שלי על התנהלות שרת התרבות סביב המשחק ישראל-ארגנטינה: "לא הגיוני שמשלם המיסים משלם על העברת המשחק אך לא יכול לקבל כרטיס"

5 ביוני, 2018

שלי התראיינה לתכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט, בהגשת הראל סלוצקי ושרון פרי, על רקע סערת הכרטיסים למשחק ישראל-ארגנטינה. מתוך דבריה (לצפייה):

"סלוצקי: אז הסיפור הוא סאגת הכרטיסים וכל מה שקורה מסביב. מה קרה שם בדיוק, שלי?

שלי: תראו, קודם כל מבקר המדינה הודיע כבר בשבוע שעבר, בעקבות פנייה של ידידי חבר הכנסת איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה, שהוא בודק את כל מה שהתרחש שם. הוא אומר שהוא בודק את כל הסיפורים של חגיגות שנות השבעים, אבל שהוא גם מתכוון לבדוק באופן ספציפי את סוגיית הכרטיסים. אני כינסתי היום את הוועדה שאני עומדת בראשה כדי לבקש ממבקר המדינה שהמסקנות שלו יינתנו עד ליום רביעי, כי אחר כך מה זה שווה? הרי מה אנחנו רוצים? אנחנו רוצים שהכרטיסים יגיעו בסופו של דבר גם לבני תמותה רגילים, ולא רק לנסיכים, רוזנים, בני הון ובעלי קשרים. אז היה דיון מאוד מעניין. התגלו בו לא מעט שקרים: למשל, יצאה הודעה של משרד התרבות והספורט שכל המהלך – הכרטיסים, המימון הממשלתי והמעבר לירושלים – נעשה בליווי משפטי צמוד. אבל ישבה היועצת המשפטית של משרד הספורט, ואמרה שהפעם הראשונה שהיא שמעה על הסיפור הזה היה כשהיא קיבלה מייל, כמו העובדים, שהיא יכולה לרכוש כרטיס. אז זה דבר אחד. אבל הדבר הכי דרמטי בעיניי הוא שכל זה קורה למרות זה כבר לא עסק פרטי – למרות ש"קומטק" היא חברה פרטית, וכל הכבוד לה שהיא הצליחה להביא את ארגנטינה, את מסי וכן הלאה. מתי זה הפסיק להיות עסק פרטי? פעם אחת כשנבחרת ישראל משתתפת, אבל פעם שנייה, וחשובה יותר, כשממשלת ישראל מקצה כמעט שלושה מיליון שקלים לצורך המעבר לירושלים – מעבר ש"קומפלקס" בכלל לא רצתה בו, וההתאחדות לכדורגל גם כן לא רצתה, לפי מה שהיא אמרה לנו היום בישיבה. אז ברגע שכמעט שלושה מיליון שקלים מכספי משלם המיסים הולכים למשחק, לא הגיוני שמי שמחכים בתור כדי לקנות כרטיס, או שעברו את המספר 3000, כבר לא יוכלו לקבל כרטיס, כי כל היתר כבר חולקו. זה מה שבדקנו בישיבה היום.

פרי: אז את אומרת שבאיזשהו מקום מכעיס אתכם שהמשחק לא נערך ב"סמי עופר", אלא דווקא בירושלים.

שלי: תראו, המעבר לירושלים הוא בסדר, נגיד, כי כולנו רוצים לשים על ראש שמחתנו את בירתנו. אבל גם יש תחושה... אני חייבת להגיד לכם: בעקבות המעבר לירושלים, אמרו ב"קומטק": 'בסדר, לנו יותר מתאים "סמי עופר", אבל אם אתם מתעקשים על ירושלים, תפצו אותנו על מה שאנחנו מפסידים – מכרנו תאי כבוד ודברים נוספים'. וזה בא בפיצויים בדמות כספי מדינה. ומה זה כספי מדינה? כסף שהאזרחים משלמים. הפיצוי בא בשביל המעבר הזה. עוד דבר שעלה, ואני שאלתי עליו מפורשות: האם הייתה הסכמה לא פורמלית שבתמורה לסיוע הנדיב הזה – שלדעתי הוא מופרז, כי בסופו של דבר המעבר הזה לא עלה להם שקל, מאחר שהם נשארו עם כל הספונסרים – השרה מירי רגב תקבל בולטות מאוד גבוהה, תעלה על הדשא, תלחץ יד למסי, יהיה פוטו-אופ והיא תשתתף במסיבת עיתונאים. קיבלתי הכחשה גורפת מאנשי משרדה. אחר כך הבנתי שאמרו לה שמסי וכל השחקנים בכלל לא ירצו ללחוץ ידיים לפוליטיקאים, והיא אמרה 'נראה אותם לא לוחצים ידיים לי ולראש הממשלה'. אז כנראה שגם כאן האמת לא ממש נאמרה.

סלוצקי: אז עניין התמונה תופס פה עניין מרכזי. והיא מכחישה, לפי מה שאת אומרת.

שלי: בוודאי שהיא הכחישה, אבל בבוקר היא כמעט הבטיחה ללכת מכות עם מסי אם הוא יעז שלא ללחוץ לה את היד.

פרי: נהיה חמוץ כל המפגש הזה, עוד לפני שהוא בכלל הגיע...

שלי: כן, אני מקווה שמסי וחבריו לא שומעים על כל מה שקורה כאן...".