גנדי: הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת

15 באפריל, 2016

כשהמיתוס השקרי מענה את הקורבנות: המקרה של גנדי. האמת צריכה להיאמר: אנחנו בעיצומו של משבר פוליטי וציבורי קשה. תודות, תמונות ונאומים מהאירוע השמח, המרגש והעוצמתי שחגגנו השבוע ביחד, וגם: אם לא היה ברור לכם למה צריך לפקוד ולהתפקד, קבלו הסבר עדכני.

שלום לכם חברות וחברים,

הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת. על מעשי הזוועה של גנדי. אני מודה שלפני שידור הכתבה על גנדי אתמול בעובדה, אצל אילנה דיין, לא התלהבתי מהטיפול באיש שנרצח כבר לפני 15 שנים. חשבתי: לא רק שאי אפשר לשמוע את גרסתו, אי אפשר אפילו להיפרע ממנו ולבוא אתו חשבון. יש עוד כל כך הרבה לעשות בעולם, שבו כה רבות מי שמתייסרות ומתענות מידי עברייני מין חיים. כשצפיתי, הבנתי שטעיתי בגדול. זה לא עבריין מין "רגיל". זאת מכונת עינויים פראית מהלכת, שקורבנותיה רבים כחול אשר על שפת הים. לקריאת הפוסט המלא שהעליתי היום בפייסבוק ולהסבר לידיעה הישנה הזאת הקליקו:

 

טרי טרי ומעודכן, ראיון הערב ב"יומן" - בערוץ הראשון על גנדי, על המצב הבטחוני בדרום והמתח בהר הבית, על ההכרח הזועק למסלול מדיני ולא רק לסטטוס קוו שנשמר בעזרת צה"ל וכחות הבטחון, וכמובן לא יצאתי פטורה בלי להתייחס למצב המפלגה. מגיש עודד שחר, פרשנים אמלי מואטי וארי שביט:

 

 

האמת צריכה להיאמר. במקום לשמוח בהישגנו, לאגור כוחות כדי להסתער על המושב הבא של הכנסת, ולהיערך להמשך המלחמה על פניה של המדינה שלנו – מצאנו את  עצמנו במשבר לא פשוט, שמפנה אלינו זרקור לא מחמיא ומעיב על כל מלה שנאמרת ועל כל מעשה שנעשה.

מבטיחה לכם לעמוד על המשמר, לא לשכוח שפנינו תמיד אל הציבור הרחב, ולעשות בכל רגע נתון את הצעד הנכון ביותר שמתבקש. גם ערכית וגם מעשית. הרבה שאלות קשות ומורכבות נשאלתי השבוע, השתדלתי לענות על כולן באופן הכן ביותר, מוזמנים לצפות בראיונות, שבכולם אני נשאלת גם על ארועי השבוע וגם על עשר שנים בפוליטיקה.

 

ערוץ 2, ראיון נרחב עם דפנה ליאל ב"מהדורה ראשונה", יחד עם הפרשן והכתב הפוליטי עמית סגל:

 

עוד בערוץ 2: "הבוקר של קשת" עם יואב לימור וגלית גוטמן, על כל מה שקרה השבוע, וגם על ההכרח להתניע ערוץ מדיני מול הפלסטינים:

 

המשחק המרכזי עם אטילה שומפלבי, ערוץ הכנסת:

 

בתוכנית "המוסף" בערוץ הראשון, עם עודד שחר. "אחרי עשר שנים, להיות פוליטיקאית היום זה גאווה או בושה?" עודד שואל, ואני עונה: גאווה, ומסבירה למה.

 

ערוץ 10 – מוצ"ש האחרון – המטה המרכזי עם גדי סוקניק, ועם לימור לבנת ודובי וייסגלס כפרשנים. עשר שנים בפוליטיקה, נצחונות, כשלונות, מה לומדים מזה, המתקפה של שקד נגד העליון וזוהיר בהלול גם. 

 

בגל"צ אצל יועז הנדל וספי עובדיה, בתוכנית "מצד שני", וראיונות מקיפים שלי גם בכלי התקשורת החרדיים, כאן ברדיו קול ברמה בתכנית "ישר ולעניין" עם דודי שוומנפלד ויקי אדמקר, וכאן בתוכנית הערב של רדיו קול חי, עם המגיש אבי מימרן.

 

ועכשיו תודה גדולה לכל מי שבאו לחגוג אתי עשור בפוליטיקה וגם יום הולדת (אגב זה בדיוק אותו תאריך. בחירות 2006 ויום ההולדת שלי היו באותו יום – 28 במרץ).  היה שמח, ומיוחד, ומרגש, וכיף, ועוצמתי, והמוני, והטעין את כולנו באנרגיות לעוד הרבה זמן. היה לנו הרבה מה לחגוג, היה עדיף שצל בדיקת המשטרה על בוז'י והמשבר הפוליטי שנקלענו אליו לא יעיב - אבל מה לעשות, זה לא מגיע בהזמנה. אז בפעם האחרונה, קצת חוויות ותמונות:

הנאום שלי בארוע. "הכנתי נאום נורא מתוכנן ומושכל, אבל אני קצת מתרגשת וגם מופתעת לראות כאן כל כך הרבה אנשים ובהם אורחים יקרים שממש הפתיעו אותי ושמחו אותי בכך שבאו. אז קודם כל נברך את נשיא המדינה האהוב עלי ביותר בכל הזמנים..." לנאום המלא הקליקו על התמונה:

 

נאום הנשיא. "שלי הייתה חברה של נחמה ושלי לפני שבאנו לבית הנשיא. היא תהיה חברה שלנו אחרי שנצא מבית הנשיא. ובוודאי שהיא חברה שלנו כאשר אנחנו יושבים בבית הנשיא. היא חברה טובה ואמיתית, למרות שלא תמיד אנחנו מסכימים ביננו. היא מסכימה עם נחמה יותר מאשר איתי... " הקליקו לנאום של נשיא המדינה רובי רבלין:

 

הפרופסורים והסטנדאפיסטית מדברים. בגלל תקלה, נשארנו רק עם אודיו של ההרצאות המצויינות והברכות של פרופ' דני גוטוויין ופרופ' ירון זליכה, וגם של הסטנד-אפ של הקומיקאית הדר לוי ההורסת. עמכם הסליחה. אז מי שרוצה להקשיב להם (מומלץ!) יכול להקליק כאן ולהאזין. מי שבמקרה צילם מוזמן לשלוח לנו ל- shelly@knesset.gov.il

 

מעבר לראיונות הרבים, אם אתם רוצים להאזין / לצפות בסיקור של האירוע עצמו, אז הנה. ביומן הבוקר של גל"צ "חגיגת העשור בפוליטיקה של שלי יחימוביץ' הפכה למפגן כוח", כתבה של אופיר ברק ביומן הבוקר של רשת ב': "יחימוביץ אמנם נמנעה מלצאת בהכרזות, אך סיימה את דבריה ואמרה כי בימים הקרובים או לכל היותר בחודשים הקרובים יצטרכו להתקבל החלטות פוליטיות משמעותיות", כאן רביב דרוקר בתכנית של רפי רשף בערוץ 10, וכאן דווח בשידור חי של בועז שפירא לערוץ הראשון:

 

ותודה מיוחדת לחברי (עוד מימי קול ישראל) בסאם ג'אבר, העורך הראשי והמו"ל של פאנט - אחד האתרים המצליחים ביותר במזרח התיכון, על הסיקור היפה:

 

ותודה לנדב מנור ועמית פישביין המקסימים והמוכשרים ששרו וניגנו לנו:

 

ועכשיו קצת תמונות:

 

לדבריו של זוהיר בהלול התייחסתי השבוע בחלק ניכר מהראיונות שהבאתי כאן, אבל במקום אחד התנהל ממש ויכוח חריף (ומעניין) ביני ובין ברק רביד, הכתב והפרשן המדיני של הארץ. זה היה בראיון אצל ניב רסקין בגלי צה"ל, שגם ברק וגם עמית סגל שמשו בו כפרשנים. להאזנה.

 

עוד ראיון שאולי יעניין אתכם, אצל דנה ספטור ורן שריג ברדיו ללא הפסקה – פמיניזם, חזקת הגיל הרך, רשתות חברתיות, פוליטיקה, ואפילו על איך מתחזקים גרושים מאושרים.

 

עוד כמה מהארועים שהיו השבוע:

 

בכנס היפה של עמיר פרץ לכבוד חג הפסח:

 

במוצ"ש תרבות עם יואב לימור בכוכב יאיר - צור יגאל:

 

במרכז מיטשל לקשישים, מרכז שגם אמא שלי חנה נהנית משרותיו המעולים, שיחה ארוכה עם קבוצה מרשימה של אנשים אכפתיים וסקרנים (עם אמא שלי למטה)

 

לחברי במפלגה: אני מתנצלת שלא אוכל להגיע לכל הרמות הכוסית – אשתדל להגיע לכמה שיותר!
בינתיים באה בודאות לבת ים: יום ראשון 17.4, 18:30, רח' מוכרי הסיגריות 7.
 

להוד השרון:

 

ולמודיעין:

 

בקרוב יהיו ככל הנראה פריימריס לראשות מפלגת העבודה. עדיין לא החלטתי סופית אם אתמודד, אבל כמובן שיש סיכוי גבוה שזה יקרה. בכל מקרה – אם לא תתפקדו, לא תוכלו להצביע. אז קדימה. להתפקד ולפקוד אחרים.

תוכלו לעשות זאת עכשיו כאן: https://www.shelly.org.il/mifkad

אם אין לכם סבלנות ואתם רוצים שנסייע לכם בהתפקדות - כתבו לנו מייל לכאן: hitpakdutshelly@gmail.com בצרוף שם מלא ומספר טלפון, ואנחנו נחזור.

יהיה מאוד נחמד אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו תספרו למה התפקדתם. קראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות. שימו את הפוסט גם אצלי על הקיר ובתגובות. כל שבוע אני מפרסמת כאן אחד. למשל: 

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי