שלי על "יום המעשים הטובים" בכנסת: "חדירה של ההון הגדול למוקדים מדינתיים, וזה דבר שאסור שיקרה"

15 במרץ, 2016

שלי התראיינה בתכנית "הכל כלול" עם סיון כהן בערוץ הכנסת, והתייחסה ל"יום המעשים הטובים" שצוין בכנסת ביוזמת שרי אריסון ובשיתוף פעולה של חברי כנסת. מתוך דבריה:

"כהן: אני מבינה שהיום הזה פחות מרגש אותך, בלשון המעטה.
שלי: מאוד לא מרגש אותי. אני חושבת שיום המעשים הטובים בחסות מיליארדרית שמטיפה לנו והחליטה על יום חג ומועד בישראל שבו היא קוראת לנתיניה לעשות כל מיני מעשים טובים ברוח הניו-אייג' וכל מיני פטפוטי סרק רוחניים, זה דבר שיכול להיות שהיא יכולה לעשות אותו אבל בוודאי לכנסת אסור לאמץ אותו כיום רשמי. כאן אנחנו רואים את החדירה של ההון הגדול למוקדים שהם מוקדים מדינתיים, וזה דבר שאסור שיקרה.
כהן: אבל מנגד יגידו סנגוריה של שרי אריסון שהיא יכולה גם לא לעשות את זה. היא בוחרת לתרום מזמנה, מרצה וכספה ועכשיו באים ומבקרים אותה על כך שהיא תורמת.
שלי: אני מאוד אשמח אם היא תוותר על המיצג ההזוי הזה שבו היא חולקת את תובנותיה הרוחניות ומטיפה לאזרחי ישראל איזה מעשים טובים לעשות, לארגן פעילות שכונתית וכן הלאה. אין לה שום סמכות רוחנית, אינטלקטואלית, מנהיגותית, היא לא נבחרה בידי אף אחד. פשוט יש לה המון המון המון כסף, ואני מזכירה את הדיווידנד השמן מאוד שאריסון גזרה מעצמה, למשל מהרווחים האחרונים של בנק הפועלים שפורסמו. אם היא באמת רוצה לעשות טוב לציבור תתכבד הגברת אריסון ותדאג לכך שהעמלות בבנקים ירדו, שנקבל איזו ריבית על הפיקדונות שלנו, שלא נשלם ריבית מטורפת על האוברדרפט. זאת תהיה תועלת מאוד משמעותית. אי אפשר גם ביחד אחת לקחת מהציבור ולהכביד את העול וביד השנייה לעשות קצת מעשים עם תקשורת מטורפת ומיוחצ"נת ולנסות להינות מתדמית של איזו מנהיגת-על ומטיפה מוסרית. זה מאוד מקומם אותי וזה גם מדגים באמת את כל הרע שבשיטה, איך אנחנו מעבירים עוד ועוד הון לידיים של בעלי הון – היא התעשרה בעוד יותר משני מיליארד שקלים השנה לעומת אשתקד – ובמקביל זורקים לנו כמה פירורים כאילו היינו נתינים כנועים ואנחנו אמורים להשתחוות ולהגיד תודה. אז לא תודה.
כהן: את פגשת פעם את שרי אריסון? את מכירה אותה?
שלי: פגשתי אותה פעם אחת כשעוד הייתי עיתונאית ופרסמתי טור עליה שעסק בפיטורים של 900 איש מבנק הפועלים, כשהיא בישרה על הפיטורים בחיוך רחב ואמרה שדלת נסגרת ודלת חדשה נפתחת וכן הלאה. ואז היא ביקשה להיפגש איתי. אני לא אספר בדיוק את תוכן השיחה, אבל הבנתי שהיא חשה שהיא נבחרה בידי כוח עליון להביא טוב לעולם."