לראשונה בתולדות המדינה מפלגה חרדית מתמודדת כשבראשה אשה (אני)

26 במרץ, 2017

 

מאיימים עליכם ישירות או במרומז על כך שאתם תומכים בי? זה כי הם מ-פ-ח-דים, וזה פלילי. פנו אלי, אגן עליכם מפני בריונים מבוהלים, ובואו איתי והצטרפו למהפך והתנדבו כאן. לראשונה בתולדות המדינה מפלגה חרדית מתמודדת כשבראשה אישה (אני), ותשובה לצבועים שמתים לקבל את דרעי בכל קואליציה עלי אדמות (רק לא אצלי).
צפו בהרצאה שלי על התרמית הגדולה בהעסקת עבדי קבלן.
שלוש שנות הזנחה פושעת של המוני עובדים ובלי לתת להם לשבות אפילו פעם אחת, ופתאם ים שביתות? מעניין.
חפרתי לכם שנים והנה זה קרה: חוק מוסר תשלומים שלי (שוטף פלוס שלושים) עבר סופית!
על הטרגדיה של עובדי חיפה כימיקלים ועל הציניות של הבעלים - ולמה באמצע ההפגנה שלהם יו"ר ההסתדרות התקשר לצרוח על יו"ר הועד. טבע: מנהלים כושלים עם שכר חזירי ומצנחי זהב ועובדים מפוטרים. גרבוז ופרס ישראל: לו הייתי בנט, הייתי נוהגת בדיוק כמוהו, והאם גאולה אבן העיתונאית היא צלע מצלעות בעלה? 

 

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

עיתון סופשבוע מגיע אליכם השבוע באיחור, ועמכם הסליחה. זה בגלל שעד ששי אחר הצהריים עבדנו ברציפות ובלי לישון בהרכבת הרשימה המשובחת של צירי הועידה שלנו לוועידת ההסתדרות. אלפים רבים של עובדים בקשו להיות חברים בה, נאלצנו לבחור מהם 2001 עם מתן עדיפות למנהיגי ומנהיגות עובדים, מתן יצוג לנשים, ויצוג רבגוני של עולם העבודה.

זו רשימה שאני מאוד גאה בה, יש בה ראשי ועדים, מנהיגי התארגנויות, נציגי עובדים, ועובדים מהשורה. פועלים בתעשיה כבדה והייטקיסטים, עובדות סוציאליות ומהנדסות, סייעות ואחיות, סוורים בנמלים ומרצים באוניברסיטה, דיילים ונהגי אוטובוסים, ועוד ועוד. חברות ממשלתיות ותאגידים, סקטור פרטי וסקטור ציבורי. 

בימים הקרובים, אחרי מקצה תיקונים, נפרסם את הרשימה. יש צירי ועידה שלנו שלא חיכו, כמו דורון דודו, יו"ר הועד של שע"מ (יותר מ 500 עובדי המחשובב של מס הכנסה) מראשי "התא הירושלמי", קבוצת ועדים ופעילים חברתיים ירושלמים, ששינה כעת את תמונת הקאבר של קבוצת התא (מימין: איציק ענטבי, דורון, אני ואמיר שר, שגם מפעיל את עמוד עובדי כתף אל כתף והעלה פוסט:

 

 

 

 סחטנות ואיומים. המאמצים שעשו ניסנקורן בעצמו ושליחיו הבכירים כדי למנוע הצטרפות לרשימה היו מטורפים. סחטנות רגשית, הבטחות לפתורר לפתע הזנחה פושעת של שנים, בכי, ביקורי פתע בבית ובעבודה, ובעיקר הרבהה מאוד איומים. או על עתידו האישי של ראש הועד, או, במקרים המנוולים יותר, איום בפגיעה בעובדיו. אחרי שהגשנו את הרשימה נאלצנו להוציא את ההודעה הזאת:

 

אם גם אתם נחשפים להתנהגות כזאת, כתבו לי במיל חוזר. לא נשאיר אבן על אבן, נגן עליכם, לא נהסס לפנות למשטרה, ונהפוך את הרודף הכוחני לנרדף.. לא אוהבת את זה אבל עם בריונים במצוקה, שמטילים שלטון פחד במקום לסחוף אחריהם מתוך מנהיגות אמת - אין ברירה. 

 

 

ש"ס תתמוך בי בבחירות לראשות ההסתדרות. זאת תהיה הפעם הראשונה שש"ס (או כל מפלגה חרדית אי פעם) תתמודד בסיעה שבראשה אשה. חתמנו על הסכם קואליציוני בינינו, ונרוץ ברשימה משותפת, "הבית החברתי". זוו תוספת כוח משמעותית ביותר, ונגישות להרבה מקומות שאנחנו פחות חזקים בהם. עיני וניסנקורן השקיעו לילות כימים בנסיון להביא אליהם את ש"ס, עם מלוא החופן תפקידים והבטחות, ואני מעריכה את הבחירה שלהם בנו, שהיא מאוד מאוד נועזת מבחינתם. קדמה לזה בדיקה שלהם את השטח שלהם. השטח אמר חד משמעית שהוא רוצה אותי, ואני רואה בזה תמורה מעוררת תקווה.

 

 

 

בין ש"ס וביני יש הסכמה רחבה כמעט בכל מה שנוגע לסדר יום חברתי, עשור שלם של חקיקה חברתית עשירה ופורייה וגם חברות של ממש עם כמה וכמה מהח"כים שלה. המאבק נגד הפרטת בתי הסוהר; "חוק התלוש" – תיקון 24 לחוק ההגנה על השכר; המאבק נגד פגיעה בקצבאות הילדים; המאבק להעלאת שכר המינימום, תיקון חוק שעות עבודה ומנוחה – זכות העובד/ת להפסקת שירותים; המאבק למען הדיור הציבורי; חוק הטקסטיל הבטחוני לשמירה על מקומות תעסוקה במפעלי הטקסטיל – את כל אלה ועוד עשיתי עם הח"כים והשרים של ש"ס.

 

 

 

לכל הצבועים שמעקמים את האף ו"מזכירים לי" את עמדותיי המחודדות נגד שחיתות. הרי גם להם (לצבועים) ברור שלצרכי הרכבת ממשלה, למשל, ש"ס היא שותפה לגיטימית ואף הכרחית לכל ראש מפלגה מכל קצוות הקשת הפוליטית. ראו את הכרכורים שכל ראשי המפלגות מכרכרים סביב אריה דרעי. אז לממשלה כן ולהסתדרות לא?  הרי על אחת כמה וכמה זה לגיטימי ואפילו הכרחי ברמה הערכית כשזה נוגע להסתדרות, ארגון שכל כולו ומהותו סוגיות חברתיות!

דווקא בהסתדרות סדר היום המשותף לטובת הזכות להתפרנס בכבוד, גובר על כל החיכוך הצורב שבין השבטים הניצים המתכתשים זה עם זה. מרגישה שזאתת הזדמנות מדהימה לעשות את מה שאני תמיד מנסה – לייצר איזה שיח משותףף ודבק מאחד סביב סדר יום של צדק ושוויון.

ותודה מיוחדת לשותפי איתן כבל שפשוט כיף לעבוד אתו, ולח"כ יגאל גואטה  מש"ס, שעמלו רבות כדי שזה יקרה. הנה כאן במטה שלנו, שלוש בלילה, יום ששי:

 

 

עבדים. עבדי קבלן. טוב, בפועל יש לי דוקטורט, וגם ים של עשייה, קבלות, ועצם העלאת הנושא למודעות בישראל – בעולם העגום הזה. בהסתדרות הכוחח שלי לתיקון יוכפל וישולש. בכנס במכון ון ליר השבוע, שעסק באופן מקצועי ומחקרי בעובדי הקבלן, הייתה לי הזדמנות לדבר קצת יותר ביסודיות על חקיקה שלי בנושא, על השקר שברטוריקה "עובדי קבלן" (הם כבר אפילו לא עובדי קבלן; הם חלק מסחורה שמספקים ספקי שירותים), ועל מה אני מתכוונת לעשות כשאהיה יו"ר הסתדרות. זה לא ארוך ולא מייגע בכלל, ואני ממליצה. צפו:

 

 

הזניח הזניח, ופתאום לרגל הבחירות להסתדרות נזכר. שלוש שנים לא היתה אפילו שביתה אחת, ופתאום גל ענקי של שביתות ועיצומים במשק. למהה שלוש שנים לא מוצא לנכון יו"ר ההסתדרות להשתמש בכלי השביתה אפילו פעםם אחת? פעם אחת! הרי מי כמוהו יודע שעם כל חוסר האהדה הציבורית שיש לשביתות, לפעמים זה הכלי היחיד שיכול להציל עובדים? שלוש שנים היה דבש?

בועידת הפיננסים של דמרקר, מול אלף איש, השבתי לשאלתו של סמי פרץ האם יש קשר בין הבחירות ובין הבחירות : "זו כמעט שאלה רטורית. שלוש שנים המשק לא שבת אפילו פעם אחת וכעת אנחנו רואים אובדן שליטה מוחלט. הסיבה לכך היא הזנחה מתמשכת של קבוצות שלמות של עובדים.

באגד אין הסכם שכר מאז ינואר אשתקד ויו"ר ההסתדרות לא נקף אצבע לקדם הסכם כזה עד שהחרב הונחה על צווארו והוא נאלץ בעל כרחו להקשיב לעובדים.

בנמלים הוא זנח והפקיר דור שלם, את דור ב' והפך אותם לאנשים סוג ב', וכעת לפני הבחירות מנסה לתקן את כל מה שהזניח.

ברשות השידור יצר תקדים מסוכן ביותר של מודל סגירה ופתיחה מחדש של אותו מקום עבודה, ועל הדרך גילה שיצר במו ידיו 600 עובדי קבלן וכך הרשימה עודד ארוכה. חולשה, אזלת יד, וחוסר נכונות לייצג באמת את העובדים הביאו עכשיו את המשק לסף רתיחה, את העובדים לתסכול גבוה, ואותו עצמו למצוקה שגורמת לו לנסות ולתקן את המעוות בכל מחיר כדי להמנע מתבוסה."

הקליקו כאן לידיעה בדמרקר:

 

 

גאולה אבן היא אחת ממגישות (ומגישי) החדשות הטובים בארץ. היא חכמה, מנוסה, ידענית, סקרנית, שואלת שאלות נוקבות, לא עושה הנחות לאף אחד אוו לצד פוליטי כזה או אחר.

הבחירה בה להגיש את מהדורת החדשות של התאגיד, אם יקום, היא בחירה טבעית ומתבקשת.

את המעמד המקצועי שלה היא רכשה שנים רבות לפני שהכירה את בעלה גדעון סער.

גאולה אבן העיתונאית, אינה, בשום דרך, נגזרת של בעלה או צלע מצלעותיו.

הרעיון שמישהו היה צריך לעשות את השיקול שראש הממשלה אינו מחבב את בעלה לפני שהיא לוהקה לתפקיד, ולהעלות בדעתו שאולי על זה תיפול הממשלה, הוא רעיון מופרך, מקומם ושוביניסטי להחריד.

 

 

 

 

 

ואם מדברים על שוביניזם:

 

 

רגעי סיפוק. חוק מוסר תשלומים (שוטף פלוס שלושים) עבר סופית! בפוסט בפייסבוק כתבתי: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. שבע שנים מאז שהגשתי אותו לראשונה ומאז אני חופרת לכם עליו - חוק מוסר תשלומים עבר השבוע בשעה טובה בקריאה שניה ושלישית ונכנס לספר החוקים. החוק יבטיח את המובן מאליו:: שעצמאים ועסקים קטנים ובינוניים יקבלו את התשלום שמגיע להם - בזמן, ולאא בשוטף + לך תחפש את החברים שלך. התחלתי בברכה ואסיים בפסוק חשוב: ביומוו תתן שכרו. מסוג הרגעים המשמחים בחייה של חברת כנסת. תודה לשנייםם שבלעדיהם זה לא היה קורה: ח"כ רועי פולקמן מכולנו, וח"כ איתן כבל יו"ר ועדתת הכלכלה."
 

וכאן הנאום שלי במליאה:

 

 

גם בערוץ 10, אצל אורלי וגיא, אני מדברת על חוק מוסר תשלומים, וגם על גאולה אבן, וגם על הודעות הספאם המלוכלכות והיקרות (על חשבונכם) שחברי ההסתדרות שביניכם מקבלים, וגם על השביתות עכשיו, שהן תוצאה ישירה של העובדה שניסנקורן הזניח המוני עובדים ולא טיפל בענייניהם, ועכשיו, לכבוד הבחירות, נזכר לפתע. בעיקר אני מדברת על השביתה באגד. צפו:

 

 

 

 

 

הטרגדיה של עובדי חיפה כימיקלים והציניות של הבעלים. השבוע, בשעה חמש בבוקר, עובדי חיפה כימיקלים חסמו את הכביש הסמוך לדימונה. הייתיי בהפגנה הזאת, ואמרתי לעובדים שהיה חיוני היה לסגור את מיכל האמוניה שסיכן קשות חיי אדם, אבל שאין שום סיבה שאת מחיר התרשלותן של ההנהלה ושל הממשלה ישלמו 1500 משפחות בפריפריה, בצפון ובדרום, שמתפרנסות ממפעלי הכימיקלים והדשנים. 

 

 

 

מיכל האמוניה היה תרנגולת שהטילה ביצי זהב לבעליה, שידעו כבר 4 שנים שהם צריכים לסגור אותו ולמצוא חלופה, וישבו בחיבוק ידיים. עד שיוקם בדרוםם מפעל חדש ובטיחותי ליצור אמוניה בגז טבעי, ההנהלה פשוט צריכה לספוג את עלות פתרונות הביניים. הרווחים ימשיכו לזרום, הם רק יצומצמו מעט. אני קוראת למנכ"ל נדב שחר לא להשתמש בעובדים כפיונים במשחק ציני במקח והממכר שמתנהל כעת בין ההנהלה לממשלה. אסור שתיפול שערה משערות ראשם של העובדים, שנתנו את חלבם ודמם וסיכנו את חייהם כשהשיאו כל השנים רווחים יפים לבעלים.

 

 

 

 

 

כאן ראיון ברשת ב', "הכל דיבורים" עם עדי מאירי ובני טייטלבאום, גם על חיפה כימיקלים וגם על החטא שלא ימחה של אבי ניסנקורן ששיתף פעולה עם סגירת רשות השידור. "סגירת מקום עבודה קיים ופתיחת מקום עבודה חדש עם אותן מטרות בדיוק במקומו, שזה חלומם הרטוב של הרבה מעסיקים גדולים מאוד. מרגע שדבר כזה קורה פעם ראשונה, היסטורית, במשק הישראלי, איך יכול לבוא יו"ר ההסתדרות למפעל פרטי שירצה לעשות בדיוק אותו הדבר ולהגיד לו 'איך אתה עושה דבר כזה, זה דבר שלא ייעשה ביחסי העבודה'? זה החטא הקדמון. גם מה שהובטח להם כפיצוי – קליטה של חצי מהעובדים בתאגיד והסכמי פרישה מכובדים – גם זה לא קורה; על אחת כמה וכמה כשמתברר שהקליטה היא כעובדי קבלן."

 

 

גם בועדת העבודה, בראשות אלי אלאלוף, התקיים דיון סוער בעניין העובדים. הקליקו על הציוץ לצפיה במה שאמרתי שם: 

 

 

 

 

 

 

 

והאכזריות לא פוסחת גם על הנהלת טבע, שמפטרת בקלילות מאה עובדים. עובדי טבע הם האחרונים שצריכים לשלם את מחיר ההשתלטויותת הכושלות והממונפות ואת שכר המנהלים המנופח בחברה. ארז ויגודמן עזבב לאחרונה את כיסא המנכ"ל כמנכ"ל כושל שפגע בחוסכים לפנסיה, והכישלון לא הפריע לו להשתכר ב- 2016 שכר בעלות של 20.4 מיליון שקלים. בטבלת שיאני השכר מקדימים אותו שני בכירי טבע אחרים - מייקל היידן עם 21.5 מיליון שקל וריצ'רד אגוזי עם 20.5 מיליון שקל. טבע היא חברה חסינה שגם ב2016 המשברית הציגה גולמי של 12 מיליארד דולר. החברה מכנה את עצמה "מניית העם" אבל בוגדת באנשי העם שמצמיחים אותה. את מנהליה היא מציידת במצנחי זהב מושחתים, ואת עובדי שכר המינימום היא משליכה לרחוב.

 

 

 

גרבוז ופרס ישראל. לו הייתי נפתלי בנט, הייתי נוהגת בדיוק כמוהו. 

 

 

 

בראיון בגל"צ, לאילאיל שחר, אני מסבירה למה. "כי גזענות היא גזענות היא גזענות. אני מתעבת גזענות. אני מתעבת גזענות כלפי מזרחים, כלפי ערבים, כפי שאני מתעבת אנטישמיות. נכון, זכותנו ליהנות מאמנות גם של אנשים שהם לא ממש מרוחנו, ובאופן כללי הרבה פעמים כשאת מעריצה יצירות ואז פוגשת את מי שיצר אותן, את שואלת את עצמך 'אלוהים אדירים, איך הדבר המקסים הזה יצא מידיו של אותו אדם?'. זה קורה. אבל לא מדובר כאן על הזכות של אמן ליצור את אומנותו, וזאת לא הזכות של אנשים ליהנות מאמנותו.

פרס ישראל הוא פרס ממלכתי שהמדינה מעניקה לאנשים שהיא בוחרת לתת להם כבוד ויקר. אדם שהוא גזען לא יכול לקבל את הכבוד והיקר הזה. אני יודעת שעד היום גרבוז לא מבין מה הוא אמר ומה רוצים מחייו, וכך עוד הרבה מאוד אנשים. אבל דווקא בגלל זה אני אומרת לך שלו הייתי במקום בנט, וזה היה מגיע אליי, הייתי מחליטה אותו הדבר בדיוק. לא רק שאני מסכימה איתו או מצדיקה אותו – אני חושבת שכל החלטה אחרת שהוא היה מקבל הייתה החלטה איומה ונוראית." עוד בראיון גם על גאולה אבן וגם על העוול ועל ההתעללות בעובדי רשות השידור. הקליקו להאזנה:

 

 

צריכה אתכם אתי בפייסבוק, בטוויטר, ובקבוצות הוואטסאפ. תקציב הבחירות של ניסנקורן הוא 18 מיליון שקלים, וזה עוד לפני שדברנו על השימוש הלא חוקי במשאבי ההסתדרות. מול הטוקבקיסטים בתשלום, המימון בסכומי עתק של פוסטים, והקידום בתשלום ברשת – רק אתם יכולים! אז מבקשת שתהיו פעילים מאוד בפייסבוק, הגיבו, גנו, לייקו, העלו, שתפו – כל אחד על פי אמונתו. אם אתם עוד לא בטוויטר, זה הזמן לפתוח חשבון. הנה עוד כמה מציוצי השבוע:

 

***

 

 

 

 

***

***

 

 

 

 

 

 

אתמול בצהריים, בסמינר אורנים, אמרתי ל150 החבר'ה המקסימים שהיו שם, שהבחירות להסתדרות בטח לא מעניינות אותם, ובתגובה קבלתי קריאות מחאה: כן מעניין! בטח שמעניין! מדובר במכינאים של מכינת רבין, בשינשינים של תנועת החלוץ, וגם בבוגרים של התוכניות. דברנו על הכל, מקווה שלא דברתי שטויות (או שיעממתי) אחרי 48 שעות בלי שינה.

 

 

בואו בהמוניכם ותתגייסו לניצחון. זקוקים לאלפי מתנדבים בפרוייקט הענק הזה. הקליקו על הטופס ומלאו אותו:

 

תודה ושבוע טוב!
 

שלכם,

 

שלי.