שלי ב"שבתרבות": "לא רחוק היום שבו גם השחיתות במתווה הגז תתגלה"

21 ביולי, 2017

יחימוביץ' בשבת תרבות בקרית אונו עם אבי בטלהיים:

לא ירחק היום וגם השחיתות במתווה הגז תתגלה. הפרשיות האחרונות – דרגה חדשה של סחר ציני במשאבי המדינה ובביטחונה, זו פוסט ציונות. כשהייתי חברה בקוליאציית אולמרט שיבחו אותי  חברי מימין על כך שאני לא עושה לו הנחות – איפה הם עכשיו?

על אבי גבאי: הוכח שמפלגת העבודה חפצת חיים. הבחירה בו היא נועזת ואמיצה והיא נעשתה בניגוד לעבודה אינטנסיבית של מנגנוני כוח. אופטימית ביחס לסיכויינו איתו לגרום למהפך.

 

חה"כ שלי יחימוביץ' דיברה בשבת תרבות בקרית אונו, והתייחסה לכמה נושאים.

על הפיגוע בהר הבית אמרה: "מדובר בפיגוע חמור ביותר ויוצא דופן שיש בו פוטנציאל סכנה להתלקחות כללית באזור והמחבלים ומי ששלח אותם ידעו זאת. יש רוב מכריע של ערביי ישראל שמבקש לחיות בשלום, להתפרנס בכבוד ולהתערות לחלוטין בחיי המדינה, וגם ברגעים כאלה חובה לזכור זאת. לצד פעולה חדה ואגרסיבית נגד מי ששיגר את המחבלים, אסור לאפשר לפיגוע לחרב את מרקם החיים המשותף עם ערביי ישראל כי דבר זה עלול להוות חומר נפץ בפני עצמו".

על חקירות אלוביץ' והצוללות אמרה יחימוביץ': "זו התפרקות של אומה, זו פוסט ציונות, לקחת את מה שהוא בבסיס חיינו ושייך למדינה ולביטחונה, לסחור בו, ובדרך לגזור קופון שמן. זה נקלה וזה מושחת. לא הייתי מאלה שקפצו על כל סיגר, כל בקבוק וכל דום פריניון, למרות שאני חשה סלידה גם כלפי ההתנהלות הזאת, אבל כאן אנחנו עדים למדרג חדש של סחר מושחת במדינה, בביטחונה ובמשאביה. עשרות מיליארדים מועברים באופנים שונים ובאופן מתוכנן על ידי סביבתו האינטימית והקרובה של ראש הממשלה. סביבה שנהנת מסיווג ביטחוני גבוה, נגישות מוחלטת לראש הממשלה, לכוחות הביטחון ולגורמי המשק הבכירים ביותר. הסביבה הזאת עושה עסקים בלי הפסקה, משלשלת הון תועפות לכיסם של גורמים עסקיים בין אם ברכש ביטחוני שאיש לא רוצה בו ובין אם בביטול רפורמות מיטיבות לציבור – ובדרך גוזרת לעצמה קופון שמן לכיסה. אני משוכנעת כי לא ירחק היום שבו תצוף שחיתות דומה גם במתווה הגז. כעת אנחנו אוכלים את פירות הביאושים של השחיתות במתווה הגז, שעה שתושבי ישראל נעשקים ולא נהנים כלל מאוצרות הגז ותשובה ונובל מתעשרים".

עוד הוסיפה: "שלא הרפתי מאולמרט בעודי חברה בקואליציה, תבעתי שימוצה עימו הדין והגנתי על גורמי אכיפת החוק – חברי בליכוד שיבחו אותי ואמרו שאני ישרה והגונה ולא עושה חשבונות פוליטיים. איפה הם עכשיו? איפה מי שיפצה פה מימין? הם לא נחרדים מהשחיתות הזאת?".

על בחירתו של אבי גבאי שבו תמכה יחימוביץ', אמרה: "בחירתו מעידה שמפלגת העבודה חפצת חיים. השנה-שנתיים האחרונות אופיינו בכניעה, רפיון וחוסר אמון ביכולת להחליף את השלטון. כל זה השתנה בין לילה. הבחירה הנועזת והאמיצה באבי היא תוצאה של רצון חופשי של מתפקדים חופשיים שלא קיבלו הנחיות לא מההסתדרות, לא מקק"ל ולא משום גוף מאורגן. אני מאמינה בתכונותיו הטובות וביכולת שלו שכבר הוכחה השבוע להרחיב את השורות. מצד אחד הוא נטול טינה ועוינות למצביעי הליכוד ומסוגל להביא חלקים מהם לשורותינו, מצד שני יש לו יכולת שכבר הוכיחה עצמה השבוע להחזיר אלינו את מצביעי יאיר לפיד. אין ספק שנדע עוד טלטלות אבל אני אופטימית".