טבע: קח 20 מליארד מתנה וברח כשנוח לך

24 בנובמבר, 2017

 

הפיטורים בטבע: לא פחות מפיגוע המוני. נמאס ממדיניות ההטבות המפליגות במס לחברות שנותנות אפס התחייבויות בתמורה. ומה עם איזה מצנחון זהב למפוטרים?
שיטת "אם-תעז-לחקור-אותי-אחסל- אותך": העמותות ל"גאולת קרקעות" של היוזם הנלהב של החוק לקיפוד ראשו של מבקר המדינה (סמוטריץ') - מככבות, כמה לא מפתיע, בדו"ח החדש של המבקר. למזימות רשע יש חיי נצח.
איש תקופת האבן העיתונאי נחום ברנע, ומלחמתו בנאנסות. האיש שדמיין אותי כ"אובייקט מיני בוטה" מגיח שוב עם טקסט שוביניסטי, ושוב אי אפשר לשתוק.
מוזמנים לבוא לדיוני הוועדה לביקורת המדינה (פרטים בגוף עיתון סופשבוע), וקדימה, חזקו אותי והתפקדו!

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

1700 עובדים מפוטרים בטבע זה פיגוע המוני. העובדים הם פשוט קורבן האדם של הנהלה כושלת, שלומיאלית ותאבת בצע. נמאס ממדיניות ההטבות המפליגות במס לחברות כמו טבע (שיעור ההטבות לטבע הגיע ל – 20 מליארד!), שנותנות אפס התחייבויות בתמורה.  בקיצור, כשהחברה מרוויחה – רווחי העתק זורמים לקופתה, וכאשר היא נחלשת – רק הציבור משלם את המחיר.

 

גם התופעה שבה אלפי משפחות נחרבות שעה שהמנכ"ל החדש מקבל חבילת הטבות בשווי 35 מליון $ ועוד מיליונים מדי שנה – היא מעוותת מוסרית וכלכלית. בקיצור, לממשלה יש דרכים ללחוץ עליהם איפה שכואב. עד שיחליטו שהם לא מפטרים, או – הסכמי פרישה מכובדים ביותר, עם מצנחון זהב שישמור על האנשים הטובים האלה שעבדו כמו שצריך בשכר נמוך, שעה שהנהלים שלהם גם התעשרו וגם פישלו, ביום ב' בשעה 10:00 בבוקר אני מכנסת את הועדה לענייני ביקורת המדינה לדיון חרום.

 

 והנה כאן אני מדברת על זה עם גדעון אוקו, בחדשות 2, ערוצים 12-13:


 

ביום א' עוד ניהלנו קרב (שהצליח בינתיים) נגד הצעת החוק לחיסול מוסד מבקר המדינה.
 ביום ג' כבר התברר (מה שאני כבר ידעתי, כמי שחשופה לדו"ח לפני שהוא מתפרסם) שהיוזם הנלהב של החוק, בצלאל סמוטריץ', הוא אחד ה"נפגעים" הישירים של המבקר. העמותות שקשורות אליו בעבותות - מככבות בדו"ח. עד לפרסום הדו"ח, ביום ג', נאלצתי להסתפק ברמיזות. דוח המבקר, הסברתי, צופן בתוכו ראיות ברורות לכך שמי שמבקשים לסרס ולהחליש את מוסד המבקר  הם מי שהעמידה על מנהל תקין ושמירה על החוק 'פוגעת' בהם ישירות, ומונעת מהם לפעול כאילו אין דין ואין דיין. 

 

נחשו איפה הכתובת של עמותה ב'?  הדו"ח, על הרשויות המקומיות, כולל גם הזרמת כספים שערורייתית, מניפולטיבית ויתכן שאף לא חוקית של מועצת מטה בניימין, לשתי עמותות מאוד מאוד ספציפיות. בדו"ח המבקר קוראים להן בשמות המסתוריים  א' וב',  מהסיבה הפשוטה שהמבקר לא עושה ביקורות על עמותות, רק על גופי מדינה. אבל א' היא עמותת רגבים, שסמוטריץ' הוא ממייסדיה, ו- ב' היא עמותת "אופק להתיישבות" שנחשו איפה כתובתה? כן כן, הכתובת הרשמית היא כתובתו של עו"ד בצלאל סמוטריץ'. יחד הן קיבלו מאות אלפי שקלים, באמצעות קריטריונים שהמציאו במיוחד עבורן במטה בנימין, כמו "גאולת קרקעות". שלא יהיו אי הבנות: אלה כספי מיסים, תקציבי מדינה.

 

חקיקה כנקמה/איום. ונחשו מתי הונחה הצעת החוק לחיסול המבקר? במאי השנה. שעה שהמבקר החל את הבדיקה שלו בעניין באוקטובר אשתקד! המבקר מבקר? הכסף מושחת? נחשף טריק עקום להעברת כספי מדינה? אין בעיה! נחסל את המבקר!


 

 

בקיצור, שהמבקר ישב לו רגל על רגל ויחכה לאסון. הנה כאן ראיון ב"הבוקר הזה", יומן הבוקר של רשת ב' עם אריה גולן, בבוקר שלפני ההצבעה בוועדת השרים לחקיקה על החוק נגד המבקר (וגם, בהרחבה, על החשיפות שאינן נפסקות על עברייני מין החיים בינינו, כולל הדס שטייף על אולמרט). וגם ברדיו דרום, בתוכנית "בוקר טוב דרום" עם אמנון סופר


 

למזימות רשע יש חיי נצח. 
וכאן בגל"צ, ב"וילנסקי את ברדוגו" עם ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו, אחרי שהצלחנו לסכל את ההצבעה בועדת השרים, ולדחות את ההצבעה בחודש. האם זה ירד מסדר היום? שאל ברדוגו. "מזימות רשע לא יורדות לעולם מסדר היום", אני עונה. הריאיון היה רגע אחרי החלטת נשיא המדינה רובי ריבלין שלא לחון את אלאור עזריה, ואני כמובן נותנת גיבוי מוחלט לנשיא (אם כי עמדתי הייתה יותר מורכבת כפי שאתם זוכרים), ואומרת שאני סומכת לחלוטין על שיקול הדעת המוסרי והלאומי שלו.

 

הנה כאן הדו"ח המדובר של המבקר מוגש ליור הכנסת ולי. לצפיה במה שאמרתי שם הקליקו על התמונה: 


 


 

 

גם בכנס של המרכז לאתיקה, במשכנות שאננים בירושלים, דיברתי על כך שבלי מוסד ביקורת אפשר פשוט לסגור את המדינה.מקצתכם בטח זוכרים מן הסתם את ההשתלחות הגועלית של נחום ברנע בי, כשתיאר אותי באופן הזוי כמי ש"הצטלמה בבגד גוף צמוד פרובוקטיבי" והפכה עצמה ל"אובייקט מיני בוטה". זה היה אפרופו פרשת קצב, וזו היתה דרכו להוכיח שנשים מזמינות אונס כי הן פרובוקטיביות. אחר כך הוא נאלץ להתנצל, אחרי שפרסמתי את ה"צילום החושפני" וניתחתי בקפידה מה גרם לראשו של ברנע לזכור את התמונה הלגמרי סטנדרטית הזאת כ"אובייקט מיני בוטה". ברנע התנצל אז. "אובייקט כן, מיני לא" התנצל השוביניסט. מי שרוצה לקרוא את המאמר ההוא, מוזמן להקליק על התמונה שחירפנה את ברנע: 
 

 

בינתיים היו לברנע עוד כמה סיבובים שבהם התפלק לו בלי יכולת שליטה, וגם השבוע, אחרי שנרדם לכמה שנים, הוא הרים את ראשו העתיק במאמר מגעיל נוסף עיתונו ידיעות אחרונות:


 אז נחום ברנע, סיבוב נוסף. הנה הפוסט בעניינו שהעליתי השבוע:
 

"הופה הופה, תראו מי מתעורר מקמפיין #MeTooהעיתונאי נחום ברנע שעד עכשיו שתק, אבל עכשיו (ניחוש, ניחוש) הקמפיין ליחך גם את כנף בגדו של חברו הטוב אולמרט, ונמאס לו להתאפק. כן, הוא אומר במתק שפתיים בלתי אמין בעליל, המטרה קדושה, אבל הוא נורא מודאג מכך שהקמפיין (שהמוביל המרכזי שלו הוא עיתונו, ידיעות אחרונות!) יפגע במטרה החשובה.
 

בטח ברנע. המטרה נורא חשובה לך. לך במיוחד. אתה ממש פוחד לשפוך את התינוק עם המים, אלא שבחוסר מודעות תהומי אתה לא קולט שאתה, אתה המים העכורים שבהם שכשכו בבטחה עברייני מין סדרתיים.
 

זה אותו ברנע שהתחנף לנשיא האנס קצב ועשה איתו ראיון מלטף, אוהד ואמפטי אחרי שכבר הורשע באונס. זה אותו ברנע שנזף בקורבנותיו של קצב והאשים אותן בכך שנאנסו והוטרדו, שהרי יש להן " רצון משלהן" ו"כוח", והוא פשוט לא מבין, לא מבין אותן (את קצב כן).
 

זה אותו ברנע שכדי להסביר איך נשים אשמות באונס כי הן הופכות את עצמן לאובייקט מיני –נזכר בי (כן בי) כמי שרצה על חוף הים בלבוש "פרובוקטיבי וחשוף" והפכה עצמה ל"אובייקט מיני בוטה" (ואחר כך נאלץ להתנצל רפות, אחרי שפרסמתי את התמונה שלי רצה על החוף בלבוש הכי רגיל בעולם, שהיה פרובוקטיבי רק בזכרונו המסולף.
 

זה אותו ברנע שבדווח על הלווייתו של הרב עובדיה יוסף, לא הצליח להסתיר את התרגשותו מכך ש(ציטוט) "גברים מרפקו את דרכם תוך חיכוך באבריהן המוצנעים של נשים חרדיות ואף אחת מהן לא הרימה קול צעקה." זה אותו ברנע שכדי לדווח על שיחה בין דן מרידור לבין סגנית השר ציפי חוטבלי, תיאר את חוטבלי כמי ש"גהרה" אל מרידור. ותאמינו לי, זה רק קומץ דוגמאות למיזוגניה של העיתונאי הבכיר חתן פרס ישראל. והנה היום, עיניכם הרואות, הוא הופך לאח חומל ודואג.

 

על הדרך הוא כמובן עולב בהדס שטייף האמיצה, שדיווחה כי חברו הטוב, אהוד אולמרט, תקף אותה מינית. יצא המרצע מן השק. שטייף, בנוסף לענייני אולמרט, סיפרה בגילוי לב נדיר שהוטרדה במהלך חייה לפחות בידי 40 גברים. למה לא התלוננת? שאלה אותה עמליה דואק בשבתרבות.
 

שטייף ענתה לה בסרקאזם ובחיוך מריר של מי שיודעת דבר או שניים, אחרי טיפול ארוך שנים בנפגעות: "כי אז היו מכנים אותי מתלוננת סדרתית". מה ששטייף אמרה הוא כל כך מובן מאליו לכל אשה רגילה, שחווה אינסוף הטרדות במהלך חייה. אבל ברנע שמדגים שלא מדעת בדיוק מה ששטייף דברה עליו, כמובן לועג לה על כך בגסות ומפקפק באמינותה. כמו שעשה תמיד לנשים בכלל ולנפגעות תקיפה מינית בפרט.

 

כל המאמר המשונה הזה, נולד לעולם בהנמקה המופרכת שברנע שלנו נורא דואג לקורבנות, כי הקמפיין יעורר "תגובת נגד". מאוד אמין, ברנע. הרי כל מה שכתבת, הוא-הוא תגובת הנגד. פעם, הדברים שברנע נהג לכתוב, היו שיקוף של עמדת המערכת. הוא וידיעות אחרונות היו כמעט אחד. אבל השנים נקפו, וידיעות אחרונות של ימינו אלה בחר באופן מעורר הערכה, אפקטיבי ועוצמתי להיות המוביל של #MeToo הישראלי. בקיצור, העיתון של ברנע חי ב2017 אבל בכיר כותביו חי בתקופת האבן". רוצים להגיב לפוסט? הקליקו כאן.
 
למען בר לביא, נגד החשוד באונס שלה אשר משה, 
נגד האוניברסיטה שמגנה על החשוד ומהווה חממה להטרדות מיניות. גם בר עצמה השתתפה בהפגנה הזאת שהתקיימה באוניברסיטת ת"א, גם עשרות סטודנטיות וסטודנטים, גם מרצה אחד, וגם אני.


הקליקו על הציוץ לשמיעת קטע מהדברים, ששודרו בערוץ 10:וכאן בראיון אצל לוסי אהריש ואודי סגל, ב"לפני החדשות" ברשת (ערוץ 13), על הדס שטייף והתלונה על אולמרט, על קמפיין  MeToo#, על החלטת הסיעה להצביע בעד החוק למניעת הסתננות של הממשלה (אני התנגדתי. אמרתי שזה בלתי מוסרי להצביע על חוק כזה), ועל ההחלטה של הנשיא רבלין שלא לחנון את אלאור עזריה:


 

גיל פרישה לנשים, הסיבוב ה... מי יודע כמה. יו"ר ועדת כספים, משה גפני, הציע, כזכור, מתווה משלו, שבאופן כללי מקובל עלי. יש בו עדיין הרבה דברים לתקן, אבל ככלל הוא הרבה יותר אנושי מהתוכנית של האוצר, שרומסת צלם אנוש של נשים מבוגרות שנפלטו משוק העבודה ושל נשים בעבודות שוחקות פיסית ונפשית. 
 

 

אם אתם מתעניינים בקבורה אזרחית, ובכשלים הרבים בטיפול המדינה בזכות להיקבר באופן שבו בני אדם בוחרים, מוזמנים לצפות בדיון שהיה בעניין בוועדה שלי. לצפיה הקליקו על התמונה:

 


גם בשבוע הבא עבודת הועדה תמשיך במלוא המרץ, עם דיונים חשובים, על הפיטורים בטבע, על הטבות המס לקרנות הון סיכון זרות, וגם על טיפול המדינה בילדים ובני נוער נפגעי התעללות.  אתם מוזמנים. רוצים לבוא? כתבו לנו למייל: Shelly.bikoret@gmail.com שם מלא, תעודת זהות וטלפון. נארגן לכם אישור כניסה וכל מה שצריך. שימו לב, מספר המקומות מוגבל. הנה לו"ז הוועדה:
מוזמנים לצפות בראיון שיש בו גם לא מעט שטויות ודברים לא חשובים (אבל אולי קצת מצחיקים) ב"והערב יהיו כאן" ב"כאן", הערוץ הראשון, עם ירון ברובינסקי. הקליקו לצפיה:  

ולסיום, בואו תעזרו לי ותחזקו אותי. תתפקדו. אפשר לעשות זאת עכשיו כאן. או כתבו לנו עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com. הקליקו:

 

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי.