שירת הברבור של גיל שרון

17 במרץ, 2016

שלי בבלוג: עוד סמל של תאוות בצע ויחס רע לעובדים הולך הביתה, אבל לא לפני שירת ברבור (או אולי מדובר בבעל חיים אחר?) מפוארת.
קבלו את שיאן השכר היומי, בראש טבלת השכירים העשירים של קבוצת בזק - גיל שרון, מנכ"ל פלאפון לשעבר, שגרף ב – 2015 לא פחות מ 5.3 מליון שקלים.
השכר המופקע בפלאפון, יחד עם עזיבתו אחר כך, בבושת פנים, את דיסקונט השקעות, אחרי "קרב" שניהל על חבילת שכר מופרכת נוספת, ובו הובס – הפכו את שרון לאישיות בלתי רצויה אפילו בסקטור העיסקי.
שימו לב, גם ניר גלעד יו"ר החברה לישראל וגם גיל שרון נבעטו החוצה.
רעבים ללחם הם כבר לא יהיו לעולם, אבל סביבתם, שגרזה ושימנה ופינקה אותם – קצה בהם.
חוץ מחזירות השכר, עוד מכנה משותף לשניים האלה - שהתנכלו בשיטתיות לעובדים. איימו, השתמשו, פיטרו, השמיצו, התעמרו.
גיל שרון, גיבורנו להיום, התנכל התנכלות חסרת תקדים לעובדים שבקשו להתארגן בפלאפון.
הוא החרים את רכבי הליסינג שלהם (כולל הבוסטרים של התינוקות) באישון לילה, ניתק להם בפתאומיות את מכשירי הפלאפון, הנהיג מעקבים אחריהם, דאג להקים ועד פיקטיבי מתחרה, מימן הסעות, סטיקרים וחולצות להפגנות דמה נגד ההתארגנות, ועוד ועוד.
חוץ מזה גם התקין לעצמו מעלית פרטית כדי שבדרך ללשכתו לא יאלץ להתחכך חלילה בעובדים שהם בני תמותה רגילים.
ההתנהגות הזאת הייתה כה אלימה עד שהמיטה עליו פסק דין דרמטי לטובת העובדים: אסור, קבע בית הדין, למעביד, להתנכל בשום דרך שהיא להתארגנות עובדים.
אז תודה גיל על פסק הדין החשוב שהענקת לנו, שלום ולא להתראות.
אני מנחשת שבשנה הקרובה אנו צפויים לראות חברות נוספות נפטרות מסמלים מסוג זה.
אני מאמינה ומקווה שהליכתם של השניים האלה הביתה, יחד עם הצעת החוק להגבלת שכר בכירים שעברה אתמול בוועדת הכספים של הכנסת, מבטאת סופו של עידן, ושחר של תקופה הגונה יותר.

*והערה: אנחנו עוקבים כבר חודש אחרי כל הדוחות של 2015 שמתפרסמים בזה אחר זה. הלוגו "עשויים מכסף" יסמן עבורכם מעתה כל התעסקות שלי בנושא – אביא רק את הדברים המעניינים! אם אתם רוצים לגייס עוד שותפים למאבק הזה, שקוצר הצלחות אבל עוד לא תם – שתפו, לייקו והפיצו.
קרדיט צילום: שרון - עופר וקנין, גלעד - עמית שעל.