אחלו לי בהצלחה, מהשבוע אני יו"ר הועדה לביקורת המדינה

27 באוקטובר, 2017

כצפוי וכנהוג אצל קואליציה שמתפרעת אל מול מוסדות השלטון – יומי הראשון בועדה כבר לווה באיומים להחליש ולסרס את מבקר המדינה. לא במשמרת שלי. הגנה על שומרי הסף - משימת על בדמוקרטיה הישראלית, בטח היום. כשממלכתיות נחשבת לבגידה במולדת. מה עוד נאמר על הנשיא הנפלא שלנו רובי רבלין? אולי שמעולם לא היה לנו נשיא שהיה מדויק כל כך, נחוץ כאוויר לנשימה כל כך, לצרכי העם והמדינה בעת כהונתו. גאה שבחרתי בו.

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

 

אחלו לי בהצלחה, מהשבוע אני יו"ר הועדה לביקורת המדינה. הנה כאן בישיבה חגיגית שבה הצביעה הוועדה על הבחירה שלי (לפני ההצבעה ואחריה), ואם תלחצו על התמונה תוכלו גם לשמוע מה אמרתי:

 

 

תודות: לקודמתי קארין אלהרר שעשתה עבודה מצוינת, לאבי גבאי שהחליט שאני זו שאכהן בראשות הוועדה מטעם המחנ"צ, לחברי הוועדה, מהאופוזיציה ומהקואליציה, שהצביעו פה אחד על בחירתי, וליו"ר הסיעה החדש שלנו, יואל חסון, שפיקד על הביצוע, כי כמו שאתם יודעים,  בכנסת הזאת הדברים אף פעם לא פשוטים. בהצלחה גם לך, יואל.

 

 

 

 

כאן ב"קלמן ליברמן" ברשת ב', אצל קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן, על המנוי לוועדה, על הנסיונות לפגוע במבקר, על מפלגת העבודה ועל אבי גבאי, על איחוד כוחות אפשרי כדי להחליף את השלטון, וגם על בוגי יעלון.

 

זו ועדה חשובה, עם הרבה כלים וסמכויות, שעובדת בצמוד למוסד מבקר המדינה ולדו"חות שהוא מפרסם. היא כוללת בתוכה גם ועדת משנה חסויה שאעמוד בראשה לחלקים בדו"ח שנוגעים לבטחון המדינה, ועוד ועדה, לנושאים האקסטרא-חסויים, שנקראת "ועדת השניים" וכוללת את יו"ר הועדה לביקורת המדינה ואת יו"ר וועדת חוץ ובטחון.

אנחנו נעסוק בתיקון מחדלים, שחיתויות, אי סדרים וכשלים בכל מוסדות המדינה ובכל תחום – מרווחה ועד ביטחון המדינה. הימים האלה הם בשבילי מסע לימוד אינטנסיבי, בעזרתם של אנשים מצוינים במשרד המבקר ובוועדה עצמה, וברגע שאקבע את סדר ואופי הדיונים – אזמין אתכם לדיונים שעשויים לעניין אתכם.

ברוח הימים האלה, של התנפלות חסרת מעצורים על מוסדות שלטון החוק, יש כמובן גם מי שמנסים להצר את צעדיו של המבקר ולהלך עליו אימים. למנוע ממנו ביקורת בזמן אמת (כלומר שיבקר אחרי שהאסונות כבר מתרחשים, ולא חלילה שיתריע מפניהם) לצמצם את סמכויותיו, ומה לא. 

 

 

 

 

אז יעד לא פחות חשוב בשבילי הוא פשוט הגנה על עצמאותו של המבקר יוסף שפירא ושל המוסד שהוא עומד בראשו, ועל היכולת שלהם לבקר בכל רגע נתון כל גוף וכל פעילות שימצא לנכון. הגנה על שומרי הסף היא משימת על בדמוקרטיה הישראלית, בטח היום. הדו"ח הכלכלי של המבקר התפרסם השבוע. הנה מה שאמרתי עם מסירת הדו"ח ליו"ר הכנסת. כמובן שהתייחסתי גם לתוכן הדו"ח אבל גם למתקפה על מוסד המבקר. לצפייה הקליקו על תמונת הציוץ:

 

 

 

ובדו"ח עצמו - הטבות מופקרות לקרנות הון סיכון זרות בלי שתועלתן נבחנה מעולם (וכך הרוויחה קרן אייפקס 4 מליארד $ כשמכרה את תנובה, בלי לשלם שקל מס לקופת המדינה); הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים מתגלים (שוב) בדו"ח כהונאה מתמשכת, שמסקנתה אחת: מוכרחים ביטוח סיעודי ממלכתי לכל; הדו"ח על תשתיות, גשרים, בניה ואיכות הבטון מצייר תמונה מבהילה של סכנת אסונות המוניים בגלל תשתית רעועה, ועוד ועוד. אני מתכוונת לפרק את הדוח הזה ולדון בנפרד בחלקיו השונים, כדי שלא ישאר אות מתה וכדי שייושם. נזמן את המבוקרים, נתבע תשובות ונוודא את ביצוע המסקנות.

 

 

 

מה עוד נאמר על הנשיא הנפלא שלנו רובי רבלין? אולי שמעולם לא היה לנו נשיא שהיה מדויק כל כך, נחוץ כאוויר לנשימה כל כך, לצרכי העם והמדינה בעת כהונתו.

 

 

ראיון ב"רדיו ללא הפסקה", אצל בן כספית ואריה אלדד על ממצאי הדו"ח, על המתקפה על שומרי הסף, וגם, בהרחבה, על הנאום של רובי רבלין בכנסת, ועל האבסורד הנורא בכך שאף שרבלין הוא איש ימין, איש ארץ ישראל השלמה, הוא כבר מוקע ע"י גורמים בימין. למה? משום שגם הממלכתיות, השמירה על שלטון החוק, הרצון לאחות שסעים – כבר מספיקים כדי להפוך את הנשיא ל"עוכר ישראל" ולחבר ב"משפחת הבוגדים". 

 

 

 

 

אם אתם עוד לא יודעים, אני בעלים של קבוצת כדורגל. יחד עם עוד 838 חברי עמותה, אנחנו הבעלים של הקבוצה המקסימה הפועל קטמון ירושלים. בציוץ הזה יחד עם עוד שני שותפים כמוני, חברי הכנסת רחל עזריה ואילן גילאון, באמצע משחק הבית בין קטמון ובין עירוני נשר (נצחנו 2:3).

אם גם אתם רוצים להיות שותפים ובעלים של קבוצה שעושה הרבה מעשים חברתיים וחינוכיים פורצי דרך, למען שוויון בין בני אדם ולמאבק בגזענות ובהומופוביה, הקליקו על תמונת הציוץ ותוכלו להצטרף.

 

 

 

ולסיום, תתפקדו!  אפשר לעשות זאת עכשיו כאן. או כתבו לנו עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com.

פקדו גם חברים ומשפחה. 

ההתפקדות היא מעשה אחד קטן ופשוט, שיתן לכם גם תחושה טובה וגם זכות שרוב אזרחי המדינה לא נהנים ממנה: להצביע לא רק בבחירות לכנסת, אלא ממש לקבוע, בקלפי, בפריימריס, לא רק מיהו היו"ר, אלא גם מי יהיו הח"כים שייצגו אתכם בכנסת הבאה.

אז אם אתם רוצים לחזק אותי ולהיות שותפים לדרך – התפקדו עכשיו, כדי שכבר בפריימריס הקרובים לרשימת הח"כים, תוכלו לבחור בי ובח"כים נוספים שאתם מעדיפים, ולקבוע בעצמכם את נבחרות ונבחרי הציבור שלכם. אישית. אחד אחד.

 

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי