יחימוביץ' על הדיון בבג"צ: מניעי העתירה שקריים ומניפולטיביים

7 בספטמבר, 2016

יחימוביץ' על הדיון היום בבג"צ: נחשף היום פרצופם האמיתי של קומץ בכירים בעלי שכר מופרז, כאשר תבעו כי החוק לא יחול על חוזים קיימים. מניעי העתירה שקריים ומניפולטיביים

 

ח"כ יחימוביץ', שהניחה את החוק לראשונה לפני 7 שנים ונכחה היום באולם בית המשפט, אמרה כי עמדתם של שופטי בג"צ היא נצחון לציבור הרחב. "פרצופם האמיתי של בכירי הבנקים וחברות הביטוח נחשף היום בדיון בבג"צ, כאשר בא כוחם, עו"ד דודי תדמור, דרש כי החוק לא יחול על כל החוזים הקיימים, כלומר ששכרם המופקע והמופרז של הבכירים ישאר על כנו ללא שינוי.

טוב ששופטי בג"צ הבהירו בחדות כי הם תמימי דעים כי אין להם כוונה להתערב בתוכן ובמהות החוק, וכי הם מוכנים שהדיון יתנהל אך ורק על הוראות המעבר. עצוב ומקומם לצפות בסוללה אדירה ויקרה של פרקליטים ומומחים מטעם משחיתים את זמנה של המערכת המשפטית והפוליטית לטובת כמה עשרות שכירים עשירים המגנים על האינטרסים הצרים שלהם. האבסורד הוא שהציבור משלם מכיסו את שכר הטירחה של מליצי היושר על שכר מופקר ומושחת.

העתירה לבג"צ היא עתירה שקרית ומניפולטיבית. העותרים יודעים היטב שהחוק אינו חל על זכויות שצברו בעבר. כך גם הבהירה חוות דעתו של המשנה ליועמ"ש אבי ליכט. מטרת העתירה האמיתית, היא להחזיר את החוק לכנסת כדי להתחיל מחדש מכבש לחצים אדיר על הח"כים ועל השרים, כדי לאפשר לקומץ בכירים להוסיף ולהשתכר שכר מופרז. לא בכדי ביקש היום עו"ד תדמור להחזיר את החוק לכנסת.

גם חוות דעתה המצערת של המפקחת על הבנקים חדווה בר, אשר נראית כאילו שרותיה נשכרו בידי הבכירים,  התגלתה ככושלת ושגויה, כאשר תדמור  עצמו אמר כי מדובר רק בכמה עשרות בכירים, שעה שבר טענה לפגיעה ביותר ממאתיים מנהלים.