היועץ המשפטי של התמ"ת: "עובדי ההייטק מנוצלים"

22 באפריל, 2010
מיקי פלד ונעמה סיקולר, כלכליסט
 
"אני יודע טוב מאוד שחלק מעובדי ההייטק מנוצלים. יש להם שכר גבוה אבל הם עובדים יותר מ־12 שעות ביום, ויכול להיות שמדובר בפחות משכר המינימום. מתחת לכותרת 'הייטק' יש צביעות. הם מתעלמים מחוקי העבודה כאילו מדובר בעולם שלא שייך להם, כי הם 'בונים על אמון בינם לבין העובדים'" - כך אומר ל"כלכליסט" היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, עו"ד מיכאל אטלן.
 
"בקרוב נשב ונבדוק איך להתאים את אופן חישוב שעות העבודה לצרכים של עולם העבודה המודרני", אומר אטלן בעקבות דרישתם של ראשי ענף ההייטק לשנות את שעות ההעסקה המותרות בחוק כך שתתאפשר יתר גמישות בהעסקת העובדים. "אנחנו מתחילים להיות ערים לאפשרות לשינוי שעות ההעסקה בהסכם קיבוצי. למשל, ענפים או מפעלים שנפח העבודה בהם עולה ויורד בתדירות גבוהה יכולים להגיע להסכמות עם העובדים כך שיעבדו מעט שעות ביום אחד והרבה שעות ביום אחר".
 
אטלן מנהל את הלשכה המשפטית הגדולה ביותר במשרד ממשלתי, פרט לזו של רשות המסים. היא מעסיקה 40 עורכי דין ו־20 עורכי דין חיצוניים, והמשרד אמון ישירות על 55 חוקים, בהם חוקי העבודה והמסחר. כמה חוקים וניירות עמדה שבהם תמך אטלן לאחרונה עוררו ביקורת מצדם של ארגונים חברתיים. בין היתר טענו הארגונים שהצעת החוק להגברת האכיפה של דיני העבודה תוביל לחיסול ההרתעה הפלילית נגד מעסיקים. לפי הצעת החוק, האכיפה תתמקד באכיפה מינהלית תוך הטלת קנסות על המעסיקים, במקום לנקוט הליכים פליליים נגדם.
 
"המהלך יאפשר להביא למיצוי מיטבי את הליכי האכיפה. לא כל מי שעובר על החוקים הוא עבריין סדרתי שיש לנקוט נגדו אכיפה פלילית, ויש מקרים שבהם אכיפה מינהלית יכולה לייצר אכיפה משמעותית יותר באמצעים זולים ומהירים יותר", מסביר אטלן. "למי שהפר את החוק בצורה בוטה נשמר את הליכי האכיפה המסורתיים. לדעתי, נצליח כך גם לסנן את ההפרות הבוטות וגם להביא להרתעה גדולה יותר".