שבוע פורה וסוער עבר על כוחותינו. אחת שיודעת

1 באוגוסט, 2008
שלום לכולכם,

זהו, סיימנו את כנס הקיץ של הכנסת, שהיה עמוס, צפוף, סוער, ובסימן ממשלה מתפוררת. הנה סיכום העבודה שלי בכנס הזה.

ומה היה לנו השבוע? לא מעט.

אני ממשיכה בשיטת "חשוף וסכל" בכל הנוגע לחוק ההסדרים: השבוע חשפתי שתי טיוטות נוספות בחוק, על הכוונה להכפיל את שכר הלימוד במסלולי היוקרה באוניברסיטאות ולהשאיר אותם חסומים לבני תמותה, ועל הכוונה לבטל את האבטחה בבתי הספר. החשיפה הזאת, של כל סעיף בנפרד, היא קריטית כי היא מחבלת בשיטת האוצר לעשות הכל במסתרים ואז להניח בדקה התשעים ספר ענק שאיש לא מצליח להשתלט עליו.

למה שהשוטרים ילבשו מדים סיניים? החוק שלי לעידוד תעשיית הטקסטיל הישראלית עבר בקריאה ראשונה, וזו הייתה שמחה גדולה. כיוון שהחוק תקציבי היה צורך ברוב של חמישים ח"כים, גייסתי שישים. אגב החוק "תקציבי" במונחים קצרי הראות של האוצר, אבל ברור שיישומו יחסוך הרבה כסף למדינה.

חופשת לידה זו לא נדבה. לפני שנה גדעון סער ואני הארכנו לראשונה מאז 1954 את חופשת הלידה. השבוע עברה בקריאה ראשונה הצעת חוק שלנו להארכה נוספת. קראו מאמר שלי המסביר למה חופשת לידה היא לא מענק ולא נדבה, שפורסם במעריב.

איפה הוחבאו העובדים העניים? בכל שנה, בדו"ח מתוקשר, הממונה על השכר מדווח בהרחבה על קומץ עובדי מדינה שמשתכרים משכורות גבוהות. בדרך הוא "שוכח" לדווח על המוני העובדים העניים: אלה שנזקקים להשלמת הכנסה, עובדים לפי שעות או בחלקי משרה, עובדי כוח אדם, "נותני שרותים" וקבלנים. הצעת חוק שתחייב את הממונה לחקור ולדווח גם על אלה עברה גם היא בקריאה ראשונה, הפעם בשיתוף פעולה עם האוצר.

מקצוע העיתונות הפך למקצוע נצלני כמו הרבה מקצועות אחרים. צומחת שם התארגנות חדשה ואמיצה. קראו על שני מייסדי ההתארגנות, ואם אתם בתחום (עיתונאים, עורכים, תחקירנים וכו') אתם מוזמנים להוריד את הטופס ולהצטרף להתארגנות החשובה הזאת (לא צריך למלא את החלק של אישור המעסיק).

אחת שיודעת. ההתפרעות של יואל חסון – המון המון תודה על כל המיילים המלבבים שלכם. שלא תחשבו שלא זיהיתי את טביעות אצבעותיכם היצירתיות גם באלפי הטוקבקים שרצו ברשת. אגב, הפעילות ברשת, בעיקר בכל הקשור בקידום חקיקה שלי ובמאבקים ציבוריים שאנו מנהלים היא מאוד חשובה. זה דבר שתוכלו לסייע לי בו במיוחד אם אתם מבלים חלקים ניכרים מהיום מול מחשב. כתבו למיכל.

סופשבוע מצויין שיהיה לכם,

שלכם,

שלי