חזק נגד המשטרה, רופס מול קאר שולץ

22 בדצמבר, 2017

נאום הגבות של נתניהו: חיקוי אידיוטי, רמיסת המשטרה, שקרים – ושוב מתפוצצת פרשת ידיד נפשו, צלם החצאיות המטרידן נתן אשל. זוכרים את המייל ש"נתקה" שלח לי בטעות?
הטבח בטבע. רפיסות ועליבות של נתניהו, כחלון וניסנקורן. כלום ושום דבר. העמדות פנים, מיסמוס מכוון וקומבינות של כסת"ח.
הבריון בחליפה ועניבה, קאר שולץ, צודק לשיטתו: אין סיבה שיספור אותם. ואיזה מסכנים העובדים, שאלה נציגיהם.
המסמכים שחשפתי השבוע: חובות הענק של טבע לרשות המיסים; ההטבות מהמדינה שהיו כפולות מעלות השכר ששילמה לעובדים.
ואיזה מקסימים ומדהימים החיילים שלא הגיבו לסטירה. ככה מתנהג צבא חזק באמת.
רוצים להתפקד, וככה לעזור לי ולחזק אותי? אפשר עכשיו, וגם בסוף.

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

נפתח בראיון עדכני מהבוקר, למי שמבקשים תקציר של חלק ניכר מהנושאים שיבואו בהמשך עיתון סופשבוע: נאום הגבות של נתניהו והמתקפה הבלתי נסלחת שלו על משטרת ישראל, על השחיתות, וכמובן בהרחבה על האימפוטנטיות הפושעת של נתניהו-כחלון- ניסנקורן בכל הקשור לאסון טבע. ערוץ 10 הבוקר, תוכנית הבוקר של אורלי וגיא, הפעם עם אור הלר וימית סול, בראיון נרחב:

 

 

גיבורי השבוע. לא יודעת מה אתכם, אני רציתי לחבק את שני החיילים האלה, שלא הנידו עפעף כשנערה פלסטינית סטרה להם בנבי סלאח. בטוחים בעצמם, לא נותנים לעלבון או לכבוד להכתיב להם סדר יום בטחוני, מבינים את המשמעות של הפעלת כוח בחזרה, יכולים להפעיל כוח אבל בוחרים שלא, בשליטה מלאה. פשוט מעורר הערצה. מקווה שקיבלו את מלוא התישבחות שמגיעות להם ממפקדיהם, ומצטערת שהדרג הפוליטי אצלנו לא ניחן בתכונות שלהם. אם יש משהו שמשדר חוסן והרתעה – הרי שזה הסרטון הזה. מי שחזק באמת לא מחזיר מכות לילד שחובט בו.

 

 

בגלל הגבות. "ובכן, מתברר שראש הממשלה התקשר למשה נוסבאום והתנצל על החיקוי האידיוטי והמביך שעשה עליו השבוע, תוך שהוא לועג לגבות של הכתב והפרשן לענייני משטרה של חדשות 2. עבדתי עם נוסי הרבה שנים. גם בקול ישראל, ואחר כך גם בחדשות ערוץ 2. יכולה להעיד שזה אדם שלא עושה עניין מעצמו, נותן עבודה, אוהב את המקצוע ולא את עצמו, חף מגינוני חשיבות, מקצוען, חרוץ, הגון... נתניהו תכנן היטב את דבריו, כיוון ישירות למצביעיו, והכין אותם לרגע הקרב בפריים טיים הטלוויזיוני, שבו ישמיע להם העיתונאי המקצוען והחף מפניות את האמת. הוא רצה להטביע בהם מראש את הזלזול בהמלצות המשטרה (שבהן דווקא נלחם בעוז) ואת הלעג על מי שידווח עליהן.

 

אילנה דיין ציינה מה שידוע – שנוסי שייך לז'אנר העיתונאים שמעדיפים לדווח על הסיפור, ולא להיות בעצמם הסיפור. הוא מצידו השיב לה שזה נכון, ושמשום מה כל פעם שיוצא לו להיות הסיפור בעצמו, זה תמיד בגלל הגבות. הענווה, הענייניות והמקצועיות שלו הן ההנגדה המוחלטת להתנהלות המופקרת, המניפולטיבית, חסרת המעצורים – של ראש ממשלת ישראל." לקריאת הפוסט המלא בפייסבוק הקליקו:

 

 

 

 

פרשת נתן אשל מתפוצצת כעת מחדש, על כל סיאובה. החמור מכל הוא שאשל המשיך, גם אחרי ההטרדות המיניות, ואחרי שניצל בעור שיניו והגיע לעסקת טיעון ובתמורה הורחק לחלוטין מעבודתו בלשכת ראה"מ – לעבוד בהחבא בשרותו של נתניהו. הראיה, למרבה האבסורד, שמורה אצלי. למי שלא זוכר את המיל שהוא שיגר אלי בטעות, הנה תזכורת, פוסט שהעליתי לפני ארבע שנים, הקליקו כדי לקרוא אותו בבהירות:

 

 

העיתונאי בן כספית כותב על כך בטורו היום במעריב, שמוקדש כולו לפרשה. הנה הקטע הרלוונטי:

 

 

ועכשיו לנושא הכי חשוב. טבע.

כבר מזמן לא נרשמה כאן רפיסות ועליבות מרתיחות כאלה של ראש הממשלה, שר האוצר, ויו"ר ההסתדרות. ועוד ביחס לאסון חברתי וכלכלי מהגדולים ביותר שנרשמו כאן לכל הפחות בשני העשורים האחרונים. לרגע אחד הם לא נתנו פייט ולרגע אחד לא ניסו למנוע את האסון. כלום ושום דבר. הכל העמדות פנים, מיסמוס, אפטיות. ואיזה מסכנים העובדים, שיש להם שר אוצר כזה ויו"ר הסתדרות כזה.

 

 

מתברר שהיחסים החמימים והמשתלמים בין הצמד הזה, כחלון – ניסנקורן, שיכלו בתרחיש יפה לייצר ראש חץ רב כוח לטובת העובדים, משמשים להם בדיוק למטרה ההפוכה. להפקיר את העובדים, ולכסת"ח אחד את השני בעודם עושים זאת. שערה משערות ראשו של כחלון לא נפגעה שעה שהפקיר את העובדים ונעלם מהתמונה כאילו הפיטורים קרו בטימבוקטו. בעולם נורמלי, ההסתדרות היתה מביאה אלפי עובדים שיפגינו מולו, עד שהיה נאלץ להילחם. בעולם לא נורמלי, יו"ר ההסתדרות עוטף אותו בצמר גפן. בושה.

 

מה הפלא שהבריון בחליפה ועניבה, קאר שולץ, נתן להם כאפה ואמר להם – לא סופר אתכם? זה כל כך מרתיח אותי וכל כך מעציב אותי, והמחזה המשפיל והצפוי בלשכתו של נתניהו. כבר בראשית השבוע הזהרתי שקאר שולץ בהלם מכמה חלק זה הולך לו. ספרתי בוועדה לביקורת המדינה שאמר לצוותים שאימנו אותו לקראת "תרחישי מלחמה" שאין לו כוונה לזוז במילימטר, כי מבחינתו הוא בתוך התרחיש הכי קל. "איימתם עלי בלפחות שבוע של שביתה ולא היה אפילו יום אחד של שביתה", הוא אמר. "איימתם שיפגעו לנו בהטבות ועכשיו רוצים לתת לנו עוד."

 

 

ובקשר לשביתה שלא היתה (חוץ מכמה פרפורים מקומיים מזוייפים של יחסי ציבור). שביתה היא נשק יום הדין. אלא שיום הדין הגיע, וההסתדרות נאלמה דום. ועכשיו תארו לעצמכם שלפני עשרה ימים ההסתדרות היתה משביתה את טבע לגמרי. סוגרת את הים והאוויר ליצוא. הנזקים הכספיים, הסכנה המיידית לאובדן הלקוחות, התגובה בבורסה – כל אלה היו מייצרים קרב שבו יש לשולץ הרבה הרבה להפסיד. אבל לרגע אחד לא היה קרב. מלכתחילה גם ההסתדרות וגם הממשלה אימצו בחדווה את המסר המהונדס של טבע שאין מה לעשות ושחייבים לבצע את מסע ההרס. זה היה שקר, זה עדיין שקר.

 

השביתה העלובה והמיותרת במשק היתה שביתת טשטוש והרדמה, יחסי ציבור. בלי דרישות, בלי יעדים, בלי איום אמיתי. כן, לקאר שולץ ממש הזיז שלמשך ארבע שעות אנשים איבדו את התור שחיכו לו בבית החולים. והוא ממש רועד מפחד מאספות הסברה במפעלי טבע. זו בדיחה, וחבל שהיא כל כך צינית ועצובה. לרגע אחד לא היתה שביתה אמיתית בטבע. לרגע אחד לא היה כאן קרב.

 

לז'אנר ה"אבל אם לא נהיה נחמדים הם יעזבו לגמרי את ישראל": טבע סוגרת את הבאסטה בישראל. אין לה יותר במה לאיים – היא כבר מממשת את האיום. שיטת הגזרים בלא תמורה – כשלה. על כלי הנשק שהיו גם בידי המדינה ולא נוצלו אפילו לרגע, אפרט כאן בהמשך.

 

אחרי הפגישה עם שולץ, אצל אריה גולן במשדר הבוקר של כאן ב (גם על נאום נתניהו), ברדיו ללא הפסקה, עם אריה אלדד, ובן כספית ב"אריה ובן", ביומן הערב עם משה גלסנר, ברדיו קול חי, המהדורה המרכזית עם אבי מימרן, ובערוץ 10 ב"הכל כלול" עם טליה פלד קינן:

 

 

חזירות, חוצפה ותאוות בצע. השתמשתי בחסינות שלי השבוע כדי לחשוף את מה שלרשות המיסים אסור לחשוף (הם מנועים מלדווח על שומות מס פתוחות): שעד עצם היום הזה טבע עדיין לא שילמה שקל אחד מס למדינה. למרות שהיא חייבת כסף. הרבה כסף. מיליארד וחצי שקלים מס על 2014, ומיליארד וחצי שקלים נוספים על 2015. כל הזמן מדברים על העשרים מיליארד שטבע קיבלה. על אותו אפס אחוז עגול מס שהיא שילמה עשר שנים, והסתיים לכאורה ב 2013. אלא שגם על השנים שאחר כך, כשכבר הייתה מחויבת על פי חוק לשלם (קצת) מיסים – היא מסרבת לשלם את חובותיה. חזירות, חוצפה ותאוות בצע. הנה הפרטים מתומצתים בפוסט בפיסבוק. הקליקו:

 

 

על החובות האדירים של טבע למדינה, ועל כך שבהנהלת טבע נושמים לרווחה מהעליבות של התגובה בישראל, הסברתי אצל רינו צרור בגל"צ, חושבת שכאן סיפור המיסים שהם חייבים מוסבר הכי בבהירות, הקליקו להאזנה:

 

 

וגם בצבע הכסף אצל יאיר ויינרב בכאן ב', ואצל בן כספית ואריה אלדד ברדיו ללא הפסקה.

 

 

 

תראו מי שמדבר. יאיר לפיד.

 

 

שוב ושוב שמשה השבוע הוועדה לביקורת המדינה כלי חשוב לחשיפת נתונים על טבע, שהיכו בתדהמה את המגזר העסקי והציבורי כאחד. כמובן שלא רק כלי לחשיפה, אלא גם גיבוש פתרונות ישימים לממשלה ולהסתדרות, ולדרבון שלושת הנרפים (נתניהו-כחלון-ניסנקורן) לעשות משהו עם הכוח שיש בידיהם.

 

קחו נשימה עמוקה. ההטבות שהמדינה נתנה לטבע היו כפולות מעלות השכר שטבע שילמה לעובדים. ישיבת וועדה נוספת שמשה לחשיפת מידע חדש, מחריד לא פחות מהמידע על חובות המיסים של הטבע. יוצא אפוא שלא טבע, אלא המדינה, שילמה את שכר העובדים מלכתחילה, וטבע נשארה עם עודף של 100% נוספים, שגם הוברחו לחו"ל, וגם העשירו חבורה שמנה, מיוחסת וכושלת של מנהלים ודירקטורים.

 

בועדת הביקורת, בהשתתפות מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא, נחשף לציבור, לדרישתי, המסמך החסוי של הכלכלן הראשי בעניין טבע, שהוסתר מ 2014 ועד היום. לא פלא שהוסתר. הוא כלל מסקנות והמלצות קשות ביותר על טבע, ובעיקר איפשר לנו לעשות את החישוב הפשוט. ב 2011 למשל, נתנה המדינה לטבע 378,000 אלף שקל פר עובד. עלות השכר של עובד בשנה הזאת, הייתה 180,000 אלף. אתם הבנתם את זה? בדיון השתתף גם הכלכלן הראשי לשעבר, ד״ר מיכאל שראל, שחתום על המסמך. תהום אידאולוגית משתרעת ביני ובינו (היום הוא יו"ר "קוהלת", פורום כלכלי ימני). אם שנינו רואים אותו הדבר – משהו באמת, באופן העמוק ביותר, לא בסדר. לצפיה בדיון:

 

 

 

 

על כך, בין היתר, ב"כאן", עם רינת ספיבק, בתוכנית ערב-ערב:

 

 

 

כבר חצי שנה שאין נציב/ת שרות המדינה. נתניהו רוצה את עופרה ברכה. לא שמעתם את השם? אתם לא לבד. לא מכירה אותה, אבל הרזומה שלה בטח לא מתאים, בלשון המעטה, לתפקיד הבכיר ביותר בשרות המדינה, תפקיד רב עוצמה, חשוב, משפיע, הן ברמה הניהולית והביצועית והן ברמה הערכית. גם האופן שבו מתבצע הליך המינוי הזה, מעורר שאלות קשות. כינסנו על כך את הוועדה. לצפיה:

 

 

 

 

 

מאצ'ינג. השיטה שמחזקת את החזקים ומחלישה את החלשים. גם על זה כינסתי את הוועדה, בהשתתפות שר העבודה והרווחה חיים כץ. זה נושא חשוב ומרתק בעיני, ואחד ממחוללי אי השוויון רבי העוצמה במדינה. כמובן שאמשיך לעסוק בזה. הנה קצת סיקור של הדיון החשוב הזה, שקצת נבלע בגלל האסון בטבע. לצפיה בדיון:

 

 

בכלכליסט:

 

 

ובדמרקר:

 

 

 

משתתפת בצערו של חברי, ח"כ יוסי יונה, על מות אבא שלו, שלמה (סלמן) יונה. בן 96 היה במותו, היה פועל בניין (כמו אבא שלי), וגידל משפחה לתפארת. הנה הדברים היפים שיוסי כתב על אבא שלו:

 

 

הדלקנו יחד נרות בבית דרור, בית פתוח שעושה עבודת קודש ומעניק מקום מוגן וקהילתי לבני נוער להטב"ק מכל רחבי הארץ. כאלה שנפלטו, נדחו, גורשו או סתם לא מצאו את מקומם בבית. בדרך כלל זו עבודה שקטה, הפעם גדשו רבים את הסמטה בשכונה שבה הבית ממוקם. הרבה כאב יש שם, אבל גם המון מסירות ונתינה ותקווה. אסף גולדפרב (מולי בתמונה), היועץ הפרלמנטרי של ח"כ מיקי רוזנטל, מתנדב במקום כבר שנתיים, ויחד אתו גם סיירנו בבית.

 

 

מדליקות את החושך. גם בירושלים הדלקנו נר, בבית הופמן בירושלים, בארוע משותף של המשמרת הצעירה שלנו, חוג אייר במפלגת העבודה ושל מכינת עלמה למנהיגות נשית. השיחה שלנו, וגם הדלקת הנר, היו בסימן קמפיין METOO# ומנהיגות נשית ופמיניזם. מחושך השתיקה -לאור החשיפה. והשינוי החברתי המדהים שמתרחש בזכות אומץ לבן של הנפגעות שמרימות את נס המרד ותובעות צדק. ותודה לשי מסוט מחוג אייר במפלגת העבודה ולערן בן יהודה מהמשמרת הצעירה בירושלים שארגנו את הערב היפה הזה, וגם למי שכל הזמן במלאכה: עו"ד ניצן כהנא - מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר ובזנותלילי פרגמניקוב, ממייסדות "צדק צדק רודפות"אור סרי, יו"ר החוג הפמיניסיטי, ונדב וייסלר - פעיל במאבק באלימות מינית במשמרת הצעירה שלנו.

 

 

 

גם אתם רוצים להיפגש איתי? ראשית, אתם מוזמנים לדיוני הוועדה לביקורת המדינה. שני דיונים עשויים לעניין אתכם, על שניהם כבר נכתבו דוחות מבקר קשים:

ביום שני 25 בדצמבר בשעה 11:00 – עוד דיון על שערוריית הפשפוש ביהדותם של יוצאי חבר העמים, עד דור שלישי, כשהם מבקשים להסדיר מעמד עבור בן זוג שאינו יהודי. מדובר על כמיליון איש, בני העלייה הגדולה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל, שאיש כבר איננו מטיל ספק באזרחותם, הם מעורים לחלוטין בחיי המדינה, וכעת עומדים למבחן מחודש ושרירותי לחלוטין.

 

ביום רביעי 27 בדצמבר, בשעה: 09:30 – דיון על תנאי הניצול של עובדים ישראלים בנציגויות ישראל בחו"ל (עמ"י) - פגיעה בעובדים ובשירות החוץ הישראלי. - דוח מבקר המדינה 91 ב - העסקת עובדים מקומיים בנציגויות ישראל בחו"ל.

 

רוצים לבוא? כתבו לנו למייל Shelly.bikoret@gmail.com שם מלא, תעודת זהות וטלפון. נארגן לכם אישור כניסה וכל מה שצריך. שימו לב, מספר המקומות מוגבל.

ועוד ארוע שאתם מוזמנים אליו:

 

 

אם אתם לא בטוויטר, זה הזמן לפתוח חשבון. פתחו חשבון עכשיו, ועקבו אחרי. אחלה מדיום, באמת. חלק מציוצי השבוע אתם כבר רואים בגוף הניוזלטר, הנה עוד כמה:

 

 

הבחירות מתקרבות, ואתן גם הפריימריס לח"כים. אני זקוקה לכם. אל תשכחו שרק חצי שנה אחרי ההתפקדות אפשר להצביע! אז קדימה, התפקדו ופקדו אחרים, חזקו אותי, והיו חלק מהחלטות פוליטיות מאוד משמעותיות. אפשר להתפקד ולפקוד בכמה דרכים:

 

לקצת יותר מבוגרים מביניכם שלא אוהבים להתפקד באינטרנט, ורוצים פשוט למלא טופס ולשלוח אותו בפקס (או אפילו למלא, להכניס למעטפה, ולשלוח אלי לכנסת ישראל, ירושליים), או למי שרוצה להסתובב עם טפסים פיזיים ולפקוד, הקליקו כאן לכניסה לטופס, והדפיסו אותו. אחרי שתמלאו את הטופס, שלחו אותו אלינו ל - 02-6408613, ואנחנו נוודא שיקלט כמו שצריך.

 

עוד אפשרות: שלחו לנו מייל עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com

וכמובן, באינטרנט, כאן ועכשיו. הקליקו כאן כדי להתפקד עכשיו.

 

תודה ושבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי