שלי: "אני פונה לרה"מ. תקשיב לעצמך: מי שמסובך עד צוואר בחקירות לא יכול להמשיך בכהונתו"

25 במרץ, 2018

אדוני היושב-ראש, חבריי חברי הכנסת, מתברר שגם פוטין וגם טראמפ, חצופים שכמותם, מסרבים לשתף פעולה עם הספינים השקריים של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא יוצא מפגישה איתם ומודיע מה הוא אמר ומה היה, והם, בזה אחר זה, קודם פוטין ואחר כך ידידנו הטוב טראמפ, אומרים שלא היה ולא נברא ומוציאים הודעת הכחשה. זה פשוט לא ייאמן שלא מוכנים לשתף פעולה עם בליל השקרים הזה.

 

דומה שהוא כבר לא שם לב בעצמו מה הוא מחולל, כי הוא הרי רגיל לומר דבר שלא אמת. ואז לפתע הוא סופג הכחשות. כשזה מגיע מפוליטיקאים ישראלים או כלי תקשורת ישראליים, אז הוא מתייחס להכחשות האלה כאל מה שלא היה ולא נברא. אבל מה הוא יאמר עכשיו לנשיא רוסיה ולנשיא ארצות הברית, שהם שקרנים? הרי מדובר בידידינו הטובים ביותר. לא הייתי מחדדת את זה עוד ועוד אלמלא היה מדובר בדפוס פעולה רגיל מאוד, שבו אין שום משמעות לאמת, אין שום משמעות לאירועים, כל בדיה הופכת למציאות. הוא באמת מאמין שאם הוא אומר משהו או חושב משהו, ברגע שבו הדברים נאמרו הם הופכים למציאות.

 

זה היה מאוד משעשע היום לראות את דוברי הקואליציה והממשלה נוזפים בנו, במחנה הציוני, על כך שאנחנו מעיזים ביום כזה להגיש הצעת אי-אמון ולא עושים את מעשה יש עתיד, שמשום מה, אלוהים יודע למה, בחרו שלא להצביע בעד הצעת אי-אמון נגד ממשלה מושחתת וראש ממשלה מושחת. אז חטפנו נזיפות על חוסר הפטריוטיזם שלנו. למה? שמעתי את השר צחי הנגבי אומר: רק לפני 24 שעות התאחדנו כולנו סביב צה"ל וסביב חיל האוויר. זה נכון, התאחדנו כולנו סביב צה"ל וסביב חיל האוויר. אגב, גם נתנו גיבוי לפעולה החיונית והנחוצה הזאת. אבל לא התאחדנו כולנו סביב ראש ממשלה מושחת. לא. לא התאחדנו כולנו סביב ראש ממשלה מושחת, שכדי להציל את עורו אומר: תמות נפשי עם פלישתים. והפלישתים זה אנחנו, כן? תמות נפשי עם כל מוסדות שלטון החוק; אני אחרב את המשטרה עד שיישאר ממנה עפר ואפר, ובלבד שב-24 שעות הקרובות, ב-48 השעות הקרובות, בשבוע הבא, בעוד שבועיים, איכשהו אציל את עורי עוד קצת ואטיל דופי במשטרה.

 

אז כן, אנחנו מתייצבים לצד צה"ל, ואנחנו מתייצבים גם לצד הממשלה כשהיא עושה מהלך נכון. רובנו המכריע באופוזיציה, ובוודאי במחנה הציוני, לא מעלים על דעתנו שאפשר לעבור לסדר-היום אחרי כניסה של כטב"ם איראני לתוך גבולות ישראל. אף אחד מאיתנו לא מעלה על הדעת שאפשר להסתפק בהפלה שלו משל היה זה איזה יתוש חסר משמעות. כולנו מבינים שזה דורש תגובה חדה ומשמעותית, וצה"ל היה ערוך אליה וערוך לתרחישים האלה. אבל זה לא אומר ולו לרגע אחד שאנחנו נותנים גיבוי לראש ממשלה שנתון עד צוואר בחקירות ומנהל קרב חסר מעצורים במשטרה ובמוסדות שלטון החוק.

 

אני זכרתי, ככה במעומעם, שראש האופוזיציה לא לפני הרבה שנים, בנימין נתניהו, דרש מראש הממשלה דאז אהוד אולמרט להתפטר כיוון שראש ממשלה שנתון עד צוואר בחקירות לא יכול להנהיג את המדינה. כדי לרענן את הזיכרון באמת הלכתי וחיפשתי אסמכתאות לזיכרון העמום הזה שהיה לי, והנה אני צופה בריאיון של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, בזמן שראש הממשלה אהוד אולמרט – עוד לא הוגש כתב אישום, הוא רק נחקר, אפילו לא הגיע שלב ההמלצות, במצב הרבה יותר מקדמי מראש הממשלה בנימין נתניהו, ואגב, גם אני חשבתי שאולמרט צריך ללכת ושמדובר בראש ממשלה מושחת, שלא יהיו אי-הבנות. אבל אומר נתניהו בלהט, שהוא לא יכול לעשות כך והוא לא יכול אחרת. המראיין, דני קושמרו, מקשה ושואל: הוא לא יכול לעסוק לא בענייני מלחמה ולא בענייני שלום? כלום, אומר לו נתניהו, בשום דבר, כי כל הזמן יהיה לנגד עיניו, ואני מצטטת: האינטרס האישי והפוליטי אל מול טובת המדינה.

 

אז אני פונה אל ראש הממשלה בנימין נתניהו. אל תקשיב לנו, תקשיב לעצמך: ראש ממשלה שמסובך עד צווארו בחקירות ומנהל מלחמת חורמה במוסדות המדינה לא יכול להמשיך בכהונתו. תודה רבה.