אָה יֶה, לא עלינו, הנה זה בא, הנה זה בא, גם אצלנו

6 בדצמבר, 2009
שלום לכולכם,

(בגלל תקלה במערכת המייל מגיע אליכם הפעם באיחור)
 
אני מקווה שאני לא מתגרה בגורל, אבל החוקים שלי מתקדמים יפה. החוק למניעת פיטורים מחזוריים שהוא חוק חשוב ביותר בעיני, סיים הכנה לקריאה ראשונה בועדת העבודה והרווחה; כך גם החוק להרחבת ההגנה על נשים עובדות שנמצאות בטיפולי פוריות; והחוק שמעודד בניה לטובת נגישות נכים התקבל פה אחד בקריאה טרומית במליאת הכנסת, הנה נאום קצר שלי.
 
משפט קצב. סיימתי את העדות שלי במשפט (נגדו, כמובן). אני לא יכולה לספר לכם מה קורה שם, בגלל איסור פרסום תוכן הדיון. אז על המשפט אני לא מדברת, אבל לומר עקרונית שמוכרחים לגונן על הנפגעות ולהמשיך לסגור את הדיונים – אני בהחלט מוכנה. גם כשהייתי עיתונאית חשבתי כך! הנה ראיון איתי בגל"צ אצל יעל דן.
 
דווקא כמשתמשת נלהבת באינטרנט (לדעתי הייתי בין בערך מאה המשתמשים הראשונים בארץ) – אני לא אוהבת שפורמטים ישנים גוועים. הספרים, הרדיו, הטלוויזיה, העיתונות המודפסת – כל אלה נכון וראוי שישארו אתנו לצד היתרונות המופלאים של הרשת. נכון להיום העיתונות המודפסת בסכנה, ולדעתי אם נאבד אותה נאבד ביחד אתה גם הרגלי קריאה חשובים ואתוס עיתונאי שהוא קריטי לדמוקרטיה. מה בדיוק עושים? שאלה קשה שאני מתחבטת בה. הנה מחקר שהזמנתי ממחלקת המחקר המצוינת של הכנסת.
 
אם עוד פעם אשמע את הביטויים "משפחה" ו"אהבה" ביחס למקומות עבודה, לא רק שאני עלולה לחוש בחילה, אלא שאז אדע בוודאות שזהו מקום עבודה נצלני. ובכלל השימוש הציני במלים אושר, משפחה, אהבה, מעורר חשד כבד שיש כאן ניסיון לכבות כל רצון לשנוי חברתי. כנסו לראיון קצר שלי בעניין אצל קרן נויבך ברשת ב'.
 
דע את היריב. לאלה שרוצים לדעת על ההפרטות לפני שהן קורות, ולא בדיעבד, וגם לקחת חלק במאבק נגדן, הנה תמרור אזהרה על ההפרטה המיועדת של ההוצאה לפועל.
 
אָה יֶה, לא עלינו, הנה זה בא, הנה זה בא, גם אצלנו. זו שורה מתוך "אנשים מגולגלים בתוך נייר עיתון" של קובי אוז, שבעיני מתארת יפה ובפשטות את הזליגה של תופעת ניצול עובדים מהעובדים העניים אל מעמד הביניים. לא תמיד אני משתפת אתכם בכל העוולות הקשות נגד עובדים שאני מנסה למנוע, פשוט כי מדובר, באמת, בכמות עצומה של עובדים נעשקים. אבל הנה עוד קבוצה של עובדים שמתייחסים אליהם כמו סחורה שמגלגלים בין קבלן לקבלן, 600 עובדים שמנוצלים קשות. לא מנקות, לא מאבטחים. עובדי מחשוב. 
 
לרוב האנשים יש נטייה להירתע ממילים שנחשבות כלכליות, ולא להתעסק בעניינים שנחשבים כלכליים, אבל בסופו של דבר העסק של לבייב הוא לא רק העסק שלו אלא גם העסק של כולנו - כיוון שגם החוסכים הפשוטים - הפנסיונרים - מושקעים באמצעות אג"חים באפריקה ישראל. כנסו לראיון שלי בעניין אצל ירון דקל.
 
סקר ליידי גלובס קובע שאני הח"כית הכי תורמת לחברה, ולמה שאתווכח עם הסקר הזה. כנסו לכתבה ולראיון איתי.
 
שבוע טוב,
שלכם,
שלי
 
בקשה ממיכל: אנחנו מפיקים מבצע מאסיבי של שליחת דואר, נשמח לקבל עזרה מכל מי שלא בוחל במשימות רוטיניות: לקפל, להחתים, להכניס למעטפות וכד'...

-----
לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומות לשלי
העמוד שלי facebook