מקום ראשון בחקיקה, הנצחון המתוק של מיכל, חולצות כחולות לשעבר - זה קורה! וגם על מאבטחים, על התקציב ועל בעלי ההון

19 במרץ, 2010

 

הי חברות וחברים,

אזהרה: זה הולך להיות טיפה ארוך למרות שסיננתי, כי היה לנו שבוע נורא צפוף. דלגו למה שמעניין אתכם, ואל דאגה, בפגרה נרגע קצת.

שיאנית החקיקה. נגמר מושב החורף של הכנסת ותמה שנתה הראשונה. הוכתרתי ל"אלופת החקיקה" בגלל 9 חוקים שחוקקתי בשנה הזאת ונכנסו לספר החוקים (26 חוקים סך הכל עד היום). אלה חוקים שאני מאוד גאה בהם, כיוון שרובם קשורים למאבק על כבוד האדם העובד וחרותו, אחרי שנים של יובש בחקיקת עבודה. כנסו לכתבות נרחבות של צבי זרחיה בדמרקר "שלי יחימוביץ' היא שיאנית החקיקה בכנסת", ושל גדעון אלון בישראל היום, "ליגת האלופים – אלופת המחוקקים". וגם ראיון לסיכום המושב באולפן הפתוח של הכנסת.

כבוד למיכל בירן, העוזרת הפרלמנטרית שלי, חברת ועד העוזרים הפרלמנטריים, שהשיגה נצחון מרהיב, והצליחה לשים סוף לתופעה המכוערת שבה חברי כנסת מסויימים מפצלים את שתי משרות העוזרים לשלוש ומקבלים שלושה במחיר שניים ובשכר רעב. מיכל מסכמת את המאבק בבלוג וגם המון תקשורת בעניין.

וגם לעמית בן-צור עוזרי הפרלמנטרי, שתיווך, פישר ונשא ונתן מאחורי הקלעים, עד שהצלחנו לעזור לאלפי פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ודיאטנים - ולהכניס שינוי בחוק הסדרת מקצועות הרפואה של חברי הכנסת (והרופאים) אריה אלדד ואחמד טיבי, כך שמי שכבר עובד במקצוע לא יצטרך לעבור בחינה כפי שגזר החוק בהתחלה. הנה הפירוט, למתעניינים, והנה הנאום של טיבי.

פנסיה מהיום הראשון למאבטחים. פניה שלי ושל החשב הכללי לשעבר ירון זליכה אל שר האוצר ועבודה משותפת שלנו מאחורי הקלעים הביאה להחלטה טובה (לשם שנוי) של האוצר: המדינה תתבע מחברות אבטחה במכרזים שלה הפרשות לפנסיה למאבטחים מהיום הראשון, ולא רק אחרי חצי שנה.

"הנגיד לא אהב את זה, אבל שיניתי את מטרות בנק ישראל כך שיכללו צמצום הפערים והגברת התעסוקה... אומר דבר אבסורדי: עולם העבודה הוא היום אחד ממחוללי העוני הגדולים ביותר, ולא הפתרון לבעיית העוני."  כנסולנאום שלי במליאה (וידאו וטקסט) בדיון לפני ההצבעה במליאה על חוק בנק ישראל שאושר סופית.

הצבעתי נגד התקציב הדו-שנתי, הנה נאום במליאה שבו אני מסבירה למה, וגם נגד חוק התכנון והבניה. זה חוק רע לחברה, לכלכלה ולסביבה, והצורה הרשלנית והחפוזה שבה הוא מועבר (מדובר בספר עב כרס שהוצבע לפני שמישהו קרא אותו!) היא בלתי נסבלת. והנה גם ראיון כלכלי משותף שלי, של ג'ומס, ושל סגן שר האוצר יצחק כהן מש"ס לצבי זרחיה ב"חשבון פתוח".

החזירות של בן-דב עולה ביוקר. לכל מי שחושב שסתם התנפלתי על אילן בן-דב על כך שמשך דיווידנד חזירי, תוך ניגוד עניינים, מחברת פרטנר - רגע אחרי שהשתלט עליה בכסף ממונף לא שלו – הנה באה מוד'יס ומורידה לפרטנר את דרוג האשראי לרמת אג"ח זבל. החברה, כצפוי, נחלשה אחרי שבזזו אותה.

לרסן את בעלי ההון. ואכן המשימה הבאה היא לתת שיניים ליו"ר הרשות לניירות ערך כדי שימנע התפרעות של בעלי שליטה על חשבון החוסכים. ועדת הכספים שאני חברה בה מתחילה בדיונים על שינויים חשובים ביותר בחוק הרשות לניירות ערך. החוק כבר נתקל במתקפה ברוטאלית של אינטרסנטים, פרקליטיהם והלוביסטים שלהם. הנה קצת תקשורת.

חיפאים: ביום ראשון הקרוב, 21.3  (בשעה 18:00 בשד' הנשיא 104) אני מגיעה לשיחה עם חברי מפלגה במחוז חיפה- כולם מוזמנים, גם מי שלא מצביע עבודה.

והנה זה בא, כנס יוצאי התנועות הכחולות: אם הייתם בעשור האחרון באחת מתנועות הנוער הכחולות; אם אתם מאמינים בערכי הסוציאל דמוקרטיה; אם אתם מרגישים שאי אפשר להמשיך ולהיסחף עם הזרם העכור של רדיפת הממון, ההפרטות, הטרנדים הריקניים, הגזענות;  וגם אם סתם בא לכם להחליף דעות ולהפגש עם חבר'ה טובים באווירה לא מחייבת - כנסו להזמנה ואל תשכחו לאשר הגעה בצרוף שם וטלפון.  מי שגם רוצה לעזור ולהביא את החבר'ה שלו שיכתוב למיכל.