על ההתנהגות הסוציופתית ברשיון של לבייב, הסברים על עמדתי בעניין עבודה בשבת, ומזמינה אתכם לכנסת

27 בנובמבר, 2009
שלום לכולכם,
 
שוד קשישים לאור היום והתנהגות סוציופטית ברשיון בפרשת לבייב ואפריקה ישראל. "איזה הגיון יש בכך שלבייב ממשיך להתגורר בבטחה באחד הבתים המפוארים בעולם בלונדון, ובאותה עת לא פורע את חובו לפנסיונר שתיכנן לסייע לבנו ברכישת דירה צנועה בכסף שלבייב חייב לו?". זה קטע מתוך מאמר שלי שהתפרסם השבוע גם בבלוג וגם בדמרקר.
 
פתחו את היומנים! אני מרחיבה את הפעילות הפרלמנטרית שלי בתחום המוזנח של שוק ההון, ומזמינה אתכם לקחת חלק בכנס ראשון מסוגו שאני מקיימת בכנסת. בתאריך 5 בינואר 2010 , ועוד נודיע שעה מדוייקת, נקיים כנס בנושא בעלי ההון ושליטתם בחברות הציבוריות בבורסה מול הציבור הרחב שחסכונותיו מושקעים בחברות אלה. בכנס ירצו בין היתר: יו"ר הרשות לניירות ערך - פרופ' זוהר גושן, העיתונאי מיקי רוזנטל,  והחשב הכללי באוצר לשעבר ד"ר ירון זליכה.
 
פקח בהפתעה. התקדמה עוד שלב ועברה פה אחד בקריאה טרומית הצעת החוק שלנו שתאפשר לפקחי התמ"ת לקיים ביקורות פתע לבדיקת ישומו של החוק למניעת הטרדה מינית במקומות העבודה, ותשים קץ למצב המגוחך שבו פקחי התמ"ת מחוייבים להודיע מראש על ביקורת.
 
כשביקשו ממני עיתונאים לחשוף את הצהרת ההון שלי, הסכמתי מיד. לא רק שאין לי מה להסתיר, אלא שאני מאמינה שזו חובתו של איש ציבור. יש שרים וח"כים עם עסקים ורכוש, וזו זכותם, אבל הם חייבים להיות שקופים כדי שהציבור יהיה בטוח שאין ניגוד עניינים בהחלטות שהם מקבלים בממשלה ובכנסת. כמו שיש לנו, חברי הכנסת, זכויות עודפות (חסינות למשל) יש לנו גם חובות, וזו אחת מהן גם אם היא לפעמים לא נעימה. יש הצעת חוק שלי ושל אופיר בעניין הזה ואתם מוזמנים גם להציץ למהומה התקשורתית שהתחוללה סביב סיפור הצהרות ההון.

עבד של שבת. "רוב העובדים בשבת אינם עושים זאת מבחירה. הם פשוט לא יתקבלו לעבודה אם לא יתחייבו לעבודה בשבת. חלק ניכר מהם לא יקבלו שיפוי כחוק בגין העבודה בשבת, וגם לא יום מנוחה חלופי. מה שקיבל העבד לפני אלפי שנים בצווי מוסרי מאין כמותו, לא מקבלת היום הקופאית ממגדל העמק. ואגב, גם לא איש ההייטק." אחרי אוסף של פרשנויות קצת משובשות על עמדתי בעניין עבודה בשבת הנה אני מסבירה את עצמי בבלוג שלי, וגם במאמר בגלובס.
 
ועוד קצת על הפרטת הכלא שבוטלה. כנסו לנאום בן דקה שלי בכנסת (יש מסגרת זמן כזאת) בעניין החלטת בג"צ לאסור את הפרטת הכלא, שהופך לפולמוס נוקב אך ידידותי עם יו"ר הכנסת רובי ריבלין.
 
קלדנית: מקצוע קשה ואינטליגנטי שמשלמים עליו פרוטות. שביתת הקלדניות בבתי המשפט. אתם יודעים כמה אני מגוננת על בתי המשפט ועל חשיבותם לשלטון החוק ולדמוקרטיה. אבל זה נגמר כשבתי המשפט כמעסיק פוגעים בעובדים, במקרה הזה הקלדניות, וגם מנסים לשבור שביתה חוקית וצודקת באמצעים לא חוקיים ולא צודקים.
 
סופשבוע נעים שיהיה לכם,
שלכם,
שלי