"הבכירים בחברות הציבוריות מקבלים שכר מטורלל, וזה על חשבוננו"

24 במרץ, 2016

שלי התראיינה בתכנית "הכל כלול" עם טליה פלד קינן בערוץ 10, והתייחסה לאפליקציית "עשויים מכסף" שהשיקה השבוע ולחוק להגבלת שכר הבכירים. מתוך דבריה:

"פלד קינן: איך האפליקציה עובדת?
שלי: זה מאוד פשוט. יש מקום להזנה של השכר שלך. את בוחרת איזה מהמנכ"לים שהשכר שלהם התפרסם – אנחנו כל הזמן מעדכנים את זה עכשיו לפי פרסום הדו"חות של החברות – את בוחרת מנכ"ל וזה פשוט נותן לך תוצאה תוך רבע שנייה כמה חודשים את תצטרכי לעבוד כדי להרוויח את מה שלמשל איזי כהן, ניר גלעד או ציון קינן מרוויחים בחודש אחד. את מקבלת תוצאות מטורפות.
פלד קינן: מה המטרה?
שלי: המטרה היא פשוט להמחיש. לפעמים מדברים במושגים מאוד אמורפיים, ויש המון אנשים אינטרסנטיים שרוצים שזה ישראל לא מובן. באפליקציה כזאת שבן אדם מהישוב מזין את השכר האמיתי ובוחר לו מנכ"ל להשוות מולו את השכר, אז מקבלים את זה בצורה מאוד מוחשית ומאוד ברורה. זה פשוט עוד כלי במאבק שהוא גם בפירוש מאבק תודעתי.
פלד קינן: נשאלת השאלה האם את מקווה שאנשים ישתמשו באפליקציה. כלומר מלבד הגימיק, האם אנשים צריכים להכניס את השכר שלהם? הם לא יכולים לעשות חשבון בראש?
שלי: לא, זה מאוד קשה לעשות את החשבון בראש. זו אפליקציה מאוד פשוטה. ברור לי שכבר משתמשים בה. אנחנו רואים שזה כבר רץ ברשת. אנשים מעלים את התוצאה של האפליקציה עם השכר שלהם והשכר של המנכ"ל שהם בחרו. אני גם מציעה לעובדים שעובדים בחברות האלה להכניס את השכר שלהם ואת השכר של המנכ"ל שלהם.
פלד קינן: לפי מה בחרת את המנכ"לים? זה לא רק חברות ממשלתיות.
שלי: כל החברות. יש טעות נפוצה. מי שמתנגד לחקיקה כזאת אומר 'מה זה ענייני? זו חברה פרטית'. אבל אלה לא חברות פרטיות, אלה חברות ציבוריות שנסחרות בבורסה. גם אם יש שם גרעין שליטה, אז גרעין השליטה שם במקרה הקיצוני הוא 20%, או 12% או 8%, כשכל היתר הוא שלנו, של הציבור, כי החסכונות שלנו, של כולם בלי יוצא מן הכלל, כל החסכונות שלנו, הפנסיות, הכל מושקע שם – לכן זה על חשבוננו.
פלד קינן: האפליקציה הזאת, בגלל שהיא כל כך מוחשית, התמונות שלהם שם, הם עומדים על הכסף בתמונה, בעצם הראש שלהם מונח שם – זה לא קצת רדיפה אישית מידי?
שלי: אני לא יודעת מה רדיפה בזה. זה הם. הם מקבלים שכר שהוא מטורלל לפי כל קנה מידה. אצל הרוב זה לא קשור לביצועים שלהם. בפער נוראי מהעובדים שלהם.
פלד קינן: הם ביקשו שכר, הם קיבלו. לא בטוח שאצלם הבעיה. הבעיה היא שאין שום ריסון, אין שום מדיניות שתעצור את זה. האפליקציה שמה אותם על המוקד, לא את קובעי המדיניות.
שלי: זה התפקיד שלי כמחוקקת, וזה בדיוק הדבר שהגיע לידי גמר בשבוע שעבר בהצעת החוק, שאני רוצה שוב לשבח את שר האוצר משה כחלון שהוא הביא אותה ומאוד רצה שהיא תהיה משמעותית, והיא תוצאה של עבודה של הרבה שנים. חלק מהעבודה זה גם להצביע על האנשים. כשאת מדברת על מקבלי שכר מינימום או שכר חציוני, את לא יכולה לשים את הראש שלהם כי הם המונים. זה הציבור הרחב. זה 99% מהציבור. כאן בדיוק זאת הבעיה, שמדובר בקומץ זעיר של אנשים שגורפים לידיהם עושר שהוא בלתי נתפס, שעה שהם משלמים לעובדים שלהם שכר שהוא שכר עלוב.
פלד קינן: מלבד אי הנוחות, אני רוצה כן לחדד את האמירה שלך. את אומרת שיש לך ציפייה אישית מהם. כלומר אם המדינה לא מרסנת אותם, שהם ירסנו את עצמם?
שלי: אני אהיה אפילו יותר צנועה. לא רק שיגידו סטופ, אלא שלא יאיימו עכשיו, למשל, שהם הולכים לבג"צ כדי להגן על השכר החזירי שלהם. דברים בסיסיים כמו הדבר הזה.
פלד קינן: נכון לעכשיו הצעת החוק (שכר הבכירים) מדברת על הגבלה של 2.5 מיליון שקלים לשנה.
שלי: כן, ויש לה סעיף אחר. אתה יכול לקחת יותר מ- 2.5 מיליון, אבל אז תצטרך שהשכר שלך לא יעלה על פי 35 מהשכר הנמוך ביותר בחברה, כולל זה של עובדי הקבלן. כך אם אתה חושב שהחברה כל כך מצליחה ומשגשגת ואפשר לקחת שכר שהוא יותר מ- 2.5 מיליון בשנה וזה לא מספיק לך בבקשה, תשלם למנקה גם קצת יותר."

לצפייה בראיון המלא: