שלי: "אפשר להגיד שחלק מהרשויות המקומיות זה מיקרו קוסמוס של השחיתות שמתנהלת גם ברמה הלאומית"

25 בפברואר, 2018
האזינו:

שלי התראינה בתכנית סדר יום בהגשת תמר אלמוג בכאן ב', על דיון הוועדה לביקורת המדינה בנושא ההתנכלות למבקרי הפנים ברשויות המקומיות.

להאזנה לראיון המלא:

תמר: שלום לחברת הכנסת שלי יחימוביץ, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה.

שלי: שלום תמר.

תמר: באמת לא נותר לנו הרבה זמן. בתחילת הדיון הזה בוועדה בכנסת את דורשת נוכחות של הנציגים אנחנו מדברים על הרבה רשויות ואת אומרת איפה הם?

הדוח של המבקר על הרשויות הוא מתפוצץ מרוב מידע. אפשר להגיד שחלק מהרשויות המקומיות זה מיקרו קוסמוס של השחיתות שמתנהלת גם ברמה הלאומית. וגם אני אגיד וחשוב לי להגיד שהרבה מאוד רשויות מתנהלות כמו שצריך וראש רשות שמעוניין בטובתו שלו וטובת ניהול הרשות שלו מחבק את המבקר שלו ונועץ בו בכל דבר ויש לא מעט כאלה. אנחנו מדברים על כמה רשויות באופן רצסיבי מושחתות, והמנהל שם בלתי תקין בעליל ונהריה היא ממש דוגמה קלאסית לרבות הרדיפה של יורם לוי מבקר העירייה, וצדקתם שמשתם את הדגש על כך שהם קיבלו פרס על ניהול תקין, שזה דבר שהוא מטורף לחלוטין כי אין שם שום דבר תקין במנהל. אבל כשמשרד הפנים נותן פרס על מנהל תקין הוא נותן אותו ע"פ פרמטרים חשבוניים, גירעון, גביה, חובות גם אם הכל מושחת ורקוב עד היסוד והדבר הזה אני לא אתן שיקרה יותר כיו"ר הוועדה לביקורת המדינה, רשויות מושחתות לא יקבלו יותר פרסים ממשרד הפנים ואנחנו מתכוונים לעקוב אחרי כל הרשויות האלה, יש רבות מאוד.

תמר: תודה רבה לך חברת כנסת שלי יחימוביץ, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה.