ממשלת השמאל חייבת להתפטר! ומרגל בועדת חוץ ובטחון

11 במרץ, 2016

כשמתברר לך שהח"כ שהתווכחת אתו קיבל כסף וזונות מפטרונו. אחיותי, אנחנו בפיק של המהפכה הפמיניסטית, תזכרו טוב את השנה הזאת. עשויים מכסף: ניר גלעד, ברוך שפטרנו מסמל ההון שלטון ואבי שיטת השקשוקה. גזענות ופוסט ציונות: אם חוק הנומרטור המונע העלאת שארית יהודי אתיופיה היה קיים ב-48', לא היתה קמה מדינה. ולמה אני בצד של הפרקליטות באופן מוחלט

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

לפני הכל (ויש הרבה) צריכה את עזרתכם השבוע. זקוקה השבוע ובשבוע הבא למתנדבים, שיחזרו בטלפון לתומכים שלנו, שרוצים להתפקד, אבל צריכים קצת עזרה בהשלמת התהליך. הצטברו אצלנו לא מעט כאלה, ואנחנו מתקשים לסיים את זה. אלה שיחות מאוד נעימות, ניתן לכם הדרכה מקדימה, וכיף אצלנו. רוצים לתת לנו יום בירושלים? כתבו ל-hitpakdutshelly@gmail.com עם שם מלא, טלפון, וכמה מלים על עצמכם, ואנחנו נחזור. תודה!

 

אפתח במתקפת הפיגועים שאנחנו נמצאים בעיצומה. זה מה שצייצתי בטוויטר:

 

ועכשיו ברצינות. רק דמיינו מה היה קורה כאן לו ממשלת שמאל מרכז היתה מושלת. ריקודים על הדם, הפגנות ענק, פוטואופים מזירות פיגוע מדממות. ממשלת הימין הזאת נהנית משקט שאנחנו היינו יכולים רק לחלום עליו. האבסורד שבאוזלת היד ובכשלון המוחלט של מי שכל ישותו הפוליטית ודימויו הם מאבק בטרור, פשוט זועק לשמיים. התמונה הזאת של עמיר שיבי, גם היא מאוד קולעת:

 

כמו מרגל בועדת חוץ ובטחון. כשאילנה דיין והעיתונאית החוקרת רוויטל חובל הראו לי פרוטוקולים מישיבות ועדת כספים מלפני כמה שנים, שבהן נהלתי קרבות בלתי פוסקים עם ח"כ אמנון כהן מש"ס, כל מה שחשבתי ושיערתי התגמד לעומת המציאות המזעזעת. מתברר שבזמן שניהלנו דיונים מתישים על רפורמת האכיפה המנהלית ברשות לניירות ערך, שאני הייתי מהתומכות הנלהבות שלה, וכשאמנון כהן ניסה בלי הפסקה למזער את כוחה של הרשות ולרוקן את האכיפה מתוכן, זה לא היה ויכוח יומיומי עם סתם ח"כ שחולק עלי. מתברר שהוא היה פשוט על הפיירול של שחקן מרכזי בשוק ההון, דניאל מולקנדוב, ופשוט עבד בשבילו, עדכן אותו בשידור חי מהדיונים, וקיבל ממנו פקודות.

בתמורה הוא קיבל דמי כיס אדירים שוטפים במזומן, בתי מלון וגם זונות. זה מזעזע. כשעברתי על הפרוטוקולים הכל לבש אור חדש, מלוכלך, פלילי, טורד מנוחה. ממש כאילו היה מתברר לי שבועדת משנה סודית של ועדת חוץ ובטחון ישב אתי כל הזמן ח"כ שבפועל היה מרגל. כשתסיימו לקרוא את עיתון סופשבוע תוכלו לצפות בנחת בכתבה המלאה ב"עובדה" (זה ארוך) גם אני מופיעה שם. ובעניין הזה, והאם יכול להיות שממש עכשיו קורה משהו דומה בכנסת, בראיון מהבוקר, בערוץ 2, בבוקר של קשת עם גלית גוטמן וחיים אתגר. הקליקו: 

 

מ-ה-פ-כה. לא פחות. זה מה שקורה בעולם עברות המין כלפי נשים. יום האשה הבינלאומי פגש אותנו השנה בעיצומה של התקוממות עממית היסטורית ומרגשת. של נשים. מרד. לא פחות מזה. נשים ונערות לא מסכימות עוד לשאת דיכוי והשפלה יומיומיים של גופן ושל נפשן. והן יוצאות מהמחבוא, ונחלצות מיסורי הנפש, ומהבושה, ומההשתקה, זוקפות את גוון השחוח, מישירות מבט בפני מעניהן, ובאומץ לב מספרות את סיפורן ותובעות צדק... שחר של עידן חדש... ומי שמעצבות את העידן הזה במו ידיהן הן נשים צעירות נפלאות, שלעיתים אפילו אינן מבינות איזו תרומה מדהימה יש להן לעולם טוב יותר. העובדה ששורה של גברים שפגעו בנשים מעשה שיגרה במהלך חייהם, ונהנו מחגורת הגנה שסיפקה להם החברה הישראלית, מוצאים עצמם מעומתים כעת עם קורבנותיהם, היא תופעה מרגשת ומבורכת. תוצאה של תהליך ארוך שנים שהבשיל כעת.

 

בפוסט ליום האשה הבינלאומי, קראתי לכל מי שהצדק והמוסר והנאורות לנגד עיניו, להתנער מתבניות חשיבה ומהרגלים, שרבים עדיין שבויים בהם. להתייצב בצד המואר של ההסטוריה, למען הנדכאות, הפגועות, ומי שדמן הותר על פני שנים. לקריאת הפוסט הקליקו:

 

וכאן באותו עניין, ב"שש עם" רינה מצליח בערוץ 2, יחד עם העיתונאית הדס שטייף:

 

ועוד שלושה ציוצים על יום האשה. פרגונים למיה יניב יו"ר ועד עובדי סלקום, לשר הבטחון בוגי יעלון וליו"ר נעמת גליה וולוך:

 

בוחרת ברבקה מיכאלי. האתר הנשי-פמיניסטי סלונה ביקש ממני לבחור אשה שאני מעריכה, לא מהתחום שלי. בחרתי ברבקה מיכאלי הנהדרת:

 

ניר גלעד, ברוך שפטרנו. אין ספק שהסמל הבוטה והמקומם ביותר של שכר בכירים הזוי ושל קשרי הון שלטון מושחתים, הוא ניר גלעד יו"ר כימיקלים לישראל, שעוזב את כהונתו והולך הביתה. כמובן שאין צורך לדאוג לו. הוא הולך כשבכיסו לפחות 143 מליון שקלים, שאותם קיבל ממשפחת עופר לא בתמורה לכישרון, אלא בתמורה לקשרים פסולים בין הפקידות והפוליטיקה ובין ההון הגדול. כשכיהן כחשב הכללי באוצר והיה אמור לשמור על הקופה הציבורית ועלינו, העניק למשפחת עופר 568 מליון שקלים מתנה מכספנו, ב"תמורה" לבתי הזיקוק, מה שהיה שייך למדינה מלכתחילה וממילא לא היה צורך לשלם עליו אגורה. 

 

והנה, ראו זה פלא, אותו חשב כללי עובר לעבוד בשרותם שלי מי שהעניק להם את המתנה הנדיבה, וזוכה להיות השכיר העשיר והמתוגמל ביותר במדינה. לא חלילה בשל כשרונו. הוא דווקא עשה שגיאות ניהוליות וכלכליות לרוב והשמיד ערך בשיטתיות. יוצא שהוא נתן להם (מהכסף שלנו) פי ארבע ממה שהם שילמו לו. משתלם לכל הצדדים, חוץ מאשר לאזרחי מדינת ישראל.

בניר גלעד נאבקתי באין-סוף צמתים בעשר השנים האחרונות, ואפילו עוד לפני, כעיתונאית. בכל מקום הוא יצג את הצד המושחת של כוחו של ההון: הוא פעל בכל כוחו למנוע מהמדינה את התמלוגים המגיעים לה בגין משאבי הטבע שלה, ונלחם נגד כל מיסוי סביר של רווחי החברה. הוא השמיד ערך בחברות שניהל, רדף עיתונאים, פיטר עובדים, הוציא דיבתם רעה והתלונן ששכרם גבוה מדי בעודו מתעשר.  

 

ניר גלעד ושותפיו לקומבינות משאירים אחריהם אדמה חרוכה. אובדן אמון מוצדק של הציבור בפקידי ציבור, בפוליטיקאים ובסקטור העיסקי. אני מקווה שהליכתו הביתה מסמלת, למרות הכל, עידן חדש ונקי יותר. בהקלקה על התמונה הנפלאה הזאת של עמית שעל, של ניר גלעד עם מיטיבו, תוכלו לקרוא את דברי הפרידה שלי ממנו, ובאופן די חריג ארשה לעצמי לומר: ברוך שפטרנו.

 

עוד על ניר גלעד ועל השיטה, בראיון בערוץ 10 אצל אורלי וגיא, יחד עם נעמה סיקולר ראש מערכת החדשות של כלכליסט:

 

ועוד אחת שעשויה מכסף, רקפת רוסק עמינח, יו"ר בנק לאומי, שיאנית השכר בבנקים. העובדים מוחים, ובצדק:

 

אם חוק הנומרטור המונע העלאת שארית יהודי אתיופיה היה קיים ב – 48, לא היתה קמה מדינה. ההחלטה לעצור עליה לארץ בגלל כסף היא אנטי ציונית, גזענית, ומנוגדת לחוק השבות. אם "חוק הנומרטור" היה קיים, צה"ל לא היה מוקם כי לא היה לזה כיסוי תקציבי. ומערכת החינוך, וחוק חינוך חובה חינם. לא היה להם כיסוי תקציבי. והעליה ממרוקו, והעלייה מחבר העמים. הן לא היו מתרחשות כי לא היה להן כיסוי תקציבי. מדינה היא לא חנות מכולת. למדינה יש יעדים וחזון שאינם ניתנים לכימות, בוודאי שהעלאת יהודים לארץ היא חלק בסיסי בחזון הזה.

החרפה סביב העלאתם של 9000 יהודים מאתיופיה והעובדה שהם נמקים כבר שנים באדיס ובגונדר פשוט משום שהם שחורים – מרתיחה אותי. המשפחות שלהם כאן: ילדים, נכדים, הורים, אחים. אזרחים ישראלים לכל דבר, כולל כמובן שרות בצה"ל.

על פי חוק השבות שתמיד היה מכיל, מרחיב, מחבק וגואל – הם כבר היו זכאים לעלות מזמן ולהתאחד עם משפחותיהם. אלא שכלפי הקבוצה הזאת לא מוחל חוק השבות. בשבילם יש חוקים מיוחדים. מקומם במיוחד נוכח העובדה שכלפי עליות אחרות, שרבים מהן גם לא תמיד ענו על כל קריטוריני היהדות לחומרה – כן הוחל חוק השבות.

למה מגיע צל"ש לשני ח"כים מהליכוד דודי אמסלם ואברהם נגוסה, ועוד על מה שקרה השבוע בעניין הזה בועדה המשותפת לפנים ולקליטה, הכנסו לדווח בפוסט שהעליתי בפייסבוק. הקליקו כאן:

 

וכאן לדברים שלי בועדה:

 

והכי מכעיס אותי כש"מתקנים אותי" ו"מעמידים אותי על טעותי" כשאני מדברת על חוק השבות, ו"מסבירים" לי שחוק השבות לא חל עליהם. זו לא טעות, גבירותי ורבותי. זה בכוונה. הנה התכתבות בעניין הזה עם יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי, גם הוא ב"מתקנים". בטוויטר אני מעדכנת בלייב. תצטרפו לטוויטר.

 

עם קטי קרקולוב, המנופאית שפוטרה כי סרבה לסכן על חייה ולעלות על מנוף בעיצומה של סערה. מגיע לה צל"ש על אומץ לב. כל כך כל כך קשה לומר לא כשאת אמא חד הורית ואת עלולה לקפח את פרנסתך בשניה אחת. כאן ראיון משותף שלי עם קטי על ההרוגים והפצועים הרבים בענף הבניה, ערוץ 2, חינוכית, עושים סדר עם בן כספית: 

 

פועל בניין אחד נהרג ו-8 נפצעו, ככל הידוע, בחודש מרץ. הכנסו לעמוד של הקואליציה בהובלת הדס תגרי כדי להתעדכן:

 

לא מרפה מהמאבק נגד העלאת גיל הפרישה לנשים. בראיון מקיף אצל קרן ניבך ברשת ב' של קול ישראל, הסבר מלא מה קורה, מי נפגע, איפה זה עומד ומה עושים. להאזנה:

 

צביקה זרחיה כותב בדמרקר על הצעת חוק המאכערים שלי ושל רועי פולקמן, שלובי 99 מסייעים עכשיו בקידומו:

 

אני בצד של הפרקליטים. באופן מוחלט ומלא-מלא. נציבות הביקורת על הפרקליטות היא שריד מכוער אחרון של ימי השחיתות של אולמרט, עת ניסה להחריב את כל מוסדות שלטון החוק. התרעתי נגד הרעיון עוד בימי אולמרט העליזים. היה ברור שזה כלי שנועד להפחיד ולהחליש את הפרקליטות. היום אנחנו אוכלים את פירות הביאושים של הרעיון ההוא, כשבידי הנציבות מרוכז כוח מופרך, בניגוד גמור לכל המלצה ומסקנה. הקמפיין נגד הפרקליטות הוא מאוד אפקטיבי והרסני, ואסור להיות שם, גם אם זה בטרנד. מדובר בסוגיה נרחבת וחשובה, אם אתם רוצים להבין את הסיפור הזה על קצה המזלג, מוזמנים לקרוא את ההודעה הזאת, וגם את הפניה שלי ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. אם הנושא מעניין אתכם ואתם רוצים לסייע לי בחיזוק הפרקליטות, כתבו לנו ל-shelly@knesset.gov.il.

 

כבוד להידי נגב, יו"ר תא אופק בר אילן ולמזכיר התא זק אחרק, על ההנהגה של תא של מפלגת העבודה באוניברסיטה לא פשוטה מבחינתנו. השבוע פתחתי בבר אילן את  הסמסטר של תא אופק, בשיתוף אגודת הסטודנטים. היו חבר'ה מעולים, ואני ממליצה להצטרף אליהם.    

 

 

 

במרכז הבינתחומי בהרצליה. שיחה סופר-פמיניסטית עם סטודנטיות חכמות. בסדנא להתמודדות עם חסמים של חלי פרידמן, מזכירת סניף יהוד המצויינת שלנו, פמיניסטית פעילה בעצמה:

 

 

מוזמנים לפגוש אותי, הנה כמה מפגשים בשבוע הבא:

נס ציונה. שבתרבות (לא מחר! בעוד שבוע!). הכתב והפרשן הפוליטי של ידיעות אחרונות, יובל קרני, מנחה. 19.3, 11:00 בבוקר.

 

גם הארוע הזה, במדרשה שהקים הקיבוץ הדתי, פתוח לציבור הרחב. מוזמנים:

 

שני מפגשים שיהיו בכנסת, אם אתם במשכן אתם מוזמנים, ואם ממש מעניין אתכם לבוא ואתם לא בכנסת, כתבו לנו ל-shelly@knesset.gov.il, ונארגן לכם אישור כניסה.

מנהיגות נשית. מפגש במסגרת קורס דוברות והכשרה פוליטית של מרכז נאורה למנהיגות נשית וויצו ירושלים. קורס יחודי בניצוחה של לילי בן עמי האחת והיחידה. זהו מפגש הסיום של מחזור ב' של הקורס. יום שני, 14.3, 12:00-12:30, בחדר הסיעה של המחנה הציוני.

פגישה עם "משפטניות לצדק חברתי" בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון. חלק מתוכנית העצמה לנשים מבאר שבע, מפגשים בנושאים משפטיים, סדנאות עם סטודנטיות, סיורים בבית המשפט העליון ובכנסת, וגם פגישה אתי. יום רביעי, 16.3, 14:00-15:00 באולם שפרינצק.

 

איך תצביעו בפריימריס אם לא תתפקדו? מסכימים איתי? מזדהים עם הדרך שלי? רוצים לחזק אותי פוליטית?  תתפקדו ותפקדו חברים ומשפחה!

התפקדות מקנה לכם, בין היתר, זכות להצביע בפריימריס לראשות המפלגה ולרשימת הח"כים שיאיישו את הרשימה בבחירות הבאות. חשוב!

עלות ההתפקדות: 75 שקלים בשנה (עד גיל 25 ומגיל 64 לנשים ו-67 לגברים זה 55 שקלים)

*תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן: https://www.shelly.org.il/mifkad

*אם אתם מסתבכים – פשוט כתבו לנו לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות.

יהיה מאוד נחמד אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו תספרו למה התפקדתם. קראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות. שימו את הפוסט גם אצלי על הקיר ובתגובות. כל שבוע אני מפרסמת כאן אחד. הנה:

תודה תומר! ותודה לכולכם, אם אתם רוצים להתנדב חזרו לראש העמוד.

שבת יפה ושקטה, שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי