שלי משיקה: "עשויים מכסף", אפליקציית שכר הבכירים

24 במרץ, 2016

למעבר לאפליקציה לחצו כאן.

 

הי זאת שלי, קבלו אפליקציה חדשה שהכנו בשבילכם! בוחרים מנכ"ל, מזינים את שכרכם, ומגלים פי כמה מכם הוא מרוויח.
רוצים לשחק קצת (וגם להתרגז על הדרך)? לדעת בדיוק, מה הפער בין השכר החודשי האישי שלכם, ובין שכרם של ניר גלעד וחבריו למועדון תאוות הבצע? קדימה. זה יעזור להבין את החרפה.
דוגמא: שכרו של מנכ"ל כלל איזי כהן פורסם היום. הוא הרוויח 6 מיליון ושמונה מאות אלף שקלים ב – 2015. 567,000 שקלים בחודש.
אם את מרוויחה, למשל, משכורת יפה של 11,000 שקלים בחודש, שימוש באפליקציה שלנו יראה לך במהירות שתצטרכי לעבוד 52 חודשים (יותר מארבע שנים) כדי להרוויח מה שאיזי כהן מרוויח בחודש אחד בשנה לא מזהירה מבחינתו (שנה לפני זה הוא הרוויח יותר מתשעה מליון, ושנה קודם 18 מליון, נקווה שיהיה לו מה לאכול השנה).
בקשה: לפני שאתם מקליקים וקצת מתמכרים לזה - הפיצו, לייקו, שתפו, דברו על זה. זה חשוב למאבק שלנו שנמצא בעיצומו. כשתסיימו מוזמנים להעלות פוסט ותמונה של המסך עם התוצאות שלכם.
זה פשוט:
1. הקליקו לאתר שלי.
2. כתבו מה השכר החודשי שלכם.
3. בחרו באמצעות החיצים מול מי מהמנכ"לים אתם רוצים לבדוק את השכר שלכם.
4. לחצו על "גלו עכשיו" ותקבלו את התוצאה.
קבוצה מסורה של אנליסטים מתנדבים מנתחת במסגרת פרוייקט שלנו, "עשויים מכסף", את הדוחות של 2015, שמתפרסמים בימים אלה בזה אחר זה, ומזינה את עיקר הממצאים לאפליקציה.
הדו"חות חושפים תרבות שכר מעוותת של פיטורים, אאוטסורסינג, ניצול, ותקרת זכוכית ירודה של שכר מחד – לעומת שכר מטורף, שאינו יודע גבול ואינו יודע בושה, למנכ"לים.
איזי כהן גיבורנו להיום הוא דוגמא קלאסית לשכר שהוא אות קין על מצחה של החברה הישראלית.
אותו איזי כהן הודיע לאחרונה בחגיגיות מביכה כי עובדי חברה בעלי ותק של 30 שנה "יזכו" לשכר של 7,500 שקל. עם פרסום שכרו היום מתברר שכהן לקח הביתה פי 76 מאותו עובד ותיק ומוערך. כלומר העובד יצטרך לעבוד 76 שנים כדי להרוויח שכר שנה אחת של מנהלו.
זה אותו איזי כהן שבית המשפט חייב אותו לשלם לחולה שרגלו נכרתה, והוא קבע כי אינו זכאי לפיצוי. אותו כהן שהחברה שהוא עומד בראשה סרבה לשלם פיצוי להוריה של שירה בנקי, בטענה שהרצח 'לא היה ארוע נקודתי, ושהילדה בת ה-16 הייתה צריכה לצפות את זה'.
בשבוע שחלף היה לנו הישג אדיר בהצעת החוק לריסון שכר בכירים, וביצירת איזושהי זיקה בינו ובין השכר הנמוך בחברה.
ההישג הזה, אחרי שנים של מאבק, החריד מרבצם את "נפגעי" החוק. ממש רחמנות. גם משרתיהם ודובריהם הגיחו שוב, בבכי ובנהי על החוק.
הם לא מעיזים, חלילה, להגן על השכר החזירי. הם פשוט משתמשים בשיטה השקופה של "כן, אבל". עם כל ה"נימוקים" ה"רציונאליים" החבוטים שכבר הופרכו מזמן.
הכי מרתיחים אלה שמוחים על כך שהבכירים יוכלו לקבל שכר יותר גבוה אם לא יעלה על פי 35 מהשכר הנמוך. להעלות את שכר העוני של עובד הקבלן זה הפשע החמור ביותר בעיניהם.
תוסיפו את הנסיונות של נתניהו לטרפד כעת את החוק. זה הולך להיות מבחנו הגדול של שר האוצר משה כחלון, שעד עכשיו מגיע לו שאפו גדול בעניין הזה.
ותוסיפו את המשימה הבאה שלנו, להחיל את החוק לא רק על הבנקים וחברות הביטוח אלא על כל החברות הציבוריות.
בקיצור, הרבה עבודה עוד לפנינו, ולכם יש כאן תפקיד מפתח.
אז עכשיו תהנו מהאפלקציה, וספרו לכולם מה גיליתם.
תודה לכל המתנדבים הנהדרים השותפים לפרוייקט