תשכחו מג'וליה רוברטס ב"אשה יפה" ומכל מה שסיפרו לכם על זונות

21 ביולי, 2017

משק כנפי ההיסטוריה נשמע בכנסת, כן בכנסת, כשהחוק לאיסור צריכת זנות ולשיקום קורבנותיה עבר בקריאה טרומית. קץ הזנות חשוב כמו קץ העבדות.  ההחלטה הפרימיטיבית שלא לאפשר לקהילה הגאה לאמץ – הפכה למפגן כוח מדהים ומסחרר.  שחיתויות הענק שמלחכות את רגליו של נתניהו – יפה ששודדי המדינה והסוחרים בבטחונה קוראים לעצמם פטריוטים.  וגם: הפרשנות הפוליטית של משחקי הכס, ומה קורה בשרותים של הכנסת?  וגם - קדימה, תתפקדו ופקדו חבריםם  ומשפחה

 

ג'וליה רוברטס וריצ'ארד גיר ב"אשה יפה", תשכחו משקר הזונה המאושרת

 

 

מפגן כוח מדהים ומסחרר

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

קץ הזנות = קץ העבדות. בטח יש ביניכם כאלה שיחלקו עלי, אבל הדבר הכי חשוב השבוע (ובכלל), קרה במליאת הכנסת, כשהחוק לאיסור צריכת זנות ולשיקום קורבנות זנות עבר פה אחד וברוב עצום.

משק כנפי ההיסטוריה נשמע כשהחוק עבר בקריאה טרומית. תפנית היסטורית ביחס החברה לאשה ולגופה. זה חוק ששם קץ לאונס ושיעבוד יומיומיים,, שמתרחשים תחת כסות שקרית של צריכת שרות לגיטימית. זה חוק ששווה במשקלו ההיסטורי לקץ העבדות. מתברר שיש רגעים נדירים שבהם הכנסת יודעת להתאחד, לפרוץ דרך, ולהוות סמן מוסרי. 

 

אני כמובן חתומה על החוק, אבל היוזמות והדוחפות המרכזיות היו חברות הכנסת שולי מועלם (הבית היהודי) וזהבה גלאון (מרצ), וגם עליזה לביא (יש עתיד) ועאידה תומא סולימן (המשותפת), ומגיעה מלה טובה גם לועדת השרים לענייני חקיקה, שבראשית השבוע העניקה תמיכה לחוק. זה חוק נאור ופורץ דרך. כשיכנס לפועל, הוא יפסיק זוועה שנפרשת על פני אלפי שנים של היסטוריה אנושית. הוא ישים קץ להתעללות קשה ויומיומית בגופן המיוסר ובנפשן המעונה שלל הנשים החלשות ביותר. הוא יפסיק את השקר הנורא, כאילו מדובר ב"יחסי מסחר"" שוויוניים, שבהם צד אחד מוכר מרצונו החופשי והטוב גוף ונפש, לצד אחר,, ב"עיסקה הוגנת", בעבור תמורה כספית הולמת.

 

למרות שעשרות שנים אני רואה בזנות עוולה אנושית איומה, אני יכולה להבין את מי שחשים אי נוחות, זעם והתנגדות לחוק הזה. גדלנו על רומנטיזציה והאדרה של הזנות לסוגיה השונים, על שלל דמויות בדיוניות של זונות מאושרות, עליזות, חזקות וטובות לב. על "אשה יפה" עם ג'וליה רוברטס וריצ'ארד גיר, שבה הזנות היאא לגיטימית, וקורבן הזנות היא יפיפיה מאושרת הנלקחת בידי "לקוח" עשיר לעתידד ורוד. מדובר בנשים מסוממות, ומוכות, שהושלכו אל שולי החברה עד שהן מתות, נדרסות או מתאבדות בגיל צעיר.

 

מקצתכם גם הייתם שותפים לזה. הייתם, ואולי אתם עדיין, "צרכני זנות". אתם לא אשמים. גדלתם בחברה שנתנה לזה לגיטימציה מוחלטת. חברה שאמנםם הוקיעה ונידתה את קורבנות הזנות ובזה להם, אבל העניקה חסות מוחלטת ל"צריכת" הזנות. אבל יש עוולות שגם אם נדמה שהן טבע שני לאדם, דינןן להסתיים. ראו את העבדות. עד לפני 150 שנה היא הייתה חוקית בנאורותת שבמדינות. כוחות של צדק ומוסר שמו לה סוף. לפוסט המלא בפייסבוק עםם  הפרגונים המלאים לזהבה ולשולי, הקליקו על הציוץ:

 

 

השבוע קיבלה המדינה ציון נכשל בשוויון ובנאורות, כשבפרץ פרימיטיביות הוחלט שלא לאפשר לזוגות בני ובנות אותו מין לאמץ ילדים. זה כואב, זהה שובר לב, זה מרתיח. אבל כידידת הקהילה הרבה מאוד שנים, וכמי שהחברים שליי ההומואים הם מראשוני ההורים (הנפלאים) בארץ וילדיהם כבר גדולים – אני לא יכולה שלא להתמלא גאווה ושמחה מתגובת הנגד העזה. מהעדר ההכנעה, מהמרי האזרחי, מהזעם שלא מתבייש מעצמו, מאומץ הלב של מובילי תרבות. וכן, גם מההתקפלות של הממשלה נוכח הביקורת הקטלנית והנרחבת.

עשרה מפגינים נעצרו אתמול בידי המשטרה, בצעד מיותר ובלתי מוצדק בעליל. בין העצורים נועה גולני יו"ר החוג הגאה של מפלגת העבודה, ושי צ'רפנוב יו"רר המשמרת הצעירה שלנו בת"א:

שי צ'רפנוב                                            נועה גולני

 

כברת דרך ארוכה לפנינו, אבל בפרספקטיבה היסטורית קצרת מועד - אנחנו בעיצומה של מהפכה יפיפיה. וזו לא רק מהפכה ללהטב"ק, זה מבחן הנאורות, הצדק והשוויון של כולנו. עד שיהיה כאן שוויון בין בני אדם.

 

 

וגם על ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד, הומו נשוי עם ילדים, שחטף ביקורת רבה ומוצדקת על היעדרותו מהצבעות בחקיקה לטובת הקהילה הגאה, והשבוע אפילו הוא, סוף סוף, אמר עד כאן. פוליטיקאי הומו בימין זה נדיר, אבל זה מאוד מסייע להרחבת המאבק. הקליקו לפוסט על אמיר אוחנה

 

 

פרשיות השחיתות. כשלא הרפיתי מאולמרט בעודי חברה בקואליציה, תבעתי שימוצה עמו הדין והגנתי על גורמי אכיפת החוק –בליכוד שיבחו אותי ואמרו שאני ישרה והגונה ולא עושה חשבונות פוליטיים. איפה הם עכשיו? איפה מי שיפצה פה מימין? לא נשארו שם אנשים נקיי כפיים או אמיצים? הם לא נחרדים מהשחיתות הזאת? זה מה שאמרתי בשבתרבות בקריית אונו, הקליקו על התמונות לדברים המלאים:

 

 

 

על פרשיות השחיתות ועל השפעתן על המערכת הפוליטית, גם בערוץ 10, ב"המטה המרכזי" עם גדי סוקניק ובהשתתפות הפרשנים דובי וייסגלס ושמעון שיפר, עם ח"כ חיים ילין מיש עתיד. וגם על התנופה החדה של מפלגת העבודה בסקרים אחרי בחירתו של אבי גבאי. הקליקו לצפיה:

 

 

והם קוראים לעצמם "פטריוטים". וגם בנאום במליאה, בציון 120 שנה לקונגרס הציוני הראשון, בחרתי לא להיות חגיגית כיתר הדוברים, אלא לדבר על הפוסט ציונות של מי שסוחרים במשאבי המדינה, ועוד מעזים לכנות את עצמם פטריוטים. "זו התפרקות של אומה, זו פוסט ציונות, לקחת את מה שהוא בבסיס חיינו ושייך למדינה ולביטחונה, לסחור בו, ובדרך לגזור קופון שמן. לפעמים נראה שהמדינה שלנו נחטפה בידי קבוצה של אנשים רודפי בצע, סוחרים במשאביה ובביטחונה כאילו זה היה איזה רכוש פרטי שלהם, ובדרך משלשלים לכיסם מיליארדי שקלים.

כל הסביבה הזאת היא סביב ראש הממשלה, או קרובי משפחתו או עורכי דינו או חבריו או בובות שהוא ממנה במקום רגולטורים אמיצים, שסברו לפי תומם שהם נשלחו לפקח על משאבי המדינה, לשמור עליהם ולהעצים אותם... " לנאום המלא הקליקו:

 

וגם על הפרשיה החדשה – האמוניה - בראיון ב"כאן רשת ב'", עם יעקב אייכלר.

 

לא יושלכו המבוגרות העניות – המובטלות והעובדות במקצועות שוחקים. עוד הישג לפני תום המושב, ועוד שלב במאבק שנמשך כמה שנים: 

 

 

 

 

היתקלויות בשירותים ובמסדרונות. שולמית אלוני ז"ל סיפרה פעם בראיון, שהיה לה מורה, שנתן לה טיפ: בכל פעם שאת חשה לחץ, או יראת כבוד מוגזמת כלפיי מישהו, הוא אמר לה, תזכרי שגם הוא הולך לשירותים. נזכרתי בזה השבוע, כעמדתי ושטפתי ידיים בשירותים הסמוכים לכניסה לכנסת, וקבוצת נשים מויצ"ו בחדרה שהייתה בטיול מאורגן נכנסה ברעש גדול ובבת אחת. הן השתתקו כשראו אותי, קפאו לשניה, ומישהי שאלה בתדהמה אמיתית: מה גם את באה לשירותים? גם אני וגם הן פרצנו בצחוק, עמדנו ודברנו שם, סיפרתי להן על שולמית אלוני, ואחר כך גם עשינו הרבה צילומי סלפי (בשירותים).

המפגשים, דווקא אלה הלא מתוכננים, עם קבוצות שמגיעות לכנסת – הם משהו יומיומי ונחמד. מועדוני קשישים, צוערים מבה"ד 1, תלמידי י"ב – הכל. האמת היא שבשבילי זו שיגרה כל כך מוכרת, שהיא מובנת מאליה. אבל השבוע (חוץ מהמפגש בשירותים J) יצא לי לצאת מאחת הוועדות עם ידיד שלי שלא מכיר את הרוטינה, והוא היה כל כך מופתע מהמחזה, עד שצילם אותו כאילו הוא מנציח משהו יוצא דופן. אז הנה, התקלות במסדרון עם טיול מאורגן של מתנ"ס מפתח תקווה:

 

 

משחקי הכס, הסדרה האהובה עלי, חזרה לעונה שביעית. מי שרוצה להבין למה אני כל כך אוהבת את זה, להכנס לעניינים, וגם לדעת מה קרה עד עכשיו,, מוזמן להאזין לראיון שלי בגל"צ עוד לפני שידור הפרק הראשון, לתכנית "24 היום שהיה" עם אפי בן אברהם. לחצו על הציוץ להאזנה:

 

ואחרי שידור הפרק הראשון, ראיון בתכנית "הצינור" בערוץ 10, עם גיא לרר, כשאני מנסה להתחמק מההקבלות לפוליטיקה והוא מתעקש. הקליקו לצפיה:

 

 

 

 

 

אם אתם עוד לא בטוויטר – בואו. כמו שאתם רואים בציוצים שאני משלבת בעיתון סופשבוע, זה מדיום דינמי ואינטראקטיבי, די ממכר, ומאוד נוח לצריכת חדשות אבל בהחלט לא רק חדשות. זו זירה משמעותית להשפעה, ואני זקוקה לכם שם. אז פתחו חשבון עכשיו, עם שם אמיתי ותמונה, עקבו אחרי, צייצו, הגיבוו  ורטווטו. 

 

 

 

ומזל טוב למשה מזרחי האהוב, ניצב בדימוס ח״כ לשעבר וחבר יקר שחיתן בשעה טובה את בנו דביר עם בח״ל טל, הרבה אושר לזוג המקסים!

 

תתפקדו ופקדו חברים ומשפחה. זה מעשה אחד קטן ופשוט, שיתן לכם גם תחושה טובה וגם זכות שרוב אזרחי המדינה לא נהנים ממנה: להצביע לא רק בבחירות לכנסת, אלא ממש לקבוע, בקלפי, בפריימריס, לא רק מיהו היו"ר, אלא גם מי יהיו הח"כים שייצגו אתכם בכנסת הבאה.

אז אם אתם רוצים לחזק אותי ולהיות שותפים לדרך – התפקדו עכשיו, כדי שכבר בפריימריס הקרובים לרשימת הח"כים, תוכלו לבחור בי ובח"כים נוספים שאתם מעדיפים, ולקבוע בעצמכם את נבחרות ונבחרי הציבור שלכם. אישית. אחד אחד.

רוצים להיות חלק מהתנופה המחודשת של מפלגת העבודה? לחזק אותי? תתפקדו ופקדו אחרים. תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן. או כתבו לנו, עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com . להתפקדות עכשיו באינטרנט הקליקו על הטופס:

 

שתהיה לכולנו שבת שקטה, בהר הבית ובכלל.

 

שלכם,

 

שלי