שלי על העברת שירותי התעסוקה תחת אחריותו של השר חיים כץ: "אין ראוי ממך. בטוחה שתעשה דברים גדולים בעבור העובדים"

1 באוגוסט, 2016

שלי עלתה לדבר מעל דוכן הכנסת ובירכה את שר הרווחה חיים כץ על כך שקיבל לידיו את האחריות על שירותי התעסוקה, אשר הועברו תחת אחריותו ממשרד הכלכלה בראשו עומד ראש הממשלה בנימין נתניהו. שלי איחלה לשר כץ בהצלחה והזכירה את התעמרותו של נתניהו בציבור העובדים בישראל. לצפייה בדבריה המלאים:

תוכן הדברים המלא:

שלי יחימוביץ (המחנה הציוני):

אדוני היושב-ראש, חברי חברי הכנסת, אני רוצה להיפרד בשמחה ובהקלה משר הכלכלה היוצא בנימין נתניהו ולקבל בברכה ובשמחה את שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים יחד הנכנס, חיים כץ.
מבין כל הררי הציניות שאפיינו את החזקת התיקים המופרזת של ראש הממשלה נתניהו דובר פחות על העובדה שתחום העבודה הופקד בידיו, אותו תחום שאמור לעסוק בשכר המינימום, בעובדי קבלן, בעבודה מאורגנת, בעובדים שעובדים עבודה שעתית, באלה שקמים מבוקר ועד לילה ועובדים קשה ונשארים עניים כל ימי חייהם. על התחום הזה היה מופקד בנימין נתניהו, האדם שבעיניו עבודה מאורגנת היא שם נרדף לקללה; האדם שקרא לעובדים סוציאליים, לאחיות, למורים "האיש השמן" - להם הוא קרא "האיש השמן"; האדם שאין לו מושג בכלל שחצי מהעובדים – חצי מהעובדים, לא מקבלי הקצבאות – מרוויחים פחות מ-6,200 שקלים בחודש; האדם שבשבילו שכר מינימום זו ארוחה אחת במסעדה, ויכול להיות שאני נדיבה מדי.

ועל כן, בתוך כל שלל הדברים הרעים והמסוכנים שקורים לנו, אני כל כך שמחה, אדוני השר חיים כץ, שאתה מקבל לידיך את תחום העבודה. אין ראוי ממך, אין מתאים ממך. אני לא יודעת - יש כאן רבים שמכירים את עבודתך המצוינת, ולא בכדי כבר נאמר לפני – לא זוכרת מי אמר - שאתה פופולרי גם באופוזיציה.

שר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ:

יוסי יונה.

שלי יחימוביץ (המחנה הציוני):

יוסי יונה חברי אמר את זה. אבל במקרה שלך, אני לא יודעת אם מספיק אנשים יודעים עד כמה אתה בקיא בעולם העבודה, בחוקי העבודה, בעולם הפנסיוני; כמה מאות חוקים חוקקו בוועדת העבודה והרווחה כשעמדת בראשה; על כושר הביצוע שלך, על המחויבות האידיאולוגית שלך לעובד קשה היום. אני בטוחה שבמשרד הזה תעשה דברים גדולים בעבור העובדים. אני כבר לא יכולה לחכות, באמת. אני גם יודעת שאצלך זה לא מהפה ולחוץ אלא הכול גם מיתרגם למעשים. ואני מברכת את העובדים במדינת ישראל על כך שאתה מופקד עכשיו על גורלם. בהצלחה.