"מירי רגב הנחילה מפלה למורל הלאומי במו עשר אצבעותיה"

8 ביוני, 2018
האזינו:

שלי התראיינה ליעקב ברדוגו ואילאיל שחר בגלי צה"ל, בעקבות ההתנהלות הקלוקלת של משרד התרבות והספורט בהובלת השרה מירי רגב סביב משחק הידידות (שבוטל בסופו של דבר) בין ישראל לארגנטינה. בנוסף, התייחסה לעניינים נוספים שעל סדר יומה שעל הוועדה לביקורת המדינה בראשותה.

"שחר: שמענו אתמול את שרת התרבות מירי רגב, תוקפת אותך שלא היית מספיק פטריוטית ואולי גם ביקורת שלכם עליה וכל העניין של העברת המשחק לירושלים תרמה לביטול המשחק. בואו אולי נשמע את הדברים שאמרה מירי רגב ואז תוכלי להתייחס אליהם:
"רגב: אותם נסיונות של חלק מהאופוזציה ושל אותם אנשים מהשמאל לנגח אותי ולנגח את ראש הממשלה, ולנסות כל הזמן לחרב מסיבות ובעצם להשתתף באותה מסיבה שנותנת רוח גבית לטרור".
שחר: אז שמענו קטע מאתמול בערוץ 2 – השמאל נותן רוח גבית לטרור, אומרת מירי רגב.
שלי: אני חושבת שמעולם, אולי לא מעולם אבל כבר הרבה זמן, ששר לא העניק כל כך הרבה סיפוק לBDS לג'יבריל רג'וב, לכל מי שרצה להנחיל לנו מפלה ולהפיל את המורל לעם ישראל, ומי שעשתה את זה במו עשר אצבעותיה זו השרה מירי רגב שהפכה משחק שאמור היה להיות חף מפוליטיקה, משמח לאזרחי מדינת ישראל, לצופים בעולם, לאוהדים, הפכה אותו למפוקפק מבחינת נראות ציבורית והתנהלות כספית, ואחר כך הפכה את האירוע למדיני, פוליטי, אירוע פריימריז של פוטו-אופים לעצמה וכך הפסדנו אירוע שהיה יכול להביא הרבה שמחה והרבה כבוד לישראל.
ברדוגו: אין שום גרם אחד, בכל המשקל הכבד הזה שאת אומרת, ח"כ יחימוביץ', שאני יכולה לייחס לנו, לאופוזיציה, ולומר , אולי התלהבנו קצת יותר מדי ובעצם סיפקנו כן דלק לאלה שרצו להכשיל, ואולי זה מה ששבר את גב הגמל?
שלי: אני לא יודעת ברדוגו על מה אתה מדבר? אנחנו עדים למחולל התגובות האוטומטי של רגב, שבו כולם אשמים חוץ מהיא עצמה, הייתי מצפה ממנה לפתוח את מסיבת העיתונאים הזאת בהתנצלות, בהתנצלות לאוהדים.
ברדוגו: את לא מאמינה שירושלים היא מקום לחגיגות שנות ה70, מערב ירושלים , אצטדיון טדי, הוא מקום ראוי לערוך בו אירוע.
שלי : כן אני חושבת שכן, אני לשיטתי והשקפתי הייתי רוצה לראות את כל האירועים הגדולים והמכוננים בבירת ישראל, אבל אנו פועלים בתוך מרחב שהוא יותר מורכה מזה. איכשהו נשכח מהלב שחיפה היא עיר ואם בישראל.
ברדוגו: בואי תרחיבי קצת יותר, אם את אומרת שאת רוצה לראות את כל האירועים הגדולים, אז מה הבעיה עם האירוע הזה שאת אומרת, עזבי חיפה, כל עיר ואם בישראל ראויה.
שלי: אני מדברת על האידאל, באידאל ברור שהיינו רוצים שהאירווזיון יהיה בירושלים, ויכול להיות שהיה טוב יותר אם האירוע הזה היה בירושלים, אבל לקחת אירוע, שמלכתחילה המקום הכי מתאים לו מבחינה מקצועית היה אצטדיון סמי עופר בחיפה, והיה חף מפוליטיקה, לקחת ולדחוף בו את הידיים עמוק לתוך הפוליטיקה, ולשים אותו במקום הכי שנוי במחלוקת, 
ברדוגו: אצטדיון טדי זה מקום שנוי במחלוקת? זה מקום הכי שנוי במחלוקת?
שלי: מילים קשות אבל משקפות מציאות פוליטית. בתוך מציאות פוליטית מורכבת, שבה לישראל יש הרבה אויבים שרוצים ברעתה.
ברדוגו: אז אנחנו צריכים לשמוע לאויבים שלנו?
שחר: יותר מזה חברת הכנסת יחימוביץ', את לא חושבת שירושלים היתה רק תירוץ? מי מבטיח שבחיפה לא היו מפעילים את הBDS?
שלי: חבר'ה אתם נורא נלהבים, נגיד שהדבר הציוני ביותר, המועיל ביותר למירי רגב בפריימריז, נגדי שזה היה בירושלים בירתנו, עם לחיצת יד למירי רגב, ומסיבת עיתונאים עם נתניהו. או לחילופין, היה החיפה, בלי מגע יד של פוליטיקאים שמנצלים את האירוע, או לחילופין אפס, כלום. מה אתם מעדיפים? את הכלום? שלא יהיה משחק בכלל בישראל? או לחילופין האירווזיון? זה תמות נפשי עם פלישתים, אם לא יהיה אירווזיון בירושלים לא יהיה אירווזיון בכלל בארץ. איך בן אדם אחראי יכול לוותר על הזדמנות מדהימה כזו בה גורמים מכל אירופה, שלא יודעים על ישראל, ומסתובבים בארץ מעשירים את התיירות והולכים לירושלים , הרי בסוף אתה כן צריך...
ברדוגו: בעצם ח"כ יחימוביץ' את אומרת שמעתה ועד עולם אנו צריכים להתחשב רק באומות העולם, ואם הם אומרים לנו שלא מתאים, והפלשתינים אומרים משהו, אנחנו צריכים להכנע. זה משהו בעיני נתפש חצי גלותי עד כדי תבוסתני.
שלי: אם אתה חושב שאני גלותית ותבוסתנית, אני לא מרגישה ככה ולא נותנת לעצמי ציונים ב]טריוטיזם, כי אני לא צריכה להוכיח כלום.
ברדוגו: אמרתי מה התחושה שלי כשהטענה הזאת עולה.
שלי: אבל רגע ישגם עניין של הגיון. אם יש לך אירוע לאומי, מדיני, פוליטי באמת, כמובן שיש להתעקש על ירושלים.
ברדוגו: תני לי אירוע לדוגמא שאת חושבת שיש להתעקש עליו שיהיה בירושלים.
שלי: טקס הדלקת המשואות.
ברדוגו: אירוע בינלאומי.
שלי: נגיד שמירי רגב היתה באמת מצליחה, היתה מצליחה להביא את נשיא הונדורס, הרי גם זה היה כישלון מוחלט מרב רעש וצלצולים, והיו מגיעים נשיאים מכל העולם להצדיע לישראל בטקס הדלקת המשואות ואז אחד היה אומר שזה לא יהיה בירושלים. אז ברור שהיינו אומרים לו לך חפש את החברים שלך, אבל על מה אנחנו מדברים, על משחק כדורגל. לא רגע אנו מדברים...
ברדוגו: נגיד שהפועל ירושלים תעלה או תזכה לארח את גמר היורוליג בארץ. 
שלי: אתה מתקיל אותיכי אני לא מבינה בכדורגל
ברדוגו: לא צריך, אני מדבר איתך על אירוע, אני מדבר איתך על אירוע. ריאל מדריד תגיד אני לא באה לתל אביב.
שלי: על מה אתה מדבר איתי, אני מדברת איתך על משחק שהביא חברה פרטית, "קומטק", בלי מגע יד של ממשלת ישראל, למה הדבר הזה חייב להיות בירושלים.
ברדוגו: נכון שמי שהביא את זה היה יזם פרטי, אבל המשחק הוא בין הנבחרות וההתאחדויות, הישראלית והארגנטינאית, ובהתאחדות הכדורגל הישראלית , סמל המדינה עומד מעליה והמדינה גם שילמה 2 מיליון שח בשביל העברת המשחק לירושלים.
שלי: אני רוצה להבין – אתה מרוצה שאין כלום בישראל? שאין משחק? תהיה מרוצה אם האירוויזיון לא יהיה?
ברדוגו: אני שמח שחזרת לעמדת המראיין, הייתי מאזין קבוע שלך, אבל שאלת.
שלי: אתה לא שואל אותי שאלות אתה מביא לי את עמדתך אז תבהיר אותה עד הסוף. אתה לא מראיין, אתה מרצה את עמדתך, שהיא שונה מעמדתי. 
שחר: סיפור האירוויזיון, זה לא הזוי בעינייך שלפני 20 שנה ולפני 40 שנה הוא התקיים בירושלים בבניני האומה ופתאום זה נהיה נושא שנוי במחלוקת. 
שלי: אני מאוד רוצה שהוא יהיה בירושלים, אבל בסופו של יום יש לי תחושת בטן, אם נהיה ריאל פוליטים, שאם הוא לא יהיה בירושלים זה יחסוך כאב ראש גדול מאוד כי זה כרוך במשבר קואליציוני עם החרדים, ולכן אם הכל מתכנס לכדי אופציה של באלגן גדול ואפשרות ביטול או שהוא יהיה בבאר שבע או ברמת גן, כן אפשר לשקול בלי שהכבוד הלאומי שלנו יפגע, שתחרות הזמר האירופית הזאת לא תהיה בבירתנו, זה לא קדוש ולא על זה יקום ויפול המפעל הציוני. זו תחרות שיצאה מהאופנה ועכשיו חזרה לאופנה, אני תמיד אהבתי אותה, הרי אם לא היה אירווזיון בישראל אני ממש אתבאס וכמוני עוד הרבה חובבים. שמעתי את מירי רגב אומרת היום שמבחינתה לא יהיה אירווזיון, עכשיו תגידו לי, מי היא שתחליט שלא יהיה אירווזיון בישראל, מי היא שתגרום כזה מפח נפש לחובבי האירווזיון בישראל? מי היא שתגרום כזה מפח נפש לאוהדי כדורגל, באיזה זכות ובאיזה חוצפה לקחת כאלה החלטות שהן גם מזיקות למדינה וגם מבאסות כל כך הרבה אנשים, מה זה הטירוף הזה בכלל?
ברדוגו: אני שמח שאת כחברת אופוזיציה דורגת ממשבר קואליציוני, אני שמעתי דאגה, לרגע דאגתי מזה שאת מודאגת, אבל אני רוצה לשאול אותך עוד משהו – את תכנסי את הועדה לביקורת המדינה לבחון את הסכם רפורמת החשמל שנחתמה השבוע שבה ניתנו לעובדי חברת חשמל 7 מיליארד שקלים? 8 שנים, כשבתלוש בחשמל שלנו, האזרחים, לא נראה ירידה אחת לשקל? האם זה לא דומה לטייקונים? האם הם לא נוהגים בטייקוניות?
שלי: אני מזכירה לך שלא אני עשיתי את הרפורמה בחברת חשמל, tkt ראש הממשלה נתניהו, ושר האוצר משה כחלון. 
ברדוגו: איך אמרת שאני מביע דעה? אז דעתי היא כנגד הרפורמה, אני מקווה שהובנה.
שלי: תשמע, שתי ישיבות עומדות על הפרק, הראשונה תהיה בעניין חברת חשמל, וזה סוגיית מחיר הגז, שהעובדה שחברת חשמל נעולה בתוך הסכם שהוא שערורייתי לחלוטין, העלות של יחידת אנרגיה מייקרת את החשבון לאין ערוך אפילו יותר מהרפורמה, והשנייה תוקדש לרפורמה שגם לי יש הרבה סימני שאלה עליה. אז אם לוקחים את שני הנושאים האלה – אחד הרפורמה ושתיים מחירי הגז שמשפיעים ישירות על מחיר החשמל, אנו רואים ציבור שסופג מכה גדולה בדמות חשבונות מנופחים.
ברדוגו: איך את יודעת ש-7 מיליארד שקלים זה יותר מהגז    אני בעיני החשבון גז שלי זה לא פחות הרפורמה ברשות החשמל, לעומת מחירי הגז, הינו צריכים את החשמל לחתוך בחצי וכל הגופים שנתנו יד לדבר הזה, היא בלתי נתפסת. אבל לך יש גם שיקולים פוליטיים, ועד עובדי חברת חשמל הוכיח שהוא הכי חזק בישראל.
שלי: לא יכול להיות שאתה לא מעודכן ולא יודע שועד עובדי חברת חשמל עבד נגדי בבחירות להסתדרות ובשום אופן לא תומך בי. אז תסמוך עלי שאני עושה את השיקולים לטובת הציבור ולא עושה חשבון לאף אחד.
ברדוגו: שני הדיונים האלה פתוחים לציבור?
שלי: איזה שאלה.
ברדוגו: אוקי, זה הכי חשוב. אני רוצה להיות שם מאחורה. 
שלי: אתה יכול לבוא בתור שדר. כל הדיונים פתוחים לציבור ומשודרים בפורטל הועדה. ממליצה לכם לצפות זה ממש מעניין. למעט דיונים בועדת המשנה החסויה בענייני ביטחון.
ברדוגו: יש דיון נוסף שאת חושבת שהוא חשוב שנשים אליו לב?
שלי: אם נמשיך את הקו של הראיון הזה, ביום שני, מסתבר שיש 3 דוחות מבקר שונים על חלוקת כרטיסים לא תקנית, גם ספורט, גם תרבות, 3 דוחות מבקר עם מסקנות ברורות וקשות, בכל מני, באירועים ממלכתיים, ועירוניים, וגם בשני הבא, זה דיון המשך יש דיון על דוח המבקר על פעילות הBDS והערכות ישראל אל מול הפעילות הזו והדיון יחסה בצל האירוע של ביטול המשחק ולחץ של שונאנו למנוע ממסי להגיע לישראל, אז גם זה קשור.
ברדוגו: תודה ואנו משאירים את הכל של המפלגה שלכם שעומדת על מספר חד ספרתי לראיון הבא. 
שלי: אני לא חושבת שאנחנו חד ספרתיים ואין שום סקר אמין שמראה שאנחנו חד ספרתיים אז תודה על האמפתיה אבל תשמור אותה לזמנים יותר קשים".