שבעת החטאים בקלטת יאיר נתניהו

11 בינואר, 2018

הקלטת: אולי מגעילה, אבל לא "רכילותית". זו חתיכת עדות מרשיעה עם קשר ישיר לסוגיות לאומיות.
כל רשימת העוונות בקלטת: מניצול קורבנות זנות, דרך מכירת המדינה וקבלת מתנות בתמורה, עבור בבזבוז כספי מדינה, בהמיות, והשפלת בני אנוש.
אין לדעת מתי יהיו הפריימריס לח"כים (תלוי בבחירות) ויש רק דרך אחת לחזק אותי: להתפקד.
לו שארית יהודי אתיופיה המתייסרים בגונדר ובאדיס היו בלונדינים – הם כבר היו מזמן בישראל.
כשהמבוקר (ראש עיר או מועצה) הופך את מבקר הפנים שלו לאוייב ורודף ומענה אותו.
סרטון בלעדי לקוראי עיתון סופשבוע שלנו: היקום קורס אל תוך עצמו. דודי אמסלם ואני צופים יחד באלי פיניש עושה דודי אמסלם בארץ נהדרת

 

 

רז ציפריס יצר את המם הקולע הזה

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

 

זה אולי ישמע מוזר, אבל מעולם, מעולם, לא מתחתי ביקורת על שרה נתניהו או על בניו של נתניהו. לא כעיתונאית, לא כפוליטיקאית, גם כשכל המחנה הפוליטי שלי עשה את זה, וגם כשתקפו אותי על כך שאני לא "נכנסת בשרה". כי אני באמת ובתמים מאמינה, שהיעד למתקפות, וכן, הן יכולות להיות קשות מאוד ואפילו ארסיות כשצריך – הוא אך ורק הנבחר עצמו, בטח כשמדובר בראש הממשלה. כן, הוא זה שאשם גם בעניינים כמו התעמרות בעובדים בביתו, או להבדיל, בריהוט גן. כך גם סלדתי והסתייגתי בפומבי מההחלטה להאשים את נילי פריאל אשתו של אהוד ברק, או את אביבה ויינשטיין אשתו של היועמ"ש יהודה ויינשטיין בגין העסקת עובדת זרה. מה, הם לא השתמשו בשרותים שהיא ניקתה?

 

 

אבל בקלטת של יאיר נתניהו נחצה גבול. הואר באור בלהות אופי התנהלותו של ראש הממשלה עצמו. לכל מלה שאמר הבן, אדם ידוע ומעורב פוליטית בעצמו, יש משמעות מוסרית ולאומית, והוא מקרין על האב ועל מעשיו. הכל מכל וכל יש כאן, והנה (כמעט) כל רשימת העוונות בקלטת:

 

אחת: צריכה אינטנסיבית של קורבנות זנות. כן, אני יודעת שנתניהו עצמו אינו מתייחס כך לנשים, אבל החוק להפללת לקוחות ולשיקום קורבנות זנות תקוע משום מה, למרות שיש עליו הסכמה רחבה.

 

שתיים: החפצת הנשים כולן וראייתן כפוטנציאל לסחר, גסות רוח נוראה (לא כל הגועל שודר, אגב) – יש כאן כשל הורי חינוכי עמוק. ולכל החצופים שאומרים – צעיר, שתוי, גם אם היו מקליטים את הבן שלך, וגו' – אני אומרת לא ולא. אני יודעת, לא משערת, שהבן שלי בן ה – 27 מעולם לא נהג ולא ינהג כך, לא דיבר ולא ידבר כך, וכמוני עוד הורים רבים.

 

פניה עוז זלצברג, בתו של הסופר עמוס עוז, כתבה זאת יפה:

 

שלוש: מתווה הגז מתנוסס כאן במלוא מושחתותו. השיחה המוקלטת מתנהלת בין בנו של השליט ובין בנו של טייקון הגז, כן, אותו טייקון גז שבתוך שבועיים עומד לעבור מתווה שיעשיר אותו מאוד ויבטיח לו מחיר הזוי, מונופוליסטי, על חשבון הציבור, על משאב טבע באתר שאין שום צורך לעודד את פיתוחו משום שכבר פותח. ושני הבנים מאוד בקיאים בפרטים, ובן הטייקון מעיר שאבא עוד לא קיבל את המתנה שבן השליט מדבר עליה – אבל בן השליט – הוא כבר יודע שהמתווה יעבור.

 

ארבע: ניגוד העניינים. איש לא ידע על החברות הצמודה בין הבן של מימון ובין הבן של ביבי. כחלון פסל עצמו לעסוק במתווה בגלל החברות עם מימון (למרות שהצהיר ערב הבחירות שאין לו בעיה עם זה!). וביבי? איש לא ידע ואיש לא שמע שגם הוא חבר של מימון. הוא לא הצהיר על ניגוד עניינים. ובטח, הוא ממש לא ידע שהבנים חברים. איפה בדיוק הם נפגשו, בסיירת מטכ"ל?

 

חמש: הדפוס המכוער של ה"מתנות", שם מתוק מדי למכירת המדינה, הועתק ישירות מהאב לבן. אבא שלי סידר לכם הקלות רגולטוריות מרחיקות לכת שיהפכו אתכם לאנשים עשירים, ובתמורה אתם תתנו לי 400 שקלים בשביל זונה.

 

שש: על חשבון המדינה, על גופם של עובדי מדינה. כל הסצנה המבחילה והדוחה הזו, מתרחשת בתוך רכב ששייך למדינה, עם מאבטח על חשבון המדינה, ונהג על חשבון המדינה. הכל בשביל ללוות ליל הוללות וולגרי של ילדי תפנוקים מקולקלים.

 

שבע: והעיתוי של פרסום הקלטת, גם הוא סמלי. בזמן שהחוק לסגירת כמה מרכולים שפתוחים בשבת נידון, אנחנו מתוודעים למסע המכוער הזה בין מסעדות ובין מועדוני חשפנות – בליל שבת.

 

אבל אחרי שבעת החטאים האלה, ואחרי שדיברנו על קורבנות זנות והחפצה, יש גם ההשפלה של הנהג והמאבטח.  זה לא חדש שעבדים, כשעוד היתה עבדות, משרתים – בהמשך, ושכירים שעובדים בבתים בימינו אלה – מושפלים בראש ובראשונה כשמתייחסים אליהם כאל חפץ. כשמתפשטים לידם בשוויון נפש, כשמדברים לידם בלי צנזורה כאילו לא היו בני אדם עם כבוד משל עצמם. זה מה שעשתה החבורה המקולקלת הזאת למאבטח ולנהג. הם היו אוויר. אפשר היה לזנות, לקלל ליידם בלי חשבון, תוך שמשתמשים בהם למטרות משפילות.  ואפילו לאיים על המאבטח (בצחוק, בצחוק) ברצח. בושה.

 

מה עוד תבקשי מאתנו מכורה ואין, ואין עדיין. כל הרע באריזה אחת.

כאן בנאום במליאה, מייד אחרי שהקלטת שודרה:

 

 

כאן בראיון ממצה ביומן הצהריים בהגשת אסתי פרז, בכאן ב', הקליקו להאזנה:

 

 

 

וכאן ברדיו ללא הפסקה (103FM), אצל ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה.

וגם בכתבה במהדורה המרכזית בחדשות 2, על קשרי מימון-נתניהו שנחשפו:

 

 

 

 

 

 

 

לפני שנמשיך ליתר ענייני השבוע -

 

זקוקה לכם אתי. אין לדעת מתי יהיו הבחירות, הן יכולות להיות מאוד בקרוב. זה אומר, שלושה חודשים קודם לכן, פריימריס לח"כים. אל תשכחו שרק חצי שנה אחרי ההתפקדות אפשר להצביע! אז קדימה, התפקדו ופקדו אחרים, חזקו אותי, והיו חלק מהחלטות פוליטיות מאוד משמעותיות. אפשר להתפקד ולפקוד בכמה דרכים:

 

דרך אחת: לאלה שלא אוהבים להתפקד באינטרנט, ורוצים פשוט למלא טופס ולשלוח אותו בפקס (או אפילו למלא, להכניס למעטפה, ולשלוח אלי לכנסת ישראל, ירושליים), או למי שרוצה להסתובב עם טפסים פיזיים ולפקוד, הקליקו כאן לכניסה לטופס, והדפיסו אותו. אחרי שתמלאו את הטופס, שלחו אותו אלינו ל - 02-6408613, ואנחנו נוודא שיקלט כמו שצריך.

 

דרך שניה: שלחו לנו מייל עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com

 

דרך שלישית – והנפוצה ביותר - כמובן, באינטרנט, כאן ועכשיו. הקליקו כאן כדי להתפקד עכשיו. זה חשוב לי.

 

 

ונמשיך:

 

גזענות, נקודה. עלייתם של כ - 8000 שארית יהודי אתיופיה הממתינים בגונדר ובאדיס, לא מתוקצבת בתקציב 2019 ולו בשקל אחד! כך התברר השבוע בדיון של הוועדה לביקורת המדינה שקיימתי. רק ערב הדיון (כמו שקורה בקביעות בכל נושא מאז שקבלתי לידי את הוועדה, דברים קורים במפתיע כשנודע שאני מכנסת ישיבה), העבירה לשכת רוה"מ מכתב בקשה למשרד הפנים לקבלת נתונים.

ברגעים אלה, כשאני כותבת לכם, והממשלה דנה בתקציב, עדיין אין זכר לתקצוב המשך העליה. מטפלת בזה כמובן ומדברת עם משרד ראה"מ ועם כל השרים הרלוונטיים כדי שהתקצוב יקרה עוד הלילה. הסבר יותר מדוייק, למתעניינים, במכתב ששלחתי אחרי הדיון למשרד ראה"מ ולמשרד הפנים.

 

"בהיסטוריה של מדינת ישראל מעולם לא הותנתה עלייה בכיסוי תקציבי. תמיד היה מדובר בערך יסוד של הציונות. העובדה שעל שארית יהודי אתיופיה לא מוחל חוק השבות, והם מתוקצבים טיפין טיפין והם ומשפחותיהם בישראל מתענים - נובעת מסיבה אחת ויחידה: גזענות." אמרתי בישיבה. כבר אתם מוזמנים לדיון הבא בנושא, שיתקיים ב 12 בפברואר. כאן בערוץ 10, ב"אורלי וגיא" עם אורלי וילנאי וגיא מרוז, לקראת הדיון בועדה, יחד עם סורפל אלמו, שהוא ואחותו הגדולה כבר ישראלים לכל דבר, ואחיו מסורבי עליה בגונדר. לצפיה הקליקו: 

 

 

 

 

 

לצפיה בכל הדיון בוועדה הקליקו על התמונה:

 

 

 

 

 

 

 

לפיד גילה את אלוהים. ב"אולפן פתוח" עם נחמה דואק בערוץ הכנסת – אחרי הדיון בוועדה, וגם על על חוק המרכולים, מגיבה לנתניהו שמפלבל עיניים ומאשים את האופוזיציה בהתנהגות לא נאותה, וגם ללפיד שגילה לפתע שהוא מאמין באלוהים, וגם לכבוד יום העברית, על העברית שלי ולמה היא טובה. 

 

 

 

דרך יסורים קשה ומשפילה עוברת לעיתים על מבקרי פנים ברשויות המקומיות שפשוט עושים את עבודתם. זה מה שקרה לאילנית גוהר, מבקרת הפנים של מבשרת ציון, שההתנכלות כלפיה מצד ראש העיריה הגיעה לדרגות כאלה, שמבקר המדינה העניק לה צו הגנה זמני, וכעת מעניק לה צו הגנה קבוע. את הדיון הזה כינסתי אחרי שראש העירייה הגיש נגדה תביעת דיבה, לא פחות, ובו ביום גם ביטל את הביטוח שניתן לה מטעם העירייה למקרה של תביעות דיבה. אבל היא לא היתה היחידה בדיון. בזה אחר זה התייצבו מבקרי פנים שלא נותר אלא להצדיע בפניהם על כך ששרדו את התופת.

 

 

 

ולראשונה: המבקר יגיש בקרוב תלונה במשטרה נגד ראש רשות שהפר צו הגנה של מבקר המדינה והמשיך להתנכל למבקר שלו, על כך בישר בדיון עמיחי שי, יועץ המבקר לעניינים מיוחדים והאחראי על המאבק בשחיתות. "הפרת צו הגנה היא עבירה פלילית כלפי מבקר המדינה", הוא הסביר. לצפיה בדיון הקליקו על התמונה:

 

בתמונה: משמאל בני אליהו, מבקר הפנים של עיריית טבריה, שספג רדיפה קשה מצד ראש העיר זוהר עובד, עד להרשעתו של עובד בעברות שחיתות, שלישית משמאל אילנית גוהר, מבקרת הפנים של המועצה המקומית מבשרת ציון, ומימינה יהודה רגב צהל – מבקר הפנים של המועצה המקומית מרחבים – לשניים האחרונים ניתן צו הגנה של המבקר.

 

תוכלו גם לקרוא את הפרטים בכתבה של שחר אילן בכלכליסט:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

וכמובן, גם בשבוע הבא אתם מוזמנים לדיוני הוועדה לביקורת המדינה בראשותי. הנה הדיונים:

 

 

 

רוצים לבוא? כתבו לנו למייל Shelly.bikoret@gmail.com שם מלא, תעודת זהות וטלפון. נארגן לכם אישור כניסה וכל מה שצריך. שימו לב, מספר המקומות מוגבל.

 

 

לרגע אפשר היה לחשוב השבוע שהמאבק ארוך השנים שאנחנו מנהלים כדי שהומואים יוכלו לתרום דם כאחד האדם ו"יואילו" לקבל את הדם שלהם – הוכתר בהצלחה. אבל מתברר שלא. זה מה כתב ניב סוניס:

 

 

 

פתחו חשבון בטוויטר ועקבו אחרי. זה פשוט וכיף, ואני זקוקה לכם שם! הנה עוד כמה מציוצי השבוע:

 

 

***

 

 

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בלעדי לקוראי עיתון סופשבוע שלנו: היקום קורס אל תוך עצמו בזמן ההצבעות: מיכל רוזין מצלמת אותי ואת דודי אמסלם צופים באלי פיניש עושה דודי אמסלם בארץ נהדרת:

 

 

אופוזיציה צודקת ולוחמת בתוך ההסתדרות. ביום חמישי, 18 בינואר, סיעת בית חברתי בהסתדרות, שלי ושל איתן כבל, שנציגים מצויינים שלה מאיישים את ספסלי האופוזיציה בבינ"ה (בית נבחרי ההסתדרות) – מקיימת יום עיון. זה יקרה בבית התנועה הקיבוצית, ליאונרדו דה וינצ'י 13, הנושא: כיצד מתקנים ומחזקים את העבודה המאורגנת בישראל.
דברי הפתיחה יהיו של חברי איתן כבל, ודברי הסיום – שלי. באמצע צפוי יום מגוון ומלמד, עם הרצאות של פרופ' דני גוטווין, עו"ד נעמה לנדאו, וגיא רולניק (שיהיה עם מי להתווכח). מספר המקומות מוגבל. אם אתם רוצים להרשם, שלחו מייל לכתובת bait.hevrati4u@gmail.com או וואטסאפ למספר 054-7732677.

 

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי