"אני לא מאמינה לברושי, אני חושבת שהוא צריך ללכת".

2 באוגוסט, 2018

שלי התראיינה לתוכנית "המהדורה המוקדמת" של חדשות 2,  בהגשת אורן וייגנפלד

בנושא המתח בדרום ופרשת ברושי

 

וייגנפלד: אנחנו תופסים אותך בסיור בעוטף עזה, של הועדה לביקורת המדינה – איך מציע המחנה הציוני לתושבים לפתור את טרור העפיפונים?

שלי: אנחנו עושים כאן ישבה מאוד תכליתית, מעבר לביקורת המדינית שיש על הממשלה ומעבר לתמיכה בסוגיית ההכלה, כדי לא לפתוח שתי זירות בצפון ובדרום, יש כאן המון המון נפגעים של המצב הקשה הזה שהתושבים כאן שורדים כאן באומץ ובשקט, וזה סוגיות מאוד ארציות.

 הועדה לא באה לפוטו אופים  - היא באה לקיים ישיבת ועדה יחד עם בכירים מנציבות מס הכנסה, בכירים ממשרד החקלאות, מנציבות כיבוי אש.

המטרה שלנו בישיבה היום היא פשוט לתת איזשהם פתרונות שהם מיידים ונגישים לתושבים כאן, שכאמור סופגים כאן נזקים בצד הפחד והחרדה והחיים הלא נורמליים כאן בצל האש.

אז המטרה שלנו היא לתת פתרונות ובמקביל אנחנו מתחילים בסיור עם מפקד האוגדה, שהוא סגור לעיתונאים, אבל ישבת הועדה עצמה בקיבוץ בארי תהיה פתוחה לתושבים והם יוכלו לשאול שאלות את כל הגורמים הרלוונטיים.

וייגנפלד: עוד עניין שמעסיק אותנו היום ואת המפלגה שלך, התביעה של ח"כ ברושי נגד היו"ר גבאי, היום ברדיו 101.5 ספרת שהגיעו אליך פניות של נשים בעקבות התלונה שהוגשה נגד ברושי – מישהי מהן מתכוונת לפרסם את העדות שלה או להגיש תלונה?

שלי: אורן אני חייבת להגיד לך, הסיפור הוא בכלל לא תביעת הדיבה נגד אבי גבאי, שהיא בעיני שולית שבשולית והיא שייכת למשפחת תביעות ההשתקה והניסיון למנוע בכח חשיפה של מעשים מגונים ורעים שכאלה וטיפול בהם, אז בעיני זה לא האישיו.

האישיו כאן זה שאנחנו בעיצומה של מהפכה שהיא מהפכה היסטורית שבה נשים לא מוכנות יותר להיות למרמס ושיגעו בהם, ושיעשו בהן מעשים מגונים, ושיתקפו אותן, ושיטרידו אותן מינית ואני שמחה שיו"ר המפלגה שלי נמצא בצד הנכון של ההיסטוריה בעניין הזה.

ובעניין התלונות הנוספות  - כן, פנו אלי נשים.

אני לא מתכוונת לפרט אורן תסלח לי מעבר לזה, בעיני בראש ובראשונה עומד רצונה של הנפגעת.

אם היא לא רוצה לפרסם את השם אשלה, אם היא לא רוצה ללכת למשטרה, אם היא לא רוצה שיינתן פומבי לדבר – בעיני הרצון שלה הוא ראשון במעלה כי היא הנפגעת, ובמידה רבה באטמוספירה שאנחנו חווים עכשיו של האשמת הקורבן, גם אנחנו שומעים מצד ברושי באמצעות הפרקליט שלו השתלחות בבחורה שהתראיינה.

וייגנפלד: העניין של ברושי זוכה להרבה ביקורת מטבע הדברים, אבל אפשר גם לראות שלברושי יש אמונה מלאה בגרסה שלו והוא נלחם על שמו הטוב, הוא הרי טוען שהוא לא יודע על מי מדובר.

שלי: אני לא מאמינה לברושי, אני חושבת שהוא צריך ללכת.

אני חושבת שמדובר באדם סדרתי, לא הייתי עומדת כאן ואומרת לך את זה בחוסר אחריות, כי דווקא בגלל טיפול ארוך השנים שלי אני מאוד מאוד רצינית ומטפלת תמיד לעומק.

כן יש נשים נוספות, מה הן יבחרו לעשות עם התלונה שלהן זאת כבר בחירה אישית שלהן כי הרבה פעמים, ואנחנו מקבלים עכשיו הוכחות לזה, הבחירה לצאת החוצה נתפסת בעיניהן כסוג של אונס נוסף.

זה חמור מאוד מה שאני אומרת, אבל זאת הסיבה שאני מכבדת את הרצון שלהן וקוראת לנשים אמיצות אחרות לבוא ולחשוף את הסיפורים.