שלי: "קלוגהפט הוא אחד המובילים המרכזיים בשיח ההסתה כולל נגד האנשים שמאוד מזוהים עם מרצ"

25 במרץ, 2018

אצל אורלי וגיא בערוץ עשר על היוועצות תמר זנדברג עם משה קלוגהפט ועל הרכיבה על האופניים.

אורלי: אנחנו קופצים למי שאנחנו מפריעים לה בהתעמלות הבוקר ברכיבה על האופניים שלה. חברת הכנסת שלי יחימוביץ'. ביקשנו לשוחח איתך הבוקר משום שאנחנו מסמנים את עשר המכות העכשוויות שלנו ואחת מהן היא האופניים החשמליים, את רוכבת על רגילים נכון?

שלי: נכון אבל אני חייבת להגיד שאני שמעתי את הדיון באולפן וזה נראה לי קצת תלוש לדבר על האופניים.

אורלי: ניסיתי להתעלם מזה...

שלי: אז קצת קשה לי במיוחד נוכח דברי הנאצה שהוטחו במפלגת העבודה, שאגב זה שקר. מפלגת העבודה הצביעה נגד הגירוש פה אחד בכנסת לכן לדברים האלה אין שחר. אנחנו מובילים את המאבק נגד הגירוש, אני בוועדת הביקורת...

תמר: סליחה שלי. מפלגת העבודה ברחה מהצבעה אחרי שאבי גבאי הגיע לישיבת הסיעה וביקש מכולם לתמוך, אתם בצדק עשיתם שלא קיבלתם את הדבר הזה ולכן לא השתתפתם. בהצבעה השנייה אחרי שהציבור הישראלי אמר את דברו בצורה מאוד ברורה, נזכרתם מה תפקידכם והתנגדתם. זו האמת.

שלי: אורלי וגיא אני יכולה להמשיך לדבר? כי לא אמרו לי שיהיה כאן עימות. אז לא, אני רק רוצה לומר שאנחנו הצבענו פה אחד נגד הגירוש. אני מובילה את המאבק נגד גירוש הפליטים בוועדה לענייני ביקורת המדינה באופן מאוד מעשי ויומיומי כחלק מעבודת הוועדה וזה בפירוש באתוס שלנו. ואני רוצה כן לומר, אני מאוד מחבבת את תמי ושמחתי שנבחרה, אבל אני חושבת שיש גבולות, וקלוגהפט הוא אחד המובילים המרכזיים בשיח של הנאצה, של ההסתה, של השיסוי, של הגזענות, כולל נגד האנשים שמאוד מזוהים עם מרצ כמו נעמי חזן. וכאן עובר קו גבול, ואני אגיד לכם עוד משהו שהוא נשמע כאילו שולי, קלוגהפט הציע לי להשתתף באותה סדרה שבסופו של דבר תמר השתתפה בה וזה נשמע נורא מגניב להשתתף, ואמרתי לעצמי שאני לא יכולה להשתתף בסדרה של אדם נוראי כזה שאחראי להקצנת השיח בצורה כזו, ונראה לי שבהתנהלות האישית האנשים שאנחנו עובדים איתם כן צריכים להיות גבולות מאוד ברורים. אני אומרת מה אני הייתי עושה. אני לא הייתי עובדת איתו בחיים, כמוני גם אבי גבאי לא היה עובד איתו בחיים, ואני מאמינה שרבים וטובים מהמפלגה שלי. וזה מאוד ציער אותי לשמוע וגם קיוויתי שתבוא הכחשה.

גיא: אז עכשיו אחרי שגמרנו עם המכה התשיעית שהיא מכת השיסוי והפירוד בעם הזה אפילו בין השמאל לבין עצמו, בואו נדבר על האופניים.

שלי: בשמחה. קודם כל אני רוכבת המון שנים. הייתי עשור רוכבת שטח, עכשיו אין מצב שאני זזה בעיר ברכב או ברגל, כאילו האופניים מחוברות אלי. זה הכלי הכי מדהים שיש, באמת. הוא לא מזהם את הסביבה, הוא לא תופס מקום חניה, אתה עושה ספורט מבלי להרגיש אתה עושה ספורט, וככל שיהיו יותר רוכבי אופניים ופחות מכוניות ככה החיים שלנו יהיו בטוחים, נקיים ומוגנים יותר אבל זה באמת סכנת נפשות, אני מודה. וגם אם אתם לא מעלים את זה על דעתכם, הסכנה הכי גדולה של רוכב אופניים זה לרכב ושתפתח דלת של מכונית בדרך. זה הפחד הכי גדול והמון תאונות אופניים קורות ככה. פתאום נפתחת דלת של רכב ובום אתה נופל. אז בהזדמנות חגיגית זו שאנחנו מדברים על עשר המכות הבקשה שלי היא מהנהגים. לפעמים נהגים נוסעים אחרי וצופרים, פחות אני עוקפת אותם כי הם נתקעים בפקק ואני חולפת על פניהם, אב יש משהו לפעמים מאוד אלים כלפי רוכבי האופניים, ואם לפחות לקראת חג הפסח אנחנו נוריד את הטורים זה יהיה נהדר. ועוד דבר, אני רוצה להדגיש שאני רוכבת על אופניים רגילים ולא על חשמליים ולנו רוכבי האופניים הרגילים יש סוג של התנשאות על פני רוכבי האופניים החשמליים.

גיא: וביולי אוגוסט לנו רוכבי האופניים החשמליים יש לנו סוג של טיפה ניחוח עדיף מאשר של אלה שנוסעים על אופניים רגילים בתל אביב, אבל זו מכה אחרת.

אורלי: תודה רבה חברת הכנסת שלי יחימוביץ'.