כן אני יודעת שזה לא פשוט, אבל יש מקומות שאם לא נהיה בהם היום, בפה מלא ובלי גמגום, נצטרך לתת ביום מן הימים דין וחשבון נוקב על איפה היינו ומה עשינו כשכיבו את האור. חוק נתניהו לסילוק ח"כים, זה מה שאני חושבת עליו בקצרה:

 

לאמירה קצת יותר נרחבת הכנסו לפוסט בפייסבוק, כאן לתקשורת, וכאן בראיון ליואב קרקובסקי בערוץ הכנסת אני מדברת על ענייני מפלגת העבודה, איפה אפשר אולי לסלוח כשיש עווית ימנית, אבל איפה עובר קו הגבול.

 

 

 

ויכול להיות שהתמונה הזאת שצלמתי מהכסא שלי במליאה אומרת כמעט הכל:

 

אביב טורקי דמיוני לכבוד מתווה הגז. ביום ראשון, מחרתיים, עם חידוש הדיון בעתירה שלנו בבג"צ נגד מתווה הגז, יבוא נתניהו לבית המשפט העליון בירושלים. זו הפעם הראשונה שהוא דורש להגיע לבית המשפט העליון ולשטוח בעצמו את טענות המדינה. ברור לחלוטין שהוא פשוט מתאבד על מתווה הגז ושם עליו את כל כובד משקלו. ברור גם שהמתווה מתפרק כמו מגדל קלפים, ונתניהו נואש להצילו, בכל הכוח. הדבר ההזוי ביותר שמתרחש הוא האביב הפיקטיבי החדש ביחסינו עם טורקיה שנולד אך ורק לכבוד המתווה.

 

מסקנה: חייבים טייקון גז שרוצה הסדר עם הפלסטינים. אחרי שקרס הטיעון של יחסינו עם מצרים, נתניהו ממציא קונה חדשה לגז, טורקיה, הכל בשביל המתווה. מה שמדהים זה שמתברר שחומות עוינות מדיניות ובטחוניות יכולות ליפול ברגע אחד אם מדובר בבייבי של ביבי. אם כך פני הדברים, צריך להמציא דחוף אינטרסים של כמה בעלי הון שביבי מחובר אליהם במיוחד כדי שהוא יתניע במרץ ובכוחנות תהליך מדיני לפתרון הסכסוך. זו תהיה דרמה היסטורית אמיתית. הנה ההודעה שהוצאתי בעקבות תצהירו המופרך לבית המשפט.

 

עמיר פרץ חזר השבוע למפלגת העבודה, וטוב שכך:

 

גיהנום מוסרי. כדי להאבק בגל הטרור, אישרה הממשלה לסגור לחודש אתרי בניה שהועסק בהם שוהה בלתי חוקי. מה עם אתר שנהרג בו בנאדם? שם הציפורים מצייצות, השמש זורחת, ועולם כמנהגו.

מאז תחילת השנה נרצחו בפיגועים שישה בני אדם. כאבנו את כאבם, בכינו עם המשפחות, הכרנו את פניהם. כאן מדובר במספר דומה, שבעה נהרגו לשווא בתאונות בניה, ואסור אפילו לפרסם את שמם מפאת הטיעון המופרך של צנעת הפרט. צנעת הפרט? זה ביזוי כבוד האדם.

יש לנו עניין עם פועלי בניין, שנהרגים בסיטונות, ואיש אינו יודע, ואיש אינו זוכר, ולאיש לא אכפת. בועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ אלי אלאלוף מכולנו, התגבשה קבוצה של ח"כים שאכפת להם מהעניין. ואנחנו פועלים יחד. הפרט המצמרר ביותר שהתגלה בדיון בועדה השבוע, היה זה:

 

אתם הבנתם את זה? מאות הרוגים, רבבות פצועים, ואפילו לא הרשעה אחת קלה!

עזרו בתיעוד. אעדכן אתכם במאבק הזה וגם אבקש את עזרתכם מעת לעת. בינתיים, כשאתם נתקלים באתרי בניה שהעובדים בהם מסכנים את חייהם, צלמו, תעדו, בדקו בשלט מי הקבלן, ושלחו אלינו את הפרטים בצרוף כתובת האתר לכאן: shelly@knesset.gov.il. יהיה לנו מה לעשות עם זה.
לצפייה מהקטע בדיון בועדה העבודה והרווחה השבוע, הקליקו על התמונה הזאת, שהיא לא יוצאת דופן למרבה הצער:  

 

ביום שלישי אפתח את הועידה השנתית של הממונים על הבטיחות במקומות העבודה, 16.2, בשעה 9:00, בתאטרון הבימה בתל אביב. הארוע אמנם סגור, אבל בגלל שאנחנו נכנסים לנושא בכל הכוח, ביקשתי שיאפשרו למי מכם שרוצה להגיע – לאפשר לו כניסה. מוזמנים!

 

אכזריות בלתי נסבלת. להעלות גיל פרישה לנשים בלי שיש להן בכלל עבודה בגילאים האלה – זו אכזריות. המשמעות פשוטה: הארכת פרק חיי העוני אצלן. גם בלי עבודה, גם בלי פנסיה וגם בלי קצבה. זהבה ואני ממשיכות לטפל בזה ביחד: 

 

את הותיקים שבכם אני רוצה להזמין למפגש אתי, שבו נדבר על הכל: כלכלה, פוליטיקה, דמוקרטיה, סדר יום מדיני ובטחוני, ולאן פניה של מפלגת העבודה. אשמע אתכם ואענה על שאלות. זה יהיה ביום חמישי, 18.2, בשעה 11:00 בבוקר, בבית המפלגה ברח' יגאל אלון 53, קומה 4, תל אביב. זה מפגש פתוח של ארגון ותיקי התנועה - ארגון פעיל ועקבי שמתעלה זה שנים ארוכות על הנפתולים הפוליטיים ומהווה עוגן יציב ואכפתי. בראשו עומדת רבקה'לה בית הלחמי הנמרצת, ולצידה אלי אורן וישראל הירשהורן המסורים. ואתם מוזמנים. לפרטים תוכלו להתקשר לרבקה'לה: 054-4759494.

 

צדיק תמים ומצחיק. שנה למותו של חבר טוב ואהוב שלי, אורי אורבך ז"ל, שר וחבר כנסת מהבית היהודי. אורי ואני היינו חברים עוד מהתקופה שהיינו עיתונאים. גם בפוליטיקה, למרות שני צידי המתרס הפוליטי, החברות נמשכה. השבוע השתתפתי בכנס ממלכתי יפה, מצחיק וגם עצוב, לזכרו של אורי, עם נשיא המדינה רובי ריבלין ועוד רבים. המנחה, אפרת שפירא רוזנברג, שאלה אותי: "אומרים על פוליטיקאים שפוליטיקה משחיתה. איך אדם כל כך לא תחמן, לא מניפולטיבי, אפילו על גבול התמים, הצליח לא רק לשרוד אלא לעשות כל כך הרבה בחיים הפוליטיים?" לשיחה הקצרה שלי אתה על הבמה הקליקו:

 

והנה מה שצייצתי מתוך הארוע: 

 

מדבר מהפה שלי ממש. ובכנסת בנאומים בני דקה, קראו ח"כים שירים שאורי כתב. אני בחרתי לקרוא נאום שנשא במליאה, על רשות השידור ועל הפרטות בכלל, ואם תקשיבו לו תוכלו להבין כמה רחבה היתה ההסכמה בינינו, גם אם בעניינים המדיניים היינו חלוקים לחלוטין:

 

ח"כית בלי תיק. רק במהלך הנסיעה הביתה בחזרה מהלווייתה העצובה של ענת דולב, גיליתי שבזמן הלווייה נגנב התיק שלי מהרכב. לו ידעתי איזה מהומה הציוץ הזה יחולל הייתי מוותרת עליו:

 

זה מה שהיה למנכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר ולסטנדאפיסט נדב אבוקסיס להגיד על זה:

 

גם כתבות היו על זה, וגם ראיון משעשע בגל"צ עם יאיר ניצני. בפעם הקודמת התראיינתי אצלו אחרי שנגנבו לי האופניים, "אנחנו גם נתקשר כשתגנבו את השלטון בחזרה", אמר לי ניצני בראיון. להאזנה: 

 

 

לישון עם האשה הטובה ולאכול תירס מקופסא. במגזין מוצ"ש של מקור ראשון אני עונה על כמה שאלות קצת אישיות במדור "סל תרבות":
 

 

על תלתלים, פן, והמשמעויות הפוליטיות והמגדריות שלהם. אורלי וגיא ריאיינו בתוכניתם בערוץ 10 את שני עקובי פרטוש שחקרה את השאלה מדוע נשים מחליקות את תלתליהן. אני תרמתי את חלקי, סיפרתי מתי נשברתי (כשעבדתי בערוץ 2) ולמה, הודיתי שזו היתה כניעה לשמה, ושבחתי את אורלי על כך שלא נכנעה למשמרות צבא הפן:

 

ועוד כמה תמונות וציוצים:

 

אתמול בבית מדרש לנוער בבית שמש, לזכרו של סמ"ר יובל דגל שנפל בצוק איתן. דברנו על צדק חברתי, פתרון שתי המדינות, ואיך משפיעים על המציאות:

 

מוזמנים להקרנת טרום בכורה (חינם) של סרט דוקומנטרי שאחת משתי הכוכבות המתועדות בו היא רונה אורבנו המקסימה שלנו, פעילה חברתית ופוליטית חשובה בשורות המאבקים שלנו. ביום שני ה-7.3, בשעה 19:30 בסנימטק תל אביב. הקליקו על התמונה כדי להכנס לאיוונט בפייסבוק:

 

 

 

פתחו גם אתם חשבון בטוויטר!

 

איך תצביעו בפריימריס אם לא תתפקדו? מסכימים איתי? מזדהים עם הדרך שלי? רוצים לחזק אותי פוליטית?  תתפקדו! כך תוכלו להצביע גם בפריימריס לראשות המפלגה וגם בפריימריס לרשימת הח"כים. תוכלו להתפקד עכשיו כאן או לכתוב לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור ונסייע לכם בהתפקדות. 75 שקלים בשנה, זו העלות. ואם התפקדתם – ספרו על זה בפייסבוק, צרפו לינק וקראו גם לאחרים לעשות זאת. שלחו לנו את הפוסט לאותה כתובת מייל.

בכל שבוע אני מפרסמת כאן פוסט של מתפקד/ת אחד מכל מתפקדי השבוע, והשבוע חן מיכאל המקסימה מספרת על אמא שלה אסתי שהתפקדה, ומצרפת גם את הודעת הוואטסאפ שאמא שלחה לה:

 

אז תודה לחן ולאסתי, ותודה גם לכם,

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי